Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 27, 2020 6:33 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona
 Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpośred- 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
NIe myślałem że dożyję czasów, gdy będziemy chcieli iść do kościoła, a nie będzie można...

Wt mar 24, 2020 4:05 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Właśnie 5 osób to nie 50 kiedy mozna było sobie iść bez problemu..tak po ludzku pierwszeństwo mają osoby które zamówily msze więc w praktyce oznacza to czas intensywnej modlitwy w domu oraz transmisje mszy online oraz komunia duchowa.

Wt mar 24, 2020 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oraz żal doskonały. Może wprowadzą rozgrzeszenie jak na Węgrzech? (co wcale nie oznacza że będzie "łatwo", bo i tak gdy będzie możliwość, trzeba będzie wyznać te grzechy...)

Wt mar 24, 2020 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
NIe myślałem że dożyję czasów, gdy będziemy chcieli iść do kościoła, a nie będzie można...

Oczywiście powód, z którego nie możesz udać się na Mszę Św., "umknął" Twojej uwadze.

Wt mar 24, 2020 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wcale nie, jest oczywisty - epidemia.

Wt mar 24, 2020 4:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A jak z pogrzebami? Nie wyobrażam sobie, żeby rodzinę wyrzucili.

Wt mar 24, 2020 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Oczywiście powód, z którego nie możesz udać się na Mszę Św., "umknął" Twojej uwadze.

Uwaga: ja nie mam do nikogo, zwłaszcza do Boga pretensji o to!
Tylko pomyślmy, niegdyś chodzenie nudnym obowiązkiem (nie mówię o wszystkich) a teraz?
"Wtedy będziecie szukali Pana, Boga waszego, i znajdziecie Go, jeżeli będziecie do Niego dążyli z całego serca i z całej duszy."

Wt mar 24, 2020 4:39 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Co to znaczy limit 5 osób, to znaczy ni mniej ni więcej jak faktyczny zakaz chodzenia na msze. A tymczasem komunikacja np miejska czy pociągi wcale nie narzucają limitu 5 osób na autobus czy wagon. Przed sklepem czy stacją benzynową też nie ma zakazu kolejek powyżej 5 osób. Widzę tu więc niekonsekwencję. Ktoś arbitralnie uznał, że msza do życia nie jest niezbędna. To prawda, tylko że nie jest niezbędna do życia doczesnego, a kto zna godzinę swojej śmierci? Mamy tu więc do czynienia z wyraźną prymacją kultu ciała i zdrowia, które przez świat świecki jest narzucane siłowo także katolikom i to tym, którzy bardziej cenią życie wieczne niż doczesne. Jestem przekonany że zanim odwołają zakazy, dziesiątki tysięcy osób więcej osób zejdzie na zawały, wylewy, nowotwory, wypadki, czy starość niż na koronoświrusa. Tylko, że pomrą w kilku tygodniowej czy kilkumiesięcznej kwarantannie od mszy, może wszyscy co umra będa czyści i święci a może nie, może ich zycie wieczne się decyduje w tych ostatnich dniach, ale kto by dzisiaj w Polsce wierzył w życie wieczne i słowa Chrystusa by się nie bać tych którzy zabiają ciało a bać się o swoją duszę?

Wt mar 24, 2020 4:43 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
artur96 napisał(a):
Właśnie 5 osób to nie 50 kiedy mozna było sobie iść bez problemu..tak po ludzku pierwszeństwo mają osoby które zamówily msze więc w praktyce oznacza to czas intensywnej modlitwy w domu oraz transmisje mszy online oraz komunia duchowa.

Przepraszam, ale transmisja mszy w porównaniu z obecnością na mszy to tak jak oglądanie pocztówki w porównaniu z byciem na tym miejscu.

Wt mar 24, 2020 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś miałem dylemat, jak się zachowywać oglądając mszę w TV. Ale na tym forum ktoś pisał, by tak samo jak by się było w kościele, Tak więc zachowuję się tak samo, wstaję, klękam. Kiedyś gardziłem Komunią duchową, teraz już dwa razy miałem pragnienie Komunii oglądając mszę w TV.

Wt mar 24, 2020 4:51 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Arytmetyka napisał(a):
artur96 napisał(a):

Przepraszam, ale transmisja mszy w porównaniu z obecnością na mszy to tak jak oglądanie pocztówki w porównaniu z byciem na tym miejscu.
zgadzam sie,nigdzie nie powiedziałem ze to jest to samo ale coz nam zostaje?

Wt mar 24, 2020 5:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arytmetyka (adekwatny nick do tego co napisaleś). Porównanie niewłaściwe. Jeśli ktoś bliski choruje zakaźnie to możesz z nim porozmawiać drogą telefoniczną, mailową. Masz kontakt, ale nie bezpośredni. To nie pocztówka. W kościołach jest niewiele osób, więc możesz tam pójść codziennie, bo inni nie chodzą. Sytuacja jest więc bardziej komfortowa. W wielkim mieście kilka osób na mszy, nikogo nie było trzeba wypraszać. Ile razy cię wyrzucono sprzed kościoła? Kogo więc oszukujesz? Zakonnica opowiadala mi, że oni, wysoko w Andach, widzą kapłana raz na osiem miesięcy. Ten kapłan potrzebuje całego dnia, by się do nich dostać. U was, w dzień powszedni, kontynuowała, mszę odprawia trzech kapłanów, ale kilka osób w kościele. Teraz płacz, bo zabrano coś co się należało i czekało? I dywagacje: na rękę? Nie godzi się! To Wielki post, czyli wielki rachunek sumienia - swojego - a nie ocena innych. Ja, ja, mnie się należy!
Kiedy skończą się trudne czasy, proszę o refleksję: zmieniłem coś, zacząłem korzystać z codziennej Eucharystii, podjąłem się naprawy siebie? A może matematycznie: odrobię te stracone (dziś) dni później. Kolejne zapytanie: jakie czyny pokutne podjąłem dodatkowo?
Wiara to relacja z Bogiem a nie utyskiwanie na ciężkie czasy. W każdych czasach ta relacja jest możliwa. Jeśli ktoś widzi w mszy bezpośrednio transmitowanej pocztówkę, powinien sie zastanowić nad swym sercem. Podczas transmisji ulubionego zespołu sportowego kibicuje i przeżywa, czy tylko ogląda jak pocztówkę? Ja słyszę czasem przez okno, że ktoś komuś strzelił gola...jeden wielki okrzyk radości w tej samej chwili rozlega się z wielu mieszkań. Plan dnia podporządkowany meczowi transmitowanemu drogą elektroniczną. Pocztówka? Nie są na stadionie a reagują tak samo. Potrafisz się wzruszyć rozmawiając z bliską osobą, czy gadasz do słuchawki? Potrafisz się zdenerwować, gdy czytasz co napisałam, czy tylko widzisz literki?

Porównanie do pocztówki jest jasne. Masz problem innej natury niż go prezentujesz. Leży w całkiem innym miejscu.

Wt mar 24, 2020 5:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mnie zastanawia tylko to dlaczego mamy tak wielu sędziów. Jak ktoś chce do ust to niech rak przyjmuje. Jak ktoś chce na rękę to tak samo. Ale dlaczego od razu zwolennicy tylko do ust osadzają tych którzy chcą inaczej? Więcej osadzają nie tylko tych ludzi którzy korzystają ale również kapłanów którzy dopuszczają i biskupów którzy na to zezwolili. Bo oczywiście ich wersja jest najprawdziwsza i każdy kto postępuje inaczej ten zapewne zabawienia nie osiągnie.

Wt mar 24, 2020 5:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Kiedyś miałem dylemat, jak się zachowywać oglądając mszę w TV. Ale na tym forum ktoś pisał, by tak samo jak by się było w kościele, Tak więc zachowuję się tak samo, wstaję, klękam. Kiedyś gardziłem Komunią duchową, teraz już dwa razy miałem pragnienie Komunii oglądając mszę w TV.

Dobre pytanie.

My z żoną, ustawiamy krzesła (i klęcznik też mamy) i mamy rodzaj "ławki" jak w kościele. I wstajemy, klęczymy itd. Ksiądz podczas komunii ma specjalną modlitwę na ten czas "Duchowej Komunii" co bardzo pomaga. Raczej nie będę leżał na kanapie, tzn. jakby miał oglądać Msze to może... ale w tej sytuacji to jest trochę inaczej.

Wt mar 24, 2020 5:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przywołałam ciekawą rozmowę z bp Siemieniewskim o przyjmowaniu komunii na rękę. Odwołał się do Tradycji. Podał aspekty prawne. Decyzja należy do wiernego, on sygnalizuje sposób, w który chce przyjąć Ciało Chrystusa. Biskup opisuje krok po kroku całą symbolikę, wskazuje błędy. To jest ten czas...wielkich rekolekcji. Z internetu płyną przepiękne homilie, można do nich wrócić, odsłuchać jeszcze raz, czy jakiś fragment. Nie chodzę na reklekcje parafialne, ale mam wybór. Mogę wybrać więcej, bo każde uczą inaczej.
Podrzuciłam link dotyczący przyjmowania komunii i chwilę później czytam już domorosłe wywody o tym, myślę że...Chwiilę wcześniej biskup wyjaśniał, ale ważniejsze jest przywołanie własnego zdania. Zdanie biskupa do rozwazenia? Szkoda czasu!

Leszcz
To jest świetny sposób. Człowiek potrzebuje owej 'scenografii', rytuałów, nawet ubioru. Ks. Isakowicz mówiąc o komunii duchowej powiedzial, że problemem jest nieprzygotowanie wiernych. Nie wiedzą co to jest.

Wt mar 24, 2020 5:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona