Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 04, 2020 9:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1155, 1156, 1157, 1158, 1159, 1160, 1161 ... 1196  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Adam M. napisał(a):
W 46r?
Uprawiany byl podczas niemieckiej okupacji?

Jockey, wiarygodne zrodla przeczytalem, tzn zrodla z obu stron - zydowskie i polskie.
Zachowanie typu "pse pani to nie my, to oni" to raczej szkola podstawowa.
No takiej samokrytyki się po tobie nie spodziewałem. Wiesz nawet w najgorszych momentach nie uważałem żeby to co piszesz było na poziomie podstawówki. Ale skoro ty tak uważasz no może masz racje.

Pn mar 30, 2020 9:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
z drugiej strony padla najwyrazniej na podatny runt

Podobne pretensje jak "naszej noblistki" Tokarczuk.
Kiedyś Korwin bardzo celnie zauważył: jeśli wpadnie do ciebie ciocia pełna pretensji że wczoraj na Marszałkowskiej podstawiłeś jej nogę, że upadła jak długa (a wczoraj cały dzień siedziałeś w domu) - to czy będziesz ją lubił bardziej?

Wt mar 31, 2020 3:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A w międzyczasie "nadzwyczajna kasta" postanowiła, że Kościół katolicki będzie podlegał odpowiedzialności zbiorowej za czyny jego członków. :(

Wt mar 31, 2020 3:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak jak w reszcie cywilizowanego swiata odpowiada za przestepstwa swoich duchownych.
I placi gigantyczne odszkodowania, nieporownywalne z tym o ktorym mowa.

Wt mar 31, 2020 5:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedzialność zbiorowa to "cywilizowany świat"?
A tymczasem krzyki że chce się zmniejszyć emerytury byłej Służbie Bezpieczeństwa, ech,,,

Wt mar 31, 2020 5:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Tak jak w reszcie cywilizowanego swiata odpowiada za przestepstwa swoich duchownych.

To jak jest odpowiedzialność zbiorowa, to naród Żydowski jest odpowiedzialny za zbrodnie okresu stalinowskiego w Polsce wszak wielu przedstawicieli tego narodu było z tego narodu, Austriacy są odpowiedzialni za Hitlera bo przecież Hitler był Austriakiem. Gruzini są odpowiedzialni za Stalina bo on był Gruzinem. Mam dalej pisać?
Odpowiedzialność zbiorowa jest niezgodna z cywilizowanym Państwem i z Państwem Prawa. Każdy człowiek odpowiada za swoje czyny bo jeśli stosujemy odpowiedzialność zbiorową to trzeba być konsekwentnym i oskarżyć tych i żądać od nich odszkodowań za zbrodnie.

Wt mar 31, 2020 6:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Temat trudny, wrażliwy, poważny i jako taki należało by do niego podejść. Myślę sobie, że przyczyną braku zrozumienia między Adamem a "resztą świata" jest to, że obie strony używają uogólnień i trochę brakuje precyzyjności w wypowiedziach. A słowo pisane ma to do siebie, że można je różnie interpretować. Dla przykładu - Adam ani razu nie napisał o paskudnych wadach narodowych jakie mieli Żydzi, (nie chcę się rozpisywać, więc ograniczę się tylko do popularnego - "wasze ulice nasze kamienice") a "druga strona" o tym, że wśród części społeczeństwa polskiego zdarzały się zwyczajne szumowiny, które Żydów zwyczajnie nienawidziły. Pomijając cały kontekst polityczny i historyczny który temu tematowi towarzyszy, bo to oddzielna kwestia.

Co do "pogromu kieleckiego", to tutaj nie ma się co spierać. Po tych wydarzeniach został przeprowadzony sfingowany proces, który był przedmiotem analizy współczesnych historyków. Jak komuś bardzo zależy, to gdzieś w archiwum polskiego radia leży dosyć spory materiał naukowy na ten temat. Wiele sprzecznych i prymitywnych zeznań zdradza, że inspiratorem wydarzeń pogromu było UB (czy też może SB, nie pamiętam) i to jest fakt.

Oddziaływanie tak mocnym argumentem na społeczeństwo - krzywda dziecka i jego śmierć, akurat w tym przypadku w cale nie dowodzi antysemityzmu którym rzekomo było przesiąknięte CAŁE społeczeństwo.
Dla przykładu drogi Adamie, zerknij na komentarze pod współczesnymi artykułami prasowymi, które opisują krzywdę dziecka. Matka udusiła własne dzieci zamykając je w beczce i zakopała na działce. Pedofil zgwałcił i zamordował... We wszystkich niemal ludziach, odzywa się element pierwotnej natury który inspirowany jest nienawiścią. Chcieli byśmy wyrównać rachunki i najlepiej z nawiązką jeśli to było by możliwe !
Bo przecież zło, można pokonać jeszcze większym złem...

Zresztą popatrz dalej. Krzywda dziecka odziaływuje na emocjach nie tylko w taki skrajny sposób. Również tobie się ona udziela mimowolnie. Sąd Najwyższy stosuje odpowiedzialnośc grupową w odniesieniu do Kościoła.
I słusznie tak powinno być jak na zachodzie ! W takim razie dlaczego taka generalizacja nie obejmuje nauczycieli i całej szeroko pojmowanej oświaty z ministerstwem włącznie ? Mylę się ? To skąd się niby wzięło takie prawo, które dotyka nie tylko krzywdzącego ale obejmuje swoją mocą także tych, którzy o całej sprawie nie wiedzieli? Taka kara "z nawiązką" i wyrównaniem krzywdy. (*chyba że o krzywdzie dziecka wiedzieli współbracia, przełożeni, ale w zalinkowanym tekście onetu nie ma o tym słowa).

Emocje odbierają trzeźwość umysłu, a ze złem jest jak z pożarem. Małe kłamstwo potrafi wywołać lawinę, po której zostaje pożoga i ogromne zniszczenia. W każdym narodzie są też i tacy ludzie, niemal herosi, którzy potrafią być jak słup graniczny dla zła które się pleni na świecie i to daje nadzieję. Osobiście uważam, że właśnie ze względu na nich Bóg jeszcze ten świat podtrzymuje.

Wt mar 31, 2020 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Jakoś nie słyszałem, by znany chór wypłacił odszkodowania za to, co wyczyniał dyrygent z dziećmi. Ministerstwo Oświaty też jakoś nie płaci za nauczycieli-pedofilów (a jest ich więcej niż pedofilów-księży), a Ministerstwo Sportu za trenerów (tu pedofilów jest najwięcej).

Wt mar 31, 2020 10:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tymczasem Diecezja Dallas wyplacila okolo $50 mln 12 ofiarom jednego ksiedza z tej diecezji w 98r.
3 najwyzsze wyplaty to Diecezja Los Angeles - $660 mln 06r, Diecezja San Diego prawie $200 mln dla 144 poszkodowanych w 07r i Diecezja Orange $100 mln w 05r.
11 diecezji zbankrutowalo nie bedac w stanie wyplacic zasadzonych odszkodowan. Cala lista zamieszczona jest tutaj jesli chodzi o US:

https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_ ... ted_States

Przestepstwa pedofilskie i seksualne ksiezy w reszcie swiata to wielostronicowy dokument, do ktorego tylko zajrzalem:

https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_ ... by_country

Musze jednak przyznac ze dokladna konstrukcja prawna na podstawie ktorej Kosciol jako organizacja placi za przestepstwa swoich funkcjonariuszy nie jest mi znana i musze dopiero o nia zapytac. Podejrzewam ze w Stanach K.R.K. od strony prawnej uwazany jest za organizacje odpowiedzialna za dzialania jej funkcjonariuszy, czyli ksiezy ale prawnikiem nie jestem wiec postaraam sie znalezc podstawe prawna.
Dzieki Jozku za twoj post.
Kilka ksiazek zostalo napisane na temat stosunkow polsko zydowskich i rozkwitu polskiego antysemityzmu w latach 30 tych ubieglego wieku, niektore nawet przeczytalem.
O tym ze jezeli nie cale spoleczenstwo polskie przesiakniete jest antysemityzmem to jego zdecydowana wiekszosc jestem przekonany od lat, zarowno przez doswiadczenia osobiste ( zaczynajac od stosunku rodzicow i rodziny, potem przezylem czystki zydowskie ciagnace sie od poczatku lat 60 tych do 68r gdzie czesc kolegow i kolezanek z mojej klasy powoli znikala ) przez literature zajmujaca sie tym tematem do wreszcie opowiesci drugiej strony - zydowskiej ktora mialem okazje poznac po wyjezdzie do Kanady.
Do tego dochodza komentarze z roznych prawicowych ( i nie tylko ) for, portali itd, itp.
Nie oto mi chodzilo w moim wpisie na temat obrazu zaprezentowanego przez Wespecjana, tylko o to ze jest to znowu propaganda legendy zydowskiego "mordu rytualnego", ktory juz kilka razy zapisal sie pogromami Zydow w polskiej historii. Tylko tyle.
Nie jestem pewien ze jest chociaz jedno zdazenie tego typu ma swiecie udowodnione przez dowody materialne niewymuszone torturami.
Czy moze ktos o takim wie?

Śr kwi 01, 2020 6:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Tymczasem Diecezja Dallas wyplacila okolo $50 mln 12 ofiarom jednego ksiedza z tej diecezji w 98r.
3 najwyzsze wyplaty to Diecezja Los Angeles - $660 mln 06r, Diecezja San Diego prawie $200 mln dla 144 poszkodowanych w 07r i Diecezja Orange
$100 mln w 05r.
11 diecezji zbankrutowalo nie bedac w stanie wyplacic zasadzonych odszkodowan. Cala lista zamieszczona jest tutaj jesli chodzi o US:

Odwieczna walka z Kościołem. Narzędzia się zmieniają.

Adam M. napisał(a):
O tym ze jezeli nie cale spoleczenstwo polskie przesiakniete jest antysemityzmem to jego zdecydowana wiekszosc jestem przekonany od lat, zarowno przez doswiadczenia osobiste ( zaczynajac od stosunku rodzicow i rodziny, potem przezylem czystki zydowskie ciagnace sie od poczatku lat 60 tych do 68r gdzie czesc kolegow i kolezanek z mojej klasy powoli znikala )

Czy po takich atakach Polacy będą lubić Żydów bardziej?
Czy Izrael powinien wypłacić odszkodowania Polsce za niektórych funkcjonariuszy? podobnie jak płaci diecezja w USA?

Śr kwi 01, 2020 6:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Tymczasem Diecezja Dallas(...)

I co z tego? To nadal jest odpowiedzialność zbiorowa w majestacie prawa. Rozumiem, że jak Ty popełnisz jakieś przestępstwo, to odszkodowanie ma zapłacić Twoja cała Twoja rodzina?

Śr kwi 01, 2020 8:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Tymczasem Diecezja Dallas(...)

I co z tego? To nadal jest odpowiedzialność zbiorowa w majestacie prawa. Rozumiem, że jak Ty popełnisz jakieś przestępstwo, to odszkodowanie ma zapłacić Twoja cała Twoja rodzina?

Ten wyrok tylko pokazuje ze jak Kościół sam sie nie upora z tym problemem to zrobią to za niego swieckie sądy i antyklerykalna lewica. Coż pod tym wzgledem to dobra decyzja. Moze tego typu sprawy przestaną być zamiatane przez biskupów pod dywan chociazby w obawie przed kara finansowa dla diecezji.
Bo jesli mowimy o przypadkach gdzie przelozeni wiedzieli o wystęku a nic nie robilo to nie jest odpowiedzialność zbiorowa a współodpowiedzialność.

Cz kwi 02, 2020 12:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale to jest wyłom w prawie i nie wszyscy są równi wobec prawa. Bo na tej zasadzie szkoły powinny płacić odszkodowania za nauczycieli. A kluby sportowe za trenerów a w słynnej sprawie poznańskich słowików powinien chór odpowiadać. Jeśli Kościół ma odpowiadać to wszystkie inne organizacje również.
Jak na ten moment to widzę to tak ze jest to kolejny sposób walki z Kościołem

Cz kwi 02, 2020 1:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Ten wyrok tylko pokazuje ze jak Kościół sam sie nie upora z tym problemem to zrobią to za niego swieckie sądy i antyklerykalna lewica. Coż pod tym wzgledem to dobra decyzja. Moze tego typu sprawy przestaną być zamiatane przez biskupów pod dywan chociazby w obawie przed kara finansowa dla diecezji.
Bo jesli mowimy o przypadkach gdzie przelozeni wiedzieli o wystęku a nic nie robilo to nie jest odpowiedzialność zbiorowa a współodpowiedzialność.

Hm.. Jako że o Kościele mowa, to czasem może tak być, że biskup wiedział, ale.. dowiedział się w warunkach spowiedzi - ręce ma wtedy związane..

Cz kwi 02, 2020 1:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Hm.. Jako że o Kościele mowa, to czasem może tak być, że biskup wiedział, ale.. dowiedział się w warunkach spowiedzi - ręce ma wtedy związane..

A nie może jako pokutę kazać zgłosić to na policję? Stoi coś na przeszkodzie?

Cz kwi 02, 2020 2:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1155, 1156, 1157, 1158, 1159, 1160, 1161 ... 1196  Następna strona