Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 03, 2021 3:29 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 43  Następna strona
 Trudne fragmenty Pisma Świętego 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne fragmenty Pisma Świętego
1antyk... przepraszam, ale... obsmarkałeś się (proszę, chusteczki ) tym pluciem na Kościół. Poza tym przecież tą flegmą opluwasz ...hm... samego Boga Ojca i Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.  Widocznie nie zdajesz sobie sprawy, ale przecież nie ma innego Kościoła jak Ten powołany przez Pana Jezusa Chrystusa. A komu Bóg powołał Kościół Katolicki jak nie człowiekowi (a wiadomo, że człowiek jest niedoskonały, więc to oczywiste, że będą błędy, wypaczenia, patologie i zgorszenia ze strony człowieka).  Ale jeżeli prawdziwie miłuje się Boga, to i Kościół Jego będzie się przecież miłować (wiadomo wymagające, tak jak Miłość może być wymagająca, nawet do zapierania się siebie, do oddania życia. I czasami nawet można nie zdawać sobie sprawy z własnej ułomności w rozumieniu Miłości. Czy miłość to tylko "całusy małe duże"? )
Czy rodziców wybrałeś sobie? Czy przestajesz kochać rodziców i zrywasz z nimi, gdy w stosunku do Ciebie jakiś błąd popełnią/popełnili? 
Czy nie dzięki Kościołowi Katolickiemu masz Pismo Święte w przystępnej formie? 
 A jak oceniasz kościóły Twojego Piotra: https://youtu.be/Z_vxjdL4UG0    ?

So maja 01, 2021 3:18 pm
Odpowiedz z cytatem
Nowy Testament jest ciekawie ułożony. Jest podobny do chrześcijanina (z małej): Ewangelia, chrzest, nauczanie, krzyż, zmartwychwstanie.
Piotr zaparł się Jezusa trzykrotnie.

So maja 01, 2021 10:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
1antyk
Czy możesz swoje myśli wyrażać jaśniej? Rzucasz jakimiś hasłami, do których nie bardzo jest jak się odnieść. Potwierdzić?, zaprzeczyć?, pochwalić?, skrytykować?

Cytuj:

No.. I co w związku z tym?

N maja 02, 2021 9:35 am
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
1antyk
Czy możesz swoje myśli wyrażać jaśniej? Rzucasz jakimiś hasłami, do których nie bardzo jest jak się odnieść. Potwierdzić?, zaprzeczyć?, pochwalić?, skrytykować?

Cytuj:

No.. I co w związku z tym?

napisałem wcześniej:
1antyk napisał(a):
To co robił i robi Kościół w Rzymie udowadnia, że jest Piotra.

Jak myślisz, czy już czas? Kogut pieje trzeci raz?

N maja 02, 2021 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie zwracajcie uwagi na 1antyk. Ktoś, kto rzuca hasłami i aluzjami, zamiast napisać wprost, nie wyraża dobrej woli w dyskusji.
Proponuję nie dyskutowac, póki nie wypowie się normalnie.

N maja 02, 2021 3:42 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie zwracajcie uwagi na 1antyk. Ktoś, kto rzuca hasłami i aluzjami, zamiast napisać wprost, nie wyraża dobrej woli w dyskusji.
Proponuję nie dyskutowac, póki nie wypowie się normalnie.

Ok.

N maja 02, 2021 3:58 pm
Odpowiedz z cytatem
Choć każdy kto wolny jest w Chrystusie oparty na zakonie Miłości (dwa przykazania), ten wie że nie należy łamać zwykłego prawa. Podepnę to do słów:
„Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności.”/Jk 2,12/
Dlaczego ktoś, kto nie określił wyznania pod Awatarem mówi w tym dziale i obraża innych za konstrukcję waszej strony.
Mnie to nie przeszkadza, ale jest to dział (tylko dla chrześcijan). Chodzi mi o szefów tej strony.
Myślę, że dzięki temu ładnie wytłumaczyłem co nieco.

A te trzy krzyże to trzy klucze do życia. Piotr je dostał. A wy je macie?

N maja 02, 2021 4:53 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jak rozumiecie te wytłuszczone słowa Jezusa:

"Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny."

Nie da się tego umieścić w kontekście, bo nie pasuje, z jednej strony Chrystus nakazuje miłować wszystkich nawet nieprzyjaciół a nagle stwierdza, że Bóg jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Poza tym wg BT przed tym zdaniem jest średnik, co oznacza że te zdania mają być wyraźniej oddzielone.

Zastanawiam się - o złu w stosunku do kogo i o niewdzięczności w stosunku do kogo, mówi ten fragment. Zakładam że do człowieka, bo w pierwszym wersie jest Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół. Wtedy próbuję (niezdarnie) zobaczyć mojego nieprzyjaciela oczami Boga. I widzę dziecko Boże, które Bóg kocha tak jak mnie. Dlatego dalej napisane jest ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Jest dobry dla tych co są niewdzięczni i źli w stosunku do mnie. Ja jednak nie mam tej optyki, co Bóg i mogę nie wiedzieć że to co ja odbieram jako złe, albo złe nie jest a co za tym idzie i człowiek którego uważam za mojego nieprzyjaciela - nim nie jest, albo Bóg dopuszcza to działanie żeby mnie skłonić do zmiany i/lub tego drugiego też chce skłonić do niej. Nie wiem tego i nie będę wiedział, dlatego mam ufać Bogu i miłować tego którego uważam za nieprzyjaciela. Muszę też mieć świadomość, że Bóg ma dzieci w ilości kilka miliardów obecnie, i to ja mogę być dla kogoś tym złym i niewdzięcznym. Wolałbym żeby ten kogo skrzywdziłem (umyślnie lub nie) jednak mi wybaczył i miłował, niż nienawidził.

Pn maja 03, 2021 2:57 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Więc z jakiej racji można być chrześcijaninem (i to jeszcze z małej litery), jeszcze jakieś inne i w nawiasie trynitarne i biblijne i też z małej litery?! No to ja nie rozumiem tego, Droga Renato.

Jeśli chodzi Ci o podpis pod loginem czy też nickiem, to taką nazwę z małej litery zaproponowali administratorzy forum, ja tu tylko kliknęłam swój wybór. Mnie osobiście mała litera nie przeszkadza, ponieważ chrześcijanin to tylko człowiek i tu ten wyraz nie jest używany w charakterze nazwy własnej. Nie podnosiłabym zasad pisowni języka polskiego aż do takiej rangi, poza tym jestem tu w zgodzie z Ojczyzną - polszczyzną:-)

Nawiązując do tego, co napisałeś jeszcze wcześniej, to nie jest tak, że coś mnie jakoś szczególnie zraża do Kościoła Katolickiego (napiszę na wszelki wypadek oba człony z dużej litery, choć chyba bardziej poprawnie w tym kontekście byłoby Kościół katolicki podobnie jak np. Kościół ewangelicko-augsburski, ale to już temat do dyskusji specjalistów). Do każdej wspólnoty coś kogoś może zrazić. Opieram się na Piśmie Świętym, tak, jak je rozumiem. To jest kwestia mojego zbawienia. Mam jasność, ze uważasz, że jestem w błędzie i jak sądzę, Ty też rozumiesz, że z kolei ja uważam, że to Ty się mylisz.

Cz maja 06, 2021 11:11 am
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Odpowiedz z cytatem
Cóż, niech Ci będzie, może i masz rację, jeżeli wziąć pod uwagę zastany porządek świata. Hm,  ale nie myśl sobie, że Ci odpuszczę tak łatwo. Bo, słuchaj, jeżeli dla Ciebie tak ważny jest tylko Chrystus i Biblia, to cóż, powinnaś napisać jednak Chrześcijanin wielką literą ze względu na Chrystusa człowieka i Boga( i Boga Ojca i Ducha Świętego) i Ojczyznę-polszczyznę. No i co Ty teraz na to Renata? : )

Trzeba by zapytać Bergamotkę i Terremoto jeżeli chodzi o pisownię (chociaż obie lubią się mądrzyć, więc bezkrytycznie też nie ma co : ) ). Ale jak na  myślenie człowieka wierzącego to wydaje mi się, że  Kościół Katolicki jako, że jedyny prawdziwy, to jednak powinno pisać się wielką literą, a jeżeli chce się napisać o Kościele (jedynym prawdziwym) i dodać/ określić, że jest powszechny (katolicki) to spoko, można napisać "katolicki" małą literą. Tu chodzi o postawę serca, wyznanie wiary, którą uzewnętrznia się poprzez pismo.
A tak w ogóle to czy kościół ewangelicko- augsburski nie jest sektą? Przecież cały protestantyzm to sekciarstwo. Więc w sumie, to nie ma co tego zestawiać.

Uważam, że nie tylko do wspólnoty zawsze coś może zrazić, ale i do siebie samego.

Renata, opierasz się na piśmie tak jak je rozumiesz, a zdajesz sobie sprawę, że jesteś w grupie ryzyka jeżeli wziąć pod uwagę myślenie (podobno statystycznie kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn)? A skąd i jaką masz pewność, że akurat Twoje interpretowanie jest poprawne, zgodne z tym co Chrystus chciał nam przekazać? Tym bardziej, że do studiowania Pisma Świętego potrzeba wielu lat ciężkiej, intensywnej pracy, posiadania dużej wiedzy z wielu dziedzin, poznania języków w których spisane Święte Słowa. Chodzi mi o to, że nawet współcześnie jeden rozumie dane słowo inaczej niż drugi. Na przykład "spolegliwy". Z tego co mi wiadomo "spolegliwy" oznacza godny zaufania, a przez wielu rozumiane jest jako ktoś uległy.  Jakie to rodziłoby rozłamy, gdyby w piśmie było np. Bądźcie spolegliwi. Jedna dziewczyna rozumiałaby, że trzeba być godnym zaufania. A druga, no nie, to nie o to chodzi. Chodzi o to by być uległym... Sekty protestanckie są tego dobrym przykładem ( te ich natchnienie ducha i multum rozłamów). 
Tym bardziej, że w Piśmie Świętym jest, że kobieta:  
1 Kor 11,1-16
O PORZĄDKU NA ZEBRANIACH LITURGICZNYCH

Strój i nakrycie głowy kobiet

11
1 Bądźcie naśladowcami moimi1, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa. 2 Pochwalam was, bracia, za to, że we wszystkim pomni na mnie jesteście i że tak, jak wam przekazałem, zachowujecie tradycję2. 3 Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową3 każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa3 - Bóg. 4 Każdy mężczyzna, modląc się lub prorokując4 z nakrytą głową, hańbi swoją głowę. 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! 7 Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny5. 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny6. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów7. 11 Zresztą u Pana ani mężczyzna nie jest bez kobiety, ani kobieta nie jest bez mężczyzny. 12 Jak bowiem kobieta powstała z mężczyzny, tak mężczyzna rodzi się przez kobietę. Wszystko zaś pochodzi od Boga. 13 Osądźcie zresztą sami! Czy wypada, aby kobieta z odkrytą głową modliła się do Boga? 14 Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy, 15 podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za okrycie. 16 Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Kościoły Boże8.

Czyli wynika z tego że w Kościele księdzem powinien być tylko mężczyzna.
Według Pisma Świętego również prawdziwym Kościołem jest Kościół powszechny ( a sukcesja apostolska w Kościele Katolickim jest dowodem, że jest ustanowionym przez samego Chrystusa):
Mt, 16, 13-20

Wyznanie Piotra

13 Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?» 14 A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków». 15 Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» 16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». 20 Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.

Pn maja 10, 2021 6:51 pm
Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
A tak w ogóle to czy kościół ewangelicko- augsburski nie jest sektą? Przecież cały protestantyzm to sekciarstwo. Więc w sumie, to nie ma co tego zestawiać.
Maćku najpierw sprawdź jak funkcjonuje strona i czytaj ze zrozumieniem innych. A to co zacytowałem jest pierwszym zaparciem się Piotra. Nie inaczej, jak "bicie" braci pomniejszych.

Cytuj:
Wyznanie Piotra

13 Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?» 14 A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków». 15 Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» 16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». 20 Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.[/color]

Wszyscy wierzący w Jezusa są Jego Ciałem zbudowanym na Piotrze. I wszyscy mamy ten ciężar odstępstwa od nauk Jezusa. Mam nadzieję, że kiedyś to zrozumiesz i przestaniesz wymachiwać mieczem, którego nie masz. Wybacz, że może za ostro, ale i tak czasem trzeba.
Dla mnie jesteś bratem żyjącym w zaparciu Piotrowym.

Pn maja 10, 2021 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To, że jest się bratem, nie zmienia faktu ani odstępstwa, ani niepełnej łączności z Kościołem, a więc Chrystusem.

Pn maja 10, 2021 8:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedy Chrystus powiedział: "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga" mówił to w kontekście monety wybitej przez Cezara i która to jako pierwotna własność Cezara krążyła wśród ludu, by ostatecznie do Cezara wrócić.

A co jest tą rzeczą, która "należy do Boga, a którą Bóg wypuścił w lud (na zasadzie analogii z monetą) by do Niego w końcu powróciła?

Pn maja 10, 2021 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
A co jest tą rzeczą, która "należy do Boga, a którą Bóg wypuścił w lud (na zasadzie analogii z monetą) by do Niego w końcu powróciła?

Z homilii Benedykta XVI "Jeszcze krótka refleksja na temat zasadniczej kwestii, jaką jest podatek należny cezarowi. Jezus odpowiada z zadziwiającym realizmem politycznym, połączonym z teocentryzmem tradycji prorockiej. Podatek winien być zapłacony cezarowi, bo na monecie jest jego wizerunek; ale człowiek, każdy człowiek, nosi w sobie inny wizerunek — obraz Boga, a zatem Jemu, i tylko Jemu, każdy jest winien własne życie. Ojcowie Kościoła, wychodząc od faktu, że Jezus wskazuje na wizerunek imperatora, wyryty na monecie podatkowej, zinterpretowali ten fragment w świetle podstawowej koncepcji człowieka jako obrazu Boga, zawartej w pierwszym rozdziale Księgi Rodzaju. Pewien nieznany autor pisze: «Obraz Boga odciśnięty nie w złocie, ale w rodzaju ludzkim. Monetą cezara jest złoto, monetą Boga — ludzkość... Dlatego oddaj swoje bogactwo materialne cezarowi, a dla Boga zachowaj jedynie niewinność twojego sumienia, w którym Bóg jest kontemplowany... Cezar bowiem domagał się, aby jego wizerunek był na każdej monecie, a Bóg wybrał człowieka, którego stworzył, by odzwierciedlał Jego chwałę» (Anonim, Opera incompleta su Matteo, Omelia 42). A św. Augustyn wielokrotnie posłużył się tym odniesieniem w swoich homiliach: «Jeżeli Cesarz na monecie szuka swego wizerunku — mówi — to czyż Bóg w człowieku nie będzie szukał własnego obrazu?» (Objaśnienia Psalmów, Psalm 94, 2; tł. Jan Sulowski). I dalej: «Jak jemu należy się pieniądz, tak Bogu dusza, oświecona i oznaczona światłością Jego oblicza, (...) Wewnątrz człowieka bowiem mieszka Chrystus» (tamże, Psalm 4,8).
całość tu https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/be ... 02011.html

Pn maja 10, 2021 9:09 pm
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
To, że jest się bratem, nie zmienia faktu ani odstępstwa, ani niepełnej łączności z Kościołem, a więc Chrystusem.

Dlatego czekamy na Ciebie, aż schylisz się do nas, aby Świecznik Pana znów świecił pełnym blaskiem.

Pn maja 10, 2021 10:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 43  Następna strona