Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn mar 08, 2021 6:01 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 187  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
lajkonik.2 napisał(a):
Kwestia aborcji nie leżała w TK, poprzez pół poprzedniej kadencji PiS, tylko leżała od 1997roku. A u władzy byli : SLD,AWS, SLD/ PSL, PIS,PO/PSL,PIS. 2017 roku : wniosek o zbadanie zgodności złożyła do TK, grupa posłów. TK nie zdążył nie zdążył go rozpatrzeć przed zakończeniem kadencji parlamentu.2019 rok wniosek złożony ponownie. 2020: TK rozpatruje wniosek, i wydaje jedyny logiczny wyrok: Artykuł 149 ustawy jest napisany tak że jest sprzeczny z Konstytucją . Takie są twarde fakty. Przypisywanie tutaj PiS -owi że on tylko nie miał odwagi, zrobić to jak należy, gdy u władzy były partie które wymieniłem powyżej, jest to oskarżenie oparte na stęchłym powietrzu.
2016 po czarnym proteście pis zdecydował się nie ruszać "kompromisu", a dokładnie odrzucił projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Później część posłów wpadła na pomysł żeby sprawę załatwić tylnymi drzwiami czyli wniosek do TK. TK nie ruszył sprawy - przez dwa lata nie zdążył :lol: jak piszesz. 2019 ponowny wniosek TK - tym razem zdążył, ale dopiero po wyborach prezydenckich. Zgadzam się z tym że wyrok to logiczna kontynuacja poprzednich wyroków dotyczących aborcji i nie mógł być inny. Natomiast jeśli chodzi o te wszystkie partie które wymieniłeś, to oprócz pis żadna nie udaje partii konserwatywnej i przywiązanej do kościoła, no może poza niemal zapomnianym AWS. Nie mieli interesu w zaostrzaniu prawa dotyczącego aborcji i nie musieli się podlizać wyborcom. PiS zresztą też raczej nie ma w tym interesu. Sondaże jasno pokazują że prawie 70% Polaków jest za zachowaniem status quo, a za zaostrzeniem w porywach kilkanaście procent. A to może oznaczać ze nawet wśród wyborców pisu "pro lifowcy" stanowią mniejszość.
lajkonik.2 napisał(a):
Kto dąży do, PRL-u to widać na tych manifestacjach. W latach 1980-tych zyskaliśmy bardzo wiele, ponieważ łączyła nas Solidarność. Dziś możemy bardzo dużo zaprzepaścić jeżeli pójdziemy za tymi , których standardowym hasłem jest '' je..ć''[ czy'' wypier...ć''
W latach 80-tych protestujący i rzucający kamieniami w ZOMO na ulicach miast, byli w tym samym wieku co większość protestujących teraz. Wulgaryzmy też były obecne, nie tak masowe jak teraz ale były. Widziałem i słyszałem. Nie było tylko internetu i informacje nie rozprzestrzeniały się tak szybko.

Pn lis 02, 2020 6:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Właśnie usłyszałam, że J Biden obiecuje zaprzestanie finansowania przemysłu naftowego. To może być decydujące.

Pn lis 02, 2020 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://dorzeczy.pl/kraj/159592/angela- ... olsce.html

Inne prawa nie sa już wazne i nie trzeba ich sznaować..

Pn lis 02, 2020 9:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
2016 po czarnym proteście pis zdecydował się nie ruszać "kompromisu", a dokładnie odrzucił projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji.

No nie bądź taki szybki jak kasztanka Piłsudskiego. Ustawa o planowaniu rodzin1993r. :uchwalona pod rządami SLD/PSL/ UP. Konstytucja 1997 r, uchwalona za czasów rządów lewicy, ( Kwaśniewski- prezydent, Cimoszewicz premier) W tym samym roku Trybunał Konstytucyjny zakwestionował '' przesłankę'' społeczną co natychmiast powinno skutkować poprawieniem ustawy. Dlaczego nie poprawili tej ustawy ci co wtedy byli u władzy? Czy ich nie obowiązywało przestrzeganie Konstytucji która sami uchwalili?

Inczuczuna napisał(a):
Natomiast jeśli chodzi o te wszystkie partie które wymieniłeś, to oprócz pis żadna nie udaje partii konserwatywnej i przywiązanej do kościoła, no może poza niemal zapomnianym AWS. Nie mieli interesu w zaostrzaniu prawa dotyczącego aborcji i nie musieli się podlizać wyborcom.

A cha czyli przestrzeganie decyzji Trybunału Konstytucyjnego, według ciebie obowiązuje tylko partie konserwatywne, które są u władzy. No piękny argument.

Inczuczuna napisał(a):
PiS zresztą też raczej nie ma w tym interesu. Sondaże jasno pokazują że prawie 70% Polaków jest za zachowaniem status quo, a za zaostrzeniem w porywach kilkanaście procent. A to może oznaczać ze nawet wśród wyborców pisu "pro lifowcy" stanowią mniejszość.

Ma PiS interes, realizuje swój program wyborczy.

Inczuczuna napisał(a):
W latach 80-tych protestujący i rzucający kamieniami w ZOMO na ulicach miast, byli w tym samym wieku co większość protestujących teraz. Wulgaryzmy też były obecne, nie tak masowe jak teraz ale były. Widziałem i słyszałem. Nie było tylko internetu i informacje nie rozprzestrzeniały się tak szybko.

Nie próbuj mi takich informacji sprzedawać bo ja się dość nagoniłem z zomowcami po zakładzie pracy w stanie wojennym, który wypowiedział narodowi wojnę wspaniały śp, generał. Gdyby tym młodym przyszło wziąć udział w tych protestach gdzie ZOMO używało ostrej amunicji , to nie jednej nastolatce by majtki zardzewiały ze strachu. Wiesz ilu zginęło ludzi w sanie wojennym, a ilu internowano? internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a zginęło od ostrej amunicji której używali pijani i znarkotyzowani zomowcy, 40 osób, w tym 9 górników z kopalni „Wujek” podczas pacyfikacji strajku.

Pn lis 02, 2020 9:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak dotąd nie ma opublikowania wyroku TK. Imho to byłaby jedna z najgorszych decyzji tego rządu gdyby tego nie zrobili. Nie mogą anarchizujące protesty wpływać na ustalanie prawa, a tak to zaniechanie by było odczytywane. Słabość rządu, byłaby widoczna wówczas aż nazbyt widocznie. Nic im to nie da, protesty wyszły daleko poza kwestię aborcji i mają zdestabilizować sytuację w naszym kraju.

Pn lis 02, 2020 10:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Jak dotąd nie ma opublikowania wyroku TK. Imho to byłaby jedna z najgorszych decyzji tego rządu gdyby tego nie zrobili. Nie mogą anarchizujące protesty wpływać na ustalanie prawa, a tak to zaniechanie by było odczytywane. Słabość rządu, byłaby widoczna wówczas aż nazbyt widocznie. Nic im to nie da, protesty wyszły daleko poza kwestię aborcji i mają zdestabilizować sytuację w naszym kraju.

Przeciez oni go nie opublikują to jest jasne.
Protesty juz sie powoli nudza a PiS liczy ze sie same wypala

Pn lis 02, 2020 10:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No dla mnie nie jest jasne.Jak rząd uzasadni taką decyzję? Nie opublikowaliśmy bo ...?

Pn lis 02, 2020 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
No nie bądź taki szybki jak kasztanka Piłsudskiego. Ustawa o planowaniu rodzin1993r. :uchwalona pod rządami SLD/PSL/ UP. Konstytucja 1997 r, uchwalona za czasów rządów lewicy, ( Kwaśniewski- prezydent, Cimoszewicz premier) W tym samym roku Trybunał Konstytucyjny zakwestionował '' przesłankę'' społeczną co natychmiast powinno skutkować poprawieniem ustawy. Dlaczego nie poprawili tej ustawy ci co wtedy byli u władzy? Czy ich nie obowiązywało przestrzeganie Konstytucji która sami uchwalili?
Aborcja od 30 lat jest dyżurnym tematem służącym do wzbudzania emocji i odwracania uwagi od niepopularnych pomysłów rządu. To się nigdy nie zmieniło. Choćby teraz, choćby na tym forum, tacy ludzie jak ty przeżywają to jak koń podorywkę.
lajkonik.2 napisał(a):
A cha czyli przestrzeganie decyzji Trybunału Konstytucyjnego, według ciebie obowiązuje tylko partie konserwatywne, które są u władzy. No piękny argument.
Tu już sobie coś dopowiedziałeś, więc o tym możesz podyskutować ze swoimi wyobrażeniami.
lajkonik.2 napisał(a):
Ma PiS interes, realizuje swój program wyborczy.
Tak? A jednak to głosami pisu został odrzucony obywatelki projekt z 2016 roku. Wtedy jakoś nie realizowali programu. Pisałem dlaczego.
lajkonik.2 napisał(a):
Nie próbuj mi takich informacji sprzedawać bo ja się dość nagoniłem z zomowcami po zakładzie pracy w stanie wojennym, który wypowiedział narodowi wojnę wspaniały śp, generał. Gdyby tym młodym przyszło wziąć udział w tych protestach gdzie ZOMO używało ostrej amunicji , to nie jednej nastolatce by majtki zardzewiały ze strachu. Wiesz ilu zginęło ludzi w sanie wojennym, a ilu internowano? internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a zginęło od ostrej amunicji której używali pijani i znarkotyzowani zomowcy, 40 osób, w tym 9 górników z kopalni „Wujek” podczas pacyfikacji strajku.
Ty widziałeś swoje ja widziałem swoje. Nie zamierzam się licytować kto widział lepiej.

Pn lis 02, 2020 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
No dla mnie nie jest jasne.Jak rząd uzasadni taką decyzję? Nie opublikowaliśmy bo ...?

Nie muszą tego w ogóle uzasadniać. Ustawowy termin już minał.
Przepchną ustawe prezydenta a opozycja wyjdzie na tyvh co chce zabijać dzieci z zespołem Downa.

Wt lis 03, 2020 6:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W ogóle nie będzie uzasadniał mówisz- tak to możliwe.

Szkoda słów , na taką ewentualną jego decyzję. Tym samym sam rząd pokaże, że ma głęboko w poważaniu wyroki TK. I czego się tym samym spodziewają, czy oczekują od opozycji, czy anarchizujących protestujących :?:
Żenada.

Wt lis 03, 2020 9:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):

Termin publikacji minął wczoraj
Takie info w sprawie znalazłem
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... s-aborcji/
sachol napisał(a):
Nie muszą tego w ogóle uzasadniać. Ustawowy termin już minał.
Przepchną ustawe prezydenta a opozycja wyjdzie na tyvh co chce zabijać dzieci z zespołem Downa.
I zapewne o to gra Kaczyński. Chociaż nie zdziwiłbym się ze sprawa ma drugie dno i dowiemy się za jakiś czas o co chodziło naprawdę tak z 5 dla zwierząt jak i wyrokiem TK

Protest zaczął wygasać i jakoś się to zbiegło z rozpoczęciem modlitwy różańcowej w intencji. Dla niektórych będzie to zbieg okoliczności, inni powiedzą ze nastąpiło przesilenie i znudzenie, a ja myśle ze modlitwa różańcowa przyniosła skutek.

Wt lis 03, 2020 9:46 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wczorajsza modlitwa różańcowa podana przez ks. Teodora na Teobańkologii to ponad 100 000 modlących się w tym samym czasie. Były też inne możliwości, więc nie poznamy liczb. Pokolenie ukryte przez Maryję na pustyni? Inni wprowadzają wulgaryzmy jako poszeszenie granic kultury i tworzenie nowego człowieka: chamstwo, profanacja miejsc świętych i niszczenie tradycji oraz tozsamości człowieka, bo ona ogranicza wolność. No ogranicza, ale pozwala być człowiekiem.
Nie dali się wkręcić w narzucaną z zewnątrz rewolucję i polityczne gry, ale chwycili za różańce. Polacy mają do odegranie ważną rolę w dziejach ludzkości. Żydzi to przegapili, nie odczytali czasu. Czas pokaże, czy Polacy sprostają temu co mają unieść. To jednak inna polityka.

Wt lis 03, 2020 10:41 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Aborcja od 30 lat jest dyżurnym tematem służącym do wzbudzania emocji i odwracania uwagi od niepopularnych pomysłów rządu.

Ale tylko PIS-u, a te nie popularne pomysły obecnego rządu, to sprawa Giertycha, Krauzego i Nowaka. Tu jest całe sedno wzbudzania emocji obecnej opozycji, i tych którzy ja popierają.

Inczuczuna napisał(a):
tacy ludzie jak ty przeżywają to jak koń podorywkę.

A tacy ludzie jak tY, przeżywają jak osioł gdy dostanie kostkę cukru.

Inczuczuna napisał(a):
Tu już sobie coś dopowiedziałeś, więc o tym możesz podyskutować ze swoimi wyobrażeniami.

Nic nie dopowiedziałem, wyjaśniłem tylko twój zarzut. Albo sam nie wiesz co piszesz, albo ktoś inny pisze za ciebie komentarze.

Inczuczuna napisał(a):
Tak? A jednak to głosami pisu został odrzucony obywatelki projekt z 2016 roku. Wtedy jakoś nie realizowali programu. Pisałem dlaczego.

Bardzo dobrze PiS, zrobił że odrzucił ten projekt, który zakazywał całkowity zakaz aborcji. Projekt zakładał że nie można by było dokonywać aborcji pośredniej. A aborcja pośrednia jest to zabieg, którego celem jest pomoc matce w przypadku bezpośredniego zagrożenia jej życia. Według nauki Kościoła nie jest potępiana, choć stanowi „mniejsze zło” i powinna być stosowana jedynie w ostateczności.

Inczuczuna napisał(a):
Ty widziałeś swoje ja widziałem swoje. Nie zamierzam się licytować kto widział lepiej.

Ja widziałem swoje i przeżyłem swoje, Na drugi raz nie próbuj mi takich kawałów sprzedawać.

Wt lis 03, 2020 10:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To co robi rząd PIS- u w sprawie orzeczenia TK jest żenujące i karygodne. To już nie chodzi o politykę, partyjniactwo, czyli jak działać, byśmy to my nadal byli górą. Jeżeli partia chce się kompromitować, lawirować, ośmieszać , czy osłabiać to jej problem i tych, którzy na czele partii stoją ale tym co robią osłabiają państwo. Instytucja TK to nie organ partii ale państwa. Jak można czegokolwiek oczekiwać od innych jak sam rząd ma w ..... głębokim poważaniu najważniejsze dla ustroju , dla stanowienia prawa organy w kraju.

Anarchizujące zapędy już nie tylko przejawiają protestujący ale sam rząd :dokitu:

Wt lis 03, 2020 11:32 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Bardzo dobrze PiS, zrobił że odrzucił ten projekt, który zakazywał całkowity zakaz aborcji. Projekt zakładał że nie można by było dokonywać aborcji pośredniej. A aborcja pośrednia jest to zabieg, którego celem jest pomoc matce w przypadku bezpośredniego zagrożenia jej życia. Według nauki Kościoła nie jest potępiana, choć stanowi „mniejsze zło” i powinna być stosowana jedynie w ostateczności.

Zdajesz sobie sprawę, że Sejm procedując nad jakimś projektem, również obywatelskim, może nanosić w nim poprawki?

Wt lis 03, 2020 12:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2793 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 187  Następna strona