Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 04, 2020 7:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1850 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 124  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Niestety Poznań podobnie jak inne miasta Kraków,Warszawa i Gdańsk wprowadzaja idelogię LGBT i seksualna edukacje permisywna.
:-(

Śr lut 26, 2020 9:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oh Sachol, Sachol Jockey o jednym a ty o czyms zupelnie innym.
Zupelny brak rozumienia slowa pisanego.
Norwegia to nieslychanie bogaty kraj, placacy np swoim emerytom bazowa emeryture na poziomie 1500 euro gdy srednia placa w takiej Hiszpanii wynosi 1600. Ci emeryci w dodatku mogli w swoim zyciu wogole nie podjac pracy, a i tak ta emerytura im przysluguje. Czesc zarobkow z wydobycia ropy i innych inwestycji gromadzona jest na specjalnym funduszu w ramach ktorego kazdy Norweg ma ok $ 200 tys .
Oprocz tego to kraj swietnie zorganizowany i istnieje tam porozumienie spoleczne w ramach ktorego bogaci placa gigantyczne podatki po to zeby utrzymac system socjalny na wysokiem poziomie.
Oczywiscie Norwegia tak jak kazdy kraj ma swoje problemy, ale to nie najgorszy kraj do mieszkania w nim.

Cz lut 27, 2020 1:08 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Myśle ze dobra ocena tego co robi PO
https://www.dorzeczy.pl/kraj/132684/pla ... arazy.html
Mam wrażenie ze PO czy POKO czy jak to się tam będzie nazywać za chwile zniknie ze sceny politycznej a ich wyborców przejmie SLD. Zreszta mam wrażenie ze Schetyna wprowadzając starych SLDowcow a w zasadzie jeszcze PZPRowcow do UE właśnie przygotowywał grunt pod to co właśnie się dzieje.

N mar 22, 2020 9:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Płatfołma :D będzie zanikać tak jak zaniknęła Nowoczesna, w zasadzie wszyscy anty-PIS (nawet Konfederacja) mówią tym samym głosem. Więc Anty-Pisowi wszystko jedno kto rządzi, byle nie PiS.
Najrozsądniej teraz z opozycji mówi Kosiniak-Kamysz, ale to może tylko taka gra.

N mar 22, 2020 9:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PO się kończy i kruszy, ale polityka nie lubi próżni... więc SLD pewnie wskoczy niebawem w rolę głównej siły opozycyjnej.

Konfederacja niegdy nie była i nie jest żadnym (anty-Pisem), bo ma zupełnie inne rozwiązania i pomysły, postulaty w swoim programie - i to w zasadzie odróżnia ich od "bandy czworga" - bo każde ugrupowanie w mniejszym lub większym stopniu stawia na socjal. Np. PiS gospodarczo jest na lewo nawet od SLD (a na prawo od Razem).

Drożyzna w sklpeach to tylko jeden z przykładów jak się kończy zabawa w Janosika - zabierać "bogatym" (pracującym) i dawać "biednym" (oczekujących na pieniądze od państwa ludzi), którzy często dochodzą do wniosku, że nie opłaca im się ekonomicznie pójść do pracy, bo "państwo się nimi opiekuje", więc tylko starcą swoje przywileje, ulgi, zasiłki, zapomogi itd.

Takich "biednych rencistów socjalnych" często widuję pod sklepem w dordze do pracy (w zasadzie to codziennie) ; rentę ma, pieniążki spływają do banku co miesiąc, więc zawsze jest na wino marki wino, papierosy, ba, a jeszcze sie coś wyżebrze od przechodniów "pożycz 2 zł, dorzuć 1.70zł) - często też mają przyznane od lekarzy stwierdzenia o niezdolności do pracy - tak, pić alkohol codziennie to jest siła, ale pójść do pracy, to już nie. Uroki socjalizmu :D

N mar 22, 2020 10:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Narracja "bandy Czworga" jest błedna. Wmawianie ludziom że PiS to to samo co PO, za to Konfederacja to co innego.
Tak samo mówienie że jest socjalizm, jestem rocznik 1972 i pamiętam socjalizm. W 1980 r. Polacy walczyli o godność a nie o żaden liberalizm, Teraz liberałowie strzelaliby chętnie do robotników ? i mówi się chętnie że Solidarność była bardziej socjalistyczna niż PZPR.
A Janosikiem są liberałowie - tyle że odbierają biednym a dają bogatym.
Zresztą jakby tak popatrzeć - to korwnizm to odmiana marksizmu: zamiast solidarności mamy walkę klas, tyle że inna klasa jest teraz klasą postępową a inna klasą wsteczną :P
Mi nie przeszkadzają tyle biedni ludzie którym brakuje 2 zł na wino co cwaniaki wyłudzające kamienice.

N mar 22, 2020 10:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mi nie przeszkadzają tyle biedni ludzie którym brakuje 2 zł na wino co cwaniaki wyłudzające kamienice.

Jednej skrajności nie można zastępować drugą, nigdy. Mi przeszkadzają, bo to jest bezczelność - żyje z moich podatków i jeszcze mu mało, jeszcze na alkohol mam mu dawać? Bo "biedny" jest? Niestety, ale w socjalizmie wszelkie formy patologii mają się dobrze.

Biurokracja, wysokie podatki, zabieranie pracującym i rzucanie ludziom pracującym i przedsiębiorczym kłód pod nogi w postaci podatku dochodowego a promowanie często nierobów dając im zasiłki dla bezrobotnych. Oto jest "sprawiedliwość socjalna".

Ja przeszedłem bardzo skomplikowaną operację (zagrażającej życiu), dochodziłem do siebie długi czas, leki, dreny, zmiany opatrunków i też pewnie mógłbym z jakąś rentą coś kombinować, ale wziąłem się do pracy i uczciwie zarabiam pieniądze - niejeden z tych podsklepowych zwolenników socjalizmu ma lepsze zdrowie ode mnie, mimo że chla wódkę, wina dzień w dzień, ale do pracy nie pójdzie - lepiej mieć "od państwa" zapomogi i socjalne renty na swoje pijaństwo.

Jeśli już "dostaje" coś, to mógłby chociaż wrzucić na tacę raz w tygodniu 10zł albo wspomóc kuchnię św. Brata Alberta czy Dom Samotnej Matki w Lublinie, ale po co? Do kościoła się nie chodzi, bo picie na potęgę ważniejsze a państwo w tym pomaga, państwo socjalne.

N mar 22, 2020 10:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Problemem jest ZUS, natomiast podatek dochodowy to najlepszy z możliwych podatków, nikt nie wymyśłił lepszego - odpala się z tych peiniędzy co zbywa, ktoś ma małe dochody yo i mało płaci, ktoś płaci dużo bo ma duże dochody, chciałbym móc jak największy podatek dochodowy płacić :D
Natomiast strasznym podatkiem jest katastralny, jest to zabieranie własności.

N mar 22, 2020 11:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Problemem jest ZUS

Tylko jeśli nie ZUS to co innego? Jak rozwiązać sytuację osób które nie są zdolne do podjęcia pracy?

N mar 22, 2020 11:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZUS dotyka osób zatrudnionych i jest prawdziwym koszmarem przedsiębiorców. ZUS powinien być elastyczny a nie tysiąc zł daniny, gdy w miesiącu nie było żadnych zleceń.

N mar 22, 2020 11:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Masz wtedy tzw mały ZUS.
Problem z ZUS jest taki ze koszty samego funkcjonowania pożerają duża cześć środków zrabowanych społeczeństwu. Zreszta jak każde inne socjalistyczne rozwiązanie.
I tak z naszych składek opłacani są dzisiejsi emeryci i renciści bo ich składki to za PRL państwo zdefraudowało.
Jestem zwolennikiem dobrowolnych ubezpieczeń a emerytura czy renta z budżetu państwa. Powiedzmy pewne rozwiązanie podatkowe na poczet przyszłej emerytury. I każdy otrzymuje taka sama od państwa a jak chce coś więcej to niech sam zabezpieczy sobie środki w jakiś funduszach czy papierach wartościowych.
W formie jakiej jest dzisiaj to kolejne opodatkowanie. I to jedno z najwyższych. Mówiło pracownikach. Ktoś na własnym rozrachunku musi zapłacić stały haracz. Chyba ze jest się na małym zusie

N mar 22, 2020 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:

Jednej skrajności nie można zastępować drugą, nigdy. Mi przeszkadzają, bo to jest bezczelność - żyje z moich podatków i jeszcze mu mało, jeszcze na alkohol mam mu dawać? Bo "biedny" jest? Niestety, ale w socjalizmie wszelkie formy patologii mają się dobrze.

Biurokracja, wysokie podatki, zabieranie pracującym i rzucanie ludziom pracującym i przedsiębiorczym kłód pod nogi w postaci podatku dochodowego a promowanie często nierobów dając im zasiłki dla bezrobotnych. Oto jest "sprawiedliwość socjalna".

Ja przeszedłem bardzo skomplikowaną operację (zagrażającej życiu), dochodziłem do siebie długi czas, leki, dreny, zmiany opatrunków i też pewnie mógłbym z jakąś rentą coś kombinować, ale wziąłem się do pracy i uczciwie zarabiam pieniądze - niejeden z tych podsklepowych zwolenników socjalizmu ma lepsze zdrowie ode mnie, mimo że chla wódkę, wina dzień w dzień, ale do pracy nie pójdzie - lepiej mieć "od państwa" zapomogi i socjalne renty na swoje pijaństwo.

Jeśli już "dostaje" coś, to mógłby chociaż wrzucić na tacę raz w tygodniu 10zł albo wspomóc kuchnię św. Brata Alberta czy Dom Samotnej Matki w Lublinie, ale po co? Do kościoła się nie chodzi, bo picie na potęgę ważniejsze a państwo w tym pomaga, państwo socjalne.

Zamiast wygłaszać takie monologi lepiej zapytać tych pijaków czy czegoś nie potrzebują. Chyba Tau kiedyś opowiadał ze takiego pijaczka podsklepowego podpytywal rozmawiał z nim, to on się w koncu rozpłakał że w ogóle ktos sie nim interesuje. Jak się ktoś boi z nimi rozmawiać to chociaż się za nich pomodlić. Alkoholizm to choroba i nie da się z niej na pstryknięcie palcem z niej wyjść.
Zwłaszcza że nie znamy histori osoby co spowodowało że ktoś wpadł w ten nalóg.
A faktem jesy że brak zasilków powoduje przestepczośc, bo ktoś w nalogu zacznie kraść żeby mieć na alkohol i włoży Ci nóz w plecy albo ukradnie babci torebke. Kij ma zawsze dwa konce Mniszku.

N mar 22, 2020 1:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Zamiast wygłaszać takie monologi lepiej zapytać tych pijaków czy czegoś nie potrzebują. Chyba Tau kiedyś opowiadał ze takiego pijaczka podsklepowego podpytywal rozmawiał z nim, to on się w koncu rozpłakał że w ogóle ktos sie nim interesuje. Jak się ktoś boi z nimi rozmawiać to chociaż się za nich pomodlić. Alkoholizm to choroba i nie da się z niej na pstryknięcie palcem z niej wyjść.
Zwłaszcza że nie znamy histori osoby co spowodowało że ktoś wpadł w ten nalóg.
A faktem jesy że brak zasilków powoduje przestepczośc, bo ktoś w nalogu zacznie kraść żeby mieć na alkohol i włoży Ci nóz w plecy albo ukradnie babci torebke. Kij ma zawsze dwa konce Mniszku.

Sachol jak zwykle w swoim niezawodnym stylu ma na wszystko gotową receptę i odpowiedź. Ależ ja ZNAM tych pijaków i to niektórych bardzo dobrze (do szkoły ze mną chodzili) ; w tym wypadku wybacz sachol, ale życia chyba nie znasz - takiego osiedlowego. Pytałem i modliłem się nie raz, nie dwa i nie trzy nawet. I niejednokrotnie im te 2zł czy 5 "użyczałem" (bo przecież nie oddadzą). O tym, że alkoholizm to choroba nie musisz pisać, bo każde dziecko to wie.

Tak, bardzo mądrze. Stańmy się zakładnikami przestępców, o matko... co też Ty teraz wymyśliłaś. Jak im zasiłków nie damy, to nas nożem w plecy dźgną, wybacz, ale to trochę śmieszne. Dać się "szantażować" i gdybać, bo jak im nie damy na wódkę, to nas okradną - to jest przyzwalanie na zło i dopomaganie w tym złu, więc nie pisz, że każdy kij ma dwa końce. Od czegoś chyba jest straż miejska, policja itd. Kradniesz, to odpracowujesz w ZK i koniec, nie że żyć na koszt państwa.

teraz sami widzicie jak socjalizm niszczy ludzkie myślenie - nie damy, to sami sobie wezmę - straszne.

Czego potrzebują? Nie bułki, bo jak im kupisz, to do kosza wyrzucą, oni chcą "na bułkę" - czyli gotówkę, za którą kupią piwo czy zrzucą się na tanie wino. Akurat w tych kwestiach jestem można powiedzieć "ekspertem", niemal codziennie z nimi gadałem - piją, bo ojciec pił, bo kaca trzeba leczyć, bo telepie, a jak im wspomnisz o terapii, to cię wyśmieją, albo powiedzą, "weź, nie ....ol"

Wielu wyszło z alkoholizmu, są trzeźwymi alkoholikami, znaleźli pracę, założyli rodzinę, pracują i mają swoje pieniądze. A dawanie komuś zasiłków na wódkę i wino to dopiero ironia losu - ułatwia im się dwie sprawy:

1) państwo zawsze mi da, więc pić będe mieć za co do końca swych dni i nie muszę nic zmieniać, szukać pracy itd.

2) czyni z takich ludzi życiowe kaleki, oni potem nie wiedzą jak do autobusu wejść, żeby do urzędu pracy pojechać.

N mar 22, 2020 2:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
ZUS dotyka osób zatrudnionych i jest prawdziwym koszmarem przedsiębiorców. ZUS powinien być elastyczny a nie tysiąc zł daniny, gdy w miesiącu nie było żadnych zleceń.

Ale nadal nie jest to odpowiedź na pytanie co z sytuacją osób które nie mogą podjąć pracy z przyczyn zdrowotnych. Jeśli nie ZUS to co wtedy? Takie osoby nie są winne swojej sytuacji.

N mar 22, 2020 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Pytałem i modliłem się nie raz, nie dwa i nie trzy nawet. I niejednokrotnie im te 2zł czy 5 "użyczałem" (bo przecież nie oddadzą).

Dziwne, ale mi ci, którzy potrzebują dwa złote, jakoś nie przeszkadzają.
Któryś święty miał powiedzieć: Pieniądze w twoim portfelu są ukradzione biednym, jeśli coś dajesz to nie mołosierdzie a konieczna sprawiedliwość.

Pn mar 23, 2020 3:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1850 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 124  Następna strona