Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 2:14 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3059 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 204  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Mniszku, meandry twoich rozwazan sa dla mnie czasem nieodgadnione.
Przede wszystkim szukanie w kazdym wydarzeniu ktore nam nie odpowiada winnego nie jest konstruktywne, o wiele lepiej podchodzic do kazdego niepowodzenia jako nauki w znalezieniu jego rozwiazania.
W tym wypadku zamiast koszyczka miseczka zawiazana w recznik, czy chuste.

Problem z koszyczkiem nie zostal wygenerowany przez kapitalizm tylko koronawirusa, ktory przerwal systemy dostaw i spowoduje jak sadze drugie spojrzenie przez rzady na pomysl korporacyjny czy cala produkcje nalezy utrzymywac w krajach o najnizszych kosztach produkcji, czy moze nie.
O moze szerzej na zagadnienie czy pracownicy sa tylko kosztem produkcji ktory nalezy za wszelka cene ograniczac, czy moze czyms wiecej.
I czy moze warto wrocic do ograniczen z lat po 2 w. sw, zgodnie z ktorymi zarzad korporacji mogl podniesc swoje pensje tylko w powiazaniu z podwyzka pensji pracownikow na ten przyklad?
Ot takie luzne przemyslenia zwiazane z problemem niemoznosci kupienia koszyka.

Pt mar 27, 2020 7:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Adam M., ale Ty wiesz, że to była ironia z mojej strony? Przecież ja tak nie myślę (odniosłem się tylko tak myśląc... co myślą inni ---> post powyżej mojego). ;) (masło maślane), wiem że żaden ustrój nie jest winny wirusa, który nas tak straszliwie pustoszy.

Też bym sobie gdzies pojechał ; dobra, koniec tego off-topu. :cfaniak:

I staje się rzecz niesłychana... praca sama mniszka zaczęła szukać. I to dosłownie! Oczywiście na pierwszym miejscu stawiam na Bożą Opatrzność. Tak się składa, że byłem pogodzony z tym, że od 1 kwietnia nie będę już pracował (niemożność wyrobienia książeczki zdrowia), obiekt się "kończy", przejmuje inna firma, być może lepsza...a moja firma "dziad" podupada, nie mają ludzi, a mnie by chcieli wcisnąć tam gdzie nie mogę... sanepid nie da mi zielonego światła, bo wciąż teraz tylko koronawirus/wszelkie inne badania zawieszone, odwołane itd. I co? Pogodzić się z brakiem pracy na miesiąc, może dwa, trzy... "Królowie biznesu" (a inni mówią "Mariany biznesu" nic, ale to nic konkretnie innego nie zaproponowali. I cud się zdarzył. Podjrżdża pani koordynatorka z innej firmy (tej, która przejmuje obiekt) i kilka prostych pytań zadaje. A ostatnie z nich jest najprostsze i najlepsze: "Chce pan zostać?" No jasne, że tak ;) To podpisujemy umowę we wtorek (dodatkowo jeszcze inny obiekt na zmianę). I jak tu nie kochać tych wielkich korporacji i kapitalizmu? :mrgreen: (żart)

Pt mar 27, 2020 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podobno zarażenie się koronawirusem następuje głównie przez transmisję wirusa z własnych dłoni na twarz (oczy, nos, usta). Dlatego tak istotne jest, by nie dotykać dłońmi twarzy i oczywiście często i dokładnie je myć. Wydaje mi się, że jest praktycznie niemożliwe, by twarzy nie dotykać, bo robimy to automatycznie, nieświadomie. Trzeba byłoby się tego oduczyć, ale jak to zrobić? Można zakładać na twarz jakąś osłonę (maseczki i okulary), może nawet duże kuchenne sitko :wink:. A może dłonie posmarować czymś, co po dotknięciu oczu, nosa, ust powodowałoby pieczenie? Potrzebne są jakieś proste metody, by się nauczyć nie dotykać twarzy. Jakieś pomysły?

N mar 29, 2020 6:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mijają dni, miesiące, mija rok... jak to pięknie śpiewał Andrzej Dąbrowski. 30 marca rok temu zarejestrowałem się na forum Katolik.pl i tak trwam... Cóż to był za rok (niezwykle owocny, burzliwy, ciężki, ale i szczęśliwy). Zabieg, operacja, pobyty w szpitalach, i wszystko dobrze Bogu dzięki się skończyło. Sytuacja się ustabilizowała, a na forum... Tyle postów, dyskusji (niekiedy ostrych i zażartych) i tylko dziękować, że nadal tu jesteście, wszyscy bez wyjątku. To forum spełnia swoją rolę, i myślę, że i ja dzięki Wam się tu w jakiś sposób spełniam. Naprawdę z przyjemnością czyta się niektóre posty, dobrze dyskutuje, czasem nie brak złośliwości, itd., ale takie jest właśnie forum dyskusyjne - a dla mnie szczególne, bo katolickie (choć nie sami tutaj katolicy piszą).

Po okresie szpitalnym praca, teraz byłem pewien, że od kwietnia będę bez pracy (w dodatku ten koronawirus, brak możliwości udziału we Mszy Świętej) a tu dwie propozycje (nowa firma chce mnie "przejąć" na obiekcie, na którym pracuję, a obecna porponuje inny obiekt...). Szał normalnie ;)

Po nowicjacie nadal kwitnie kawalerskie życie - drogi i możliwości są ; małżeństwo (z kim, gdzie, jak i kiedy???) lub powołanie do samotności (najłatwiejsze do zrealizowania?). I jeszcze mi się cystersi ostatnio śnili (ale sen mara, Bóg wiara).

I tak nadal mija mi tu czas...Może za rok znowu coś napiszę ;d

Pn mar 30, 2020 3:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wszystkie prawa fizyki pozwalają na powrót w czasie
Cytuj:
Jeśli trzy lub więcej obiektów poruszają się wokół siebie, ich historii nie można odwrócić. Taki jest w każdym razie wniosek międzynarodowego zespołu naukowego, oparty na symulacjach komputerowych trzech czarnych dziur krążących wokół siebie.

Większość podstawowych praw fizyki nie ma problemu z tak zwaną strzałką czasu - kierunkiem biegu czasu związanym z ich obowiązywaniem. Są one, jak to nazywają naukowcy, symetryczne względem (upływu) czasu. W praktyce jednak wszyscy wiedzą, że czasu nie można łatwo tak po prostu cofnąć. Na przykład kubek, który rozpada się na sto kawałków, w rzeczywistości nie wlatuje równie łatwo i spontanicznie w nasze dłonie i nie zostaje w nich potem, nagle znów nieuszkodzony.

https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/nie-wszystkie-prawa-fizyki-pozwalaja-na-powrot-w-czasie

Pn mar 30, 2020 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Mijają dni, miesiące, mija rok... jak to pięknie śpiewał Andrzej Dąbrowski. 30 marca rok temu zarejestrowałem się na forum Katolik.pl i tak trwam... Cóż to był za rok (niezwykle owocny, burzliwy, ciężki, ale i szczęśliwy). Zabieg, operacja, pobyty w szpitalach, i wszystko dobrze Bogu dzięki się skończyło. Sytuacja się ustabilizowała, a na forum... Tyle postów, dyskusji (niekiedy ostrych i zażartych) i tylko dziękować, że nadal tu jesteście, wszyscy bez wyjątku. To forum spełnia swoją rolę, i myślę, że i ja dzięki Wam się tu w jakiś sposób spełniam. Naprawdę z przyjemnością czyta się niektóre posty, dobrze dyskutuje, czasem nie brak złośliwości, itd., ale takie jest właśnie forum dyskusyjne - a dla mnie szczególne, bo katolickie (choć nie sami tutaj katolicy piszą).

Po okresie szpitalnym praca, teraz byłem pewien, że od kwietnia będę bez pracy (w dodatku ten koronawirus, brak możliwości udziału we Mszy Świętej) a tu dwie propozycje (nowa firma chce mnie "przejąć" na obiekcie, na którym pracuję, a obecna porponuje inny obiekt...). Szał normalnie ;)

Po nowicjacie nadal kwitnie kawalerskie życie - drogi i możliwości są ; małżeństwo (z kim, gdzie, jak i kiedy???) lub powołanie do samotności (najłatwiejsze do zrealizowania?). I jeszcze mi się cystersi ostatnio śnili (ale sen mara, Bóg wiara).

I tak nadal mija mi tu czas...Może za rok znowu coś napiszę ;d

Mniszku z ciekawości jaką pracę wykonujesz?
Może znajdziesz milość w pracy jak w tym filmiku
https://youtu.be/k_KXiVfXxxk

Pn mar 30, 2020 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odeszli od nas znani
Tomasz Samołyk próbuje odpowiedzieć, dlaczego boimy się śmierci. Dla niego jest to obawa przed utratą: https://youtu.be/59Vwg-m6_L8?t=37. Zgrabnie omawia temat odchodzenia bliskich (ktoś nie musi być bliski w sensie spokrewnienia, ale bliski, bo wywarł na nas wpływ). Zachęcam do obejrzenia filmu, bo wydaje mi się, że daje pewne odczucie ulgi. Autor mało skupia się na cierpieniu związanym z odchodzeniem, a raczej ukazuje jasną stronę przemijania.

Wt mar 31, 2020 3:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odeszli od nas znani
Brandeisbluesky napisał(a):
Tomasz Samołyk próbuje odpowiedzieć, dlaczego boimy się śmierci. Dla niego jest to obawa przed utratą: https://youtu.be/59Vwg-m6_L8?t=37. Zgrabnie omawia temat odchodzenia bliskich (ktoś nie musi być bliski w sensie spokrewnienia, ale bliski, bo wywarł na nas wpływ). Zachęcam do obejrzenia filmu, bo wydaje mi się, że daje pewne odczucie ulgi. Autor mało skupia się na cierpieniu związanym z odchodzeniem, a raczej ukazuje jasną stronę przemijania.

Apropo odchodzenia bliskich i radzenia sobie z tym do mnie przemówiło postepowanie krola Dawida "Dopóki dziecko żyło, pościłem, i płakałem, gdyż mówiłem sobie: «Kto wie, może Bóg nade mną się ulituje i dziecko będzie żyło?» Tymczasem umarło. Po cóż mam pościć? Czyż zdołam je wskrzesić? Ja pójdę do niego, ale ono do mnie nie wróci"

Pt kwi 03, 2020 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Podobno zarażenie się koronawirusem następuje głównie przez transmisję wirusa z własnych dłoni na twarz (oczy, nos, usta). (...)

Pod koniec grudnia 2019 r. Tajwan ostrzegał Światową Organizację Zdrowia (WHO) o transmisji koronawirusa pomiędzy ludźmi (źródło https://www.ft.com/content/2a70a02a-644a-11ea-a6cd-df28cc3c6a68). Według informacji z Tajwanu Światowa Organizacja Zdrowia nie przekazała dalej tego ostrzeżenia innym krajom. Jeśli to wszystko prawda, to uważam, że Światowa Organizacja Zdrowia powinna ponieść odpowiedzialność za przyczynienie się do rozprzestrzenienia się COVID-19, choroby i śmierci wielu ludzi.

So kwi 11, 2020 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy nosi w sobie bezdenna dziurę
Czy mówił o tym ksiądz Pawlukiewicz (prawdopodobnie) czy ojciec Szustak, czy też obydwaj?
Każdy ma w sobie dziurę, której rozmiar jest nieskończony,
bo rozmiaru Tego, kto ją stworzył. Bo to nie fuszerka. Usiłujemy ją zapełnić, przez chwilę coś zabulgocze, ale potem przeleci. Usiłujemy ją zapełnić grzechem, ale tylko jest pustka.
Piekło to straszliwa pustka, bo całe piekło nie zapełni tej dziury.

Śr kwi 15, 2020 11:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Kochać kogoś to czynić wszystko, by kiedyś widzieć go uśmiechniętego w Niebie"

Śr kwi 29, 2020 2:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Człowiek bywa zmęczony, wypalony na samym starcie. Po co gdzieś dalej biec? Co starać się (i komu) jeszcze udowodnić? Czy nie lepiej przyjąć to co Bóg dla nas przygotował?, w tej cichej codzienności, w radości, ale i smutku iść przed siebie obok ludzi. Dać sobie spojrzeć w lustro duchowe - odpowiedzieć Bogu: Tak Panie, Ty nigdy się nie mylisz i wiesz co dla mnie najlepsze. Zaufać a nie kombinować, pogodzić się z życiowym powołaniem, a nie próbować go zmienić, na siłę się do czegoś zmuszać, koloryzować schematy, męczyć się i dręczyć. Tak, spokój i piękna noc. A potem świt poranka - nadal żyjemy, nadal modlimy się i nadal trwamy w tym pięknym Bożym świecie. Odpocznij, nie patrz za siebie, nie patrz przed siebie - po prostu bądź, tu i teraz - i trwaj...

Cz kwi 30, 2020 8:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Człowiek bywa zmęczony, wypalony na samym starcie. Po co gdzieś dalej biec? Co starać się (i komu) jeszcze udowodnić?

"Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali"
"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować"."
https://youtu.be/q2ZPCuMj4ik

Cz kwi 30, 2020 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Skoro sprawia Ci przyjemnosc ocenianie innych moze powiesz nam kto, Twoim zdaniem, jest klamca. Bo Mateusz napisal "Jezus, widzac tlumy wyszedl na gore...", podczas gdy Lukasz zapodal: "Zeszedl z nimi na dol..."
Odpowiedz prosze.

Moze Andy 72 ma racje, ze kazdy ma swoj zestaw wad i zalet i ktos kto nie uznaje jakiegos dogmatu nie otrzymal jeszcze laski aby go zrozumiec. Lub rozumie go inaczej podobnie jak Mateusz i Lukasz. Ale nie glosi wszem i wobec - tylko ja mam racje.
I zwiazki osob LGBT moga byc w jakims zakresie zalegalizowane.
Obaj Ewangeliści zapewne mają rację, bo Chrystus mógł głosić swoje błogosławieństwa nie raz dla różnych grup. Jest to bardzo prawdopodobne, bo jak na 3 lata głoszenia, Ewangelie są stosunkowo krótkie. Nie ma świadectw, że Chrystus siedział i zapisywał swoje nauki, wręcz przeciwnie, dużo chodził i głosił a to dodatkowo świadczy, że powtarzał przynajmniej swoje kluczowe mowy dla ludzi w różnych rejonach lub w tym samym rejonie, ale w różnym czasie.

Jeśli chodzi o twierdznie, że "ktoś kto nie uznaje jakiegoś dogmatu, bo nie otrzymal jeszcze łaski aby go zrozumieć" - to jest ono niezgodne z nauką Kościoła, który uroczyście ogłosił ex cathedra na Soborze Watykańskim I, że przyrodzonym rozumem można tak samo pojmować prawdy Boże jak i nadzwyczajną łaską wiary.

Tak więc twierdzenie, że "ten nie pojmuje lub nie wierzy, kto nie otrzymał łaski wiary" jest formą kalwińskiej predestynacji i dodatkowo herezją ze względu na zdanie wyżej.

Cz maja 07, 2020 12:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
uroczyście ogłosił ex cathedra na Soborze Watykańskim I, że przyrodzonym rozumem można tak samo pojmować prawdy Boże jak i nadzwyczajną łaską wiary.

Dzieki.
Ja bym mial trzy zastrzezenia:
- Tam jest slowo "mozna". Mozna przeplynac przez Baltyk jezeli jest sie dobrym plywakiem. Moze i mozna ale jak kolo Bornholmu zaatakuja Cie robaczki to nie jest to taki pewne. Poza tym nie wiem czy w tym samym stopniu moze pojmowac wyznawca Islamu i ktos z wyksztalceniem teologicznym.
- Prawda "jest jeden Bog" jest dla nas bezdyskusyjna. Ale prawda "to jest dogmatem" lub "to jest ogloszone ex cathedra" moze sie spotkac z zastrzezeniami. Moj punkt jest - czy uwazasz ze cos co uznajesz za pewne w 100%, Bog uwaza rowniez za pewne w 100%?
- Moze lepiej by bylo powiedziec: ten papiez, ta grupa biskupow, ta rada parafialna, ten robaczek bo za wszystkimi stwierdzeniami "Kosciol" stoi ktos/jakas konkretna grupa. Co prawda sadze ze Kosciol jako Cialo Chrystusa (?) jest nieomylny w gloszeniu ewangelii ale jeko taki czy inny czlowiek lub grupa moze sie mylic. I to bylo, jest i bedzie.

Cz maja 07, 2020 8:01 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3059 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 204  Następna strona