Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 05, 2020 8:37 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 128  Następna strona
 Czy Jezus Chrystus jest Bogiem. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
nesto napisał(a):
To, że jest "bogiem" dla Tomasza oznaczało - "wieli władca" inaczej "namaszczony mocą od Boga",
,

Farmazony. Jak mogl zyd wierzacy i zachowujacy prawo Mojzeszowe ( Sluchaj,Izraelu; Pan jest Jedyny..) ,powiedziec: "Pan i Bog moj.."! Do Jezusa,pytam sie?! Zobacz,ze Jezus nie sprostowal tego slowa,lecz jakby "poparl" i powiedzial: "UWIERZYLES...."

Dziwne,ze Jezus nie SPROSTOWAL slow Tomasza,jak to nasto, Jezus,ktory uczy twoim mniemaniem ze nie jest Bogiem tu nagle zezwala na nazywanie siebie Bogiem?.hmm..przeciez toz to bluznierstwo,ze az hej.. :wink:

"wielki wladca" i "namaszczony moca Boza" to wlasnie byl Mojzesz,ktorym tak sie kryjesz,ze byl bogiem dla Faraona..

Śr cze 19, 2013 10:20 am
Dla Żyda nie było jak widzisz w tym problemu.
To dla ciebie jest problem, bo uznajesz człowieka za Boga Prawdziwego.
Żyd nawet o tym nie pomyślał.
Widział w zmartwychwstałym Jezusie Boga, poprzez "dzieło Boże".
Bóg namaścił swoim Duchem Jezusa, dokonywał cudów przez Jezusa, wskrzesił Jezusa, a ty dziwisz się, że w Jezusie Tomasz widział działającego Boga?

Problem jest nie w wypowiedzi Tomasza, ale w twoim sposobie postrzegania Boga jako "faceta".
Bóg nie jest człowiekiem czy jakąś tam "osobą".
Bóg jest DUCHEM nieskończonym.

(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
Jan 1.18 BT
Jak myślisz? Czy Jan oszalał?

A patrz tutaj:
(15) Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących, (16) jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista! Amen.
(1 List do Tymoteusza 6:15-16, Biblia Tysiąclecia)

Widzisz, że Boga ŻADEN człowiek nie widział i nie może zobaczyć.
Czy wydaje ci się, że Tomasz widział Boga.
Jan również?
A potem pisano takie rzeczy, że NIKT nigdy nie widział?

Boga nie widzieli, ale "wyczuwali" Jego działanie poprzez Ducha, którym był namaszczony Jezus.

Pt cze 21, 2013 10:43 pm
(11) Z powodu gwaru wielkich słów, jakie wypowiadał róg, patrzałem, aż zabito bestię; ciało jej uległo zniszczeniu i wydano je na spalenie. (12) Także innym bestiom odebrano władzę, ale ustalono okres trwania ich życia co do czasu i godziny. (13) Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby syn człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. (14) Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.
(Ks. Daniela 7:11-14, Biblia Tysiąclecia)

Czy widzisz różnicę pomiędzy Jezusem, a Przedwiecznym?
Pomiędzy synem człowieczym [człowiekiem!], a Bogiem Prawdziwym?

So cze 22, 2013 12:15 am
Dyskutant
Dyskutant

Nesto,wszystko rozumie to co podajesz,ze uwazasz Jezusa z Syna Bozego (ale nie Boga) i ze wierzysz w Boga Jedynego i w Jezusa,troche dziwne,ale to twoja sprawa. Powiedz,czy modlisz sie do Jezusa?

N cze 23, 2013 1:31 pm
KLOD napisał(a):
Nesto,wszystko rozumie to co podajesz,ze uwazasz Jezusa z Syna Bozego (ale nie Boga) i ze wierzysz w Boga Jedynego i w Jezusa,troche dziwne,ale to twoja sprawa. Powiedz,czy modlisz sie do Jezusa?

Wg słów Jezusa:

(23) W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. (24) Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. (25) Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu. (26) W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami.
Ew. Jana 16.23-26 Biblia Tysiąclecia

Ten i inne podobne fragmenty Biblii:
(16) Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.

(19) Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. (20) Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.

Ten ostatni fragment jest istotny. Świadczy o obecności Jezusa wśród osób proszących o coś Boga. Tj. gdy prosimy Boga "w imię Jezusa Mesjasza" to tak, jakby sam Jezus wstawiał się u Boga za modlącym się.
Wydaje się, że tutaj zawarty jest klucz pośrednictwa Jezusowego

(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
1 List Tymoteusza 2.5 Biblia Tysiąclecia

Pytałeś czy modlę się do Jezusa.
Odpowiadam: NIE.
Modlę się do Boga "W IMIĘ JEZUSA CHRYSTUSA".
Tak jak kazał Jezus.

PS
Co sądzisz o tym JEDYNYM miejscu, gdzie Jezus "zaleca" modlitwy (prośby) do samego siebie?
(14) O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię."
Wg mnie ten fragment przeczy pozostałym, nie ma sensu logicznego (proszenie kogoś w imię tego samego kogoś - nie ma sensu) i prawdopodobnie został spisany w grece z błędem logicznym. Co ty na to?

N cze 23, 2013 2:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

nesto napisał(a):
Pytałeś czy modlę się do Jezusa.
Odpowiadam: NIE.
Modlę się do Boga "W IMIĘ JEZUSA CHRYSTUSA".
Tak jak kazał Jezus

To jak myslisz,dlaczego Szczepan modlil sie do Jezusa? Skoro wedlug ciebie apostolowie i uczniowie nie wierzyli ze Jezus jest Bogiem? Skoro Szczpan wierzyl tak jak ty, to dlaczego sie modlil?

nesto napisał(a):
Co sądzisz o tym JEDYNYM miejscu, gdzie Jezus "zaleca" modlitwy (prośby) do samego siebie?
(14) O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię."
Wg mnie ten fragment przeczy pozostałym, nie ma sensu logicznego (proszenie kogoś w imię tego samego kogoś - nie ma sensu) i prawdopodobnie został spisany w grece z błędem logicznym. Co ty na to?

W takim razie chcialbym miec dowod i zobaczyc oryginal :wink:

N cze 23, 2013 6:30 pm
KLOD napisał(a):
To jak myslisz,dlaczego Szczepan modlil sie do Jezusa? Skoro wedlug ciebie apostolowie i uczniowie nie wierzyli ze Jezus jest Bogiem? Skoro Szczpan wierzyl tak jak ty, to dlaczego sie modlil?

(56) I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga. (57) A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem. (58) Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. (59) Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: Panie Jezu, przyjmij ducha mego!
(Dzieje Apost. 7:53-59, Biblia Tysiąclecia)

Prośba Szczepana skierowana do Jezusa, którego widział "po prawicy Boga" była czymś naturalnym. Szczepan widzi swojego Mistrza - człowieka, Jezusa. Zwraca się do niego z prośbą. Prośbę tę nazwano "modlitwą". Gdzie tutaj masz problem?

Zarówno ten fragment jak i wiele innych fragmentów, które na zasadzie "kazusu" jednorazowo odchodzą od reguły w związku z konkretnym wydarzeniem lub błędnym tłumaczeniem, są wykorzystywane do zwodzenia owieczek przez duchowieństwo i "nauczycieli".

Tymczasem popatrz do kogo modlą się Apostołowie:

(27) Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, (28) aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły. (29) A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, (30) gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego sługi twego, Jezusa. (31) Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże. (32) Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. (33) Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę.
(Dzieje Apost. 4:27-33, Biblia Tysiąclecia)

Jak widzisz, nie dość, że modlą się do Boga, to nazywają Jezusa sługą.
Podobnie Jezus sam modlił się jedynie do Boga i tak nam nakazał o czym już pisałem wyżej.
Kazus Szczepana wykorzystywany jest jako "odstępstwo od reguły" przez Szatana, aby siać zamęt w głowach i poddawać w wątpliwość naukę Jezusa.

KLOD napisał(a):
W takim razie chcialbym miec dowod i zobaczyc oryginal :wink:

Oryginału mieć nie możemy. Pozostaje rozsądek i odrzucenie pojedynczego i nielogicznego sformułowania, które przeczy wielu innym logicznym. Tak jak pisałem "proście mnie w imię moje" jest zwrotem błędnym i zakrawa o szaleństwo. Wniosek - źle przekazany cytat, albo celowe oszustwo, bo nie sądzę, aby Jezus był szalony.

N cze 23, 2013 11:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Dajcie spokoj, po co wdajecie w dyskusje z nim. Bardzo mnie zawsze dziwila natarczywosc swiadkow jehowy..to jest cos na zasadzie, ze tylko winny sie tlumaczy. Jakos katolicy nie musza nikogo nachodzic, prowokowac na forum, zeby ich religia kwitla. Moze wlasnie dlatego, ze to wlasnie jest PRAWDA.
Jezus jest Bogiem i tego nie zmienisz chocbys zalozyl tu jeszcze milion bzdurnych watkow. Pozdrawiam.

Cz lip 18, 2013 2:10 am
Czeresnia napisał(a):
Bardzo mnie zawsze dziwila natarczywosc swiadkow jehowy..

Mnie natomiast dziwią ludzie, którzy Jezusowi zarzucają kłamstwo i jednocześnie uważają go za swojego mistrza. Przykład poniżej:

Czeresnia napisał(a):
Jezus jest Bogiem i tego nie zmienisz chocbys zalozyl tu jeszcze milion bzdurnych watkow.

A co na to Jezus?

(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.

oraz

(18) Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

A co na to jego uczniowie?:

(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

Dzieci wierzą w świętego Mikołaja, bociany co podrzucają dzieci rodzicom, Baby Jagi itp.
Ty wierzysz w Jezusa - Boga, chociaż ten człowiek nigdy się tak nie nazwał, a nawet zaprotestował, gdy nazwano go "dobrym". Wskazał nam swojego i naszego Ojca, swojego i naszego Boga, jako "Jedynego Prawdziwego Boga".
W całej Biblii nie ma ani jednej wzmianki, aby ktokolwiek nazwał Jezusa Bogiem w sensie absolutnym. Kilka określeń "Bóg" w odniesieniu do Jezusa zostało użytych podobnie jak wobec książąt izraelskich. Jezus daje wyraźną wskazówkę na zarzuty Żydów, że czyni się równym Bogu:

(34) Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa Bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? (37)

A nawet tutaj mówił o sobie "syn Boży" a nie "Bóg"...

ps.
Trzeba być wielkim ignorantem, aby uważać, że to co piszę na tym forum jest zgodne z poglądami Świadków Jehowy.

Cz lip 18, 2013 7:34 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Masz bardzo smutne zycie Nesto. Nie chce mi sie nawet komentowac tego co piszesz. Z Bogiem :comk2:

Cz lip 18, 2013 12:28 pm
Czeresnia napisał(a):
Masz bardzo smutne zycie Nesto.

Mam wesołe życie i jestem szczęśliwy.

Czeresnia napisał(a):
Nie chce mi sie nawet komentowac tego co piszesz.

Rozumiem, że brak argumentów Biblijnych i logicznych.

Czeresnia napisał(a):
Z Bogiem

Mam nadzieję, że z tym Jedynym Prawdziwym Bogiem, o którym nauczał Jezus :-D

Cz lip 18, 2013 1:43 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: religia niechrześcijańska
Łk 18,18 ; I oto zapytał go pewien dostojnik;Nauczycielu dobry co mam czynić , żeby osiągnąć życie wieczne? A Jezus powiedział do niego; dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry prócz jednego Boga.
Z tego fragmentu wynika jasno że Jezus nie uważał się za Boga.

Pt lip 19, 2013 3:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

szpilka4421 napisał(a):
Łk 18,18 ; I oto zapytał go pewien dostojnik;Nauczycielu dobry co mam czynić , żeby osiągnąć życie wieczne? A Jezus powiedział do niego; dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry prócz jednego Boga.

Z tego fragmentu wynika, że Pan Jezus był pokorny, dlatego tak temu dostojnikowi odpowiedział; a tak już na marginesie z kolei jest mnóstwo fragmentów w Piśmie Świętym, w których Pan Jezus jawnie i wprost mówi o tym, że jest Synem Bożym, samo wyznanie św. Piotra, o tym że jest spodziewanym Mesjaszem Bożym wskazuje na Osobę Syna Bożego.

Pt lip 19, 2013 5:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

szpilka4421 napisał(a):

Nie. Ten fragment Ewangelii dotyczy przeszkód w zbawieniu. Konkretnie bogactwa. To też zapytanie o sens życia. Na pytanie o sens zycia nie można stanąć przed dobrym nauczycielem, ale przed Bogiem. Bóg jest tym, który daje odpowiedź o sens.
Zapytano więc niewłaściwie i Jezus to skorygował.

Typowym fragmentem Ewangelii, w którym Jezus nie stawia się na równi z uczniami jest np
Niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynkii chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. (Mt 5,16).
Jezus nigdy nie mówi Ojca naszego, stawiając siebie na tym samym poziomie co nas.

Pt lip 19, 2013 5:13 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: religia niechrześcijańska
Jezus Chrystus może i jest Synem Bożym, ale nie jest napewno Bogiem. Synami Bożymi byli nazywani aniołowie, naród wybrany, władcy z dynasti Dawidowej. To że Jesus czynił cuda, uzdrawiał, wskrzeszał umarłych czyni z niego wielkiego, świętego człowieka, proroka, ale nie Boga.

Pt lip 19, 2013 9:37 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 128  Następna strona