Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn mar 08, 2021 11:37 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna strona
 Potencjalna szczepionka Covid 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Cytuj:
Na dzień 3 stycznia 2021 roku, producent nie podał do publicznej wiadomości jednoznacznej struktury nukleotydowej ani chemicznej tozinameranu (składnika czynnego szczepionki Comirnaty) mimo dopuszczenia leku do użytku[24][25], co może utrudniać sprawdzenie jakości produktu w drodze badań jakości przez polskie podmioty kontrolne (np.: Główny Inspektorat Farmaceutyczny). Dostępny jest jedynie ogólny opis tozinameranu[25].

https://pl.wikipedia.org/wiki/BNT162b2

Czyli wiemy co dostajemy, czy nie?

Pn sty 11, 2021 4:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ale skąd wiesz co jest dokładnie w preparacie, który jest wstrzykiwany? Ulotka i producent sobie, ale tak na prawdę nie wiadomo co jest w środku w tej konkretnej dawce.

Wcześniej można to było olać, ale już nie dziś, bo teraz teraz istnieje technologia CRISPR/Cas modyfikacji genomu z użyciem sekwencji gRNA jest już dostępna i stosowana z powodzeniem wśród zwierząt i roślin. W 2020 roku twórcy CRISPR/Cas dostali nawet nagrodę Nobla (
Cytuj:
Emmanuelle Charpentier i Jennifer Doudna odkryły jedno z najlepszych narzędzi technologii genowej, opracowały metodę edycji genomu CRISPR/Cas9 nazywaną genetycznymi nożyczkami. Korzystając z tej technologii naukowcy mogą zmieniać DNA zwierząt, roślin i mikroorganizmów z niezwykle wysoką precyzją.
) https://dzienniknaukowy.pl/czlowiek/prz ... 0-z-chemii

Oczywiście, że są precedensy wstrzykiwania czegoś innego pod pozorem "szczepionki", jak np wstrzykiwanie przez Żydów DepoProvery (medroxyprogesteronu) etiopskim kobietom chcącym się przenieść do Izraela na "prawie powrotu" jako "szczepionki na grypę". W związku z długo działającym efektem antykoncepcyjnym DepoProvery płodność etipskich żydówek spadła o połowę w ciągu dekady (
Cytuj:
The phenomenon was uncovered when social workers noticed the birth rate among Ethiopian immigrants halving in a decade
). https://www.theguardian.com/world/2013/ ... ves-israel Jakieś medium izraelskie zrobiło o tym dokument w 2013, wywołało to oburzenie ale co zrobiono tym kobietom to już się nie odstanie.

Ale cały absurd tej agresywnej kampanii pro-szczepionkowej polega na tym, że te preparaty przedstawia się jako zbawienie na chorobę, której przeżywalność wynosi 99%+ w populacji ogólnej a dopiero w grupie 70+ przeżywalność spada do 94% i to jeszcze jako ko-infekcja.

To że kowidnianizm jest to rodzaj kultu parareligijnego, nie mającego nic wspólnego z odniesieniem do rzeczywistości i zdrowym rozsądkiem przedstawiłem w innym wątku.

Pn sty 11, 2021 4:15 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
pom napisał(a):
Cytuj:
Na dzień 3 stycznia 2021 roku, producent nie podał do publicznej wiadomości jednoznacznej struktury nukleotydowej ani chemicznej tozinameranu (składnika czynnego szczepionki Comirnaty) mimo dopuszczenia leku do użytku[24][25], co może utrudniać sprawdzenie jakości produktu w drodze badań jakości przez polskie podmioty kontrolne (np.: Główny Inspektorat Farmaceutyczny). Dostępny jest jedynie ogólny opis tozinameranu[25].

https://pl.wikipedia.org/wiki/BNT162b2

Czyli wiemy co dostajemy, czy nie?

A może to placebo?

Pn sty 11, 2021 4:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
...
IV faza badań klinicznych spełnia warunki tej drugiej definicji
....

otóż nie spełnia.

Jednak przyjmując (hipotetycznie), że Twoje twierdzenie jest słuszne to: należy powiedzieć, że dotyczy ono wszystkich szczepionek i ogromnej ilości leków. Zatem nie dotyczy to tylko szczepionek przeciw Covid-19. Należałoby uczciwe powiedzieć, że te szczepionki to eksperyment jest jak każdy inny dotyczący preparatów medycznych. Jest też uczciwość wobec samego siebie, jeśli z tego względu nie poddam się szczepieniu - nie powinienem też przyjmować innych szczepionek i leków. Można oczywiście też lawirować i według swojego widzimisię uznawać za bezpieczne i dobre inne nie - ale należy o to zaznaczyć w dyskusji - bo to jest uczciwe postawienie sprawy.

Może jeszcze taka ciekawostka szczepionkę przeciw WZW, dopiero po wielu latach (właśnie badań) zaprzestano doszczepiać, uznano, że nie potrzeba (z tego co kojarzę, ja byłem dwukrotnie doszczepiany, na pewno raz przed artroskopią kolana).

Wt sty 12, 2021 11:54 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mój sceptycyzm wobec szczepionki wzmógł się po programie Jana Pospieszalskiego dotyczącego Amantadyny. Widziałem argumenty za hamowaniem dopuszczenia Amantadyny do leczenia. Natomiast

Cytuj:
Agencja Badań Medycznych w odpowiedzi na zlecenie Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego sfinansowała badanie dotyczące zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19. Badanie ma na celu potwierdzić, czy napływające doniesienia o skuteczności wykorzystania substancji stosowanej dotychczas w leczeniu Parkinsona zapobiega również rozwojowi COVID-19.

Cytuj:
Przeprowadzone wiosną 2020 badanie wykazało, że żaden z pacjentów przyjmujących amantadynę z powyższych wskazań, u których stwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2, nie rozwinął ciężkich objawów choroby. Podobnych obserwacji u pacjentów z chorobą Parkinsona dokonała także grupa z Cambridge University, która postuluje konieczność przeprowadzenia szerszych badań klinicznych w tym zakresie.

– Jako Agencja Badań Medycznych powinniśmy dostarczyć Polakom obiektywnej wiedzy, w celu zakończenia dyskusji na temat słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 w oparciu o twarde dowody naukowe. O to właśnie poprosił nas minister Niedzielski. Badanie, które uruchamiamy w ciągu kilku tygodni da nam odpowiedź, czy amantadyna rzeczywiście działa. – podsumowuje Prezes Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosław Sierpiński.

https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/738,Z ... adyna.html

Więc paradoksalnie wraca u mnie wiara w skuteczność szczepionek mRNA firmy BioNTech we współpracy z przedsiębiorstwem Pfizer. Przemawia do mnie wiara w skuteczność tej szczepionki u wielu naukowców. Ukrywanie składu szczepionki może być powodem ochrony konstrukcji leku przed konkurencją.

Myślę, że najbliższe tygodnie odsłonią prawdę o skuteczności zarówno szczepionki propagowanej w Polsce, jak i Amantadyny.

Wt sty 12, 2021 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hej, mam pytanie; czy ozdrowienieńcy powinni się szczepić?

Śr sty 13, 2021 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Hej, mam pytanie; czy ozdrowienieńcy powinni się szczepić?

https://twitter.com/PBasiukiewicz/statu ... 56896?s=19

Śr sty 13, 2021 7:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Zanim się zaszczepisz w pierwszym możliwym terminie:

Pfizer
https://www.facebook.com/brant.griner.7 ... 1584041455
Moderna:
https://www.facebook.com/shawn.skelton. ... 2087251799

Śr sty 13, 2021 8:38 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Będzie wojna ale co tam
https://www.gosc.pl/doc/6689479.Aborcja ... Ipmm_SeA7g

Cz sty 14, 2021 12:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
donchichot napisał(a):
polexit napisał(a):
...
IV faza badań klinicznych spełnia warunki tej drugiej definicji
....

otóż nie spełnia.

Jednak przyjmując (hipotetycznie), że Twoje twierdzenie jest słuszne

Gwoli ścisłości - to nie jest żadne moje autorskie twierdzenie. Podałem definicję z polskiego prawa.

Cytuj:
należy powiedzieć, że dotyczy ono wszystkich szczepionek i ogromnej ilości leków. Zatem nie dotyczy to tylko szczepionek przeciw Covid-19.

Zgoda

Cytuj:
Należałoby uczciwe powiedzieć, że te szczepionki to eksperyment jest jak każdy inny dotyczący preparatów medycznych. Jest też uczciwość wobec samego siebie, jeśli z tego względu nie poddam się szczepieniu - nie powinienem też przyjmować innych szczepionek i leków. Można oczywiście też lawirować i według swojego widzimisię uznawać za bezpieczne i dobre inne nie - ale należy o to zaznaczyć w dyskusji - bo to jest uczciwe postawienie sprawy.

Jaki sens wrzucać wszystko do jednego wora i albo hurtowo odrzucać możliwość stosowania jakichkolwiek leków i szczepionek albo brać wszystkie jak leci? Produkty medyczne są różne - różny jest ich skład, różny czas funkcjonowania na rynku (a zatem wiedza o ich ewentualnych skutkach ubocznych), różne wyniki w leczeniu konkretnych schorzeń itp. Z tego powodu nie widzę powodu, by zajmować tu jakieś skrajne stanowisko. Owszem, z formalnego punktu widzenia przyjmowanie każdego leku, który jest w IV fazie badań, jest rodzajem eksperymentu, ale w oparciu o dostępne dane oraz opinię lekarza rekomendującego daną terapię (a nie moje "widzimisię") mogę zdecydować na ile przyjęcie go jest dla mnie korzystne, czyli na ile oczekiwane pozytywne efekty przewyższają potencjalne ryzyko. W przypadku leków i terapii bardziej sprawdzonych to ryzyko jest rzecz jasna mniejsze niż w przypadku nowych.

Cz sty 14, 2021 12:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://youtu.be/oXCwaMjtP_Y[
Zasady dzialanianszczepuonek mRNA

Cz sty 14, 2021 1:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Owszem, z formalnego punktu widzenia przyjmowanie każdego leku, który jest w IV fazie badań, jest rodzajem eksperymentu, ale w oparciu o dostępne dane oraz opinię lekarza rekomendującego daną terapię (a nie moje "widzimisię") mogę zdecydować na ile przyjęcie go jest dla mnie korzystne, czyli na ile oczekiwane pozytywne efekty przewyższają potencjalne ryzyko. W przypadku leków i terapii bardziej sprawdzonych to ryzyko jest rzecz jasna mniejsze niż w przypadku nowych.

No właśnie „jest dla mnie korzystne” czyli moje widzimisię - tak się czepiam drobnostek - ponieważ zauważyłem, że Ty tak lubisz.
Może więc warto zapytać lekarza o szczepionki przeciwko Covid-19 - to, że coś nowe, nie znaczy, że złe, bardziej eksperymentalne i co tam chcesz.
Wszystkie szczepionki są w IV fazie testów - bo to jest faza kiedy szczepionki, czy leki są dopuszczone do leczenia - zaznaczę, że leki przechodzą też fazy testów klinicznych, jeśli chcemy je stosować do innych jednostek chorobowych, niż ich pierwotne przeznaczenie.
Konkludując szczepionki z technologią mRNA i wektorową, które przeszły 3 fazy testów klinicznych są bezpieczne, fakt czasem zdarzają się anafilaksje - tak jak przy wszystkich szczepionkach i lekach.
Wolność polega też na szanowaniu, wolności innych - nie znamy teraz innego sposobu walki z tą pandemią, jak: maseczki, dystans i dezynfekcja, oraz masowe szczepienia.
A opowieści o tym, że ludzie umierają - bo i tak by umarli, są.... aj oszczędzę moderację.

Cz sty 14, 2021 5:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Moderacja w mojej osobie nie wytnie ani nie skarci, bo wszystko co nie jest dogmatem a jest przedmiotem trudności decyzyjnych powinno mieć możliwość przegadania. Obie strony argumentują i czytają słowa strony przeciwnej. To dialog a nie monolog, gdzie każdy chce zmusić stronę przeciwną do zmiany zdania. Jesteśmy wszyscy zmęczeni tą sytuacją.
Mnie nie musisz oszczędzać. Na pewno to przemyślę.

Cz sty 14, 2021 5:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mi chodziło raczej o te trzy kropki, miast nich mogło się pojawić coś godnego wycięcia.
Jak widzisz nie odnoszę się też do wszystkich spraw poruszanych w postach kierowanych do mnie - bo uważam, że jeśli płaszczyzny dyskusji nie są te same - to nici z tej dyskusji.
Mam jeszcze jedną myśl (znaczy szereg spraw ale w jednym miejscu do napisania), którą pewnie napiszę w temacie o zamknięciu kościołów. Pewnie podlinkuję tam post @Barneya o szczepionkach - uważam, że trzeba powtarzać i powtarzać wszędzie gdzie się da, trochę wiedzy, a nie pseudonaukowe paplaniny.

Cz sty 14, 2021 8:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tyle, że psudonaukową paplaninę odczytasz tylko wówczas, gdy masz klucz odczytu. Myślę, że problem leży też trochę w innym miejscu. Nauka tak bardzo się zeszmaciła (wciągając w to bagno także i krystalicznie czystych, którym się też nie ufa), myślenie korporacyjne wielkich firm (w tym farmaceutycznych) nastawione jest na maksymalizację zysku 'za mojej kadencji a po mnie nawet potop' i mamy na to dowody także wobec firmy Pfizer płacącej w przeszłości wielkie odszkodowania, bo dobro pacjenta było drugorzędne. Substancje aktywne dla świata Zachodu praktycznie produkowane są w Chinach a tam z reżimem technologicznym jest różnie i co chwila mamy informacje o wycofaniu pewnych partii leków, bo stwierdzono zanieczyszczenia. Kontroli nie było także dalej. Pojawić się więc musiały w wątkach i takie głosy: a skąd mam wiedzieć czy to dobra jakość, placebo i co tam wyobraźnia podpowie. Może dla Izraela/Niemiec/UK to są dobre szczepionki a dla Polaczków odpady produkcyjne.
Uważam, że to nie są antyszczepionkowcy, ale nie chcieliby zostać wprowadzeni w błąd w imię nieznanych im korzyści kogoś tam. W takim dziś świecie żyjemy i prawdą jest to ci pisał JPII - człowiek współczesny jest zalękniony. Boi się sprowadzenia do przedmiotu użycia. Tyle w roli adwokata diabła. :)

Cz sty 14, 2021 8:37 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna strona