Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 11, 2020 9:55 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 48  Następna strona
 Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy (wydz.) 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Post Re: Teologczne aspekty kreacjonizmu / ewolucji / abiogenezy
lidka napisał(a):
Jak pokazuje zycie nie wszyscy jestesmy zaprogramowani na religijnosc.. nie wszyscy jestesmy uzaleznieni od myslenia intuicyjnego ktore jest nieswiadome, oparte o skojarzenia, emocje, ktore powoduje potrzebe wiary. Sa ludzie gdzie wystepuje u nich myslenie analityczne ktore jak mowia naukowcy, wyksztalcilo sie u czlowieka pozniej w trakcie ewolucji. Wniosek z tego, ze rodzimy sie z predyspozycjami do spojrzenia na swiat bardziej analitycznie lub z potrzeba wiary w sily nadprzyrodzone (czyli spojrzenie na swiat intuicyjne).

Podstawa naukowa wypowiedzi prezentowanych przez Lidkę:

Jak pokazuje zycie

Pt lip 20, 2012 2:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ble. ble,

Podstawa wypowiedzi religijnych..prezentowanych przez Merss... za duzo aby cytowac..."ble, ble" mowi samo za siebie.

Jak widac religia nauczyla bardzo wiele nasza przesympatyczna Merss, szczegolnie kultury i wlasciwego zachowania :lol:

Pt lip 20, 2012 3:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

lidka napisał(a):
Podstawa wypowiedzi religijnych..prezentowanych przez Merss... za duzo aby cytowac..."ble, ble" mowi samo za siebie.

Mam wrażenie, (przykro mi Merss) że podstawą wypowiedzi religijnych jest kłamstwo które na początku próbowałaś mi wcisnąć, że niby sama świadomie wybrałaś tę religie mając do wyboru inne i nie byłaś manipulowana do tego. Wydajesz się bardzo miłą osobą. Też jak CI temat nie pasuje to zaraz uciekasz do Swoich co też świadczy o strachu przed tym że mogłaś popełnić błąd albo go popełniłaś, ale nigdy się nie przyznasz, bo tak jest łatwiej.

Pt lip 20, 2012 3:23 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
merss napisał(a):
lidka napisał(a):
Jak pokazuje zycie nie wszyscy jestesmy zaprogramowani na religijnosc.. nie wszyscy jestesmy uzaleznieni od myslenia intuicyjnego ktore jest nieswiadome, oparte o skojarzenia, emocje, ktore powoduje potrzebe wiary. Sa ludzie gdzie wystepuje u nich myslenie analityczne ktore jak mowia naukowcy, wyksztalcilo sie u czlowieka pozniej w trakcie ewolucji. Wniosek z tego, ze rodzimy sie z predyspozycjami do spojrzenia na swiat bardziej analitycznie lub z potrzeba wiary w sily nadprzyrodzone (czyli spojrzenie na swiat intuicyjne).

Podstawa naukowa wypowiedzi prezentowanych przez Lidkę:

Jak pokazuje zycie

He, he

“Na obraz i podobieństwo”, czyli o zachowaniach ludzkich niezgodnych z zasadą EG (Egoizmu Genowego).

http://bioslawek.wordpress.com/2012/05/ ... -genowego/

Pt lip 20, 2012 3:28 pm
Gaduła
Gaduła

Kaset napisał(a):
lidka napisał(a):

Mam wrażenie, (przykro mi Merss) że podstawą wypowiedzi religijnych jest kłamstwo które na początku próbowałaś mi wcisnąć, że niby sama świadomie wybrałaś tę religie mając do wyboru inne i nie byłaś manipulowana do tego. Wydajesz się bardzo miłą osobą. Też jak CI temat nie pasuje to zaraz uciekasz do Swoich co też świadczy o strachu przed tym że mogłaś popełnić błąd albo go popełniłaś, ale nigdy się nie przyznasz, bo tak jest łatwiej.

Pt lip 20, 2012 3:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Kaset napisał(a):
Mam wrażenie, (przykro mi Merss) że podstawą wypowiedzi religijnych jest kłamstwo które na początku próbowałaś mi wcisnąć, że niby sama świadomie wybrałaś tę religie mając do wyboru inne i nie byłaś manipulowana do tego.

Gdzie odczytałeś kłamstwo? Nie odpowiem w tym temacie, spójrz czego dotyczy. Może w temacie o manipulacji?
Cytuj:
Też jak CI temat nie pasuje to zaraz uciekasz do Swoich co też świadczy o strachu przed tym że mogłaś popełnić błąd albo go popełniłaś, ale nigdy się nie przyznasz, bo tak jest łatwiej.

Jak mi temat/user nie pasuje to nie piszę. Taką mam zasadę. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet uzasadnienie ewolucyjne... podałam. :wink:

Pt lip 20, 2012 5:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Ludzi którzy wierzą w Boga Abrahama, Jakuba i Izaka, i jednocześnie wierzą
w ewolucję, to ja spotkałem po raz pierwszy w życiu, właśnie „tu” na tym forum.
Koniec świata, po prostu Masakra.

Pt lip 20, 2012 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Chciałbym jeszcze dodać, że w człowieku wychowanym w religii katolickiej,
bądź innej związanej z Panem Jezusem Chrystusem, nie może się narodzić
wiara w to, że ewolucja miała miejsce. Zrozumcie to: Duch Święty nie pozwoli
na powstanie w umyśle takiej bredni.

A więc! MYŚL.

Pt lip 20, 2012 7:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Albo, jeszcze inaczej. Duch Święty, który od Ojca i Syna pochodzi:
nie pozwoli na kwestionowanie Słowa Bożego.
A Biblia to przecież Słowo Boże.

Diabeł, żeby coś osiągnąć, to musi najpierw zamienić Biblię
w zbiór luźnych utworów literackich, historycznych itp.
A to możecie już obserwować na własne oczy, to znaczy - jak on to robi.

Pt lip 20, 2012 7:59 pm
Gaduła
Gaduła

hen napisał(a):

A do jakich zawijasów myślowych muszą się odwoływać,żeby tą wiarę uzasadnić! Merss zdaje sobie sprawę z przeszkód i dlatego nabrała wody w usta. No niestety ewolucjonizmu z wiarą judeochrześcijańską pożenić się nie da, bo to tak, jak skrzyżować barmankę z kuflem. Jedno musi być prawdziwe, a drugie fałszywe. Albo relacja z Księgi Rodzaju jest prawdziwa,albo bezbożna (wykluczająca funkcję użyteczności Boga) hipoteza SAMOdziejstwa. Ludzie którzy usiłują pożenić judeochrześcijaństwo z teorią SAMOdziejstwa po prostu się ośmieszają zarówno w oczach zwolenników biblijnego kreacjonizmu, jak i samych ewolucjonistów.

Czy teorię ewolucji można pogodzić z Biblią?

http://bioslawek.wordpress.com/2012/05/ ... -z-biblia/

Obrazek

Pt lip 20, 2012 8:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

bioslawek napisał(a):
Ludzie którzy usiłują pożenić judeochrześcijaństwo z teorią SAMOdziejstwa po prostu się ośmieszają zarówno w oczach zwolenników biblijnego kreacjonizmu, jak i samych ewolucjonistów.

Kłamstwo. Nie było samodziejstwa w przypadku stworzenia człowieka.

Pt lip 20, 2012 8:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

lidka napisał(a):
nasza przesympatyczna Merss

Dziękuję za uznanie. To jednak uwarunkowanie ewolucyjne wynikające z obecności i sprawnego funkcjonowania neuronów lustrzanych. U Lidki zadziałał stary ewolucyjnie układ limbiczny :P ;)

Pt lip 20, 2012 9:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

hen napisał(a):

Hen, to herezja! Koniec świata będzie niespodziewany. Nie prorokuj, bo fałszywe to proroctwo! Koniec świata nie będzie masakrą, dowiesz się o drogach świata i Bożej mądrości. :wink:
Jak naukowcy nie znajdą twardego dowodu na makroewolucję to wtedy wszystko się wyjaśni.

Pt lip 20, 2012 9:17 pm
Gaduła
Gaduła

merss napisał(a):
bioslawek napisał(a):
Ludzie którzy usiłują pożenić judeochrześcijaństwo z teorią SAMOdziejstwa po prostu się ośmieszają zarówno w oczach zwolenników biblijnego kreacjonizmu, jak i samych ewolucjonistów.

Kłamstwo. Nie było samodziejstwa w przypadku stworzenia człowieka.

Więc jak to było? Dobry Bóg pokazywał palcem gdzie w genomie małpiszona miały pojawiać się odpowiednie mutacje, który, po walkach na kły i pazury, przechodząc cierpienia i kaprysy bezlitosnej ewolucji w końcu przekształcił się w syna Bożego, którego mozna było umieścić w pieknym rajskim ogrodzie? A może Bóg wybrał jednego szczęściarza małpiszona i na drodze genetycznych modyfikacji przeobraził go w swojego syna Adama?

Mnie interesuje konkret. Jak wiadomo Adam był bezpośrednio stworzony z pierwiastkow (prochu) ziemi. Ewa natomiast z jego ciała (żebra). Biblia naucza, że Bóg wyprowadził wszystkie narody (w tym Ewę) z jednego pnia, z jednego człowieka.
Dlatego też, gdy zgrzeszyli Adam i Ewa, to okupu nie musiało składać dwóch Jezusów, tylko jeden Syn Boży. Ponieważ PRZEZ JEDNEGO CZŁOWIEKA NA ŚWIAT PRZYSZEDŁ GRZECH I PRZEZ JEDNEGO ODKUPIENIE jak uczy Słowo Boże. Jezus potwierdził tą prawdę, gdy w odpowiedzi faryzeuszom powiedział "że Bóg od początku stworzył ludzi, jako rodzaj męski i żeński". Teraz jeżeli załozy się (ale nie ma po co, ponieważ nie ma ku temu ani jednej przesłanki naukowej), że Adam powstał od jakiejś małpy, a Ewa nie, to mwszystko traci sens. A może założysz, ze Adam powstał od małpy,a Ewa została stworzona z jego żebra? Jak widzisz i taka argumentacja to bełkot. Zamieniam się w słuch, czekam co ty masz na ten temat do powiedzienia, ponieważ twoja niesprecyzowana teologia, oparta na herezji Życińskiego (Zasiadał w Komisji Do Spraw Biologii Ewolucyjnej PAN) nie trzyma się kupy. Mało tego takie pomysły (co wynika z powyższej argumentacji) podważają fundamentalną naukę o okupie!

Rzymian 5:19  Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi

Dzieje 17:26 On [Bóg]też z jednego człowieka uczynił wszystkie narody ludzkie, żeby zamieszkiwały na całej powierzchni ziemi, i on ustanowił wyznaczone czasy oraz ustalone granice zamieszkiwania ludzi

Mateusza 19:4 On [Jezus], odpowiadając, rzekł: „Czy nie czytaliście, że ten, który ich stworzył, od początku uczynił ich mężczyzną i kobietą 5 i powiedział: ‚Z tego względu mężczyzna opuści ojca i matkę, a przylgnie do swej żony i oboje będą jednym ciałem’?

Przemyśl sobie te wersety.

Pt lip 20, 2012 10:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

hen napisał(a):
Chciałbym jeszcze dodać, że w człowieku wychowanym w religii katolickiej,
bądź innej związanej z Panem Jezusem Chrystusem, nie może się narodzić
wiara w to, że ewolucja miała miejsce. Zrozumcie to: Duch Święty nie pozwoli
na powstanie w umyśle takiej bredni.

A więc! MYŚL.

Hen zapomniał jak przepraszał, że nie wiedział o dokumencie Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski, co do ewolucji. Zapoznał się po kilku tygodniach wałkowania tych samych kwestii, a teraz ciągnie temat od nowa ignorując to co powiedzieli biskupi.
hen napisał(a):
Przepraszam to już naprawdę ostatni raz, chciałem jedynie przeprosić Panią Merss,
za niesłuszne posądzenie.
Dopiero wczoraj przeczytałem poniższy dokument:

„Stanowisko Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski. 27.11.2006”

Jeszcze raz przepraszam, nie wiedziałem, że Władze Kościoła Katolickiego,
popierają „Teorię Ewolucji” i nie widzą sprzeczności między Objawieniem,
a Teorią Ewolucji.
Chciałem też przeprosić pozostałe osoby, którym zarzucałem,
że nie wiedzą co popierają. Moja niewiedza wynikała z tego,
że nie czytałem tego artykułu, a w Kościele mało się o tym wspomina.
Jeszcze raz wszystkich przepraszam.

Dla mnie ten dokument jest dużym szokiem i nie potrafię go zaakceptować.
Oznacza on dla mnie prawdę mówiąc, wyrzucenie z Kościoła.

Załóż sobie własny, prywatny Episkopat i wtedy będziesz mógł dalej bredzić, bo według ciebie Duch Święty chyba nie działa w tym Episkopacie, skoro tworzą "takie brednie", nieprawdaż, Hen? Brednie są typowe dla ciebie, Hen :D A więc myśl. :D

So lip 21, 2012 12:37 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 48  Następna strona