Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 10, 2020 2:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 296  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey napisał(a):
To jest pomówienie.

Kłamczuch i oszczerca Jockey zarzuca komuś pomówienie. Prawdziwa ironia :wink:

Pt mar 20, 2020 9:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Jockey napisał(a):
To jest pomówienie.

Kłamczuch i oszczerca Jockey zarzuca komuś pomówienie. Prawdziwa ironia :wink:

Manipulatorze dwojga nickow nie skorzystałeś z okazji żeby siedzieć cicho. Mam wyciągnąć wszystkie twoje przekręty z forum? A jest tego dość sporo. Począwszy od kłamstw przez manipulacje i oszczerstwa.

Pt mar 20, 2020 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Coś Ci się pomieszało Jockeyu, ponieważ posiadam jedynie jeden nick. Poprzedni posiadałem niegdyś i przyznaję się do niego oficjalnie.

Teraz pisząc całkowicie poważnie, chciałbym abyś podał moje rzekome kłamstwa, manipulacje i oszczerstwa. Jedno na raz, żebym miał szansę się odnieść. Zacznij od najgorszego i zrób to w sposób rzeczowy i kulturalny, jeśli jesteś w stanie. Zaraz się okaże czy pan moderator faktycznie coś ma, czy tez blefuje jak zwykle.

Pt mar 20, 2020 11:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z uwagi na zagrożenie spowodowane wirusem COVID-19 zachęcamy wszystkich do pozostania w domu. To jednak wywołuje problemy

Pt mar 20, 2020 11:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Napisałem, że nie zamierzam pisać na tym forum i pożegnałem się. Po co mnie prowokujesz? Takie zachowanie można porównać do starych kobiet, które wybiegają za odchodzącym gościem z domu i za nim pokrzykują. Tak, żeby sąsiedzi słyszeli poprzekręcane fakty.

Zmuszasz mnie, żebym domknął dyskusję.

Przyganiał kocioł garnkowi... W wiadomym temacie wcześniej zaznaczyłem, że chcę zakończyć dyskusję, po czym chwilę później wysmarowałeś długi post pełen manipulacji i przekłamań. Mogę też zapytać: Czemu mnie prowokowałeś i nadal to czynisz?

Cytuj:
Potem zaatakowałeś mnie za krzewienie pobożności, cytując moje słowa i dając taki oto komentarz: "Takie "ja jestem prawdziwie wierzący i idę na Mszę, a niech biskupi sobie gadają" nie jest poważne, odpowiedzialne i brak tu zdrowego rozsądku." (N mar 15, 2020 12:50 pm). Zauważ swoją delikatność, walisz do rozmówcy od razu, że jest niepoważny, nieodpowiedzialny i pozbawiony rozsądku. Pierwszy mnie zaatakowałeś, co mnie mocno zdziwiło.

To, że coś jest nieodpowiedzialne, bez zdrowego rozsądku, niepoważne, nie znaczy automatycznie, że jakaś osoba taką jest. Ty wszystko bierzesz "na siebie", skupiasz się tylko na sobie - a przecież gdy krytykujemy czyjeś zachowanie, to nie oznacza to, że krytykujemy samą osobę, czyż nie?

Cytuj:
W odpowiedzi napisałeś, że to "jakaś forma fanatyzmu" (N mar 15, 2020 10:32 pm). A więc kontynuacja jazdy po rozmówcy. I w tym samym wipisie dodałeś: "Miłość do Boga to nie naiwność, głupota i świadome narażanie na utratę zdrowia bądź życia swojego lub innych ludzi." Czyli jazda już po wszystkich, którzy pójdą do kościoła, że są naiwni, głupi i narażają innych.

Nie jazda po wszystkich, którzy chodzą do kościoła. Błąd czy manipulacja (która to już?). Tak, jeżeli ktoś w "imię Boga" jest gotowy do poświęcenia życia innych jak islamscy ekstremiści to jest to forma fanatyzmu. Pójdę do kościoła, złapię wirusa, zarażę 67-letniego ojca z cukrzycą, który przy tak wątłym stanie zdrowia pewnie umrze, ale co tam... (w ogóle też pominąłeś kompletnie kwestię ojca i jego wyjazdu do swojej siosrty na wieś, a to zmienia postać rzeczy).

Cytuj:
Podłączyłeś się i napisałeś, że "szatan nienawidzi posłuszeństwa" (Pn mar 16, 2020 10:53 am). Aha, czyli jestem jak szatan albo wręcz szatan jest we mnie.

Zacytowałem O. Leona Knabita OSB, i chyba każdy się zgadza, że szatan nienawidzi posłuszeństwa. Czy to nie jest prawda? Całą resztą sam sobie dopowiedziałeś - bo nie pisałem, że jesteś szatanem czy też masz szatana w sobie. Kolejny raz skupianie uwagi na sobie (ja, ja, ja). W psychologii mówią, że jak ktoś odbiera wszystko do siebie ten jest po prostu zarozumiały. Tylko nie o tym tu teraz.

Cytuj:
Twoja odpowiedź była taka: "Ja do pracy wyjeżdżam (za chwilę dosłownie). Tak, na pierwszy rzut oka jest to niekonsekwencja, ale gdyby tak wszystko stanęło w miejscu, to dopiero mielibyśmy kryzys." (Pn mar 16, 2020 12:37 pm). Popisowa odpowiedź. To już przestałeś się martwić, że zarazisz rodziców?

I znowu gdzieś Ci drogi jotefie umknął taki "szczegół" jak wątek z ojcem i jego wyjazdem...

Tak, mielibyśmy kryzys. Za zarobione pieniądze nie mógłbym kupić dla ojca żywności, leków z apteki, on codziennie bierze insulinę, musi regularnie jeść. Co, w imię czego miałby wegetować w zimnym domu bez ogrzewania, jedzenia i leków? Tak, miałbym kryzys. To prawda.

Cytuj:
W jednym z następnych wpisów dałeś jeszcze większy popis: "Gdyby tylko pracodawcy dali mi wolną rękę, to zostałbym w domu bez chwili zastanowienia, ale no niestety, rachunki same się nie zapłacą, jeść coś trzeba, robić zakupy również." (Pn mar 16, 2020 10:19 pm). Aha. Rachunki trzeba płacić, ale co z rodzicami? Już się o nich nie bałeś? Skoro podjąłeś ryzyko, że zarażą się przez twoją pracę, to dlaczego nie podjąłeś ryzyka, że zarażą się przez twoją Mszę św.? Jaką naukę przekazałeś czytającym? Najpierw taką, że rodzice ważniejsi od ofiary Eucharystii. A potem taką, że praca ważniejsza od ofiary Eucharystii i od rodziców. Już dawno nie widziałem takiej arogancji w kultywowaniu doczesności, materializmu.

A ja już dawno nie widziałem takiej manpiulacji i pomówień.

Tak, gdyby mi powiedzieli: siedź w domu, to bym siedział. I tak, rachunki same się nie zapłacą. Nie wiem jak u Ciebie, być może jesteś młody, zdorwy, nie masz nikogo chorego i starszego w rodzinie, więc możesz bez ryzyka iść na Mszę - pięknie, tylko się cieszyć i Bogu dziękować. Nie wiem też czy masz pracę, rentę, czy studiujesz czy uczysz się, ale pieniądze są potrzebne do normalnego funkcjonowania - przecież coś jesz, ubierasz się, gdzieś jeździsz, i za co? Strzelam, że z Nieba Ci nie spada.

Znasz pewnie przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie? Kto przeszedł obojętnie obok potrzebującego pomocy? Czyż nie kapłan i lewita?

Łatwo z góry oceniać i osądzać, a prawda jest taka, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia - jak się nie ma w domu kogoś chorego i potrzebującego pomocy, to wtedy zagrożenie wirusem może być jakąś abstrakcją czy nawet bajeczką.

Cytuj:
I teraz wyjaśniam, w jakim sensie napisałem o chełpieniu się. W języku polskim tak się mówi o kimś, kto nie wstydzi się mówić o swych nieszlachetnych czynach.

Troska o starszych, chorych i słabszych to nieszlachetne czyny...odlot.

Swoją nadinterpretacją zupełnie mnie nie przekonałeś.

Cytuj:
Jak z kimś rozmawiam, to zakładam, że rozumie takie sformułowania, skoro umie pisać i czytać.

A ja jak z kimś rozmawiam, to nie tylko zakładam, że umie pisać i czytać, ale też, że czyni to ze zrozumieniem.

Cytuj:
Czyżbyś nie rozumiał? Sam fakt pisania, że idzie się do pracy, a do kościoła nie - sam fakt takiego pisania zasługuje na określenie namawiania. Siedzą w okopach żołnierze, boją się, bo trzeba iść zaraz do ataku, a tu nagle jeden mówi: wiecie, ja w bój nie idę, bo dla ojczyzny ryzykować nie będę, ale żyć z czegoś muszę, więc będę walczył jako najemnik, za kasę. Byłoby to sianie defetyzmu, skończyłoby się pewnie sądem polowym. Jak można nie rozumieć, że samo gadanie takich głupot jest w istocie namawianiem.

Gadaniem głupot nazywasz wyraz troski o najbliższych? Doprawdy tylko pogratulować toku rozumowania. Żołnierze mają swój rozum, wolną wolę i sumienie. Jak ktoś z Użytkowniczek czy Użytkowników nie ma w domu chorych i starszych rodziców, nie jest w grupie ryzyka, to niech idzie na Mszę, proszę bardzo - Ty zakładasz, że warunki wszystkich są takie same, a to błąd.

Pominąłeś też opis mojej drogi do pracy (puste autobusy, przystanki itd.), przemilczałeś też moje zdanie o Mszy Świętej. itd...

Wszystko spłyciłeś: mniszek zacierał przez 33 lata swojego życia ręce, żeby tylko mieć powód do nie pójścia do kościoła na niedzielną Mszę Świętą... Tak jakbyś nie czytał w ogóle tego co pisałem/

Wyrwane z kontekstu zdania i fałszywe, kłamliwe tezy. Nic dodać, nic ująć.

So mar 21, 2020 12:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey po raz kolejny okazał się być nie tylko kłamczuchem i oszczercą, ale też człowiekiem który blefuje i rzuca słowa na wiatr.

Jak się nazywa faceta, który grozi ujawnieniem wyimaginowanych kłamstw a potem ucieka z podkulonym ogonem? Jest w języku polskim kilka adekwatnych określeń, ale nie będę dawał kłamcy i oszczercy Jockeyowi pretekstu do nadużywania uprawnień moderatora, co również często mu się zdarza.

Jockey to człowiek, którego słowo nic nie znaczy.

N mar 22, 2020 6:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Szkoda mi czasu na przepychanki z tobą. Mam ciekawsze rzeczy do robienia w niedziele. Rozumiem ze tobie się nudzi. Cóż tak bywa.
Uczono mnie tez Głupszemu należy ustępować. A co tam sobie myślisz to myśl.
Przypomnij sobie tylko pewne polemiki miedzy innymi z Barneyem. Jak posługiwałes się kłamstwami i pomówieniami.
Nie będzie odpowiedzi. Zreszta po raz kolejny próbujesz rozpocząć awanturę na forum. A podobno miałeś nas dość.

N mar 22, 2020 6:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Szkoda mi czasu na przepychanki z tobą.

Po prostu nie masz nic do powiedzenia. Wiesz, że skłamałeś ale jesteś zbyt zadufany w sobie, żeby przyznać się jak mężczyzna i przeprosić, więc stosujesz stały wybieg pod tytułem "szkoda mi czasu". Żałosne.
Jockey napisał(a):
A co tam sobie myślisz to myśl.

To nie jest kwestia myślenia, tylko faktów. Napisałeś na mój temat pewne oszczerstwa, których ani nie uzasadniłeś ani nie przeprosiłeś. Obiektywnie rzecz biorąc czyni Cie to kłamcą i oszczercą.
Jockey napisał(a):
Przypomnij sobie tylko pewne polemiki miedzy innymi z Barneyem. Jak posługiwałes się kłamstwami i pomówieniami.

Polemiki te były ostre z obu stron. Nigdy jednak nie posługiwałem się ani kłamstwem ani oszczerstwem. W przeciwieństwie do takich kłamców i oszczerców jak Ty, ja w każdej chwili jestem gotów wytłumaczyć się z każdego zdania napisanego na tym forum.
Jockey napisał(a):
Nie będzie odpowiedzi.

Nie oczekuję jej. Nie piszę dla Ciebie, tylko po to żeby wszyscy mieli świadomość, że jesteś człowiekiem bez honoru. Ktoś kto Cię nie zna mógłby pomyśleć, że moderator na katolickim forum zapewne jest przykładnym chrześcijaninem. Prawda jest taka, że jesteś zwykłym kłamczuchem i oszczercą, który w dodatku blefuje i rzuca słowa na wiatr. Żyj z tym, bo zaprzeczyć za bardzo nie masz jak.
Jockey napisał(a):
Zreszta po raz kolejny próbujesz rozpocząć awanturę na forum. A podobno miałeś nas dość.

Robię to w odpowiednim wątku. W pozostałych zamierzam Cię ignorować.

N mar 22, 2020 6:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ciekawe jakim sposobem złamałem. Dziś jest wspomnienie św Stanisława męczennika zabitego przez króla, któremu się postawił a dzisiejsza sytuacja konfliktu pomiędzy władzą świecką a władzą duchowną (a raczej jego brak) narzuca się sama. Gdyby nie koronoświrus nigdy bym nie napisał tego postu.

Pt maja 08, 2020 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
G... prawda. Gdybyś nie szukał okazji do ataku na Kościół Chrystusa i jego biskupów, to byś nie napisał tego postu (w dodatku kłamiąc na temat powodów sporu).

Pt maja 08, 2020 3:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
G... prawda. Gdybyś nie szukał okazji do ataku na Kościół Chrystusa i jego biskupów, to byś nie napisał tego postu (w dodatku kłamiąc na temat powodów sporu).

Gdzie niby skłamałem na temat powodów sporu? Św Stanisław biskup jest męczennikiem za wiarę.

Pt maja 08, 2020 3:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zacytuję Twoje kłamstwa:
Wespecjan napisał(a):
Dzisiaj wpomnienie Św Stanisława męczenika, patrona Polski, który przypominam przeciwstawił się władzy świeckiej w imię pierszeństwa spraw Bożych nad doczesnymi.

Pt maja 08, 2020 3:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zacytuję Twoje kłamstwa:
Wespecjan napisał(a):
Dzisiaj wpomnienie Św Stanisława męczenika, patrona Polski, który przypominam przeciwstawił się władzy świeckiej w imię pierszeństwa spraw Bożych nad doczesnymi.
Aha, czyli sugeruje Pan, że Kościół kanonizował biskupa Stanisława za np spory majątkowe z królem czy coś podobnie czysto świeckiego?
Próbuje Pan pisać alternatywą wersję historii a jeszcze bezpodstawnie zarzucając mi kłamstwo.
Tymczasem św Stanisław jest męczennikiem a status męczennika w Kościele przyznaje się za wiarę a nie za co innego.

Pt maja 08, 2020 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie próbuj, Wespecjanie, odwracać kota ogonem do dołu i tworzyć mirażu, że historia podaje o co poszło w sporze św. Stanisława z Bolesławem Szczodrym. Niczego takiego, poza przypuszczeniami, w podręcznikach do historii nie znajdziesz, więc nie kłam, że próbuję pisać alternatywną wersję historii.

Pt maja 08, 2020 3:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie próbuj, Wespecjanie, odwracać kota ogonem do dołu i tworzyć mirażu, że historia podaje o co poszło w sporze św. Stanisława z Bolesławem Szczodrym. Niczego takiego, poza przypuszczeniami, w podręcznikach do historii nie znajdziesz, więc nie kłam, że próbuję pisać alternatywną wersję historii.

Poczytaj sobie Pan za co dostaje się w Kościele status męczennika i to świętego a nie będziesz Pan po raz kolejny pierdzielił głupoty, bo napisałem coś niewygodnego i trzeba mnie strollować, by uciec od istoty rzeczy.
Z mojej strony nie ma już nic do dodania.

Pt maja 08, 2020 4:01 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 296  Następna strona