Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 1:08 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna strona
 Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
PeterW napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Kiedy do was, znachorów nowej religii, zamawiających wszystkie choroby duszy i ciała "bezwarunkwym miłosierdziem" dotrze, że Watykan dziś nie jest żadnym kompasem moralnym, a jedynie ekspozyturą wytycznych od lewicy czy tam masonerii dla katolików?

Dotarło do nas. Przede wszystkim to że nie jesteś katolikiem, a protestantem.
Odnotowano.
Ja w przeciwieństwie do niektorych tutaj - nie kwestionuję ani nie przeinaczam dogmatów Kościoła katolickiego.

A odnośnie wątku: dla dzisiejszego Watykanu kwestia grzechu wobec siebie i Boga jest na którymś tam entym miejscu w nowej hierarchii zła. Na pierwszym stoi ubóstwo materialne na drugim grzechy ekologiczne a na trzecim granice państw i prawa igmiracyjne, azylowe.

Śr maja 06, 2020 11:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ja w przeciwieństwie do niektorych tutaj

Dodaj: "nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy"

Śr maja 06, 2020 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Spowiadam się z rożnych grzechów, ale nie ma wśród nich odrzucania katolickich dogmatów ani ich przeinaczania.

Czy Franciszek lub jego emisariusze zaproponowali tym zaburzonym mężczyznom prostytuującym się homoseksualnie spowiedź, adorację, wspólny różaniec, drogę krzyżową na przemyślenie życia?

Śr maja 06, 2020 4:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Ludzi trudno jest porównywać, ponieważ mają wiele cech. Tak samo nawet zwykłych liczb zespolonych tylko z dwiema cechami nie mozna ułożyć w relacji mniejszy/wiekszy (jakikolwiek algorytm porównywania byśmy wzięli, np . najpierw po x, potem y, albo najpierw modulo - to da się zawsze dobrać liczbę leżącą nieskońćzenie blisko do drugiej, będącą w tym algorytmie daleko) :D
Zamiast tego każdy ma jakiś zestaw wad i zestaw zalet.

Śr maja 06, 2020 4:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Spowiadam się z rożnych grzechów, ale nie ma wśród nich odrzucania katolickich dogmatów ani ich przeinaczania.

Fantastycznie, ze sie spowiadasz. Ja tez.

Skoro sprawia Ci przyjemnosc ocenianie innych moze powiesz nam kto, Twoim zdaniem, jest klamca. Bo Mateusz napisal "Jezus, widzac tlumy wyszedl na gore...", podczas gdy Lukasz zapodal: "Zeszedl z nimi na dol..."
Odpowiedz prosze.

Moze Andy 72 ma racje, ze kazdy ma swoj zestaw wad i zalet i ktos kto nie uznaje jakiegos dogmatu nie otrzymal jeszcze laski aby go zrozumiec. Lub rozumie go inaczej podobnie jak Mateusz i Lukasz. Ale nie glosi wszem i wobec - tylko ja mam racje.
I zwiazki osob LGBT moga byc w jakims zakresie zalegalizowane.

Śr maja 06, 2020 8:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Skoro sprawia Ci przyjemnosc ocenianie innych moze powiesz nam kto, Twoim zdaniem, jest klamca. Bo Mateusz napisal "Jezus, widzac tlumy wyszedl na gore...", podczas gdy Lukasz zapodal: "Zeszedl z nimi na dol..."
Odpowiedz prosze.
Co to ma wspólnego z tematem?

robaczek2 napisał(a):
I zwiazki osob LGBT moga byc w jakims zakresie zalegalizowane.
Nie przez Kościół.

Śr maja 06, 2020 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Nie przez Kościół.

To, ze moze za duzo jest w Twoich wypowiedziach JA vs ONI.
Np ""przeciwieństwie do niektorych tutaj" lub pretensje do Franciszka.
Jak myslisz? I kto mial racje lukasz czy Mateusz? Nie odpowiedziales.
Oczywiscie ze nie przez Kosciol. W tytule jest "panstwo"

Śr maja 06, 2020 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Nie przez Kościół.

To, ze moze za duzo jest w Twoich wypowiedziach JA vs ONI.
Np ""przeciwieństwie do niektorych tutaj" lub pretensje do Franciszka.
Jak myslisz? I kto mial racje lukasz czy Mateusz? Nie odpowiedziales.
Oczywiscie ze nie przez Kosciol. W tytule jest "panstwo"

Bardzo chciałbym odpowiedzieć Panu na te pytania, a nie mam gdzie odpowiedzieć, bo Jockey pod wymyślonym pretekstem zlikwidował temat o dogmatyce, w którym moglibyśmy spokojnie przeprowadzić konwersację. A tutaj to byłby offtop za który znowu zostałbym ukarany [w zasadzie ten wpis wg Jockeya też pewnie kwalifikuje się jako offtop, ale co mam robić jak ktoś pyta].

Śr maja 06, 2020 9:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ściemniasz. Mamy sporo wątków luźnych, nawet rozmowy niedokończone. Znajdź sobie wlaściwy wątek i odpowiedz robaczkowi...jeśli chcesz oczywiście. :) Będzie trzeba coś pozamieniać w postach, da się chyba radę.

Śr maja 06, 2020 9:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Bardzo chciałbym odpowiedzieć Panu na te pytania, a nie mam gdzie odpowiedzieć, bo Jockey pod wymyślonym pretekstem zlikwidował temat o dogmatyce, w którym moglibyśmy spokojnie przeprowadzić konwersację
I jak zwykle kłamstwo.

Śr maja 06, 2020 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Bardzo chciałbym odpowiedzieć Panu na te pytania

To bardzo proste - tak albo nie skoro czesto poslugujesz sie ja albo oni.
Chcialem Ci tylko uswiadomic ze nawet w Biblii na co innego zwraca uwage jeden a na co innego drugi lub chyba nie oskarzyl bys Jezusa o klamstwo jezeli raz stwierdza "Ojciec większy jest ode Mnie" a drugi twierdzi, ze "Ja i Ojciec jedno jestesmy".
A Franciszek to juz napewno jest be bo zaprosil faryzeuszy.

Cz maja 07, 2020 2:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Bardzo chciałbym odpowiedzieć Panu na te pytania

To bardzo proste - tak albo nie skoro czesto poslugujesz sie ja albo oni.
Chcialem Ci tylko uswiadomic ze nawet w Biblii na co innego zwraca uwage jeden a na co innego drugi lub chyba nie oskarzyl bys Jezusa o klamstwo jezeli raz stwierdza "Ojciec większy jest ode Mnie" a drugi twierdzi, ze "Ja i Ojciec jedno jestesmy".
A Franciszek to juz napewno jest be bo zaprosil faryzeuszy.

viewtopic.php?p=1169044#p1169044

Cz maja 07, 2020 4:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ślubów niech sobie udziela jaka instytucja chce, ale nie Państwo. I w świetle prawa tych instytucji, które udzielają ślubów, będą one ważne.

Cywilne przywileje wynikające z małżeństwa tym samym zostaną zlikwidowane i słusznie, bo ludzie zamiast pobierać się z miłości, wykorzystują małżeństwo do zdobycia obywatelstwa, spadku i ogólnie robią to dla pieniędzy. To trzeba ukrócić i wziąć przykład z izraelskiego prawa.

Izrael jest państwem wyznaniowym, religią państwową jest judaizm. Przestrzega się ściśle biblijnych i talmudycznych praw i przepisów pokarmowych w wojsku i instytucjach państwowych, cywilne prawa osobiste (małżeństwo, rozwód) podlegają wyłącznie jurysdykcji sądów rabinackich i stosują się do żydowskiej tradycji. Nie-żydzi podlegają odrębnym sądom religijnym. Nie można zawierać ślubów cywilnych. W szkołach państwowych naucza się religii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Izrael#Demografia

Pn maja 25, 2020 2:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i ciąg dalszy dziwacznych zainteresowań, tym razem ambasadorów innych krajów. Tym jaki to niedobry obraz ma Polska w świecie. Bo ktoś świruje i montuje bezprawne tabliczki, oczerniające Polskę. Być może jak to zwykle bywa na czyjeś zlecenie. Dostaje kasę i robi robotę.
Tak poważne osobistości jak ambasadorzy, powinny wiedzieć to, że nie można się wtrącać w sprawy kraju gospodarza. To nie ich rola. Mogą natomiast postulować czy interweniować gdy osoby ich kraju, są prześladowane u gospodarza. Zgłaszać problem, by mogło nastąpić śledztwo wyjaśniające zagadnienie. Dopiero gdy są utrudnienia w wyjaśnianiu ze strony włac danego kraju. Mogą składać oficjalny protest, ewentualnie szukać pomocy w międzynarodowych komisjach. A nie jak w tym przypadku, użyć metody tłumu, niepodoba mi się coś to skrzykujemy się i piszemy protest publikując go na cały świat. Toć to samowolne pospolite ruszenie tych ambasadorów. Za taką postawę łamiącą konwencje ambasadorów, powinny wszystkie zainteresowane kraje odwołać tych ambasadorów. Bo samowolka źle świadczy o tych krajach. Co do brania pod uwagę takiej petycji. To polityka danego kraju określa, co jest w wizerunku kraju dobre a co złe. Czas przerwać takie sytuacje gry Polską, w każdym problemie jaki się na świecie wydaży. Od razu jest on przeszczepiany ( nie ukrywam, przez zdrajców Polski ), do Polski jako kraju. Polska jako chłopiec do bicia? Wygodne to dla wielu polityków na świecie, lecz światowa polityka to zbyt poważna gra. By tylko dla wygody jej polityków, podejmować ataki na dowolny, nie tylko Polskę kraj. To niszczy ogólny światowy ład. Wiedzą o tym wszyscy najwięksi na tym świecie, czy sobie pozwolą na to, by ich ambasadorzy poza ich wiedzą robili własną politykę. A jeśli nawet dany kraj ma taką jak ci ambasadorzy politykę, to niech przedstawią dowody na łamanie praw człowieka w Polsce. Konkretnie udokumentowane, a potem rozgłaszają to publicznie. Państwa wzajemnie się pouczają tylko drogą dyplomatyczną, nigdy publiczną. Chyba że są ze sobą w stanie wojny.
Inna sprawa uczucia poczucia, są indywidualnymi przeżyciami osób. Nie podlegają ogólnym prawom żadnego państwa. Tu jak kto odbiera ciągoty grup LGBT, to indywidualna sprawa wolności każdego człowieka. Taka sama wolność tu jest, jak ta do promowania swego ( tu grup LGBT ). Niech nie promują siebie jeśli budzą sprzeciw innych. A nie że oni muszą się promować, a wszyscy inni muszą przyjąć jch wolę jako świętą( niepodważalną ). To jest zawładyzm resztą świata, dyktat. Takim dyktatem posłużyli się Hitlerowcy.
Mało jednego przykładu? Trzeba więcej tego typu zniszczeń na świecie? Bo poczuło się iluś ludzi nie tak, bo los ich tak traktuje, a im się nie chce w sobie tego rozwiązać? Albo tolerować siebie, swój stan?
Tu świat medyczny określa bez żadnych złudzeń co stanowi o człowieczeństwie, a co jest wypaczeniem, tudziesz chorobą człowieka. Przecież to istny bajzer, bo każdy kogo skrzywdził los, bądź tylko takim się poczuł. Miał by zgodnie z takimi tendencjami prawo do zrzeszania, oraz legalizowania swego zgromadzenia, a w efekcie wyboru sposobu rozwiązania takiej sytuacji. Aż trudno sobie wyobrazić, gdy taka rozrośnięta grupa zdobywszy władzę. Zechce uchwalić sobie rozwiązanie ich potrzeb, poprzez np. zajęcie ważnych stanowisk w bankach, bo profity im by pasowały do ich sutuacji.
Dlatego nie można legalizować dewiacji. Jeśli ktoś do tego dąży, to dąży do zniszczenia danego kraju, jest wrogiem tego kraju.
Piszę o tym bo znamienne jest milczenie w tym temacie, więc ciche przyzwolenie do działań. Ze strony bądź co bądź, najbardziej wpływowych osób na świecie. Gdy trzeba chwalić się osiągnięciami, to wszyscy się wzajemnie przekrzykują. Natomiast znamienne jest w takich sprawach, gdy trzeba postawić sprawę jasno, by nie było zamieszań. Słychać albo fałszywe ujmowanie się za takimi osobami, albo jest cisza. Fałszywe, bo jak chcesz takim osobom pomóc to finansuj jego życie, bo tylko to możesz uczynić. A nie oskarżanie kogoś innego, że np. nie finansuje takiej osoby. A skąd możesz wiedzieć, że stać dany kraj na finansowanie tego typu zachowań ludzi? Skąd wiesz że o wiele pilniejsze sprawy zdrowia i życia, są do końca każdemu zapewnione. Priorytety widzi władca danego kraju. A nie motłoch, składający się z wielu nawet wybitnych osób tego świata.
Tego nikt nie może podważać, wymuszać przez to cokolwiek, bo to zasada mierzenia sił na zamiary. Salomon z pustego też nie naleje.
Ta sytuacja jest kpiną z zasad człowieczństwa. Kpiną z praw człowieka, nie szkodzenia najpierw jednym. Dla rozwiązań pomocowych jeszcze innych.

Mam nadzieję że to nie pozostanie bez echa.

Wt wrz 29, 2020 3:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mam nadzieję że to nie pozostanie bez echa.

No tak zwana "dobra zmiana" w sumie się zgadza... Takie "echo", że szkoda to nawet komentować, a ofensywa LGBT trwa w najlepsze i im szybciej katolicy, ludzie z konserwatywnymi poglądami i chrześcijańskimi wartościami zdadzą sobie sprawę, że lewicowy rząd PiS-u nic nie zrobi tym lepiej.

Tym panom ambasadorom powinno się grzecznie podziękować i wskazać drzwi wyjściowe. Tęczowe piątki w szkołach i odwiedziny piewców ideologii gender w przedszkolach to nie utopia, ale nie liczę na ludzi, dla których norki są ważniejsze od ludzkiego życia.

Odzew był:

Konfederacja ws. listu ambasadorów w Polsce na temat LGBT!

https://www.youtube.com/watch?v=WVKIsU6Qmo8

Śr wrz 30, 2020 3:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna strona