Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 18, 2021 2:09 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2804 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 187  Następna strona
 Polityka. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Piszę z tel i nie zdążyłem już edytować.

Polityka coraz mniej mnie interesuje, jednak ten podatek cukrowy kolejny raz uderzy po kieszeniach Polaków.

Zgadzam się z posłem Dobromirem Sosnierzem. Wyprzedziliśmy Niemców, w końcu w czymś jesteśmy lepsi... Mamy droższą Coca-Cole w sklepach niż oni... I fante, mirinde, pepsi, 7 up, sprite, oranżady itd itd. Brawo.

Oczywiście wszystko dla naszego dobra i zdrowia... Jasne. Chyba po to mamy żyć jak najdłużej, żeby państwo mogło jak najwięcej zebrać z nas podatków. Im dłużej żyjesz tym więcej zabiorą. Proste jak konstrukcja cepa.

Dziś wszystko jest niezdrowe. To raz. A po dwa to nic rządowi do tego kto co lubi pić czy jeść. Ich stać na cole i fast food, hipokryci.
Niedługo pewnie podatki będą od oddychania, spaceru czy biegania.

PiS czyli Populizm i Socjalizm lub jak kto woli Podatki i Składki robi wszystko, żeby zniechęcić do siebie jak największą rzeszę wyborców.

Co z wyrokiem TK? Cisza...
Wybryki Emilewicz... Bez komentarza. Im wolno, szarakom nie. Podhale, górale się buntują będą otwierać swoje biznesy, bo zbankrutują zwyczajnie. W Krakowie akcja OtwieraMY,.

Lewacka piątka dla zwierząt Kaczyńskiego, szereg błędów i wciąż podnoszenie wszystkiego w górę. Ceny w sklepach szaleją, a ci jak rasowi socjaliści brną w to doprowadzanie Polski do ruiny. Podatki... Tylko podnosić, poród zawsze się znajdzie, żeby z portfela szarego Kowalskiego coś wyrwać.

Nie zdali egzaminu. Więcej już na nich nie zagłosuję, nawet do senatu, po prostu to nie ma sensu.

Śr sty 13, 2021 11:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Święty Tomasz z Akwinu był przeciwnikiem zarówno komunizmu jak i liberalizmu. Przez dzisiejszych liberałów mógłby być nazwany "lewakiem" ;-)

Być może, tylko ciekawe jak z kolei sam Tomasz zapatrywałby się na dzisiejszy ucisk prawno-fiskalny, któremu podlegają przedsiębiorcy.

Cytuj:
Przez wieki Kościół przestrzegał przed lichwą, również prorocy Starego Testamentu mówili przeciw lichwiarzom.

To prawda, tylko że też sam wspomniany Tomasz z Akwinu dopuszczał pewne wyjątki pod którymi pożyczanie na procent jest dozwolone, np. gdy zachodzi ryzyko, że pożyczkobiorca nie będzie mógł zwrócić pożyczki.

Cytuj:
Liberalizm bazuje na darwinizmie: niech przeżyją lepiej przystosowani! po co nam nieprzystosowanie?

Nie słyszałem, by ktoś z tych, których określasz liberałami twierdził, że należy ludziom pozwolić umierać z głodu pod mostem czy coś w ten deseń. Sama partia KORWiN przewiduje w swoim programie pewną rolę pomocniczą państwa, choć oczywiście nieporównanie mniejszą niż ma to miejsce w socjalizmie, w którym żyjemy.
Nikt przy zdrowych zmysłach, zwłaszcza jeśli powołuje się na tradycyjne konserwatywne wartości, nie twierdzi, że pomaganie jest złe, niepotrzebne. Tyle tylko, że państwo powinno zajmować się tym w ograniczonym stopniu, bo ma inne zadania, natomiast takie sprawy powinny być załatwiane głównie na niższych szczeblach - lokalnych wspólnot, samorządów, gmin, parafii etc. Tylko by te niższe szczeble organizacji mogły sprawnie funkcjonować trzeba ludziom zostawić ich pieniądze, pozwolić im się bogacić i pozwolić decydować, a oni będą lepiej wiedzieli od urzędnika w stolicy co jest potrzebne ich społeczności i będą mieli za co te przedsięwzięcia podejmować.

Cytuj:
Liberałowie nie mają nic przeciw nieograniczonej lichwie. Korwniniści chcą nie tylko dostępności marihuany ale nawet heroiny, niech rzutki przedsiębiorca zarobi na sprzedaży trucizny, a nieprzystosowani niech umierają. Liberalizm, szkoła austriacka nie mają nic wspólnego z cywilizacją łacińską.

Znam oczywiście wypowiedzi poszczególnych polityków od Korwina, którzy opowiadają się za "uwolnieniem" marihuany, tylko pamiętajmy że to nie jest cała Konfederacja. Nie muszę zgadzać się z każdym pomysłem każdego polityka. Poza tym korwiniści jednocześnie postulują odejście od przymusowego, państwowego ubezpieczenia zdrowotnego i pozwolenie każdemu na to, by brał osobistą odpowiedzialność za swoje zdrowie. Jest to na pewno bardziej sensowne niż to, że dziś za swobodny dostęp do papierosów i alkoholu i co za tym idzie choroby związane z paleniem i piciem płacimy wszyscy.

Cz sty 14, 2021 11:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z powodu grzechu pierworodnego nie jesteśmy zdolni stworzyć idealnego systemu, zawsze wtedy się mówi że system jest dobry, tylko ludzie źli niedorośli do tego systemu.
W XX wieku z wielkim zaangażowaniem, nie bacząc na koszty tworzono coraz bardziej "idealne" systemy, doszło aż do Pol Pota, Aż pod koniec lat 70 stał się cud, pojawili się tacy ludzie jak Jan Paweł II i Ronald Reagan oraz nie wybuchła wojna termojądrowa.
Utopiści przerzucili się teraz na budowanie idealnego kapitalizmu, nawiązując do najokrutniejszego darwinistycznego okresu kapitalizmu XIX wiecznego. Z resztą ten kapitalizm nie powstał na bazie katolicyzmu ale potwornej herezji kalwinizmu.
We wczesnej młodości byłem liberałem korwinistą, aż zrozumiałem że ten system jest jeszcze dużo gorszy niż to co jest teraz.
Liberałowie ubóstwiają rzutkich przedsiębiorców, i nienawidzą ludzi biednych. I tak z demokracji biedni nie mają zbyt dużo do powiedzenia, ale Sosnierz chciałby dać prawo głosu tylko bogatym. "Sprynie" mówiąc że za głos powinno się płacić. Czy biedny dla którego ta kwota będzie duża nie zrezygnuje z wyborów? A jeśli nawet zaciśnie zęby to i tak jego jeden głos nie będzie się liczył, podczas gdy inni biedni nie będą głosować/
Dla mnie Sosnierz po czymś takim kompletnie się skompromitował,
Nie ma i nie będzie idealnych systemów! Kapitalizm nas nie zbawi, podobnie jak technika nas nie zbawi, mimo że widzimy teraz przez ostatnie 20 lat jej wybuch.
Korwinizm to jeszcze jedna szkodliwa utopia, doprowadzić może tylko do nieludzkiego wyzysku, po którym następne pokolenie znowu będzie wybierało komunizm, i tak w kółko: kapitalizm-komunizm-kapitalizm-komunizm-...
Kiedyś też byłem korwinistą, ale wyrosłem z tego.

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Cz sty 14, 2021 11:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Św. Paweł pisał, że kto NIE CHCE pracować niech też nie je. Niestety ten rząd jak i cały socjalizm wytworzył w ludziach patologiczną skłonność do roszczeń, wymagań a samemu najlepiej nic nie robić... JA CHCĘ MI się należy, państwo ma DAĆ, ZAPEWNIĆ...

Co to za pomoc państwa, w którym podatki rosną jak grzyby po deszczu? Wszelkie ulgi, socjale, przywileje, renty, zapomogi, zasiłki doprowadziły do tego, że część ludzi doszła do wniosku, że w tym systemie nie trzeba pracować, jakoś da się radę i można nawet lepiej wyjść na tym od tego kto uczciwie pracuje a czasem haruje.

Piszę to z perspektywy człowieka - zwykłego pracownika który nie zbija kokosów, którego nie stać na luksusy. Nie mam trzech domów z basenami i sauną, pięciu samochodów. Nie jest szefem korporacji, oligarchą, biznesmenem z cygarem w ustach jeżdżącym limuzynami.

Ile bardziej odczułbym wypłatę gdyby co miesiąc nie zabierali mi na podatek dochodowy. Moi rodzice też mieliby wyższe emerytury gdyby nie ten właśnie podatek.

Szereg osób mówi mi: staraj się o rentę. Mam więcej dokumentów od lekarzy i ze szpitali niż dobrze ubrana choinka ozdób. Jednak póki chodzę, jem, mam sprawne ręce nie będę tych rąk wyciągał po jakąś jałmużnę. W życiu trzeba też trochę ambicji, nie można oglądać się na państwo opiekuńcze, liczyć na ich łaskę i socjal.

Cz sty 14, 2021 2:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o kontekst wypowiedzi św. Pawła, to pierwsze wspólnoty wyglądały tak:
32 Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. 33 Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. 34 Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je 35 i przynosili pieniądze [uzyskane] ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby. 36 Tak Józef, nazwany przez Apostołów Barnabas, to znaczy "Syn Pocieszenia", lewita rodem z Cypru, 37 sprzedał ziemię, którą posiadał, a pieniądze przyniósł i złożył u stóp Apostołów.
Mamy przykład Ananiasza i Safiry, którzy chcieli oszukać Apostołów. Można domyślać się, że św. Paweł mówi o tych, którzy sami stroniąc od pracy, chcieliby korzystać z pracy innych.
Jednak nie należy posługując się cytatem św. Pawła uważać się za takiego self made mana, który wszystko zawdzięcza sobie a nie Łasce Bożej, i nie da nawet jałmużny ubogiemu.
Podatki zawsze były. Mowa jest o oddawaniu cesarzowi co cesarskie. Ten "straszliwy" podatek dochodowy jest najmniej uciążliwy ze wszystkich podatków, bo płaci się tylko z tego co nam zbywa. Dostajemy coś i troszkę się dzielimy z tego co dostajemy. Gdy miałem działalność gospodarczą, to najgorszy był ZUS, bo placiło się go niezależnie od dochodów (taki podatek pogłówny) a podatek dochodowy wcale nie był uciążliwy.
Jak bym chciał tak płacić 50 tys podatku dochodowego miesięcznie! (oczywiście musiałbym zarabiać więcej).

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Cz sty 14, 2021 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Andy72, oczywiście, że nie jesteśmy w stanie stworzyć idealnego ustroju na Ziemi, możemy tylko starać się do tego ideału zbliżyć. Nie jestem liberałem w takim darwinistycznym ujęciu ani "korwinistą", który popiera wszystko, co oni głoszą. Z Konfederacji bliżej mi w sumie do RN, który zresztą także postuluje poluzowanie obciążeń i regulacji krępujących polską gospodarkę. Popieram po prostu taki kierunek i taki sposób myślenia o gospodarce - więcej pieniędzy w rękach ludzi, przedsiębiorców, ochrona prywatnej własności, jak najprostsze i najmniej uderzające w swobodę działalności przepisy. Te proste zasady wcale się w moim odczuciu nie kłócą z wartościami cywilizacji łacińskiej.

@mniszek_pospolity, podpisuję się pod tym. Pomoc powinna iść tam gdzie jest rzeczywiście konieczna. Dziś dzięki demoralizującemu socjalowi wiele osób myli pomoc dla potrzebujących z życiem na cudzy koszt.

Cz sty 14, 2021 3:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@polexit, mi też blisko do Ruchu Narodowego, uważam że lepiej jakby startowali oddzielnie niż z ultraliberałami.

Cz sty 14, 2021 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mi zawsze było najbliżej do Ruchu Narodowego i tego się trzymam. Też nie jestem żadnym "korwinista" czy zwolennikiem prywatyzacji wszystkiego jak leci.

Problem w tym, że osobno ani Ruch Narodowy ani partia Wolność czy tam KORWiN i środowiska Grzegorza Brauna NIGDY by do Sejmu nie weszły w pojedynkę. Musieli zawrzeć koalicję. To co ich łączy to brak skażenia Magdalenką, Okrągłym Stołem, przynależnością do PZPR, np taki niby antykomunistyczny PiS ma wciąż w swoich szeregach byłych członków PZPR....

Andy 72 chyba żartujesz z tym "z tego co ZBYWA ", powiedz to ludziom, którzy pracują na umowach cywilno prawnych za stawkę godzinową, że te 300 zł to im niepotrzebne niby , ale dobry i ponury żart. Tak państwo dba o tych prawdziwie najuboższych - pracujących za najniższe stawki albo najniższa krajowa, że im zabiera, wręcz kradnie. Biedny, ambitny pracujący człowiek płaci za to że UWAGA pracuje uczciwie. A w tym samym czasie daje się cwaniakom i nierobom zapomogi, socjale itd. To jest ta dziejowa ewangeliczna, "sprawiedliwość społeczna".
.
Cytaty , które podałeś mają na swej stronie np augustianie, tak w zakonach gdzie wszyscy razem pracują, modlą się, żyją wspólnie mają wszystko wspólne. Klasztor to wspólny dom, ale nie próbuj socjalizmu Pismem Świętym tłumaczyć, bo to nadużycie.

Wracając do dochodowego to gdybym go nie płacił to miałbym np na jeden rachunek za gaz. A jeszcze podatek gruntowy płacić za działkę, na której stoi dom. Bardzo mądre i zapewne sprawiedliwe... Ludzie, którzy tyrają za 2000 a muszą opłacić gaz światło, wodę, wywóz śmieci, NIGDY NIE powiedzą, że coś im ZBYWA, to jak naplucie takiemu człowiekowi w twarz, serio. A trzeba w coś się ubrać i coś zjeść a czasem leki kupić. Zbywać to może temu kto zarabia grubą kasę, a nie osobie na najniższej krajowej.

Moja mama przez całe życie płaciła podatki, 37 lat pracowała a teraz też jej z emerytury potrącają to co już sobie sama wypracowała, czyli podwójne opodatkowanie i to jest fair?

Bronienie PiS-u takimi metodami jak bronił PO Lech TW Bolek Wałęsa : " No PO nie jest idealne, ale nic lepszego nie ma". I tym się mamy całe życie zadowalać, "za PO było gorzej", daliśmy " 500+", super. Niewolnicy mniejszego zła, ale zawsze zła. Poza tym PiS to już typowa partia władzy, przeżarta socjalizmem, robiącą rażące błędy, ale szkoda czasu na ich wyliczanie.

Chcą pomagać? To niech pomogą ludziom PRACUJĄCYM, którzy zarabiają średnio albo mało. (ceny w sklepach to katastrofa) i zwolnią ich z dochodowego. Chcą pomóc? Ograniczyć biurokracje, liczbę urzędników, ułatwić zakładanie własnych firm, biznesów, przedsiębiorstw, przestać rzucać kłody pod nogi. To jest pomoc a nie przekupywanie wyborców ich własnymi pieniędzmi.

Nie wiem kto to już powiedział, ale : demokracja skończy się wtedy jak ludzie dadzą przekupić się swoimi własnymi pieniędzmi.

Cz sty 14, 2021 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A skąd państwo ma brać pieniądze jak nie z podatków?
A jak nie dochodowy, to większy gruntowy na przykład.
A jak w dół wszystkie podatki, to na przykład dużo więcej trzeba będzie płacić za leki czy szkołę dziecka.
Jak teraz na najniższej krajowej płaci się 300 zł, to po liberalizacji płaca może być niższa o więcej niż 300 zł po zniesieniu czy obniżeniu ustawowej pensji minimalnej.
Czyli pensja w dół, ceny najpotrzebniejszych produktów w górę.

Cz sty 14, 2021 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
A skąd państwo ma brać pieniądze jak nie z podatków?
A jak nie dochodowy, to większy gruntowy na przykład.
A jak w dół wszystkie podatki, to na przykład dużo więcej trzeba będzie płacić za leki czy szkołę dziecka.
Jak teraz na najniższej krajowej płaci się 300 zł, to po liberalizacji płaca może być niższa o więcej niż 300 zł po zniesieniu czy obniżeniu ustawowej pensji minimalnej.
Czyli pensja w dół, ceny najpotrzebniejszych produktów w górę.

Dla przykładu żłobek miejski to koszt 420 zł +wyzywienie, żlobek prywatny to kosst 800 zł + wyzywienie czyli jakies 1100 zł.
Ale panstwo złe nic nie robi tylko zabiera biednym obywatela pieniadze i je marnotrawi.
Myslenie ze ktos zarabia malo bo panstwo mu zabiera podatki jest dosc glupie. Zarabia sie malo bo pracodawca placi malo i zeby poprawic swoj byt trzeba poszukac lepszej pracy gdzie zarobienwiecej i bedzie mnie stac na wiele rzeczy nawet jak mi panatwo zabierze podatki.
Ludzie godza sie na wyzysk i smieciowe umowy a potem pretensje do panstwa.

Pt sty 15, 2021 8:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prawda jest taka, że nie ma nic za darmo, choć państwo próbuje od dekad utrzymywać ten mit, że to co państwowe jest "bezpłatne". Nie jest bezpłatne, bo w szkołach, żłobkach, przychodniach, szpitalach etc. państwowych ludziom też trzeba płacić, też kosztują media, wyżywienie itd. Żeby państwo mogło pokryć różnicę między tym 420 a 800 złotych musi skądś wziąć pieniądze. Skąd? Od obywateli. Więc państwo nic nam nie "daje", co najwyżej "oddaje" i to pomniejszone o koszty aparatu urzędniczego powołanego do tego "oddawania". I oczywiście, że to jest marnotrawstwo, bo tam gdzie pomiędzy pieniędzmi obywatela zabranymi w podatkach, a ich końcowym przeznaczeniem, czyli tym przykładowym żłobkiem, do którego trafia "dopłata" ustawi się całą drabinę administracyjno-urzędniczą, tam część tych pieniędzy zostaje przejedzona.

Teraz co do tych pracodawców, co mało płacą. Pomijając "Januszy biznesu" z memów - pracodawcy też są łupieni przez państwo i to jeszcze gorzej od pracownika i najczęściej z tego powodu pensje wyglądają jak wyglądają. Zakładanie, że gdyby im zostawić więcej pieniędzy w ręku, to przeznaczyliby je na nowe BMW, basen w ogrodzie i wakacje na Mauritiusie, a nie zainwestowali w firmę (czyli np. w utworzenie nowych miejsc pracy albo podniesienie płac pracownikom), jest dla mnie podszyte jakąś niezrozumiałą (choć charakterystyczną dla niemal całej klasy politycznej i urzędniczej w Polsce) nieufnością do przedsiębiorców i takim stereotypowym myśleniem o kapitaliście-wyzyskiwaczu. Ja zakładam, że ludziom, którzy włożyli swój czas i pieniądze w zbudowanie swojej firmy, zależy na tym, by się rozwijała, by pracowali tam ludzie, którzy coś potrafią i którzy są zadowoleni (czyli m.in. przyzwoicie opłacani). A nawet jeśli tak nie jest, to od tego jest wolny rynek, by dawać pracownikowi takiej firmy realną alternatywę zmiany pracy. Bo okaże się, że obok jest pracodawca, któremu też zostało więcej w kieszeni ale on postanowi tą nadwyżkę przeznaczyć na ściągnięcie do siebie dobrych pracowników od konkurencji. Jak chcesz sprawić, by pracodawcy płacili więcej nie dając im większej swobody rozporządzania swoimi pieniędzmi? Zmuszać ich ustawowo?

A co do tego, że "Myslenie ze ktos zarabia malo bo panstwo mu zabiera podatki jest dosc glupie." - nie, nie jest. To jest twarda matematyka. Jeśli oddaję państwu przykładowo 1000 zł ze swojej pensji we wszystkich składkach i podatkach, to nie mam 1000 złotych, czyli zarabiam mniej. A jeśli chodzi o argument, że te 1000 zł państwo mi przecież oddaje w postaci różnych "darmowych" usług publicznych, to w zdrowej gospodarce rynkowej mógłbym je spożytkować w sposób bardziej efektywny, niż to co daje państwo.

Zgadzam się całkowicie z mniszkiem, że zniesienie podatku dochodowego od osób fizycznych to jest absolutne minimum przyzwoitości.

Pt sty 15, 2021 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli nie ma podatku dochodowego , ale trzeba za złobek płacić 800 + wyżywienie zamiast 400 + wyżywienie.i za wszystko inne. Z tym że podatek dochodowy płaci się jakąś cząstkę z tego co przybywa w odróżnieniu od lekarzy którym trzeba płacić w chorobie gdy nie ma skąd. Ta "narracja" że podatek dochodowy jest be, została wymyślona przez korwinistów z powodu nienawiści do najuboższych i tyle razy powtarzana, że ludzie zaczęli w to wierzyć.
Może podatek od PRZYCHODU byłby lepszy niż od DOCHODU?

Pt sty 15, 2021 10:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podatek dochodowy uderza najbardziej właśnie w najuboższych, więc ta "nienawiść" do nich to akurat jest kompletnie chybiony zarzut. Dla specjalisty IT, który zarabia 10.000 zapłacenie podatku dochodowego nie wpłynie na pogorszenie się jego jakości życia. Dla kogoś kto zapycha na pensji minimalnej każde 100 zł jest zauważalne.

Pt sty 15, 2021 11:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podatek dochodowy zależy od dochodu, w odróżnieniu od takich podatków jak gruntowy, katastralny (brrr...) czy wynalazku Korwina - pogłównym.
Skoro jest tak jak twierdzisz, to można wprowadzić progresję.
Ale potrzebny jest podatek od przychodu dla koncernów, bo mają miliardowe przychody, które inwestują, i jeszcze większe przychody, zero dochodu,
Podczas gdy najubożsi płacą podatki, to wielkie firmy jak Google, Facebook nie
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mosbacher-o-podatku-cyfrowym-7830352.html
najdziwniejsze że ta pani dostała odznaczenie od Dudy...

Pt sty 15, 2021 12:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I pod tym się mogę podpisać. Gnojenie podatkami pracowników, małych i średnich rodzimych przedsiębiorców, przy jednoczesnym zwalnianiu z nich wielkich koncernów, to jest granda.

A ja się nie dziwię temu odznaczeniu dla gubernator Mosbacher. Prezydent Duda, który od początku zachowuje się (razem z całym rządem) wobec USA jak kacyk jakiegoś bantustanu składający hołdy kolonialnym nadzorcom w zamian za poklepywanie po plecach, gorzałę i paciorki, tym aktem po prostu podsumował uroczyście całą swoją politykę klęcznika. Jeśli się czemuś dziwię to najwyżej temu, że jej jeszcze butów nie wycałował.

Pt sty 15, 2021 1:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2804 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 187  Następna strona