Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lut 21, 2020 5:52 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 48  Następna strona
 Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy
Odpowiedź na ostani post Labarum z tematu o Kreacjonizmie poniżej:

Wt gru 06, 2011 11:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Labarum w topicu dobra rada dla Kreacjonistów Łopaty w dłoń napisał(a):
Naprawdę nie rozumiesz, że Ojcom nie chodzi o to jakie argumenty są wysuwane na popracie tezy o alegorii stworzenia, tylko o wniosek. Co z tego , że argumentacja starożytnych heretyków wydaje się nam współczesnym śmieeszna i nieprawdziwa jak zgadzamy się razem z nimi, że opis stworzenia to przenośnia.

Różne sposoby dojścia do tego samego wniosku ( wyniku ) nie nobilitują tegoż wniosku, a już na pewno w kwestii tak wymykającej się ujęciom rozumu, jak kwestie teologiczne. Prawda - Światło Ducha Św. obejmuje zarówno założenie, wnioskowanie jak i wynik dociekań.

Na moje pytanie: wszak chyba nie twierdzisz, że zło śmierci = złu piekła
Labarum odpowiedział:
Cytuj:
Twierdzę.
Adam i Ewa nie zostali w nagrodę śmiertelni. To chyba oczywiste.

No to błądzisz. Zło piekła jest nieporównywalne ze złem śmierci czysto fizycznej, a o takiej wszak mówisz/ mówimy.

Owszem ale nie zostali potępieni. Toteż zło śmierci nie jest czymś tożsamym ze złem piekła

Labarum napisał(a):
Chrystus zmartwychwstał , ponieważ Jego zbawienie polegało na odnowieniu upadłej , śmiertelnej natury człowieka powstałej wskutek grzechu prarodziców. Będąc jedną osobą jednocześnie posiadał dwie natury boska i ludzką , tak więc mógł to uczynić.

Pomijając , że znowu nie odpowiedziałeś na pytanie : dla uściślenie przypomnę , ze pytała czy Chrystus zmartwychwstał z powodu takich a nie innych praw fizycznych rzeczywistosci materialnej - to i tak Twoja odpowiedź jest delikatnie mówiac niepełnym odzwierciedleniem chwały człowieka w Chrystusie Jezusie Panu Naszym, ktory to nie tyle odnowił upadłą naturę człowieka czyli przywrócił pierwotna " świetosc, sprawiedliwosć, nieśmiertelnosć" , co uczynił Nowe stworzenie , które przewyższa to pierwsze , pierwotne - gdyz Śmierć i Zmartwychwstanie Pana nie powoduje, że człowiek juz nie umiera , nie staje się nieśmiertelnym w sensie fizycznym.

A Twoja uwaga , iż dostaniemy na nowo ciała materialne nie jest równoznaczna z tym, iz najwyzszym zamysłem Bożym wobec człowieka jest to by żył wiecznie na Ziemi.

Na moje pytanie ; co to jest śmierc w sensie bibijnym :
Labarum odpowiedział;
Cytuj:
To , ze Dawid umarłna prawde, albo, ze Chrystus umarl na prawde , a nie na niby . kolejnym przykładem moze byc ściecie Jana Chrzyciela ( też umarl naprawe)

Człowiek byl i jest jednym ciałem i duszą - toteż protoewangelia odnosząc się do niego nie sprowadza sie li tylko do aspektów fizycznych , materialnych jego istoty, ani na nich nie kładzie głównego nacisku, a w tym co mówisz i piszesz tak zdajesz się twierdzić stawiając znak równości pomiędzy złem śmierci fizycznej a złem piekła.

Wt gru 06, 2011 12:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Labarum napisał(a):
Arwena napisał(a):
Zatem co to było? Zmienione prawa fizyczne - czy Prawda, iż istnieje realność rzeczywistości nadprzyrodzonej - rzeczywistości, w której zawiera się ta nasza materialna.

Prawa przyrody jednak uległy gwałtownej zmianie. Zwierzęta, rośliny nawzajem sobie szkodzą, pożerają się i umierają. Raj nie był takim samym światem, w którym my obecnie żyjemy, tyle że człowiek był ponad naturą.
Cała przyroda żyła w harmonii i zgodzie, a nie jak obecnie w nieprzyjaźni.

Prosiłabym Cię jednak Labarum abyś odpowiedział na pytanie zresztą zadane przez siebie samego: co było przyczyną w naszej obecnej rzeczywistosci, że Św. Piotr chodził po wodzie :?:

Wracasz do czasów Rajskiej rzeczywistości jakbyś nie zauważył, że ludzie, Ziemia, świat cały, całe Stworzenie od momentu Wcielenia Syna Bożego przewyższa tamtą pierwotną szczęśliwość blaskiem nieporównywanie większym.

Labarum napisał(a):
Arwena napisał(a):
Czy zwierzę w Raju też szłoby po wodzie :?:

Nie wiem, czy by szło po wodzie. Wiem jednak, że mój pies nie chciałby rozszarpać na strzępy każdego napotkanego kota, a kot nie zagryzałby myszy. Zwierzęta nie zdychały w raju, rośliny nie więdły.

(podkreślenie moje)

Mówisz, że nie było śmierci fizycznej zwierząt, czy zatem zwierzę lądowe utopiłoby się jakby weszło do rzeki, czy jeziora czy nie ?

A bakterie takoż nie ginęły ?

Jakimi były owe prawa fizyczne, prawa przyrody tamtego Rajskiego świata?
Mówisz, że rośliny nie więdły :? A trawa to według Ciebie także roślina, czy nie ?
Czy jak zwierzę jadło trawę - to trawa ginęła ( więdła) czy nie?

Czy ciała ludzkie były inaczej zbudowane , czy moglismy jeść? Jeżeli mogliśmy jeść, to czy mogliśmy jeść także korzeń ( bulwę) rośliny ( aby je zjeść należało wyrwać czyli przerwać proces wzrosyu takiej rośliny po Twojemu "uśmiercić")?
Czy gdy trawiliśmy pokarm to następowały procesy gnijne czy nie? Czy człowiek wydalał czy nie ?

Wt gru 06, 2011 6:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Labarum napisał(a):
Arwena napisał(a):
Zatem co to było? Zmienione prawa fizyczne - czy Prawda, iż istnieje realność rzeczywistości nadprzyrodzonej - rzeczywistości, w której zawiera się ta nasza materialna.

Prawa przyrody jednak uległy gwałtownej zmianie. Zwierzęta, rośliny nawzajem sobie szkodzą, pożerają się i umierają. Raj nie był takim samym światem, w którym my obecnie żyjemy, tyle że człowiek był ponad naturą.
Cała przyroda żyła w harmonii i zgodzie, a nie jak obecnie w nieprzyjaźni.
Arwena napisał(a):
Dzieje się tak - nie za sprawą zmienionych praw fizycznych, a za sprawą realności Prawdy, że On jest - bijącej w naszych sercach.

Rzeczywistość rajska również była materialna. Ciało Adama i Ewy było materialne, wszyscy zresztą dostaniemy nasze ciała materialne z powrotem.
Arwena napisał(a):
Czy zwierzę w Raju też szłoby po wodzie :?:

Nie wiem, czy by szło po wodzie. Wiem jednak, że mój pies nie chciałby rozszarpać na strzępy każdego napotkanego kota, a kot nie zagryzałby myszy. Zwierzęta nie zdychały w raju, rośliny nie więdły.

W tym miejscu przytoczę mój post, który skierowałem do zefcia, a na którego nie doczekałem się odpowiedzi. W skrócie sprowadza się do kwestii:

- Czym według Genesis był ogród rajski?
- Dlaczego uważasz, że ogród rajski opisuje rzeczywistość całego Wszechświata?

Reszta poniżej:

Tytuł: Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy (wydz.)

bert04 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Z tego co udało mi się wyczytać, był jakimś szczególnym miejscem przeznaczonym dla ludzi.

No dobra, więc co Genesis mówi o tym, jak wyglądał świat poza tym szczególnym miejscem?

Czym było "drzewo życia" i jaką spełniało funkcję?

Jak widzisz kwestię świata, nazwijmy to, dookoła tego ogrodu w kontekście poniższych wersów:

Rdz 2: 7 wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą. 8 A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił.

Rdz 3: 23 Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty.

Jeżeli świat został przemieniony, to czy ogród rajski został przemieniony razem z resztą?

Cytuj:
Ale efekty grzechu odczuł cały Wszechświat, a nie tylko Eden.

Powiedzmy, że tak można to interpretować w kontekście listu św. Pawła (chwilowo nie pamiętam wersu). Ale zostańmy jeszcze na chwilę przy samej Genesis, przy tym, co z niej można wyczytać. OK?

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Śr gru 07, 2011 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Arwena napisał(a):
No to błądzisz. Zło piekła jest nieporównywalne ze złem śmierci czysto fizycznej, a o takiej wszak mówisz/ mówimy.

Owszem ale nie zostali potępieni. Toteż zło śmierci nie jest czymś tożsamym ze złem piekła

Adam i Ewa siedzieli sobie w otchłani i nadal by tam przebywali, gdyby nie Odkupienie Chrystusa. Grzech prarodziców ---> śmiertelność,śmierć --->piekło
Jedne wynika z drugiego i ściśle się ze sobą łączy.
Arwena napisał(a):
czy Chrystus zmartwychwstał z powodu takich a nie innych praw fizycznych rzeczywistosci materialnej

Nie.
Arwena napisał(a):
A Twoja uwaga , iż dostaniemy na nowo ciała materialne nie jest równoznaczna z tym, iz najwyzszym zamysłem Bożym wobec człowieka jest to by żył wiecznie na Ziemi.

Adam i Ewa przed grzechem byli nieśmiertelni. To jest jasno stwierdzone w Piśmie Świętym.
Arwena napisał(a):
Człowiek byl i jest jednym ciałem i duszą - toteż protoewangelia odnosząc się do niego nie sprowadza sie li tylko do aspektów fizycznych , materialnych jego istoty, ani na nich nie kładzie głównego nacisku, a w tym co mówisz i piszesz tak zdajesz się twierdzić stawiając znak równości pomiędzy złem śmierci fizycznej a złem piekła.

Poprzestańmy na tym, że śmierć fizyczna jest zła.
Arwena napisał(a):
Prosiłabym Cię jednak Labarum abyś odpowiedział na pytanie zresztą zadane przez siebie samego: co było przyczyną w naszej obecnej rzeczywistosci, że Św. Piotr chodził po wodzie

Prześwity rajskiej rzeczywistości spowodowane wiarą w Chrystusa.
Arwena napisał(a):
Wracasz do czasów Rajskiej rzeczywistości jakbyś nie zauważył, że ludzie, Ziemia, świat cały, całe Stworzenie od momentu Wcielenia Syna Bożego przewyższa tamtą pierwotną szczęśliwość blaskiem nieporównywanie większym.

Nie żyjemy jeszcze w Nowym Jeruzalem.
Arwena napisał(a):
Mówisz, że nie było śmierci fizycznej zwierząt, czy zatem zwierzę lądowe utopiłoby się jakby weszło do rzeki, czy jeziora czy nie ?

Mogłoby płynąć.
Arwena napisał(a):

Jeśli powstały w zamyśle Boga, a nie w wyniku grzechu, to nie umierałyby.
Arwena napisał(a):

Doskonałe. Nie proś mnie jednak o podanie równań fizycznych z raju - nie znam ich.
Arwena napisał(a):

Skrócona trawa odrasta.
Arwena napisał(a):
Czy ciała ludzkie były inaczej zbudowane , czy moglismy jeść?

Ciała ludzkie były inne.
Arwena napisał(a):
Jeżeli mogliśmy jeść, to czy mogliśmy jeść także korzeń ( bulwę) rośliny ( aby je zjeść należało wyrwać czyli przerwać proces wzrosyu takiej rośliny po Twojemu "uśmiercić")?

Nie wiem, co z roślin Adam i Ewa mogli jeść.
Arwena napisał(a):
Czy gdy trawiliśmy pokarm to następowały procesy gnijne czy nie? Czy człowiek wydalał czy nie ?

Ciała ludzkie był inaczej skonstruowane. Nie było gnicia, wydalania, itp.

Śr gru 07, 2011 6:31 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Cytuj:

W takim razie nie Adam i Ewa, ale C3-PO i R2-D2. Bo co nam szkodzi takie zalozenie przyjac? Ktos je obali? A czym? Jakim przeciw-dowodem? :)

Śr gru 07, 2011 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

kaszalot napisał(a):
W takim razie nie Adam i Ewa, ale C3-PO i R2-D2. Bo co nam szkodzi takie zalozenie przyjac? Ktos je obali? A czym? Jakim przeciw-dowodem? :)

W tym wątku omawiamy teologiczne aspekty. Na kwestie naukowe jest krocie innych wątków. Więc nie offtopuj.

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Śr gru 07, 2011 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Labarum napisał(a):
Adam i Ewa przed grzechem byli nieśmiertelni. To jest jasno stwierdzone w Piśmie Świętym.

Aha? A więc jaką rolę grało drzewo życia? Było tylko ozdobą? Czy może rezerwą na wypadek konsumpcji z drzewa zakazanego? I co się stało z drzewem życia po tej wspomnianej konsumpcji? Uschło?

Labarum napisał(a):

A gdzie jest powiedziane, że całe Stworzenie było nieśmiertelne? Możliwie oprócz jednego wyrwanego z kontekstu cytatu z św. Pawła, jeśli można.

Labarum napisał(a):
Ciała ludzkie były inne.

Gdzie jest napisane, że były inne? I zanim skontrujesz św. Pawłem, to przypomnę jeden zapomniany werset:

1 Kor 15: 45 Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym. 46 Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. 47 Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. 48 Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. 49 A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego.

(Wiem, że się powtarzam, ale jakoś żaden prawosławny nie ustosunkował się jeszcze do moich pytań wyżej)

Cz gru 08, 2011 10:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

@ Zefciu

Zefciu sam przecież napisałeś:

Zefciu napisał(a):
Nie robię uników, w sąsiednim wątku wszystko napisałem. Proszę o konkretne pytania.

totez postawiłam wlaśnie takie pytanie, prosząc jeszcze o doprecyzowanie gdyby według Ciebie było ono mało konkretne, a Ty znowu stosujesz unik odpowiadając nie konkretnie ale oględnie:
Zefciu napisał(a):
Nie jestem w satnie przyjąć , że przed grzechem pierworodnym istniała śmierć, a wiec darwinistyczna ewolucja. Poza tym skoro prawa rządzące światem były tak różne od obecnych , to cięzko mi coś na ten temat powiedzieć oprócz tego co napisane, że człowiek panował nad naturą i nie była mu ona wroga

Ja wiem , że nie jesteś w stanie tego przyjąć, że przed grzechem pierworodnym istniała śmierć fizyczna różnych form materii ożywionej tyle tylko, że aby być konsekwentnym należy pójść dalej w rozwinięciu owej myśli , tym bardziej, że jednocześnie twierdzisz, że uznajesz ewolucję, jak rozumiem w obecnej rzeczywistości tzn. tej po grzechu.
Dlatego też moje pytanie tyczyło Twojego poglądu na współczesne , tzn. w obecnej rzeczywistości teorie, wyjaśniania rozwoju, zróznicowania życia biologicznego na Ziemi. Sam wszak twierdziłeś, że z tych 3 wypisanych w zamknietym teraz wątku, ujęć tego zagadnienia odrzucasz wszystkie , zapytałam zatem o Twóje inne, różne od tamtych podejście.

Zatem powtórzę i proszę o odpowiedź :

Twoje ujecie tego zagadnienia to Kreacjonizm Biblijny tzn. dosłowne i literalne odczytanie Ksiegi Genezis ale tylko do czasu zmiany praw fizycznych w tym biologicznych odpowiadajacych za ewolucję - tzn. do grzechu prarodziców.

Jedna rzecz w Twoim przyjeciu ewolucji darwinistycznej po grzechu prarodziców tzn w obecnym świecie jest dla mnie niejasna .
Ewolucja darwinowska dotyczy rozwoju form życia biologicznego przed pojawieniem się człowieka , jak zatem lączysz Twoją zgodę na ewolucje w kwestii zróznicowania życia biologicznego , z jednoczesnym utrzymywaniem ,że następuje ona dopiero po pojawieniu się człowieka na Ziemi i jego grzechu , który skutkowal woim zdaniem , zmianami praw fizycznych rządzących światem .
Czy po grzechu stworzenie świata , w tym praw fizycznych i rożnorodności form biologicznych zostało niejako zainicjowanie od początku :?:

Cz gru 08, 2011 10:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
bercie, prawosławni nie twierdzą bynajmniej, że człowiek został stworzony w stanie uwielbionym. Nawet spotkałem się z twierdzeniem "ani śmiertelny ani nieśmiertelny". Człowiek miał dopiero zostać przebóstwiony przez Wcielenie Syna Bożego (które miało mieć miejsce niezależnie, czy człowiek zgrzeszy, czy nie).

Cz gru 08, 2011 10:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

zefciu napisał(a):
bercie, prawosławni nie twierdzą bynajmniej, że człowiek został stworzony w stanie uwielbionym. Nawet spotkałem się z twierdzeniem "ani śmiertelny ani nieśmiertelny".

Labarum powyżej twierdził coś innego, i to dosyć kategorycznie. Nawet bakterie były nieśmiertelne, patrz wyżej.

Cytuj:
Człowiek miał dopiero zostać przebóstwiony przez Wcielenie Syna Bożego (które miało mieć miejsce niezależnie, czy człowiek zgrzeszy, czy nie).

A to jest kolejna teologiczna przesłanka, że nieśmiertelność miała być dopiero nadana później. Inaczej dochodzimy do para-protestanckich (?) nauk, że bez upadku grzechu Wcielenie nie byłoby potrzebne.

Katolicy też uczą, że Wcielenie było "zaplanowane" niezależnie od wyboru Adama i Ewy, takie nauczanie było chyba też już ustalone za czasów jedności Kościoła Wschodu i Zachodu. A dopiero przez Wcielenie możliwe jest przebóstwienie Stworzenia. Moim zdaniem wykładnia kreacjonistyczna o rzekomej pra-nieśmiertelności całego Stworzenia temu zaprzecza.

Cz gru 08, 2011 11:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Arwena napisał(a):

Adam i Ewa siedzieli sobie w otchłani i nadal by tam przebywali, gdyby nie Odkupienie Chrystusa. Grzech prarodziców ---> śmiertelność,śmierć --->piekło
Jedne wynika z drugiego i ściśle się ze sobą łączy.

A Ty Labarum podstawy logicznego rozumowania, to gdzie zapodziałeś?
Czy jeśli coś wynika z czegoś i z tym się łączy - to jest to równoznaczne z tym, że są one ze sobą tożsame :?

Labarum napisał(a):
Arwena napisał(a):

To co napisałeś, jakoś tak łączy się z tym co poniżej artykułujesz:
Labarum napisał(a):
Arwena napisał(a):

Poprzestańmy na tym, że śmierć fizyczna jest zła.

(podkreślenie moje)
Właśnie to czynisz - ogalacasz człowieka do wymiaru czysto fizycznego .
No nie poprzestaniemy na tym, bo Tobie to pasuje do układanki.
To co napisałeś powyżej tyczy się mojej prośby o ujęcie, odczytanie śmierci w sensie biblijnym , a Ty chcesz zminimalizować wymiar tego bibijnego pojęcia odnoszącego się do człowieka w protoewangelii do jego cech fizycznych i materialnego wymiary bytu, egzystencji ludzkiej.

Cytuj:
Arwena napisał(a):
Prosiłabym Cię jednak Labarum abyś odpowiedział na pytanie zresztą zadane przez siebie samego: co było przyczyną w naszej obecnej rzeczywistosci, że Św. Piotr chodził po wodzie

Prześwity rajskiej rzeczywistości spowodowane wiarą w Chrystusa.

Prześwity Rajskiej rzeczywistości - czyli co?
Czyli przyczyną była Rajska rzeczywistość, a wiara - to klucz do niej ? Dobrze rozumiem Twój wywód :?

Cytuj:
Arwena napisał(a):

Nie żyjemy jeszcze w Nowym Jeruzalem.

Wcielenie się dokonało, czy nie :?: Odkupienie się dokonało czy nie :?:
Dla Boga jest wieczne teraz - od momentu Nowego Przymierza , kiedy to Chrystus pojednał nas z Ojcem - czy jest czas płynny :?:
" Życie Twoich wiernych o Panie zmienia się ale się nie kończy " - została pokonana śmierć teraz/ już - poprzez Zmartwychwstanie Pana czy nie :?:

Bóg jest Bogiem żywych czy umarłych :?:

Cz gru 08, 2011 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

@ Labarum c.d.

Cytuj:
Arwena napisał(a):

Mogłoby płynąć.

Labarum miej wzgląd na czytających ten wątek i nie wystawiaj na próbę ich inteligencji w odczytywaniu Twoich regularnych odpowiedzi obok pytania.

Cytuj:
Arwena napisał(a):

A skąd Twoja pewność, że Bóg nie mógł dopuscić by różne formy materii ożywionej mogły pojawiać się i zanikać, ginąć? Czemu zabraniasz Bogu użycia różnych form życia materialnego w kształtowaniu innych bytów, czymu użycie przez Niego form materii ozywionej - instrumentalnego podejścia kategorycznie odrzucasz ?

Cytuj:
Arwena napisał(a):

Doskonałe. Nie proś mnie jednak o podanie równań fizycznych z raju - nie znam ich.

Wskaż werset, który mówi, iż stworzenie było doskonałe.

Cytuj:
Arwena napisał(a):

Skrócona trawa odrasta.

Czy to znaczy, że zwierzę jedząc nie mogło wyrwać żadnego kępka trawy - dlaczego?

Cytuj:

Arwena napisał(a):
Jeżeli mogliśmy jeść, to czy mogliśmy jeść także korzeń ( bulwę) rośliny ( aby je zjeść należało wyrwać czyli przerwać proces wzrosyu takiej rośliny po Twojemu "uśmiercić")?

Nie wiem, co z roślin Adam i Ewa mogli jeść.

Nie wiesz. A czy wiesz , czy Adam i Ewa mogli wyrywać rośliny aby użyc ich dla własnych celów np. uprawiając ogród, hodować rośliny np. zboże na pożywienie, np. na makę z której jest chleb - czy chleba nie mogli wyrabiać?
Cytuj:
Arwena napisał(a):

A to zwierzęta takoż były inaczej zbudowane - rośliny też? Czy jak roślina została wyrwana z ziemi, to nie uschła, nie więdła - co się z nią działo?

Cz gru 08, 2011 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Ewolucja vs. teorie alternatywne.
Trekker napisał(a):
Cytuj:
Czlowiek w chwili smierci widzi inaczej. Widzi TEN SWIAT, ktorego nie widzial normalnie, za zycia. Bezboznik zas, ktory bluznil Prawdzie i szydzil z piekla widzi przede wszystkim atakujace go demony. Te, ktore zwodzily go w ciagu jego zycia. Lecz, ktorych za zycia nie widzial.
[...]
Kiedy wiec bezboznik umiera- to widzi diably, ktore go atakuja z cala wsciekloscia.
Dlatego ma szeroko otwarte, zdumione i przerazone oczy.

Tak z ciekawości zapytam o źródła tych rewelacji (pseudo)medycznych. Jakieś badania na szerszej grupie? Relacje umierających ateistów?

Pan Bog pozwolil mi poznac.

Te slowa sa absolutnie prawdziwe- tak sie dzieje w chwili smierci.

Wt lip 10, 2012 9:21 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Post Re: Ewolucja <połączony>
merss napisał(a):
Trekker napisał(a):
Kiedy wiec bezboznik umiera- to widzi diably, ktore go atakuja z cala wsciekloscia.
Dlatego ma szeroko otwarte, zdumione i przerazone oczy.

Takie mamy przekazy. Wolę przygotować się do najgorszego scenariusza towarzyszącego agonii niż być zaskoczona. Całe nasze życie służy prawdopodobnie tej ostatniej próbie, której będziemy poddani w momencie śmierci.
Cytuj:
Tak z ciekawości zapytam o źródła tych rewelacji (pseudo)medycznych. Jakieś badania na szerszej grupie? Relacje umierających ateistów?

To nie są obserwacje medyczne. Nie ma do nich dostępu medycyna. Wkroczyliśmy w wiarę i prywarne objewienia uznane przez KK. Dlatego wolno nam je przyjąć. Uchylają nam zasłonę umierania i sądu tuż po śmierci. Nie możesz tu wkraczać z nauką i negować cokolwiek.

Nie zrozumieliśmy się. MJ twierdzi, hmm... powiedzmy że to, co twierdzi.
Niczego nie neguję. Chodzi mi o wyjaśnienie, skąd pochodzi wiedza, co ateista widzi w chwili śmierci. Wiara i objawienia raczej w tym przypadku nie mają nic do rzeczy.

Wt lip 10, 2012 9:23 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 48  Następna strona