Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 26, 2020 3:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 280, 281, 282, 283, 284, 285  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Yarpen Zirgin napisał(a):
Odnoszę się do tego, co zawarłeś w swojej wypowiedzi w kontekście tego co twierdzi jotef. A że jotef z lepszym uporem "dowodzi", że można mieć w rufie polecenia biskupów, to sam sobie zawiniłeś.

Ale dotąd nie odpowiedziałeś na pytanie, czy umieszczenie bożka pachamama w świątyni to było coś dobrego, czy złego? Przypominam, że w cywilizacji Inka pachamamie składano w ofierze dzieci. Brak odpowiedzi uznam za twoje poparcie dla umieszczenia bożka w świątyni katolickiej.

Wt mar 17, 2020 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
Odnoszę się do tego, co zawarłeś w swojej wypowiedzi w kontekście tego co twierdzi jotef. A że jotef z lepszym uporem "dowodzi", że można mieć w rufie polecenia biskupów, to sam sobie zawiniłeś.

Ale dotąd nie odpowiedziałeś na pytanie, czy umieszczenie bożka pachamama w świątyni to było coś dobrego, czy złego? Przypominam, że w cywilizacji Inka pachamamie składano w ofierze dzieci. Brak odpowiedzi uznam za twoje poparcie dla umieszczenia bożka w świątyni katolickiej.
Zatem Yarpen ma rację; pod pozorem powołania się na to, co uczyniono, twierdzisz, że można mieć w rufie polecenia biskupów. No bo przecież inny biskup umieścił Pachamamę.
Udowodniłeś właśnie tezę Yarpena.

Śr mar 18, 2020 12:11 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Gdy piszesz o wycinaniu postów, widzę pychę i nieprawdę. Uczyniono to co zawsze: umożliwiono pranie się po buzi i mocne słowa tam, gdzie jest na to miejsce, czyli na ringu. Gdybyście pisali obok tematu, poleciałoby do innych wątków, nawet niedokończonych rozmów. Jakie masz predyspozycje do oceny, gdy w swojej sprawie jesteś bezradny a winę przerzucasz na innych? Mod wam pomógł skończyć przepychanki, bo pewne sprawy czasem należy sobie ostro powiedzieć.

Prawda jest taka, że niejaki Yarpen Zirgin ponawiał wobec mnie zarzut nieposłuszeństwa. Zadałem mu więc po raz drugi pytanie, czy umieszczenie pachamamy w świątyni to było coś dobrego, czy złego. I ten mój wpis zniknął z tego tematu bez uzasadnienia. Uznałem, że został skasowany. Czyli w sposób niegodziwy uniemożliwia mi się obronę przed zarzutem o nieposłuszeństwo. Moja obrona jest taka: jeśli Yarpen uważa, że skandal z pachamamą jest czymś złym, to sprzeciwia się duchownym, którzy to uczynili. A skoro się sprzeciwia, to sam powinien rozumieć, że wierzący ma prawo do sprzeciwu i krytyki. I ten mój wpis znika z tematu. Można mnie atakować, ale bronić mi się nie wolno. Można mnie określać słowem fanatyk, uzurpator, faryzeusz itd., a kiedy się bronię, to się wycina argumenty. To jedna sprawa.

Druga sprawa. W bieżącym temacie zadałem osobie podpisanej "lekarstwo" pytanie zawierające taką oto myśl: czy ratowałbyś swoje zdrowie, ale pod warunkiem, że obrazisz Pana Jezusa? Taki był sens pytania sprowokowanego przez rozmówcę. Któryś z moderatorów usunął to kluczowe dla tematu pytanie pod pretekstem, że to analogia niestosowna. Nie była niestosowna, więc to żadne uzasadnienie.

Ewangelia mówi, że Pan Jezus został spoliczkowany. To też wytniecie?

A za zarzut pychy, jeśli się pomyliłaś, odpowiesz przed Bogiem. Z tego powodu pisać do mnie możesz już wyłącznie jako moderator, bo jako forumowiczka dla mnie nie istniejesz.

Śr mar 18, 2020 1:45 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
I ten mój wpis zniknął z tego tematu bez uzasadnienia. Uznałem, że został skasowany. Czyli w sposób niegodziwy uniemożliwia mi się obronę przed zarzutem o nieposłuszeństwo.

I oczywiście w swojej nie-pysze zapomniałeś przeprosić?
Niemazaco

Poza tym używanie imienia Bożego do przepychanek podpada pod Dekalog (drugie Przykazanie),
po trzecie w tym swoim poście ewidentnie wykazujesz brak jakiejkolwiek pokory, refleksji nad swoimi wypowiedziami, bo Twoje słowa są najprawdziwsze z prawdziwych - a to się nazywa pycha.

Nie wiem ile masz lat, ale dojrzały człowiek potrafi czasem stanąć obok siebie z dystansem, Ty masz z tym problemy. Głosisz niczym prorok, ale my mamy tu taką jakąś alergię na proroków.

Sorry że to piszę, ale może ktoś powinien Ci to powiedzieć.
Tu jest miejsce na lanie się po pysku, więc zapraszam.

Śr mar 18, 2020 8:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
Prawda jest taka, że niejaki Yarpen Zirgin ponawiał wobec mnie zarzut nieposłuszeństwa. Zadałem mu więc po raz drugi pytanie, czy umieszczenie pachamamy w świątyni to było coś dobrego, czy złego.
A co jedno z drugim ma wspólnego? Czy nieposłuszeństwo kogo innego w jakiś sposób likwiduje Twoje? :roll:

Śr mar 18, 2020 9:21 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
jotef napisał(a):
I ten mój wpis zniknął z tego tematu bez uzasadnienia. Uznałem, że został skasowany. Czyli w sposób niegodziwy uniemożliwia mi się obronę przed zarzutem o nieposłuszeństwo.

Niemazaco

Poza tym używanie imienia Bożego do przepychanek podpada pod Dekalog (drugie Przykazanie),
po trzecie w tym swoim poście ewidentnie wykazujesz brak jakiejkolwiek pokory, refleksji nad swoimi wypowiedziami, bo Twoje słowa są najprawdziwsze z prawdziwych - a to się nazywa pycha.

Nie wiem ile masz lat, ale dojrzały człowiek potrafi czasem stanąć obok siebie z dystansem, Ty masz z tym problemy. Głosisz niczym prorok, ale my mamy tu taką jakąś alergię na proroków.

Usunięcie wpisu z tematu i przeniesienie go do innego tematu bez informacji i uzasadnienia jest niedopuszczalne. Nie może być tak, że nagle znika wpis i ja nie wiem nawet, że został przeniesiony i gdzie został przeniesiony. Jak mam rozmawiać z wieloma oskarżycielami naraz, jeśli nie jestem pewien, czy moje wpisy są w temacie, czy w jakimś śmietniku. Mam za każdym razem sprawdzać dziesiątki swych wpisów czy są na miejscu? To jest sabotowanie dyskusji, w której nie ma się argumentów. W takich dzikich warunkach prowadzić dyskusji się nie da i nie zamierzam. W ten sposób pozbywacie się z forum kolejnego niewygodnego wam rozmówcy. Dlaczego? Najwidoczniej to nie jest forum "katolik", tylko "neokatolik". W dodatku ten neo nie znosi, gdy Traditio ośmiela się skutecznie się bronić.

Moderator wynalazł pretekst, że przepychanki. Ale tak można nazwać każdą dyskusję, która z zasady jest sporem i słowną przepychanką. Jest tylko kwestia, czy opiera się ona na logicznych argumentach, czy raczej na wyzwiskach typu fanatyk, pyszałek, uzurpator, faryzeusz, nieposłuszny z poduszczenia diabła itd. Bo jeśli na wyzwiskach, to się daje ostrzeżenia wyzywającym. Mimo takich prowokacji słownych starałem się trzymać argumentów merytorycznych, teologicznych i dotąd nikt ich nie zdołał podważyć. Zdrowemu lepiej jest iść na Mszę św. niż z obawy przed wirusem nie iść - tę opinię głosiłem. I ta opinia rozjuszyła tłum do tego stopnia, że posypały się inwektywy, że fanatyk itp. I kasowanie tekstów z tematu. Jak ochłoniecie, będzie wam wstyd. Przy każdym sezonie grypy będziecie sobie wasz cyrk przypominać.

Używanie imienia Bożego w dyskusji jest nie tylko właściwe, ale i niezbędne. Jak bronić sprawy Bożej bez powoływania się na Boga? Jak nie podawać przykładów, w których Bóg jest obecny, skoro ktoś podaje przykłady negujące nadrzędność Boga? Zwykły pretekst.

Piszesz, że macie tu alergię na proroków. Nie. Wy tu macie alergię na Traditio, a reszta to makijaż. Ale i tak będziecie się wstydzić, gdy ochłoniecie z tej medialnej psychozy tłumu. Gdy poprzednio moderator mieszał moimi wpisami bez powodu uznałem to za szykanowanie, ale dałem wam szansę. Niestety, sytuacja się powtórzyła, więc szykany trwają. W takich warunkach pisać tutaj nie warto. Żegnam.

Śr mar 18, 2020 10:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
PeterW napisał(a):
jotef napisał(a):

Niemazaco

Usunięcie wpisu z tematu i przeniesienie go do innego tematu bez informacji i uzasadnienia jest niedopuszczalne.

Ależ jest dopuszczalne Misiu - Pysiu, jest.. Jakbyś doczytał Regulamin..

Cytuj:
Jak mam rozmawiać z wieloma oskarżycielami naraz, jeśli nie jestem pewien, czy moje wpisy są w temacie, czy w jakimś śmietniku.
Mam za każdym razem sprawdzać dziesiątki swych wpisów czy są na miejscu?

Hm.. Albo poprzez swój profil, albo u góry strony "Zobacz swoje posty"

Cytuj:
Moderator wynalazł pretekst, że przepychanki. Ale tak można nazwać każdą dyskusję, która z zasady jest sporem i słowną przepychanką.

Proroku - jak zszedłeś do pachamamy i innych w wątku dotyczącym koronawirusa, do sorry.. ale zaczął się offtop.

Cytuj:
Mimo takich prowokacji słownych starałem się trzymać argumentów merytorycznych, teologicznych i dotąd nikt ich nie zdołał podważyć.

W Twoim mniemaniu. Barney i Yarpen dużo bajtów zużyli, ale tyś prorok, więc nie widzisz i nie słyszysz.

Cytuj:
Używanie imienia Bożego w dyskusji jest nie tylko właściwe, ale i niezbędne.

Co by nie mówić o żydach, to oni się nawet boją wymawiać imię JHWH w zwykłej rzeczowej rozmowie, a Ty proponujesz (żartobliwie, analogicznie) spoliczkować Chrystusa..

Cytuj:
Piszesz, że macie tu alergię na proroków. Nie. Wy tu macie alergię na Traditio, a reszta to makijaż. Ale i tak będziecie się wstydzić, gdy ochłoniecie z tej medialnej psychozy tłumu. Gdy poprzednio moderator mieszał moimi wpisami bez powodu uznałem to za szykanowanie, ale dałem wam szansę. Niestety, sytuacja się powtórzyła, więc szykany trwają. W takich warunkach pisać tutaj nie warto. Żegnam.

Chyba się rozpłaczę..

Śr mar 18, 2020 10:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):

Ale dotąd nie odpowiedziałeś na pytanie, czy umieszczenie bożka pachamama w świątyni to było coś dobrego, czy złego?

I nie otrzymasz na nie odpowiedzi, bo ignoruję wszelkie próby zmiany tematu, które mają odciągnąć uwagę od omawianej kwestii.

Śr mar 18, 2020 1:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Doprawdy zadziwiające, że jotef nadal nie widzi nic złego w swoich forumowych postach. Pięknie powołuje się na Pismo i Tradycję, ale gdzieś mu chyba umknęło VIII przykazanie Dekalogu.

Nie ma co z siebie teraz robić ofiary i odwracać przysłowiowego kota ogonem, skoro publicznie się kłamie na czyjś temat. Takie a nie inne inwektywy przeze mnie zastosowane były odpowiedzią na publiczne kłamstwa na mój temat:

Cytuj:
Więc sam widzisz, że twoja postawa chełpienia się, że chodzisz do pracy, a do kościoła nie, jest nie do obrony. Nie należało na forum robić cnoty z nóżek w galarecie i namawiać innych do zawieszenia kultu Chrystusa.

1) Nie chełpiłem się tym, że jeżdżę do pracy a nie idę do kościoła.
2) Nie namawiałem nikogo z tego forum, żeby "zawiesił kult Chrystusa".

Reasumując: (bo nie będę pisał drugi raz mniej więcej tego samego)

Cytuj:
Z lęku o stan zdrowia ciężko chorego ojca postawiłeś tezę: mniszek boi się sam o siebie, jest tchórzem, chełpi się tym, że jeździ do pracy a nie chodzi do kościoła, namawia innych, żeby zaniedbali kult Chrystusa, i nie chodzili na Msze Święte..

Cytuj:
Mój ojciec jest jak najbardziej w grupie ryzyka - raz, że wiek (67 lat), dwa, że od 15 lat chopruje na cukrzycę. (choroba towarzysząca). Wczoraj późnym wieczorem wyjechał do siostry na wieś (tydzień, dwa albo i dłużej) A troska o niego to dla Ciebie "przyjemna egzystencja"

Warto czasem troszeczkę się zastanowić zanim rozpocznie się "świętą wojnę" przy pomocy kłamstw, manipulacji i nadużyć.

Cz mar 19, 2020 4:30 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Doprawdy zadziwiające, że jotef nadal nie widzi nic złego w swoich forumowych postach. Pięknie powołuje się na Pismo i Tradycję, ale gdzieś mu chyba umknęło VIII przykazanie Dekalogu.

Napisałem, że nie zamierzam pisać na tym forum i pożegnałem się. Po co mnie prowokujesz? Takie zachowanie można porównać do starych kobiet, które wybiegają za odchodzącym gościem z domu i za nim pokrzykują. Tak, żeby sąsiedzi słyszeli poprzekręcane fakty.

Zmuszasz mnie, żebym domknął dyskusję.

Piszesz, że: "1) Nie chełpiłem się tym, że jeżdżę do pracy a nie idę do kościoła".

Nie? Prześledźmy dyskusję:

Najpierw napisałeś mądrze: "Do pracy można, a do kościoła nie?" (So mar 14, 2020 8:29 pm)

Potem zaatakowałeś mnie za krzewienie pobożności, cytując moje słowa i dając taki oto komentarz: "Takie "ja jestem prawdziwie wierzący i idę na Mszę, a niech biskupi sobie gadają" nie jest poważne, odpowiedzialne i brak tu zdrowego rozsądku." (N mar 15, 2020 12:50 pm). Zauważ swoją delikatność, walisz do rozmówcy od razu, że jest niepoważny, nieodpowiedzialny i pozbawiony rozsądku. Pierwszy mnie zaatakowałeś, co mnie mocno zdziwiło.

W odpowiedzi napisałem m.in.: "Jeśli więc ktoś rezygnuje z Mszy św., choć nie musi, ale na drugi dzień leci do pracy, to bez wątpienia pokazuje to jego stan duchowy." (N mar 15, 2020 1:36 pm). Napisałem też: "Kościół naucza, że na pierwszym miejscu jest miłość do Boga, a dopiero na drugim miłość do bliźniego." (N mar 15, 2020 7:29 pm).

W odpowiedzi napisałeś, że to "jakaś forma fanatyzmu" (N mar 15, 2020 10:32 pm). A więc kontynuacja jazdy po rozmówcy. I w tym samym wipisie dodałeś: "Miłość do Boga to nie naiwność, głupota i świadome narażanie na utratę zdrowia bądź życia swojego lub innych ludzi." Czyli jazda już po wszystkich, którzy pójdą do kościoła, że są naiwni, głupi i narażają innych.

No, po takich "przyjemnych" słowach zarzuciłem ci brak wiedzy, którą powinien mieć ktoś, kto uczył się na mnicha. W sensie, że gdybyś był dobrze wyuczony, nigdy byś nie uznał Przekazu Kościoła za fanatyczny (Pn mar 16, 2020 10:24 am).

W międzyczasie ktoś zarzucił mi nieposłuszeństwo. Podłączyłeś się i napisałeś, że "szatan nienawidzi posłuszeństwa" (Pn mar 16, 2020 10:53 am). Aha, czyli jestem jak szatan albo wręcz szatan jest we mnie. Naprawdę, wysoka kultura prowadzenia rozmów. I oczywiście zawsze niewinny. I w tym samym wpisie: "...marudzenie i jęczenie jak to kult Boży jest zaniedbany...", "...po prostu jest infantylna i dziecinna" - zobacz, że strzelasz jak z karabinu do rozmówcy. I nadal niewinny. I ciągle nieświadom siebie.

Następnie zarzuciłeś mi, że jestem uzurpatorem: "...w roli uzurpatorów pouczać innych, że źle robią nie idąc na Mszę Świętą." (Pn mar 16, 2020 11:44 am).

Wtedy sachol napisała do ciebie, że poszła na Mszę św.: "wydawalo mi sie to duzą niekonsekwencją nie isc na Msze a isc w poniedzilek do pracy czy do sklepu." (Pn mar 16, 2020 12:14 pm)

Twoja odpowiedź była taka: "Ja do pracy wyjeżdżam (za chwilę dosłownie). Tak, na pierwszy rzut oka jest to niekonsekwencja, ale gdyby tak wszystko stanęło w miejscu, to dopiero mielibyśmy kryzys." (Pn mar 16, 2020 12:37 pm). Popisowa odpowiedź. To już przestałeś się martwić, że zarazisz rodziców?

W jednym z następnych wpisów dałeś jeszcze większy popis: "Gdyby tylko pracodawcy dali mi wolną rękę, to zostałbym w domu bez chwili zastanowienia, ale no niestety, rachunki same się nie zapłacą, jeść coś trzeba, robić zakupy również." (Pn mar 16, 2020 10:19 pm). Aha. Rachunki trzeba płacić, ale co z rodzicami? Już się o nich nie bałeś? Skoro podjąłeś ryzyko, że zarażą się przez twoją pracę, to dlaczego nie podjąłeś ryzyka, że zarażą się przez twoją Mszę św.? Jaką naukę przekazałeś czytającym? Najpierw taką, że rodzice ważniejsi od ofiary Eucharystii. A potem taką, że praca ważniejsza od ofiary Eucharystii i od rodziców. Już dawno nie widziałem takiej arogancji w kultywowaniu doczesności, materializmu.

I teraz wyjaśniam, w jakim sensie napisałem o chełpieniu się. W języku polskim tak się mówi o kimś, kto nie wstydzi się mówić o swych nieszlachetnych czynach. Przykładowo: pielęgniarka w szczycie koronawirusa idzie na zwolnienie (będąc zdrowa), żeby się nie zarazić od swych zakażonych pacjentów. Jest to brzydki czyn, bo jej koleżanki pracują, poświęcają się, dlatego o takim czynie nie powinna mówić publicznie, chyba że ze wstydem w ramach skruchy. Dlatego, gdyby taka pielęgniarka opowiadała na forum, że ona nie zamierza ryzykować w szpitalu, bo ma rodzinę (tak jakby jej koleżanki nie miały), ale że wynajmuje się prywatnie u zakażonych do opieki, bo musi zarabiać kasę, to w języku polskim mówi się na to, że ona chwali się, że porzuciła pacjentów, albo że się chełpi tym, że porzuciła pacjentów. W sensie: nie dość, że porzuciła pacjentów, to jeszcze się tym szczyci, bo o tym gada jakby to było ok.

Jak z kimś rozmawiam, to zakładam, że rozumie takie sformułowania, skoro umie pisać i czytać.

Piszesz, że: "2) Nie namawiałem nikogo z tego forum, żeby "zawiesił kult Chrystusa"."

Czyżbyś nie rozumiał? Sam fakt pisania, że idzie się do pracy, a do kościoła nie - sam fakt takiego pisania zasługuje na określenie namawiania. Siedzą w okopach żołnierze, boją się, bo trzeba iść zaraz do ataku, a tu nagle jeden mówi: wiecie, ja w bój nie idę, bo dla ojczyzny ryzykować nie będę, ale żyć z czegoś muszę, więc będę walczył jako najemnik, za kasę. Byłoby to sianie defetyzmu, skończyłoby się pewnie sądem polowym. Jak można nie rozumieć, że samo gadanie takich głupot jest w istocie namawianiem.

Chcę zakończyć pisanie na tym forum, więc proszę o nie pisanie do mnie.

Pt mar 20, 2020 3:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
«Sądziliście, że wystarczy wam odwiedzać Boga w niedzielę, abyście byli panami waszych dni. Myśleliście, że kilka razy klęknąwszy, zapłacicie mu dość za waszą zbrodniczą beztroskę. Ale Bóg nie jest letni. Te nieczęste wizyty nie wystarczały jego pożerającej czułości. Chciał was widywać dłużej, to jego sposób kochania i, prawdę mówiąc, jedyny sposób kochania. Oto dlaczego, zmęczony czekaniem na waszej przybycie, kazał pladze przyjść do was, jak przychodzi ona do wszystkich miast grzechu, odkąd istnieje historia ludzka. Wiecie teraz, co to grzech, jak wiedzieli o tymi Kain i jego synowie, ci sprzed potopu, ci z Sodomy i Gomory, Faraon i Hiob, a także wszyscy przeklęci. I jak wszyscy oni, patrzycie nowymi oczami na ludzi i rzeczy od dnia, kiedy to miasto zamknęło was i plagę w swoich; murach».

–A. Camus [Dżuma]

Pt mar 20, 2020 10:14 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jotef. Ring to miejsce na emocjonalne wyjaśnienie sobie tego co nie wypada w innych wątkach. Tu też dowiedziałeś się, że twoja interpretacja regulaminu jest drugorzędna, bo zgadzałeś się z punktem regulaminowym, że od tego są ci, którzy go pisali i rozumieja tak a nie inaczej wykładnię. W tym miejscu narzucasz sobie ograniczenie.

Możesz do mnie nie pisać, możesz nie odpisywać komuś innemu, ale zamachem i próbą zaanektowania cudzej wolności jest wymaganie dostosowanie się do tego wymogu innych w stosunku do siebie. To awykonalne, bo nie da się zaanektowac cudzej wolności. Wymagana jest zgoda na to.
Mylisz dwa porządki rzeczywistości. Tak próbowano zmanipulować też Chrystusa, gdy pokazano mu monetę. Komu służyć? Otóż Jezus wskazał faryzeuszom, którzy nienawidzili cezara, że cezarowi a herodianom, którzy służyli cezarowi, ale mieli w nosie Boga, że Bogu. Wszyscy zaś w swoim spisku przeciw Jezusowi pomylili dwa porządki: wolność polityczna i wolność duchowa. Ty też to mylisz. Gdybyś służył Bogu a nie go intelektualnie bronił, zrozumiałbyś że nie jesteś tu równy Bogu, ale tym, z którymi rozmawiasz i powinieneś okazywać im szacunek. Nie jesteś lepszy. Tak się czujesz skoro rzucasz innym wyzwania o tym, że są niżej i powinni cię słuchać. Na poziomie owej monety, czyli wolności politycznej żadne z nas nie jest wolne. Cierpimy wszyscy za niedogodności, bo Bóg nie pozwala sobą gardzić. Wskazał nam wszystkim, że oddając Mu cześć nie utracilibyśmy wolności także tej niższego rzędu. byłaby nam dodana. To Tomasz wskazuje, że Bóg posługuje się drugorzedną naturą, by pokazać człowiekowi kim jest i kim jest Bóg. Grzech społeczny dodtknął nas wszystkich. Można jedynie to przyjąć zwracając sie rzeczywiście ku Bogu. To spowoduje jednocześnie, że motywem odnoszenia się do bliźnich będzie miłość a nie wyższość, nieprawnie sobie przypisana. Mamy porządek Boży i społeczny (niższego rzędu), przykazania Boże (czcij dzień święty) i uszczegółowienie w postaci przykazań kościelnych. Te ostatnie ma Kościół moc zmieniać. Nie ma możliwości jednak wypełniać tego co Boże anektując to co Kościół nakazuje jako nadzwyczajne, co nie stoi w sprzeczności z tym co Boże. Może mi się więc np nie podobać przyjmowanie komunii na rękę, ale rozumiem wagę tego zalecenia czy nawet błąd (wówczas się nie muszę podporządkować nawet). Posłuszeństwo nie zwalnia z używania rozumu. Dopuścić jednak powinnam, że i ja mogę się mylić bo nie widzę spraw jak stoją rzeczywiście, mam za mało wiedzy, doświadczenia. Rozmowy służą też obiektywizacji tego co widzę. Inni mają bardziej rzetelną wiedzę, czy większe doświadczenie, więc podpowiedzą.

Nie ma przymusu pisania na forum, bo to właśnie wolność. Czasem jednak należy przemyśleć, czy nie zagolopowałem się w ocenie innych i czy potrafię zejść do poziomu swoich intencji. Boga zabili ludzie wierzący, którzy Go bronili. Zawsze więc należy schodzić do poziomu intencji; przeszkadza mi inność drugiego człowieka, rozumiem to co do mnie mówi, czy jedynie chcę mu narzucić swoje widzenie, argumentując to zdaniem autorytetu Kościoła/ Boga.

W tym miejscu wolno więcej, wolno też uwolnić emocje. Czasem to pomaga zobaczyć siebie trochę inaczej, pozwala też innemu człowiekowi powiedzieć co go boli. Jeśli jest w tobie fundamentalizm a nie prawdziwa wiara, niczego nigdy nie zrozumiesz. Zamiast zabrać się za naprawę siebie, będziesz naprawiał cały świat narzucając innym jak mają postepować i tylko tak jak ty to widzisz.
Nasz regulamin nie zabrania konstruktywnej krytyki. Nie jest jednak formą konstruktywnej krytyki narzucanie innym swego zdania a gdy to spotka się oporem, trzaskanie drzwiami na znak swej wyższości/ obrażanie innych.

Nikt ci się nie odgrażał, nie obrażał. Sam poczułeś się zdegradowany, bo przeniesiono ci posty w inne miejsce. Nazwałeś to wycięciem, wyrzuceniem. I ktoś śmiał napisać krytycznie. Dałeś szansę na poprawqę...widzisz siebie w lustrze co wypisujesz? Nie o Boga chodziło, ale o wagę tego co sobie przypisujesz. Nazwałam to po imieniu pychą. Psychologia ma na ten użytek inne określenia.

Osobiście nie mam żadnego żalu do ciebie, ale nie mogę przepraszać za coś co było dla mnie oczywiste, stanęłam po stronie tego, który słusznie posty przeniósł a nie tego, który je traktuje z nabożeństwem, nawet, gdy nie wpisują się w temat wątku. Nie jako mod, bo u góry tylko sobie piszę. Rozejrzenie się po zwyczajach miejscach jest sposobem dostosowania się do warunków tam panujących. Wszelkie przenoszenia sa czynione bez proszenia o zgodę zainteresowanych i informowania ich o tym. Oczekuje się myślenia.

Czytam cię z zainteresowaniem, widzę wartość w twych wpisach. Nikt cię nie obraził. Sam się tak poczułeś. Nie podporządkujesz sobie innych. Muszą tego chcieć. Porzadek wolności niższego rzędu (społeczny) nie może być mylony z porządkiem Boskim.
Koniec kazania. Pisze je tylko wówczas, gdy zależy mi na zgodzie. Znam swoją intencję. Nie dam ci jednak komfortu trzskania drzwiami w poczuciu, że masz rację. Tobie się tylko tak wydaje i chcesz się poczuć lepiej, zareaguje bowiem ośrodek nagrody. Żaden Bóg, zwykła natura. Pomylone porządki: psychiczny i duchowy.

Pt mar 20, 2020 10:40 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nikt ci się nie odgrażał, nie obrażał. Sam poczułeś się zdegradowany, bo przeniesiono ci posty w inne miejsce. Nazwałeś to wycięciem, wyrzuceniem. I ktoś śmiał napisać krytycznie. Dałeś szansę na poprawqę...widzisz siebie w lustrze co wypisujesz? Nie o Boga chodziło, ale o wagę tego co sobie przypisujesz. Nazwałam to po imieniu pychą. Psychologia ma na ten użytek inne określenia.

Ty naprawdę wierzysz, że masz moc wiedzeć, czy komuś chodziło o Boga, czy nie o Boga? Nie będę pisał, o czym to świadczy, bo i tak wykasujesz.

Moderatorko merss. Zacznij psychoanalizę od siebie i od moderatorów Jockey'a i PeterW. Weź pod lupę okaleczanie wpisów i przenoszenie na śmietnik bez podstaw merytorycznych. Dyskusja o posłuszeństwie była jak najbardziej w temacie, a jeśli nie była, to dlaczego nie przesunięto wpisów, które zarzucały mi nieposłuszeństwo? Itd., Itp. Jeżeli moderator pisze do forumowicza per "Misiu-Pysiu", "Proroku", "mamy tu taką jakąś alergię na proroków" - to zacznij wreszcie analizować poziom moderacji waszej trójki. A przede wszystkim przeanalizuj nowe zaburzenie anty-Depozytowe, które zwie się: wirusofobia na tle Eucharystii. Podpowiem, że lek już jest. Wystarczy przełamać fobię i przyjąć na Mszy Eucharystię. Bóg udziela wtedy rozchwianemu umysłowi mocy i zmieniona świadomość wraca do równowagi. Polecam to leczenie.

Trudno jest pisać pod dozorem moderatorów, dla których Traditio to fanatyzm i pycha. Nie rezygnuję z powodu telekinezy wpisów, tylko z powodu szykanowania Traditio. Przesuwanie wpisów na śmietniki można jeszcze znieść, gdyby było to robione sprawiedliwie. Zacznę tu pisać, jak zmienią się moderatorzy, daj Panie Boże.

Pt mar 20, 2020 6:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
A przede wszystkim przeanalizuj nowe zaburzenie anty-Depozytowe, które zwie się: wirusofobia na tle Eucharystii. Podpowiem, że lek już jest. Wystarczy przełamać fobię i przyjąć na Mszy Eucharystię. Bóg udziela wtedy rozchwianemu umysłowi mocy i zmieniona świadomość wraca do równowagi. Polecam to leczenie.
To jest pomówienie.
jotef napisał(a):
Trudno jest pisać pod dozorem moderatorów, dla których Traditio to fanatyzm i pycha.
Kolejne pomówienie
jotef napisał(a):
Nie rezygnuję z powodu telekinezy wpisów, tylko z powodu szykanowania Traditio. Przesuwanie wpisów na śmietniki można jeszcze znieść, gdyby było to robione sprawiedliwie. Zacznę tu pisać, jak zmienią się moderatorzy, daj Panie Boże.
I kolejne pomówienie.

Pt mar 20, 2020 7:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
Jeżeli moderator pisze do forumowicza per "Misiu-Pysiu", "Proroku", "mamy tu taką jakąś alergię na proroków" - to

oznacza że zostałeś poddany testowi, który oblałeś. Zwykły forumowicz najczęściej odgryza się stosownie do epitetu, albo pomija milczeniem i szafa gra. Zbytnią wagę przywiązujesz do swojej osoby, nie dociera do Ciebie nic innego tylko własne teksty. Nie wiem, może je piszesz dla siebie? Prorok jak coś rzekł, to tak ma być..
Nie chcesz pisać - trudno, jakoś to przebolejemy, w sumie szkoda, bo poza tym Twoje wtręty z Ojców Kościoła w innych wątkach mają swoją wartość. Mało się ich na co dzień omawia.
Chcesz coś napisać? Zakazu do pisania na tym forum nie masz, więc pisz. Tyle z mojej strony.

Pt mar 20, 2020 8:48 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 280, 281, 282, 283, 284, 285  Następna strona