Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 05, 2020 7:26 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona
 Czy Jezus nie jest równy Ojcu? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus nie jest równy Ojcu?
nesto napisał(a):
Jeśli widzisz Boga, a nie Pomazańca Bożego [Mesjasza] to choćby sam Jezus zstąpił z nieba i powiedział ci, że jest sługą Boga Najwyższego, a nie tym Bogiem i tak nie uwierzysz.
Masz rację nesto...ja w Jezusie też widzę Pomazańca(Zbawiciela), Bożego Syna, o którym prorok Dawid natchniony Duchem Świętym napisał takie słowa, jakie Jahwe wypowiedział do jego Pana:
Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położ nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! (Ps 110:1)
czyli tego to Pomazańca, Bożego Syna, Bóg Ojciec nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca. (Fil 2:9,11) zatem odpowiedź na pytanie wątku brzmi: tak, Jezus jest równy swojemu Ojcu, ponieważ taka jest wola Boga Ojca...

Śr maja 29, 2013 1:07 am
Dyskutant
Dyskutant

@nesto

Polecam Dz 9,1-19; zważ jakich Szawel uzywa slow do Jezusa jak Go nazywa i powiaz te slowa do: "Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położ nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!" i "zgrzej" to z Dz 9,1-19; Ps 110:1 i Mt 22, 41-45; Dlaczego Jezus nazwany jest Panem?

Śr maja 29, 2013 8:12 am
KLOD napisał(a):
@nesto

Polecam Dz 9,1-19; zważ jakich Szawel uzywa slow do Jezusa jak Go nazywa i powiaz te slowa do: "Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położ nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!" i "zgrzej" to z Dz 9,1-19; Ps 110:1 i Mt 22, 41-45; Dlaczego Jezus nazwany jest Panem?

Poproszę o oryginał. Wg teologów
Jeden pan innemu Panu nie równy panie KLOD.

(34) jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, (35) aż położę nieprzyjaciół Twoich podnóżkiem stóp Twoich. (36) Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem.
(Dzieje Apost. 2:34-36, Biblia Tysiąclecia)

A do którego cytatu rzecz się odnosi?
A do tego:
(1) Dawidowy. Psalm. Wyrocznia Boga dla Pana mego: Siądź po mojej prawicy, aż Twych wrogów położę jako podnóżek pod Twoje stopy.
(Ks. Psalmów 110:1, Biblia Tysiąclecia)

Czyli Bóg mówi do Jezusa! Bóg mówi do "władcy mego" czyli "mojego Pana".

ps.
Podałem wcześniej kilka wersetów, które przeszły bez echa. Oby całe wasze życie w ten sposób nie przeszło. Pozdrawiam.

Cz maja 30, 2013 2:04 am
Dyskutant
Dyskutant

nesto napisał(a):
Poproszę o oryginał. Wg teologów
Jeden pan innemu Panu nie równy panie KLOD.
Czyli Bóg mówi do Jezusa! Bóg mówi do "władcy mego" czyli "mojego Pana".

To jak to jest nesto, ile w koncu tych panow jest? Skoro jest jeden Bog jak sadzisz,to dlaczego Jezus nazywany jest Panem? A Szczepan modlil sie do Jezusa? a nie do Boga? Przeciez to bluznierstwo! i zbeszczeszczenie I przykazania,tak? Nesto,nie mozesz wyznawac jakiegos "pana",jak jestes wiary Mojzeszowej,bo bluznisz Jedynemu Bogu,bo Bog jest jeden jak wierzysz „Oprócz mnie nie ma Boga” (Izaj. 44:6) Wyj 20:3. Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
(BW) etc. Albo Jeden Bog,albo Pan,nie ma Boga i Pana w wierze Mojzeszowej,chyba ze wierzysz w wyznanie Soboru Nicejskiego.

nesto napisał(a):
Podałem wcześniej kilka wersetów, które przeszły bez echa. Oby całe wasze życie w ten sposób nie przeszło. Pozdrawiam.

1 J 5:20
20. Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

J 20:28
28. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.
i teraz bardzo WAZNE:
J 20:29
29. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Dlaczego Jezus nie skorygowal wypowiedzi Tomasza,przeciez jest napisane:
Wyj 20:3
3. Nie będziesz miał innych bogów obok mnie?

Cz maja 30, 2013 11:35 am
Bóg pomazał Jezusa swoim Duchem i uczynił z niego Boga dla ludzi, tak jak uczynił onegdaj Mojżesza Bogiem dla faraona, czy Sędziów [książeta] izraelskich Bogami dla swoich podwładnych.
Jezusowi przysługuje tytuł Boga z uwagi na nieograniczoną władzę nad światem. Jest jednak napisane, że władza Jezusa nie rozciąga się nad tym, który mu tę władzę dał tj. nad Bogiem.

(27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
(1 list do Koryntian 15:27-28, Biblia Tysiąclecia)

Pamiętasz pełnomocnictwo faraona, które dał Józefowi?
Podobnie Bóg dał takie pełnomocnictwo Jezusowi, a rozciagnął je na całe stworzenie.
Klękając i czcząc Jezusa nie czcisz człowieka, ale Tego, którego Jezus reprezentuje - Boga Prawdziwego. Bo tylko jeden jest Bogiem Prawdziwym - Ojciec nasz i Ojciec Jezusa "ten który jest światłością".
Popatrz na ten werset:
(4) Piszemy to w tym celu, aby nasza radość była pełna. (5) Nowina, którą usłyszeliśmy od Niego i którą wam głosimy, jest taka: Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności.
(1 List Jana 1:4-5, Biblia Tysiąclecia)

popatrz teraz na ten werset:

(6) Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię.
(7) Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. (8) Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości.
(Ew. Jana 1:7-8, Biblia Tysiąclecia)

A teraz patrz:
(12) A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.
(Ew. Jana 8:11-12, Biblia Tysiąclecia)

Czyli Jezus jest "światłością" czy nie jest?

Odpowiedź jest tylko jedna: Jezus JEST światłością.
Dlaczego więc Jan pisze, że Jezus nie był światłością, ale miał o światłości zaświadczyć?
Odpowiedź jest tylko jedna: Jezus został uczyniony przez Boga światłością dla świata.

Dowód:
(5) Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą. (6) Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów,
(Ks. Izajasza 42:5-6, Biblia Tysiąclecia)

Czyli Jezus został USTANOWIONY przez Boga światłością dla narodów.
Podobnie został ustanowiony przez Boga jako Bóg [wielki władca, nieograniczony Boski pełnomocnik] dla wszelkiego stworzenia, za wyjatkiem tego, który go ustanowił. Cytat podałem wyżej.

Zobacz, jak apostołowie nazywają Jezusa. Tomasz nazwał go Bogiem, widząc w nim moc Boga Żywego. Tymczasem wiedział, że Jezus jest mimo tej mocy sługą tegoż Boga.
Dowód:
(29) A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, (30) gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa. (31) Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże.
(Dzieje Apost. 4:27-33, Biblia Tysiąclecia)

No i najważniejsze, jak już pisałem: Jezus nazywa JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM kogoś innego niż on sam. Tytułem tym nazywa swojego i naszego Ojca z nieba:

(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
(Ew. Jana 17:3, Biblia Tysiąclecia)

Pytam:
Kogo nazywa Jezus JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM ?

Jeśli siebie, to znaczy, że ja się mylę, ale jesli kogoś innego, to znaczy, że powinieneś się nad tym mocno zastanowić.

Cz maja 30, 2013 12:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Zastanawia mnie jak swoje powycinane fragmenty i teorię łączysz w jedną logiczną całość.Dlatego mam 2 proste pytania do Ciebie Nesto ,jeśli masz ochotę odpowiedzieć będę wdzięczny.

Powyżej czyniłeś kilka analogii tekstowych (uczynił Bóg Mojżesza ,Bogiem dla faraona) ,na których podparłeś swoją własną teorię.

Cytuj:
Chrześcijanie, bo katolicy za takich się uważają, twierdzą, że Jezus jest Bogiem JHWH. Ja uważam, że jest człowiekiem. Nie sugeruj "tak jak chrześcijanie" bo ja rozumiem tę sprawę całkowicie inaczej.
Dla mnie nie ma dwójcy lub trójcy, a dla nich Bóg jest Trójjedyny.

Pierwsze pytanie jest takie.
Który z pośród wszystkich proroków ,świętych .... ludzi ... mógł sam o sobie powiedzieć «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest» ? Pismo połączone w jedną logiczną całość ,nie trzyma się kupy z Twoimi analogiami ,porównaniami i wnioskami końcowymi.

A drugie moje pytanie ,które jest niezmiernie ważne jest takie.

Cytuj:
Wierzę też w Jezusa, w to że był Mesjaszem zapowiedzianym w proroctwach i że umarł za nas, aby posłuszeństwem swoim zgładzić grzechy nasze.

Czyli jak ?
W wymiarze duchowym o co tam chodziło?

O co chodziło z ta ofiarą i dlaczego świat czekał akurat na Jezusa ? Dlaczego np. nie Hiob ,który w swoim cierpieniu i posłuszeństwie Bogu ,był równie święty i miły Bogu?

Cz maja 30, 2013 9:59 pm
Jozek napisał(a):
Pierwsze pytanie jest takie.Który z pośród wszystkich proroków ,świętych .... ludzi ... mógł sam o sobie powiedzieć «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest» ? Pismo połączone w jedną logiczną całość ,nie trzyma się kupy z Twoimi analogiami ,porównaniami i wnioskami końcowymi.

np. Noe
Ale rozumiem, że chodzi o kogoś, kto żył "po" Abrahamie..
Jeśli o to chodzi, to nie wiem, ale z pewnością Jezus mógł, gdyż Bóg "przewidział go" jak wyjaśnia apostoł "przed stworzeniem świata".
Stosowny cytat:
(20) On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.

Wyjaśnienie: Bóg przewidział i wybrał Jezusa przed Abrahamem, chociaż narodził się wieleset lat później.

Jozek napisał(a):
A drugie moje pytanie ,które jest niezmiernie ważne jest takie. Cytuj:Wierzę też w Jezusa, w to że był Mesjaszem zapowiedzianym w proroctwach i że umarł za nas, aby posłuszeństwem swoim zgładzić grzechy nasze.Czyli jak ?W wymiarze duchowym o co tam chodziło?O co chodziło z ta ofiarą i dlaczego świat czekał akurat na Jezusa ? Dlaczego np. nie Hiob ,który w swoim cierpieniu i posłuszeństwie Bogu ,był równie święty i miły Bogu?

Dlatego, że Hiob nie dokonywał tych wielu cudów, które dokonywał Jezus.
Dlatego, że Hiob nie twierdził, że jest Mesjaszem.
Dlatego, że nie umarł śmiercią męczeńską posłuszny Bogu do samego końca.
I najważniejsze: Bo Bóg wybrał Jezusa, a nie Hioba.

(8) Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość, dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie olejkiem radości hojniej niż równych ci losem;
Ks.Ps. 45

Podobnie mógłbyś pytać: dlaczego to Maria urodziła Jezusa, a nie Sara?
Odpowiedź podobna: bo to Maria została wybrana, a nie Sara.

Cz cze 06, 2013 11:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

@ahmed

Skoro mowisz ,ze czcimy obrazy i figury,co "walkowane" jest setki razy, to powiedz mi,dlaczego Muhammad,gdy rozwalal w swiatyni poganskie figurki i bozki,zostawil figure Matki Bozej (Jezusa) i samego Jezusa?....

Szanuje Islam,ale tylko ze wzgledu,bo Bog ma na was wzglad,bo powiedzial do Sary,matki Izmaela, ze ROZMNOZY was nie WYWYZSZY! Zwaz co powiedzial aniol do Sary:" Wroc do swej pani i badz pokorna.." a wy co wyprwiacie? chcecie swiat zislamizowac? Pokornie chylcie czola synom Mojzesza,bo Bog wywyzszyl ten narod i od niego bierze poczatek zbawienia..Wasz fanatyczny dzihad nie ma nic wspolnego z Bogiem Milosiernym i Litosciwym,ktorego codziennie tak wychwalasz...

Pn cze 10, 2013 1:16 pm
A co to za offtop?
Gdzie tutaj coś na temat i dyskusja w temacie?

So cze 22, 2013 12:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
Bóg pomazał Jezusa swoim Duchem i uczynił z niego Boga dla ludzi, tak jak uczynił onegdaj Mojżesza Bogiem dla faraona, czy Sędziów [książeta] izraelskich Bogami dla swoich podwładnych.
Jak to jest nesto, że raz Jezus jest dla ciebie Bogiem, a raz bogiem, a ty wciąz niezmiennie jesteś moniteistą...?

So cze 22, 2013 1:53 pm
Milczek
Milczek

Witajcie. Jestem tu pierwszy raz. Myślałam, że znajdę tu jakieś odpowiedzi na moje różne wątpliwości. Ale jestem trochę zniesmaczona. Dyskutujecie jak dzieci, które kłócą się o zabawki. jeden drugiemu wypomina, że nie jest prawdziwym chrześcijaninem. Czy tak zachowują się chrześcijanie? To, że podajecie cytaty z Biblii - chwała wam za to, to jedyne argumenty, których warto słuchać. Jednak zarzucanie sobie wzajemnie kłamstw, to nie po chrześcijańsku. Nie znacie się chyba osobiście i uważacie, że papier (znaczy internet) wszystko przyjmie. Widzę, że nesto lubi wsadzać kij w mrowisko, taka jego natura. Ja nie zgadzam się z nim do końca, ale przyznaję, że argumenty ma niezłe. Nesto - proszę, nie obrażaj innych mówiąc, że to nie twój poziom. Jeśli to nie twój poziom, to nie pisz. Jeśli jednak chcesz dyskutować a któreś odpowiedzi ci nie pasują lub uważasz je za obraźliwe dla ciebie, nie odpowiadaj, nie musisz. Jeśli czyjaś odpowiedź komuś nie odpowiada może ją zignorować a nie obrażać. Steven, napisałeś "Nie wierzysz w Trójce czy Trójce w pojęciu katolickim- nie możesz wierzyć w Boga.". Nie mów komuś, że nie może wierzyć w Boga. Jezus był Żydem a Żydzi wierzą w Boga, choć nie wierzą w Jezusa. I nie przestali być z tego powodu narodem wybranym. I Bóg czeka, "aż wszyscy wejdą"...
A co ja mam do powiedzenia? Mam problem z Boskością Jezusa i Trójca, dlatego tu jestem. Kiedyś modliłam się do Boga - Ojca o zrozumienie tej kwestii i miałam wizję Trójcy. Nie opisze jej, bo to moja prywatna wizja dla mojego zrozumienia i kto inny może tego nie zrozumieć lub wyśmiać. Faktem jest, że uwierzyłam wtedy w Trójcę. Mimo to nadal mam problemy z cytatami, które przytacza nesto, zresztą nie dlatego, że on je tu podał, tylko sama je znalazłam dawno temu. I próbuje zrozumieć, jak to połączyć ze sobą. Pomóżcie ale jeśli wierzycie w Trójcę Świętą to wytłumaczcie mi dlaczego odrzucacie to co pisze nesto. Przecież to cytaty prawdziwe. Dlaczego Jezus mówi, że Ojciec większy jest ode mnie? Czemu jest większy? Jeśli ma tę samą naturę, to większy nie ma prawa być. To, że się uniżył oznacza, że przestał mieć Boską naturę? Co oznacza owo uniżenie? Przestał być z tego powodu Bogiem czy nie przestał? Jeśli nie przestał, to nie mógł być "mniejszy" niż Bóg -Ojciec, a jeśli przestał być Bogiem to jak możemy o nim mówić, że jest Bogiem? Zagmatwane to. Dlaczego w jednym miejscu jest że Bóg wzbudził Jezusa z martwych a wy piszecie, że sam swoją mocą się wzbudził z martwych? Cokolwiek napiszecie, cokolwiek myślicie, w cokolwiek wierzycie nie jesteście od siebie ani lepsi ani gorsi. Każdy będzie osądzony według wiary swojej. Każdemu dana inną łaskę, czyż coś może się zdarzyć bez wiedzy Ojca?
I jeszcze jedno: co oznacza tytuł "Pan"? Np. "Rzekł Pan do Pana mego..." To brzmi trochę bez sensu. Zawsze zastanawiałam się skąd ten dziwny tytuł. We współczesnym j. polskim pan to forma grzecznościowa. Dawniej używany był do określenia człowieka bogatego, szlachcica, pana feudalnego czyli właściciela ziemi. Dlatego określenie "PAn" jest dla mnie dziwne. Czy to może odpowiednik Adonai? Nie znam starożytnych języków, może poza podstawami łaciny.
Jeśli kogoś obraziłam, przepraszam.

So cze 22, 2013 7:27 pm
Skoro nie rozumiesz co się do ciebie pisze, to po co pytasz?
Powtarzanie czegoś w kółko nie ma sensu, a twoje pytania świadczą o zupełnym braku jakiegokolwiek pojmowania tematu.

So cze 22, 2013 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
pytam, bo nie rozumiem tego typu "monoteizmu", który ty prezentujesz gdyż dla mnie słowo Bóg jest określeniem przyporządkowanym tylko i wyłącznie Stwórcy, a dla ciebie(jak widać) to nie ma znaczenia gdyż określasz mianem Bóg osoby, które są tylko stworzeniami Boga... :x

So cze 22, 2013 9:23 pm
Milczek
Milczek

Witajcie. Jestem tu pierwszy raz. Myślałam, że znajdę tu jakies odpowiedzi na moje rózne watpliwości. Ale jestem trochę zniesmaczona. Dyskutujecie jak dzieci, które kłóca się o zabawki. jeden drugiemu wypomina, że nie jest prawdziwym chrześcijaninem. Czy tak zachowują się chrześcijanie? To, że podajecie cytaty z Biblii - chwała wam za to, to jedyne argumenty, których warto słuchac. Jednak zarzucanie sobie wzajemnie kłamstw, to nie po chrzęcijańsku. Nie znacie się chyba osobiście i uważacie, że papier (znaczy internet) wszystko przyjmie. Widzę, że nesto lubi wsadzać kij w mrowisko, taka jego natura. Ja nie zgadzam się z nim do końca, ale przyznaję, że argumenty ma niezłe. Nesto - proszę, nie obrażaj innych mówiąc, że to nie twój poziom. Jeśli to nie twój poziom, to nie pisz. Jeśli jednak chcesz dyskutować a któreś odpowiedzi ci nie pasuja lub uważasz je za obraźliwe dla ciebie, nie odpowiadaj, nie musisz. Jesli czyjaś odpowiedź komus nie odpowiada może ją zignorowac a nie obrażać. Steven, napisałeś "Nie wierzysz w Trójce czy Trójce w pojęciu katolickim- nie mozesz wierzyć w Boga.". Nie mów komus, że nie może wierzyć w Boga. Jezus był Żydem a Żydzi wierzą w Boga, choć nie wierzą w Jezusa. I nie przestali być z tego powodu narodem wybranym. I Bóg czeka, "aż wszyscy wejdą"...
A co ja mam do powiedzenia? Mam problem z Boskością Jezusa i Trójca, dlatego tu jestem. Kiedyś modliłam się do Boga - Ojca o zrozumienie tej kwestii i miałam wizję Trójcy. Nie opisze jej, bo to moja prywatna wizja dla mojego zrozumienia i kto inny może tego nie zrozumieć lub wyśmiać. Faktem jest, że uwierzyłam wtedy w Trójcę. Mimo to nadal mam problemy z cytatami, które przytacza nesto, zreszta nie dlatego, że on je tu podał, tylko sama je znalazłam dawno temu. I próbuje zrozumieć, jak to połączyć ze sobą. Pomóżcie ale jesli wierzycie w Trójcę Świętą to wytłumaczcie mi dlaczego odrzucacie to co pisze nesto. Przecież to cytaty prawdziwe. Dlaczego Jezus mówi, że Ojciec większy jest ode mnie? Czemu jest większy? Jeśli ma tę samą nature, to większy nie ma prawa być. To, że sie uniżył oznacza, że przestał mieć Boską naturę? Co oznacza owo uniżenie? Przestał być z tego powodu Bogiem czy nie przestał? Jesli nie przestał, to nie mógł być "mniejszy" niz Bóg -Ojciec, a jesli przestał być Bogiem to jak możemy o nim mówić, że jest Bogiem? Zagmatwane to. Dlaczego w jednym miejscu jest że Bóg wzbudził Jezusa z martwych a wy piszecie, że sam swoja moca się wzbudził z martwych? Cokolwiek napiszecie, cokolwiek myslicie, w cokolwiek wierzycie nie jesteście od siebie ani lepsi ani gorsi. Każdy będzie osądzony według wiary swojej. Każdemu dana inną łaskę, czyż coś może się zdarzyć bez wiedzy Ojca?
I jeszcze jedno: co oznacza tytuł "Pan"? Np. "Rzekł Pan do Pana mego..." To brzmi trochę bez sensu. Zawsze zastanawiałam się skąd ten dziwny tytuł. We wspóczesnym j. polskim pan to forma grzecznościowa. Dawniej uzywany był do określenia człowieka bogatego, szlachcica, pana feudalnego czyli właściciela ziemi. Dlatego określenie "PAn" jest dla mnie dziwne. Czy to może odowiednik Adonai? Nie znam starozytnych języków, może poza podstawami łaciny.
Jesli kogoś obraziłam, przepraszam.

So cze 22, 2013 9:37 pm
sahcim napisał(a):
nesto napisał(a):
pytam, bo nie rozumiem tego typu "monoteizmu", który ty prezentujesz gdyż dla mnie słowo Bóg jest określeniem przyporządkowanym tylko i wyłącznie Stwórcy, a dla ciebie(jak widać) to nie ma znaczenia gdyż określasz mianem Bóg osoby, które są tylko stworzeniami Boga... :x

Sahcim różni się od biblijnych Żydów tylko tym, że oni zrozumieli wyjaśnienie Jezusa, a Sahcim nie zrozumiał.
Przypominam słowa pomazańca Bożego, zapisane w Ewangelii wg Jana - Biblia Tysiąclecia:

(33) Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga. (34) Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?

A do tego psalmu Dawida odnosił się Jezus w swoim tłumaczeniu dla Żydów i dla Sahcima:

(6) Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - synami Najwyższego. (7) Lecz wy pomrzecie jak ludzie, jak jeden mąż, książęta, poupadacie.

tekst z Księgi Psalmów - Biblia Tysiąclecia.

Więc jak widzi sahcim, to nie nesto nazywa Bogami władców ludzkich, ale sam Bóg.
Skoro sahcim ma kłopoty ze zrozumieniem prostego tekstu, to zacytuję ponownie Boga [wg Biblii Tysiąclecia]:

Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - synami Najwyższego.

Teraz jest dla wszystkich jasne, za wyjątkiem osób niedorozwiniętych umysłowo że wg katolickiej Biblii Tysiąclecia, to Jedyny Prawdziwy Bóg nazywa władców izraelskich Bogami, a nie nesto.

Czy sahcim ma inne zdanie na ten temat i nadal twierdzi, że to wszystko wymysł nesto?

N cze 23, 2013 1:43 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona