Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 02, 2020 10:49 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Następna strona
 Kącik samotnych serc 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
nat.ka napisał(a):
sachol napisał(a):
A kto Ci kaze dzielic? Grupy sa zmkniete to znaczy ze nikt ze znajomych nie widzi ze do nich nalezysz ani ze kogoś tam szukasz lub tam cokolwiek piszesz. Pozatym nie koniecznie trzeba pisać na grupie można tylko zagadać jak już ktoś napisze że np szuka dziewczyny skromnej/poboznej/ chidzacej na Msze teydencka itd itp. Grupa jest widoczna tylko dla osob do niej należących członków.

Jeśli faktycznie tak to wygląda no to rzeczywiście warto rozważyć taką opcję. Jednak z doświadczenia wiem, że nawet grupy zamknięte wyskakują jako proponowane i można zobaczyć bez problemu członków tychże grup, więc sprawa nie jest tak oczywista. Zależy to od administratora grupy.

Nie widać członków grup zamknìętych. Kiedyś o ile wiem to tak. Ale facebook zmienił ustawienie i nie widzisz nikogo poza administracją.

Śr mar 25, 2020 7:00 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Nie widać członków grup zamknìętych. Kiedyś o ile wiem to tak. Ale facebook zmienił ustawienie i nie widzisz nikogo poza administracją.

W takim razie, dzięki sachol za podsunięcie dobrego pomysłu ;) Na pewno to sprawdzę.

Śr mar 25, 2020 11:42 am
Dyskutant
Dyskutant

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
...Teraz to samotne serce ma pozostać samotne, bo jeszcze co0Ovidem się zarazi...o0Oo :| ....oO0o :-(

So mar 28, 2020 8:19 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
No to mam taki pomysł w tych ciężkich czasach - bo już czytam Biblię od początku i czekam, aż może mnie jakiś piorun trzaśnie i przemówi mi do mojego pesymistycznego z natury rozsądku, ale jak na razie coś nie chcę się poddać :-D :-D

Co Wy na to, żeby wyjść z inicjatywą wspólnej modlitwy o prawidłowe rozpoznanie powołania czy też poznanie drugiej połówki (czyt. żony/męża) jeśli to zgodne z Wolą Bożą?
Możemy się umówić na konkretną datę i czas :) i jakoś spożytkować tę "samotność" zwłaszcza teraz, gdy utknęliśmy w naszych domach na jakiś czas. :-)

W końcu i Ku pokrzepieniu serc 8) :

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

"Proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie" (Mt 7,7)

"Dla wierzącego wszystko jest możliwe" (Mk 9,23)

"Jeśli będziecie trwać we Mnie i jeśli moja nauka będzie w was trwać, proście, a spełni się wszystko, cokolwiek tylko pragniecie" (J 15,7)

N mar 29, 2020 12:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nat.ka napisał(a):
No to mam taki pomysł w tych ciężkich czasach - bo już czytam Biblię od początku i czekam, aż może mnie jakiś piorun trzaśnie i przemówi mi do mojego pesymistycznego z natury rozsądku, ale jak na razie coś nie chcę się poddać :-D :-D

Zagdaj do mniszka jesteś chyba w posobnym wieku. Wraz może coś " zaiskrzy"

N mar 29, 2020 9:16 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):

Bardzo chętnie, z tymże z tego co kojarzę, to mniszek również nie jest pewien swojego powołania, także modlitwa jak najbardziej wskazana! :-D

N mar 29, 2020 12:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nat.ka napisał(a):
sachol napisał(a):

Bardzo chętnie, z tymże z tego co kojarzę, to mniszek również nie jest pewien swojego powołania, także modlitwa jak najbardziej wskazana! :-D

Bóg daje wolność. Modlitwa która ma za zadanie objawienia "planu Boga" i po tej modlitwie juz bedziesz wiedzieć co masz robić chyba jest błedem.
Może to być wynikiem nieumiejetności podjecia decyzji i wziecia odpowiedzialności za swoje zycie i zwalania na Boga tej odpowiedzialnosci.
A moze znasz już powolanie bo jest ono gleboko wpisane w Twoje serce tylko boisz sie go podjac.
"Tym, którzy stojąc przed wyborem drogi życia, zadają sobie pytanie o ich powołanie, którzy szukają woli Boga względem nich, trzeba chyba przede wszystkim powiedzieć by odważnie szukali własnego pragnienia. Wolą Boga na pewno nie jest to by wybrali taką czy inną drogę. Ważne jest to by wybrali w sposób wolny i samodzielny, poważnie i bez lęku, najbardziej płodny i szczęśliwy sposób realizacji ich życia, biorąc pod uwagę to kim są, czego prawdziwie pragną i jak się odnajdują w świecie i Kościele. Ważne jest to, by ich życie odzwierciedlało świętość Ojca, a konkretny kształt ich życia, nie będąc zupełnie zdeterminowanym, musi być owocem ich twórczego i odpowiedzialnego dialogu z Bogiem."
https://templumchristi.pl/jakie-jest-moje-powolanie/

N mar 29, 2020 1:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
nat.ka napisał(a):

Co Wy na to, żeby wyjść z inicjatywą wspólnej modlitwy o prawidłowe rozpoznanie powołania czy też poznanie drugiej połówki (czyt. żony/męża) jeśli to zgodne z Wolą Bożą?
Możemy się umówić na konkretną datę i czas :) i jakoś spożytkować tę "samotność" zwłaszcza teraz, gdy utknęliśmy w naszych domach na jakiś czas. :-)

W końcu i Ku pokrzepieniu serc 8) :

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

"Proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie" (Mt 7,7)

"Dla wierzącego wszystko jest możliwe" (Mk 9,23)

"Jeśli będziecie trwać we Mnie i jeśli moja nauka będzie w was trwać, proście, a spełni się wszystko, cokolwiek tylko pragniecie" (J 15,7)

Nat.ka, u mnie będzie problemem umówić się na konkretną godzinę, bo od rana do wieczora jestem w pracy, a po pracy, która głównie pracą fizyczną, jestem już tylko w stanie ledwo co zrobić jedzenie, chwilę poczytać/obejrzeć, siusiu, paciorek i spać. I tak w koło Macieju. Poza tym, wiem, że mam powołanie do małżeństwa, ale przynajmniej obecnie nie jestem zdolny do założenia rodziny, więc lepiej żebym nie zaczynał.

Powodzenia :wink:

N mar 29, 2020 4:38 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Nat.ka, u mnie będzie problemem umówić się na konkretną godzinę, bo od rana do wieczora jestem w pracy, a po pracy, która głównie pracą fizyczną, jestem już tylko w stanie ledwo co zrobić jedzenie, chwilę poczytać/obejrzeć, siusiu, paciorek i spać. I tak w koło Macieju. Poza tym, wiem, że mam powołanie do małżeństwa, ale przynajmniej obecnie nie jestem zdolny do założenia rodziny, więc lepiej żebym nie zaczynał.

Powodzenia :wink:

Rozumiem Maciek. Możesz zatem po prostu dołączyć się do tej intencji w duchu, jeśli wyrazisz taką chęć. Ja też nie długo już wrócę do normalności, więc też będę miała mniej czasu, tylko, że mój tryb pracy to na przemian kilka dni wyciętych z życiorysu i kilka dni całkowicie wolnych i tak w kółko. Dobrze wiedzieć, że znasz już swoje powołanie i życzę powodzenia w znalezieniu swojej wybranki ;)

N mar 29, 2020 9:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Wolą Boga na pewno nie jest to by wybrali taką czy inną drogę.

Nie bardzo można się z tym zgodzić, to co napisałaś w powyższym zdaniu. Choć Helenka wobec stanowczej odmowy rodziców próbowała zagłuszyć w sobie głos powołania, Chrystus miał wobec niej swoje konkretne plany. I jak ongiś apostołowie, pracujący przy połowie ryb na Jezusowe słowa zostawili wszystko, tak i Helenka przeżyła swe spotkanie z Mistrzem.

Będąc z jedną ze swoich sióstr na zabawie w Łodzi, kiedy zaczęła tańczyć nagle ujrzała Pana Jezusa umęczonego, obnażonego z szat, całego okrytego ranami. Pan zwrócił się do niej, mówiąc: Dokąd cię cierpiał będę i dokąd mnie zwodzić będziesz?

W tym momencie zamilkła dla niej muzyka, zniknęło towarzystwo, cichaczem opuściła zabawę i udała się do katedry św. Stanisława Kostki. Tam nie zważając na obecnych ludzi, padła krzyżem przed Najświętszym Sakramentem, prosząc o poznanie woli Bożej. Usłyszała wówczas wewnętrznie słowa: Jedź natychmiast do Warszawy, tam wstąpisz do klasztoru.

Pn mar 30, 2020 8:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Ja się zgłaszam i melduję gotowość ;) Jestem do dyspozycji. Tylko może nie rano i w południe (praca), a raczej tak po południu byłoby lepiej. Jestem otwarty na wszelkie propozycje (co do ustalenia daty i czasu) :cfaniak:

Akurat dziś mam "rocznicę" na forum ;d Doskonały moment, żeby pomodlić się z kimś z tego forum o tej samej godzinie i tego samego dnia w tej jakże pięknej i potrzebnej intencji :wink:

Pn mar 30, 2020 2:48 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Ja się zgłaszam i melduję gotowość ;) Jestem do dyspozycji. Tylko może nie rano i w południe (praca), a raczej tak po południu byłoby lepiej. Jestem otwarty na wszelkie propozycje (co do ustalenia daty i czasu) :cfaniak:

Akurat dziś mam "rocznicę" na forum ;d Doskonały moment, żeby pomodlić się z kimś z tego forum o tej samej godzinie i tego samego dnia w tej jakże pięknej i potrzebnej intencji :wink:

Super :-D To w takim razie może być Mniszku jutro albo środa np. o godz. 18:00? :)

Może ktoś się później jeszcze do nas dołączy :-)

mniszek_pospolity napisał(a):
Akurat dziś mam "rocznicę" na forum

Faktycznie przydałoby się to jakoś uczcić :-D ;)

Pn mar 30, 2020 7:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No to jesteśmy umówieni na jutro, na 18.00 :wink: Ma być jakaś konkretna forma modlitwy (koronka, różaniec?), czy mamy dowolność? Będę pamiętał i na pewno się pomodlę, :cfaniak:

Może ktoś się do nas dołączy... (bo nas dwoje na razie jest?)

Pn mar 30, 2020 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zapraszam do założenie konta na http://rozaniec.meteorapp.com/ i wpisania tam swoich intencji w ramach forumowej grupy różańcowej. Momentalnie można uzyskać grupę ludzi, którzy będą się z Wami modlić. Szczegóły działania grupy różańcowej tutaj: https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1060581#p1060581

Pn mar 30, 2020 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poczekajmy w takim razie na kolejnych chętnych i... do modlitwy ;) Czas zanurzyć się w rozmowie z Bogiem, bo od samego pisania "nic się nie zmieni". Zatem do jutra (w duchowej łączności). ;)

Pn mar 30, 2020 9:50 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Następna strona