Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 31, 2020 9:04 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Post Re: Trójca Święta
To zależy od Boga, z resztą dla wierzącego wszystko zależy od Boga.

Cz lip 07, 2011 9:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
maraskin napisał(a):

Zgoda, z tym zastrzeżeniem, że Bóg chce aby wszyscy ludzie zostali zbawieni, doszli do poznania Prawdy i każdego z nas "popycha" ku sobie. Inaczej - wszyscy jesteśmy przeznaczeni do życia wiecznego. Musimy jednak odpowiedzieć na Jego "kołatanie" do naszych serc, zaproszenie na królewską ucztę.

Cz lip 07, 2011 9:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
maraskin napisał(a):
pod warunkiem że człowiek pozwoli Bogu zbawić siebie. Bóg zawsze szanuje decyzję człowieka nawet jeśli tą decyzją robi sobie krzywdę. To jest konsekwencja tego że dał nam wolną wolę.

Cz lip 07, 2011 9:56 pm
Milczek
Milczek

sahcim napisał(a):
Dlaczego autor mówiąc o jednym Bogu jako o jednej osobie, mówi o nim w liczbie mnogiej ? Bo Bóg, chociaż jest jeden, to występuje w wielu osobach, a konkretnie to w trzech. Pierwsze słowa Księgi Rodzaju, nie wskazują wcale na politeizm wśród hebrajczyków, a na dogmat o Trójcy Świętej

Niekoniecznie. W Piśmie są określenia pojedynczych bogów, w stosunku do których również użyto określenia elohim. Określenie to może bowiem świadczyć o wzniosłości i majestacie. Skoro więc po słowie elohim występuje czasownik w liczbie pojedynczej; śwadczyłoby to o tym, że mamy do czynienia z jednym Bogiem - za to niezwykle majestatycznym.

Pt lip 08, 2011 8:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
gedeonita napisał(a):
A wszystko z łona katolicyzmu wypączkowało...
No wypączkowało. Pierwszym etapem było odrzucenie autorytetu Ducha Świętego na rzecz papieża. Następnym - odrzucenie autorytetu papieża na rzeczy dowolnego komentatora Pisma Świętego. I wtedy już po-szło!

Pt lip 08, 2011 9:20 am
Gaduła
Gaduła

Johann napisał(a):
maraskin napisał(a):

Zgoda, z tym zastrzeżeniem, że Bóg chce aby wszyscy ludzie zostali zbawieni
Chyba wszyscy którzy wierzą, a co z tymi którym Bóg zaćmił oczy oraz ogłuszył aby nie słyszeli słowa? Ci co nie wierzą nie wejdą.

So lip 09, 2011 8:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
1Tm 2:1-4 bt "(1) Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: (2) za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. (3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, (4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy."

Znam te fragmenty, które masz na myśli. Bóg udziela łaskę ludziom w wybranych przez siebie czasie, pod warunkiem, że człowiek ma otwarte serce i ją przyjmuję - puka do drzwi serca człowieka, ale ich w żadnym wypadku nie wywarza. W każdym razie wolą Bożą jest, aby wszyscy zostali zbawieni. Każdy z nas jest do tego przeznaczony. Oczywiście jak już wcześniej wspomniałem konieczna jest dobrowolna akceptacja z naszej strony.

Mówienie o tym, że ktoś został przeznaczony na potępienie, czy, że Bóg nie chciał udzielić mu łaski koniecznej do nawrócenia jest herezją sprzeczną z duchem chrześcijaństwa, przypisującą Bogu, który jest absolutną miłością szatański atrybut.

So lip 09, 2011 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jafet napisał(a):
sahcim napisał(a):
Dlaczego autor mówiąc o jednym Bogu jako o jednej osobie, mówi o nim w liczbie mnogiej ? Bo Bóg, chociaż jest jeden, to występuje w wielu osobach, a konkretnie to w trzech. Pierwsze słowa Księgi Rodzaju, nie wskazują wcale na politeizm wśród hebrajczyków, a na dogmat o Trójcy Świętej

Niekoniecznie. W Piśmie są określenia pojedynczych bogów, w stosunku do których również użyto określenia elohim. Określenie to może bowiem świadczyć o wzniosłości i majestacie. Skoro więc po słowie elohim występuje czasownik w liczbie pojedynczej; śwadczyłoby to o tym, że mamy do czynienia z jednym Bogiem - za to niezwykle majestatycznym.

podasz taki przykład "pojedynczych" bogów nazwanych Elohim ... :D

So lip 09, 2011 9:18 pm
Gaduła
Gaduła

Johann napisał(a):
1Tm 2:1-4 bt "(1) Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: (2) za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. (3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, (4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy."

To Bóg wyznacza granicę między ciemnością a światłością, między dobrem a złe, złem jest odrzucanie całkowitej Jego potęgi nad całym stworzeniem, gdzie wszystkie zasady On właśnie ustala.

"(2) Umiłowałem was - mówi Pan - wy zaś pytacie: W czym się przejawia, że nas umiłowałeś? Czyż Ezaw nie był bratem Jakuba? - wyrocznia Pana - a Ja [jednak] umiłowałem Jakuba. (3) Ezawa zaś miałem w nienawiści i oddałem góry jego na spustoszenie, a dobytek jego szakalom pustyni. (4) Choćbyś powiedział, Edomie: Zubożeliśmy, ale odbudujemy z powrotem miejscowości zniszczone - tak [oto] mówi Pan Zastępów: Oni niech budują, Ja jednak rozwalę i będą ich nazywać granicą zła, i ludem, na którego Pan zapałał gniewem." Ks. Malachiasza 1

"(11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, (12) oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, (13) jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem. (14) Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. (15) Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. (16) A zatem nie zależy to od woli człowieka, ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego." Rzym 9

"Ja jestem Pan, i nie ma innego. (7) Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko." Izajasz 42

So lip 09, 2011 9:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maraskin napisał(a):
Johann napisał(a):

To Bóg wyznacza granicę między ciemnością a światłością, między dobrem a złe, złem jest odrzucanie całkowitej Jego potęgi nad całym stworzeniem, gdzie wszystkie zasady On właśnie ustala.

"(2) Umiłowałem was - mówi Pan - wy zaś pytacie: W czym się przejawia, że nas umiłowałeś? Czyż Ezaw nie był bratem Jakuba? - wyrocznia Pana - a Ja [jednak] umiłowałem Jakuba. (3) Ezawa zaś miałem w nienawiści i oddałem góry jego na spustoszenie, a dobytek jego szakalom pustyni. (4) Choćbyś powiedział, Edomie: Zubożeliśmy, ale odbudujemy z powrotem miejscowości zniszczone - tak [oto] mówi Pan Zastępów: Oni niech budują, Ja jednak rozwalę i będą ich nazywać granicą zła, i ludem, na którego Pan zapałał gniewem." Ks. Malachiasza 1

"(11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, (12) oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, (13) jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem. (14) Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. (15) Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. (16) A zatem nie zależy to od woli człowieka, ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego." Rzym 9

"Ja jestem Pan, i nie ma innego. (7) Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko." Izajasz 42

Czytajac Twoje riposty maraskin mam wrażenie, ze rozmawiasz sam ze samym sobą, a nie z Johannem... :roll:

So lip 09, 2011 10:20 pm
Gaduła
Gaduła

Wobec Słowa nie powinno być dyskusji, Bóg powiedział i nam nic do tego. Moja odpowiedź jest pouczeniem, ponieważ przedmówca widocznie nie rozumie jeszcze potęgi Boga. On jest Straszny, On miłuje i kara.

So lip 09, 2011 11:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maraskin napisał(a):
Wobec Słowa nie powinno być dyskusji, Bóg powiedział i nam nic do tego.
problem polega na tym, ze ty to Słowo interpretujesz po swojemu...inaczej niż pierwsi chrześcijanie tj. Kosciol...
Cytuj:
Moja odpowiedź jest pouczeniem, ponieważ przedmówca widocznie nie rozumie jeszcze potęgi Boga.
a ty skad wiesz, ze właściwie rozumiesz...kto to może potwierdzić, ze twoje rozumienie jest zgodne z tym, co naucza Chrystus poprzez czlonki swojego Ciała..
Cytuj:
On jest Straszny
On jest straszny dla tych, którzy Go z wlasnej woli odrzucają...lub odrzucają tych, których On wybrał i posłał, by głosili w Jego imieniu Słowo czyli Kosciol...
Cytuj:
On miłuje i kara.
czyli wg.ciebie jest sprzecznoscia sama w sobie, bo jak Bog który miluje do tego stopnia, ze posyla swojego Syna aby ten poswiecil swoje zycie może karać za to, ze ktoś odwzajemnia ta miłość...

N lip 10, 2011 12:19 am
Gaduła
Gaduła

sahcim napisał(a):
czyli wg.ciebie jest sprzecznoscia sama w sobie, bo jak Bog który miluje do tego stopnia, ze posyla swojego Syna aby ten poswiecil swoje zycie może karać za to, ze ktoś odwzajemnia ta miłość...
Nie według mnie ale Pisma, co z tego jeżeli dana organizacja przeczy Pismu, czy tworzy ona Kościół Boży, nauczając chlebem zmieszanym z kwasem?

"(4) Jeszcze nie opieraliście się aż do przelewu krwi, walcząc przeciw grzechowi, (5) a zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was, jako do synów: Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. (6) Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje. (7) Trwajcież w karności! Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił? (8) Jeśli jesteście bez karania, którego uczestnikami stali się wszyscy, nie jesteście synami, ale dziećmi nieprawymi. (9) Zresztą, jeśliśmy cenili i szanowali ojców naszych według ciała, mimo że nas karcili, czyż nie bardziej winniśmy posłuszeństwo Ojcu dusz, a żyć będziemy?" Heb 12

N lip 10, 2011 9:38 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

maraskin napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie według mnie ale Pisma, co z tego jeżeli dana organizacja przeczy Pismu, czy tworzy ona Kościół Boży, nauczając chlebem zmieszanym z kwasem?

"(4) Jeszcze nie opieraliście się aż do przelewu krwi, walcząc przeciw grzechowi, (5) a zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was, jako do synów: Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. (6) Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje. (7) Trwajcież w karności! Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił? (8) Jeśli jesteście bez karania, którego uczestnikami stali się wszyscy, nie jesteście synami, ale dziećmi nieprawymi. (9) Zresztą, jeśliśmy cenili i szanowali ojców naszych według ciała, mimo że nas karcili, czyż nie bardziej winniśmy posłuszeństwo Ojcu dusz, a żyć będziemy?" Heb 12

Pytałem maraskinie, czy Bóg karze tych, którzy Go miluja...?
Cytat który wkleiles jest z listu do Hebjajczykow, a jak wiesz Żydzi nie umilowali Boga , bo odrzucili (zabijając) Syna Bozego, którego On posłał...stad Paweł pisze do Żydów o karaniu dzieci Izraela przez Boga...

N lip 10, 2011 9:55 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

maraskin napisał(a):
jak rozumiem jesteś egzegetą biblijnym i języki biblijne oraz sposób myślenia ówczesnych masz w małym palcu... to wielka pycha tak uważać jak ty ... nie ma co masz mniemanie o sobie...

N lip 10, 2011 10:08 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona