Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 03, 2020 11:20 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2957 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
tu akurat, czytanie bez zrozumienia tyczylo harpunnika.

Musialem sprawe figurek odsunac na bok by odslonic inne rzeczy ktore sie dzieja. Trzeba zobaczyc co sie dzieje za ta zaslona dymna ktora ktos zrobil i ten ktos za to odpowiada, a nie caly Kosciol, czy nawroceni poganie.
Nie oznacza to ze zgadzam sie ze wstawianiem ich do kosciolow.
Wiekszosc ludzi reaguje haotycznie i manipulanci to wykozystuja, by siac zwatpienie i panike w Kosciele.
Niemniej Chrzescijanin zyjacy Ewangelia nie powinien ulegac takim manipulacjom i zaraz oskarzac caly Kosciol.
Zwroc uwage co pisalem w innych powiazanych tematach i tym z ktorego wydzielono te powyzsze wpisy.
Na forum wiele wpisow zostaje oddzielanych, wydzielanych i wyrzucanych co powoduje czesto totalne odwrocenie znaczen wielu wpisow.

Jesli chodzilo by o rzucanie mostow nad sprzecznosciami to chyba mam to chyba z jednego z zawodow, Inzynieria wodno ladowa . :-)
a przechodzac do konkretow to wlasnie w wierze jest bardzo duzo takich pozornych sprzecznosci, o czym juz kiedys pisalem.
Te sprzecznosci polegaja glownie na roznicy miedzy Niebianska rzeczywistoscia, a ziemska taka jak my widzimy i rozumiemy.
To rzucanie mostow nad sprzecznosciami to jak rzucanie mostow miedzy Niebem a ziemia.

Ostatnio edytowano So lis 02, 2019 10:01 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

So lis 02, 2019 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W poczekalni u dentysty zobaczyłam dwie starsze prawie identycznie ubrane i uczesane kobiety. Gdy przechodziły obok mnie, okazało się, że muszą być bliźniaczkami, bo ich okulary i twarze też były identyczne. Wesoło ze sobą konwersowały w języku niemieckim. Pomyślałam, że mając ok. 70 lat muszą dobrze się czuć w swoim towarzystwie, skoro razem idą na wizytę do stomatologa, a ponadto wybierają taki sam ubiór i uczesanie. W literaturze naukowej sporo jest o bliźniakach, ale ciekawe, czy ktoś badał, czy bliźniacy w ciągu swojego życia są szczęśliwsi niż inni ludzie, albo ludzie, którzy utrzymują bliskie relacje z osobami podobnymi do siebie?

So lis 23, 2019 1:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Przydałoby się wypracowanie skutecznych, humanitarnych, i powszechnie dostępnych metod odstraszania dzikich zwierząt, które dokonują inwazji w środowisko życia człowieka i zatracają jakikolwiek strach przed człowiekiem. U naszych sąsiadów szop pracz próbował osiedlić się na poddaszu, a u innych znajomych osób były to łasice. Z kolei jelenie niszczą zieleń przydomową i nawet ogrodzenia w tej sytuacji nie pomagają, bo jelenie próbują je przeskakiwać (niestety często ponoszą wtedy śmierć).
Obrazek
zdjecie ze str. http://www.rocksolidlandscape.com/is-my-arborvitae-gonna-come-back/

Chciałabym wrócić do mojego wpisu z lipca, dotyczącego inwazji jeleni w mojej okolicy w parkach. Skutki ekonomiczne są już zauważalne, ze względu na relatywnie liczne kraksy zwierząt z samochodami. Zauważalne są też skutki w ekosystemie. Jelenie wygryzają rośliny leśne a na ich miejsce wkracza inna, rodem z Azji - microstegium vimineum, w której jelenie nie gustują i ją omijają. Ta nowa roślinka szybko się rozprzestrzenia, całkowicie zmienia wygląd parków, i na dodatek może być siedliskiem jakiegoś chronionego motylka, zatem przywrócenie stanu poprzedniego może być dość trudne, albo niemożliwe. Władze miasta rozpoznają swój błąd w nierozważnym sprzyjaniu ower-populacji jeleni, ale na razie nie mają pomysłu jak problem rozwiązać.

N lis 24, 2019 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czytam o technologii Deepfake i włos mi się jeży na głowie ze względu na to jak bardzo realistycznie można sfałszować czyjś wizerunek. Tutaj Deepfake pozwala przywołać Salvador'a Dalí "do życia" i wejść z nim w interakcję w muzeum: https://www.youtube.com/watch?v=BIDaxl4xqJ4 (Behind the Scenes: Dali Lives). To niewinne zastosowanie, ale pewnie można zastosować Deepfake w celach szeroko rozumianego oszustwa. Ciekawe, jak za kilkadziesiąt lat będzie dokonywało się poświadczenia autentyczności różnych materiałów filmowych (?)

Pn gru 09, 2019 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podobno ćwiczenie zaprezentowane w filmiku jest takie, że w normalnych warunkach mogą je wykonać kobiety a mężczyźni już nie (podniesienie krzesełka z zaprezentowanej na filmie pozycji): https://twitter.com/BasedPoland/status/1204143331871281152
:-D

Śr gru 11, 2019 3:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przed Świętami postanowiłam odmalować te części ścian w domu, przy których odbywa się duży ruch domowników i z racji tego ściany szybko ulegały znacznemu zabrudzeniu po ostatnim gruntownym odmalowaniu. Uważałam, że zabrudzenia i zatarcia są tak widoczne, że to po prostu jest wstyd tak je dalej pozostawić. Ściany odmalowałam dyskretnie, gdy nikogo nie było w domu, i liczyłam na to, że wszyscy zauważą zmianę po powrocie do domu. Jednak tak się nie stało! 8O Dosłownie nikt nawet nie był świadomy, że coś się w domu zmieniło. Gdy w końcu zapytałam, jak się moim domownikom podobają czyste ściany, dzieci podbiegły do nich i zaczęły przesuwać po nich dłońmi i wypatrywać zmian. Mąż wyraził zdziwienie, że był jakiś problem. Stwierdziłam, że pewnie każdego co innego kole w oczy. Muszę z nimi porozmawiać i się dowiedzieć, co oni chcieliby zmienić w domu. :?

So gru 21, 2019 4:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zauważyłam, że kiedy w mediach pisze się o sprawach związanych z działaniem złych duchów, bardzo często taki tekst jest opatrzony zdjęciem rzeźby jakby jakiegoś demona przypominającego rzygacze z Katedry Notre-Dame w Paryżu. Jednak to nie rzygacz czy gargulec, bo ta rzeźba wygląda tak jak poniżej, czyli jest to rzeźba na cokole. W rzeczywistości są to cztery rzeźby znajdujące się po obu stronach przy wjazdach na moście Pont del Regne w Walencji w Hiszpanii. Wizerunki rzygaczy z Katedry Notre-Dame można łatwo odnaleźć przez google klik. Ciekawe, że znalazły one miejsce w architekturze budowli katolickich. Podobno miały one wiernym uzmysławiać, jakie towarzystwo ich czeka w piekle, jeśli skażą się oni na nie przez złe postępowanie.
Obrazek

Pt gru 27, 2019 8:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Parę tygodni temu wszyscy w rodzinie mieliśmy serię okresowych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Bardzo cieszyłam się, że dzieci przeszły je bez większej traumy (moje wspomnienia dotyczące stomatologów są dla mnie makabrą). Syn w nagrodę za dobre zachowanie podczas plombowania otrzymał balonową głowę wykonaną z rękawiczki, takiej jakie stomatolog i jego pomocnica używają podczas zabiegów. Wczoraj stwierdziłam, że mimo upływu czasu powietrze z tego balonu nie uszło, co mnie zdziwiło. Normalne balony zwykle kurczą się w ciągu paru dni. Pewnie materiał do rękawiczek jest bardziej szczelny (! :-D ) Nie dziwię się, że można mieć pomysł, by zrobić z nich choinkę w szpitalu:
Obrazek

Pn gru 30, 2019 4:23 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
O dodawaniu otuchy słów kilka:
Dwie osoby chorujące na nowotwór opowiadały mi kilka miesięcy temu jak zostały potraktowane przez osoby z najbliższego otoczenia chodzi mi tu o słowa, które pozbawiały ich(te osoby) dalszego sensu ich życia.
Pierwsza osoba, która nie założyła rodziny usłyszała mniej więcej coś takiego, że i tak nie ma dzieci ani wnuków tak, więc dużo gorzej byłoby gdyby trafił to(ta choroba) na osobę, która tą rodzinę założyła. To oznacza, że osoba samotna może umrzeć na chorobę śmiertelną, ponieważ okazała się nieprzydatna społeczeństwu. Oczywiście w tym wypadku wsparcie emocjonalne w postaci słów otuchy jest zależne od posiadania rodziny.
Druga osoba założyła rodzinę i od swojej siostry usłyszała miej więcej coś takiego dzieci masz odchowane wiec spełniłaś swój obowiązek wobec rodziny(tam był jakiś dalszy ciąg, ale nie słuchałem). Czyli powyższa osoba wypełniła swoje zadanie i teraz spokojnie może „kopnąć w kalendarz”.
Przeraża mnie jak najbliższe otoczenie może być tak bezduszne dla osób chorych. Oczywiście liczę się z tym, że powyższe osoby mogą być przewrażliwione i dużo sobie dopowiadać zwłaszcza, że mnie przy tych rozmowach nie było, a sama sytuacja miała miejsce w korytarzu Gdańskiego szpitala klinicznego tj. byłem z jedną z tych osób u lekarza.
2. Jaki bohater książkowy (jak dotychczas) najbardziej Ci się podobał ?
3 Jak pozbyć się wrażenia, że każdy dzień przypomina poprzedni?(Może ktoś miał taki problem).

Napisałem com, napisał teraz ruski miesiąc przerwy (pozbywszy się wszystkich kopii roboczych).

Cz sty 09, 2020 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o książkowego bochatera, to ten marzyciel z wyspy małego księcia. Którego receptą na to co nie chciano u niego się działo. Było posiadanie własnej jemu dogodnej wyspy, na której wszystkie sprawy przebiegają inaczej jak gdzie indziej. Zwłaszcza inaczej jak to czego doświadcza.
No a drugie pytanie to.
Szukam czegoś innego od tego co już znam. Spraw nowych nie brak, a nawet wysyp ich jest ogromny. Trzeba tylko wysiłku poznawczego. No ale jak w tej reklamie, by mi się tak chciało, jak mi się dziś nie chce.
.

Cz sty 09, 2020 9:37 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzisiaj prezydent USA ma wziąć udział w Marszu dla Życia w Washington, D.C.. Z tego względu tajne służby ochrony prezydenta również będą tam obecne, aby prowadzić kontrolę pod względem bezpieczeństwa; w tych okolicznościach broń nie będzie dozwolona na Marszu. W związku z powyższym uczestnicy marszu zastanawiają się, czy nie powinni pozostawić w domach ich najbardziej dalekosiężnej broni - różańców.
:x
Nie wiem, czy to prawda, ale tak ćwierkają amerykańskie ptaszki. :)

Pt sty 24, 2020 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Jest takie zdanie "chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz Mu o swoich planach"
Odnośnie tego - całkiem niedawno chciałem z siostrą, szwagrem i siostrzeńcami pojechać wreszcie w góry do Zakopanego, teraz to całkiem nierealne.
Jak się zaczął post, przygotowałem się do święcenia pokarmów, szukałem koszyczków, ale nie mogłem znaleźć, więc przez internet zakupiłem koszyczek, ale i tak chyba teraz nic z tego.
W kapitalizmie jest jak w "Alicji po drugiej stronie lustra":
"Bo widzisz, TUTAJ musisz biec tak szybko, jak tylko potrafisz, żeby zostać w tam samym miejscu. A jak chcesz dostać się w inne miejsce, musisz biec dwa razy szybciej. "
A teraz cały świat (prawie 200 krajów) zatrzymał się...

Polecam dwu i pół minutowy filmik :
https://www.youtube.com/watch?v=BB5SEVxzOPw
(film jest bardziej duchowy niż religijny,katolicki,ale i tak daje do myśłenia)
(tak jakby Bóg potrząsnął mocniej całym światem, by przebudzić go z letargu - wcześniejsze pożary w Australii poruszyły tylko Australijczyków)

Ostatnio edytowano Pt mar 27, 2020 10:22 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty

Pt mar 27, 2020 9:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Fraszki:

nawet kilo heroiny
nie zastąpi ci dziewczyny

Do faryzeusza:
mdli twa
modlitwa

Pt mar 27, 2020 11:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie można teraz kupić koszyczka na święconkę przez internet. Czy ja to wina jak nie kapitalizmu? Czy to nie z kapitalistycznych Chin przybył do nas stworzony przez kapitalistów koronawirus? I czy dyspensy i wszelkie restrykcje i ograniczenia nie są też winą kapitalizmu?

Pt mar 27, 2020 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Nie można teraz kupić koszyczka na święconkę przez internet. Czy ja to wina jak nie kapitalizmu? Czy to nie z kapitalistycznych Chin przybył do nas stworzony przez kapitalistów koronawirus? I czy dyspensy i wszelkie restrykcje i ograniczenia nie są też winą kapitalizmu?

Kto tak mówi? A raczej mówi się odwrotnie: nazywając każdy system inny niż utopijny hiperkapitalizm socjalizmem.

Pt mar 27, 2020 4:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2957 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198  Następna strona