Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 3:11 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 77  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Jockey napisał(a):
Trochę się ta tarcza zmieniła. O z tego co wiem prowadzą prace kolejne.

To sa jakoes kosmetyczne i nic nie znaczace zmiany z perpektywy przedsiebiorcy.
Prognozuje się że w kwietniu prawie milion osób straci prace. Moja firma w ktorej pracuje działa ale jest częscia dużej grupy, zatem w razie co inne spółki poratują albo rzad bo to spółka skarbu państwa. Płatnosci dla Klientów sa przesuwane dla tych co chca do końca czerwca. Plyność może być zachwiana także.

Pt kwi 03, 2020 7:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Coś wiem o socjalistycznych pomysłach PiS uderzające w wolny rynek i w przedsiębiorców.

Pt kwi 03, 2020 9:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Trochę się ta tarcza zmieniła. O z tego co wiem prowadzą prace kolejne.

To sa jakoes kosmetyczne i nic nie znaczace zmiany z perpektywy przedsiebiorcy.
Prognozuje się że w kwietniu prawie milion osób straci prace.

Ja tam ciemniak jestem, ale czy może mi ktoś wyjaśnić? Na czym opiera się polska przedsiębiorczość, że miesiąc, dwa trzy obsuwy może spowodować potężne perturbacje w przedsiębiorstwie? Czy tymi przedsiębiorstwami rządzą jacyś janusze biznesu, co to każdą nadwyżkę konsumują, nie mają żadnych planów awaryjnych? Ten milion potencjalnych bezrobotnych nigdy nie ma żadnych urlopów, zwolnień lekarskich, delegacji? W warunkach prosperity harują w sposób ciągły, bez żadnych przerw?

Pt kwi 03, 2020 10:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):
Ja tam ciemniak jestem, ale czy może mi ktoś wyjaśnić? Na czym opiera się polska przedsiębiorczość, że miesiąc, dwa trzy obsuwy może spowodować potężne perturbacje w przedsiębiorstwie? Czy tymi przedsiębiorstwami rządzą jacyś janusze biznesu, co to każdą nadwyżkę konsumują, nie mają żadnych planów awaryjnych? Ten milion potencjalnych bezrobotnych nigdy nie ma żadnych urlopów, zwolnień lekarskich, delegacji? W warunkach prosperity harują w sposób ciągły, bez żadnych przerw?

Chcesz prosto? To nie przedsięrbiostwami rządzą Janusze biznesu tylko, tylko w rządzie mamy Januszy ekonomii.

Pt kwi 03, 2020 10:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

No, tak odpowiedziałeś że nie odpowiedziałeś, ale powiedziałeś. :roll: Można i tak. Z resztą nie o tym jest wątek.

Pt kwi 03, 2020 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Sam przedsiebiorca moze sie utrzymac z posiadanych rezerw, ale nie bedzie ponosil calkowitych kosztow "postojowych" przedsiebiorstwa w ktorym nie zarabia.
Przedsiebiorcy wystarczy na przezycie 2ch m-cy kilka tys zl, koszty "postojowe" przedsiebiorstwa w tym czasie to dziesiatki do setek tys zl.
Przede wszystkim koszty wynagrodzenia pracownikow ktorzy w tym czasie nie pracuja a dostaja pensje w calosci czy w jakims %.
Jezeli panstwo nie chce zwolnien pracownikow to musi doplacic przedsiebiorcom, bo po zwolnieniach i tak bedzie placic bezrobotnym.
Pracownicy zwykle zyja od wyplaty do wyplaty i po stracie pracy sa natychmiast bez srodkow do zycia, wiec przede wszystkim nie maja czym zaplacic za mieszkania, gaz i elektycznosc oraz zywnosc.
Jesli gospodarka sie kreci to wszystko dziala, ale jesli stanie na czas dluzszy to zadne rezerwy nie wystarcza.
Jak wiele osob z twego otoczenia ma jakiekolwiek oszczednosci, pozwalajace np przezyc z rodzina 2 mce?

Pt kwi 03, 2020 10:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Adam M. napisał(a):
Sam przedsiebiorca moze sie utrzymac z posiadanych rezerw, ale nie bedzie ponosil calkowitych kosztow "postojowych" przedsiebiorstwa w ktorym nie zarabia.
Przedsiebiorcy wystarczy na przezycie 2ch m-cy kilka tys zl, koszty "postojowe" przedsiebiorstwa w tym czasie to dziesiatki do setek tys zl.
Przede wszystkim koszty wynagrodzenia pracownikow ktorzy w tym czasie nie pracuja a dostaja pensje w calosci czy w jakims %.
Jezeli panstwo nie chce zwolnien pracownikow to musi doplacic przedsiebiorcom, bo po zwolnieniach i tak bedzie placic bezrobotnym.

A przedsiębiorca po tych umownych 2 miesiącach, bez pracowników (bo zwolnionych) samodzielnie wznowi produkcję? I jeszcze raz - czy pracownicy nie mają prawa do urlopów, zwolnień lekarskich? W pewnych okresach zwykle i tak firmy pracują na pół gwizdka, bo sezon urlopowy...

Pt kwi 03, 2020 11:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Nie każdy przedsiębiorca produkuje. Jest trochę takich, którzy pracują w usługach. Zastój w branży powoduje brak zleceń, a to przekłada się na brak dochodów. Sektor mikro i małych przedsiębiorstw jest wciąż na dorobku. Jakieś tam oszczędności są ale... nie mają ochoty ich przejeść.

Już wiadomo, że w wielu branżach będziemy mieli zastój i to dość długi.

Pt kwi 03, 2020 11:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ja tak z każdym dniem zaczynam zauważać, że jednak PiS trochę traci kontrolę nad tym całym szaleństwem, a gospodarka po prostu nam dogorywa... już nawet respirator zaczyna szwankować. Czeka nas kryzys...wielu moich znajomych (pracujących jako kucharze, kelnerzy, w innych branżach) siedzi trzeci tydzień w domu bez pracy.

Wiem, wiem, jestem stronniczy, ale sami posłuchajcie i na chłodno oceńcie czy w tym co mówi Krzysztof Bosak nie ma choć trochę racji.

https://www.youtube.com/watch?v=IORgdvX_yKs

Póki co jeszcze pracuję (tylko, że po 4 godziny dziennie), inny obiekt gdzie miałbym 8 godzin na dzień zamknięty (zgadywać nie trzeba z powodu czego...) ; sobota pracująca (tyle dobrego), a nawet i ta niedziela handlowa (wiecie, że sklepy mają być czynne w niedzielę handlową 24/h?)

Te wszystkie restrykcje, te kolejne ograniczenia graniczące już z absurdami (mąż śpi z żoną w jednym łóżku, ale jak wyjdą poza mieszkanie to na zewntąrz mają się trzymać od siebie na odległość dwóch metrów...bez komentarza.), to wszystko wskazuje na jedno: mamy w Polsce stan nadzwyczajny, ale nie jest on ogłoszony oficjalnie, bo to wiąże się z tym, że wybory musiałyby zostać przeniesione... wszystko stanęło na głowie, ludzie chorują, umierają, gospodarka zdycha dobijana biurokracją, pracownicy tracą pracę, stanowiska, ale co najważniejsze...wybory.

A może trzeba by tak jak ten "szaleniec" głosi robić? Wydaje sie wysoce prawdopodobne, że większość ludzi zachoruje, więc te ograniczenia nic nie dadzą (poza osobami starszymi, dzeićmi, chorymi,), ale czy reszta Polski ma nadal tak "funkcjonować" jak teraz? Ile jeszcze czasu nasza gospodarka to wytrzyma?

https://www.youtube.com/watch?v=GLxqVsmORiw

So kwi 04, 2020 12:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
mniszek_pospolity napisał(a):
A może trzeba by tak jak ten "szaleniec" głosi robić? Wydaje sie wysoce prawdopodobne, że większość ludzi zachoruje, więc te ograniczenia nic nie dadzą (poza osobami starszymi, dzeićmi, chorymi,), ale czy reszta Polski ma nadal tak "funkcjonować" jak teraz? Ile jeszcze czasu nasza gospodarka to wytrzyma?

Te ograniczenia są po to, żeby spłaszczyć krzywą, a nie żeby pozbyć się wirusa , a więc po to, żeby ludziom najbardziej narażonym starczyło miejsc w szpitalach i respiratorów. Inny szaleniec z UK zmienił zdanie, jak mu się sprawy zaczęły wymykać spod kontroli.

I szkoda też, że żaden z tych szaleńców nie ma pomysłu na to, jak izolować chorych i starszych ludzi. Gdzie ja mam odstawić swoich rodziców, mam ich zamknąć w piwnicy? Tak się składa, że nie mam kilku mieszkań na zbyciu. No ale szaleńcy w szczegóły niw wchodzą, bo tym gorzej dla ich teorii.

So kwi 04, 2020 8:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

towarzyski.pelikan napisał(a):
mniszek_pospolity napisał(a):

Te ograniczenia są po to, żeby spłaszczyć krzywą, a nie żeby pozbyć się wirusa , a więc po to, żeby ludziom najbardziej narażonym starczyło miejsc w szpitalach i respiratorów. Inny szaleniec z UK zmienił zdanie, jak mu się sprawy zaczęły wymykać spod kontroli.

I szkoda też, że żaden z tych szaleńców nie ma pomysłu na to, jak izolować chorych i starszych ludzi. Gdzie ja mam odstawić swoich rodziców, mam ich zamknąć w piwnicy? Tak się składa, że nie mam kilku mieszkań na zbyciu. No ale szaleńcy w szczegóły niw wchodzą, bo tym gorzej dla ich teorii.

Faktem jest że nie da się tak funkcjonować jak obecnie więc slusznie jest aby chronić osoby starsze i chore a reszta powinna żyć normanie. Szwecja nadal nie izoluje sie tak reszta krajów a wcale nie ma więcej zachorowań niz np Austra z podobną liczbą ludności.

So kwi 04, 2020 8:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
sachol napisał(a):
Faktem jest że nie da się tak funkcjonować jak obecnie więc slusznie jest aby chronić osoby starsze i chore a reszta powinna żyć normanie. Szwecja nadal nie izoluje sie tak reszta krajów a wcale nie ma więcej zachorowań niz np Austra z podobną liczbą ludności.

Takie porównywanie ze sobą dwóch różnych państw o różnym stopniu zamożności i różnej strukturze społecznej jest ryzykowne. Ja nie twierdzę, że w żadnym państwie nie da się wprowadzić tego "szwedzkiego modelu". Ale zważmy na różnice:
Cytuj:
Szwedzki epidemiolog, Anders Tegnell, wyjaśnia, że taka strategia wynika ze struktury społecznej, w której ludzie żyją raczej osobno niż w grupach wielopokoleniowych. Potwierdza to 21-letnia Szwedka Cajsa Wiking, dla której spędzanie czasu samotnie w swoim mieszkaniu w Uppsali nie jest nowym wyzwaniem. Jak sama przyznaje, jej naród jest całkiem dobry w pozostawaniu w domu i w porównaniu z innymi kulturami, Szwedzi nie są aż tak towarzyscy.

Według danych Eurostatu ponad połowa wszystkich szwedzkich domów, co dotyczy również Wiking, składa się z jednego mieszkańca. To właśnie w Szwecji najwcześniej dzieci wyprowadzają się od rodziców, w wieku 18-19 lat (średnia w UE wynosi 26 lat). Niektórzy eksperci uważają, że te wzorce mogą pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Dla kontrastu warto spojrzeć na kulturę społeczną i sytuację epidemiologiczną we Włoszech i Hiszpanii─ tam biesiadowanie rodzin i przyjaciół pod jednym dachem jest tradycją. Björn Olsen, profesor chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Uppsali podkreśla, że w Sztokholmie i innych dużych miastach Szwecji żyje dużo samotnych ludzi, którym ten stan może pomóc przetrwać pandemię. Warto dodać, że 10 procent Szwedów w wieku powyżej 75 lat również mieszka samotnie i krewnych lub przyjaciół widuje tylko raz lub dwa razy w miesiącu

https://www.medexpress.pl/szwecja-skute ... enia/77104

So kwi 04, 2020 8:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Przemysl jest jeszcze w lepszej sytuacji, bo zamowienia sa jeszcze z czasow sprzed epidemii i moga dac prace na kilka nastepnych mcy do pol roku, uslugi ktore zwykle leca na minimalnym zysku i jeszcze noga byc ograniczone kredytami zostawia mase pracownikow i pracodawcow na bruku natychmiast.
A sektor uslug w Polsce rozwijal sie w ostatnich latach b.intensywnie i zarowno w zatrudnieniu jak w tworzeniu PKB znacznie przescignal sektor przemyslowy.
To zreszta typowy trend w wiekszosci rozwinietych panstw, w Unii srednio 3 na 4 zatrudnionych pracuje w uslugach.
No i w samym srodku tego rozwoju sektora uslug w Polsce zostal on trafiony korona wirusem. W trakcie rozwoju tzn ze owszem ilosc firm sie zwieksza, ilosc pracownikow tez ale nie ma jeszcze wypracowanych rezerw, natomiast wiele firm korzysta jeszcze z kredytu.
I to jest problem.

So kwi 04, 2020 5:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pan Bosak twierdzi że PiS dopuszcza się czynów wołających o pomstę do nieba

https://youtu.be/IORgdvX_yKs

So kwi 04, 2020 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Sachol, dałem już wcześniej link do tej wypowiedzi Bosaka...

No cóż. Dziś duża część Wiadomości na TVP wypełniło tłumaczenie jak krowie na miedzy, że wybory muszą się odbyć (to już faktycznie przesada). I podawanie innych przykładów, że tak będzie bezpiecznie i że to i że siamto. Naprawdę aż trochę to nie na miejscu się robi. Mi np. już w ogóle się odechciało głosować ; czy to tradycyjnie, czy korespondencyjnie czy z kosmosu czy jak.

Mamy już wszelkie restrykcje, ograniczenia, zakazy, opustoszałe ulice, puste autobusy (sam w autobusie plus kierowca w drodze z pracy po 16.00), zakaz tego, tamtego, gospodarka się wali, ludzie tracą pracę, siedzą w domach, zamknięte niemal wszystko... i co? Zarażeń i ofiar śmiertelnych coraz więcej.

Niech sobie zorbią te wybory, niech pan Duda zostanie prezydentem, z pewnością wszyscy będą bardziej szczęśliwsi i zdrowsi i w ogóle będzie cacy, a dzień później niech wprowadzają stan klęski żywiołowej (który de facto już mamy, tylko go jeszcze nie ogłoszono). Potem będą zarzuty, że jest "prezydentem z koperty". No, ale wola naczelnika być musi spełniona.

N kwi 05, 2020 12:04 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 77  Następna strona