Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lut 26, 2021 12:53 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 44  Następna strona
 Ks.Lemański na emeryturze 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Ewa Agnieszka napisał(a):
Faustyna Kowalska wykonała polecenie przełożonej, kiedy ta kazała usiąść jej na stole, podczas gdy sama sprzątała. Inne siostry w tym czasie wchodziły i wychodziły i patrzyły na nią jak na wariata. Pisała, że musiała wykonać wiele aktów zaparcia się siebie w tamtej sytuacji.

Chciałbym, żebyś mnie dobrze zrozumiała.
Ja nie kwestionuję wagi i doniosłości umartwiania się przez osobę, która wykonuje wszystkie, najdziwaczniejsze polecenia swojego przełożonego, który np. chce upokarzać podwładnych. To jest zapewne rodzaj "krzyża" i z pewnością te wszystkie cierpienia będą policzone. Jeżeli ktoś chce się zapierać dla kształtowania siły woli, proszę bardzo.
Ale z drugiej strony nie uważam, aby można narzucać innym przyjmowanie drogi takiego ślepego posłuszeństwa i oczekiwać, że w ramach pokory wykonywania wszystkich dziwacznych rozkazów jak siedzenie na stole, stanie na głowie itp.
Uważam, że podwładny ma prawo w takiej sytuacji się sprzeciwić. Nie można piętnować go za nieposłuszeństwo w takich sytuacjach. Takie polecenia przekraczają bowiem zakres kompetencji przełożonego.
Nie można komuś zabronić stania, siedzenia, sikania, jedzenia.
I podobnie uważam, że bardzo kontrowersyjne jest zabronić komuś mówienia.

I zwróć uwagą na jeszcze jedno.
Kto do tej pory otrzymywał najgłośniejsze zakazy wypowiadania się.
Otóż byli to:
1. ks. Lemański, upominający się o godność osób z in vitro,
2. ks. Boniecki za całokształt i
3. ks. Isakowicz-Zaleski, któremu zakazano pokazania prawdy o księżach-agentach UB.
To, co mówią te osoby jest niebezpieczne dla Kościoła, dzieli, jątrzy i sieje niepokój.
A z drugiej strony mamy zakonnika, który od lat głosi, że w obecnej Polsce władza stosuje metody totalitarne, że Polską nie rządzą Polacy, że żona Prezydenta RP to czarownica i wiele innych podobnych myśli formułuje.
I w zakonie, w którym niby obowiązują te wysokie standardy posłuszeństwa, nikt go nie zmusza do milczenia. Nic tu nie dzieli, nie jątrzy i nie zagraża.

Jak widzisz zakaz mówienia jest traktowany czysto instrumentalnie.
Nie ma tu żadnych proporcji.
Co takiego strasznego zrobił ks. Lemański, że skazano go na zsyłkę?
Wina jest tutaj niewspółmierna do kary i ręczę Ci, że masa ludzi tego nie zrozumie.

N lip 21, 2013 8:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Thorwald cytuje:"Wina jest tu niewspółmierna do kary i ręczę Ci, że masa ludzi tego nie zrozumie".
Jak "masa", duża czy mała?
Coraz więcej listów otwartych i innych form poparcia dla abp. Hosera świadczy zupełnie o czym innym.
Przewinienia ks.Lemańskiego są poważne i kara za te przewinienia jest łagodna.
Dobrze, że ostatecznie ks. Lemański chociaż coś zrozumiał. W Kościele obowiązuje posłuszeństwo wobec hierarchów oraz głoszenie nauk zgodnych z doktryną Kościoła.
W programie Lisa to Terlikowscy mówili zgodnie z nauką kościoła, a ks. Lemański jak człowiek słabej wiary.
Zadziwiające jest to, że kapłan szukał poparcia dla swoich teorii w mediach anty-kościelnych, to jest wprost niewiarygodne.

N lip 21, 2013 9:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brygida napisał(a):
Przewinienia ks.Lemańskiego są poważne i kara za te przewinienia jest łagodna.

Na czym polega powaga przewinień księdza?
Na tym, że prowadzi dialog z Żydami, głosi potrzebę wyrzekania się dóbr materialnych przez księży czy upomina o godność osób poczętych in vitro.
A może na tym, że myśli.
Przywołam tu wypowiedź księdza, który twierdził, że gdy tłumaczył abpowi Hoserowi, że publicznie zaprzeczył, jakoby był zwolennikiem in vitro, usłyszał od biskupa: "Tak. Ksiądz tak powiedział. Ale co innego ksiądz myśli".
Może zatem powinno się na księdza Lemańskiego nałożyć zakaz myślenia, nie mówienia?

Jak ja lubię tych, co to wiedzą, co kto myśli...

N lip 21, 2013 10:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeczytawszy blog ks. Lemańskiego, nie trudno jest zauważyć, że ta Twoja oczywistość, thowardzie, nie jest taka oczywista.
A kto odmawia godności osób poczętych z in vitro? Dlaczego ciągle trzeba odkręcać Twój pokręcony sposób przedstawiania różnych spraw?

Lustracja była na pewno potrzebna, ale nie tylko w Kościele, ale przede wszystkim w państwie. Ponadto ks. Isakowicz Zaleski zastosował się do nakazu przełożonych. Na razie tyle, bo nie mam czasu.

a słowa moje odrzuciłeś

N lip 21, 2013 2:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie zestawiaj Lemańskiego z Isakowiczem Zaleskim, bo to dwa różne światy. Może ks. Lemański z czasem pójdzie po rozum do głowy, ale na chwilę obecną, jeśli prawdą jest tekst jego autorstwa, który parę postów wyżej przytoczyła Mania, jeszcze po ten rozum nie poszedł.
Na pewno też powinien się wstydzić, że ma obrońców albo nie rozumiejących co się dzieje, albo takiego pokroju jak Ty, thowardzie, którzy pod maską fałszywej pokory przemycają treści mocno trujące.

a słowa moje odrzuciłeś

N lip 21, 2013 2:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ewa Agnieszka napisał(a):
A kto odmawia godności osób poczętych z in vitro? Dlaczego ciągle trzeba odkręcać Twój pokręcony sposób przedstawiania różnych spraw?

A nie czytałaś wypowiedzi osób dotkniętych wypowiedziami choćby ks. Longchampa de Berier (o słynnej "bruździe") czy p. Ziółkowskiej (pierwszego polskiego dziecka z in vitro, które niedawno dokonało apostazji)?
Wszyscy oni poczuli się osobiście dotknięci pozbawionymi empatii wypowiedziami księży. Te wypowiedzi godziły w ich poczucie godności, co sami podkreślali. To nie jest mój wymysł, choć osobiście podzielam taką właśnie ocenę.
Poczucie godności jest kategorią bardzo subiektywną, ale jeżeli ktoś twierdzi, że czuje się dotknięty, to trudno z tym polemizować, bez względu na sam zamiar autora wypowiedzi.

N lip 21, 2013 2:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja się czuję dotknięta Twoimi wypowiedziami, bo to jest obraza dla mojego rozumu i rozumu innych, nadzieja, że się nie połapią w subtelnościach i powielą lub uznają pokrętny tok argumentacji. Tylko, że ja z tym nie pójdę do mediów. A nawet jeśli pójdę to to nie chwyci, bo to nie jest medialne.
Łatwiej żerować na ludzkiej słabości niż podciągnąć poprzeczkę wyżej.

Pani Ziółkowska mogła dokonać apostazji po cichu, bez udziału mediów. A, że temat na topie... Tak właśnie się urabia społeczeństwo.
A jeśli nawet się nie urobi, to przynajmniej przygotuje się grunt pod nową ustawę, usprawiedliwiając niejako decyzje rządu.

a słowa moje odrzuciłeś

N lip 21, 2013 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wygodna teoryjka o "urabianiu" społeczeństwa przez wrogie i obce media.
Działa jak wytrych, który otwiera wszystkie drzwi - za jej pomocą można bowiem wszystko uzasadniać.
Przyjmij do wiadomości, że wielu ludzi słuchających telewizji i czytających gazety wcale nie jest bezmyślnych.
Oni po prostu myślą tak samo jak autorzy zamieszczanych tam komentarzy.

Ja dziś przeczytałem 3 artykuły dot. sprawy ks. Lemańskiego.
W "Polityce", we "Wprost" i w "Newsweeku". I z większością zawartych tam tez się zwyczajnie zgadzam.

Te media, podobnie ja "Polsat" alb "TVN" i inne media manipulujące starają się zwykle przedstawić 2 strony konfliktu, w odróżnieniu od niemanipulujących mediów ks. Rydzyka czy Naszego Dziennika, gdzie występuje zwykle tylko ten, który ma rację.

Wierni z parafii ks. Lemańskiego wysłali do arcybiskupa Hosera 3 petycje.
Na żadną nie raczył odpowiedzieć.

N lip 21, 2013 10:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dwie strony konfliktu, w którym np. jedną stronę można pokazać jako oszołomów, zaś drugą osłaniać. Myślę, że jest w Polsce wielu ludzi, którzy mogliby wiele spraw pokazać od drugiej strony, ale tych się do mediów nie zaprasza. Odkłamanie rzeczywistości to nie tylko jakieś bieżące historie, choć i z tych można wyciągnąć wnioski.
Że przypomnę afery stoczniową i hazardową. Z mediów konkretów się nie dowiedział. Blogerka kataryna, o ile pamiętam, też o mało po dupie nie dostała, bo "węszyła" z drugiej strony. Czy to nie jest traktowanie widzów jako bezmyślnej masy?
Czy Twoje Wprost albo Newsweek zaproszą do pisania np. Pana Michalkiewicza, katarynę, Aleksandra Ściosa, że wymienię tych troje?
Nie, trzeba ich sobie odnaleźć w internecie, by poczytać ich blogi. Powiedz mi, thowardzie, ilu ludzi dociera do tych blogów? A ilu jest zbyt leniwych, by w ogóle szukać?
Wpisy pod newsami? Że przypomnę sprawę Olewników. Pod każdym newsem teksty typu: rzygać się chce, nie mogę już na nich patrzeć.
O to chodzi? Tak wałkować sprawę, nie doprowadzając do jej rzeczywistego rozwiązania, aż się wszystkim znudzi? Hipotetycznie zakładam, że komentarze pisali przypadkowi ludzie, choć nie wiem tego na pewno.
Kolejny temat to tematy zastępcze w mediach. A gdzie rzetelna praca dziennikarska?

W internecie rzeczywiste problemy są wymieszane z kompletnymi bzdurami, że wspomnę o teoriach spiskowych. Daje to wygodny argument, by każdego podnoszącego jakiś rzeczywisty problem określić mianem oszołoma węszącego spiski. A, że władza dziś staje się z lokalnej globalna to już szczegół przecież. Mugen w innym wątku mi nie odpowiedział, może Ty odpowiesz, czy polityka i biznes powinny spotykać się za zamkniętymi drzwiami, jak to czyni grupa Bildenberg?

a słowa moje odrzuciłeś

N lip 21, 2013 11:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mówię, mediom czasem coś się też uda. Oglądałam ostatnio u znajomej program "Usterka", zaproszono trzech radiestetów, każdy za pomocą wahadełka lub różdżki stwierdził inną ilość żył wodnych, każdy zainkasował inną sumę za usługę plus odpromienniki, od trzystu z hakiem do sześciuset z hakiem. Każda różdżka "gadała" inaczej. Nie wiem czy ci radiesteci są ofiarą własnych wierzeń czy oszustami, zakładam jednak to pierwsze.
Co zaś najciekawsze w tym wszystkim, tę usługę można odliczyć od pitu.
Zachęcające.

Że nie wspomnę, że zawód - wróżka, został wpisany do rejestru zawodów.

a słowa moje odrzuciłeś

Pn lip 22, 2013 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
.

Cytuj:
Wierni z parafii ks. Lemańskiego wysłali do arcybiskupa Hosera 3 petycje.
Na żadną nie raczył odpowiedzieć.

Którzy wierni? O których sam ks.Lemański powiedział, ze nigdy ich na mszy św. Nie widział? :mrgreen:

Po co ciągle Thorwaldzie te populizmy i demagogia? Przecież zdajesz sobie doskonale sprawę, że są rożne spojrzenia na świat i różna ideologia. Każdy swoją broni i promuje...my, media, politycy...

Pn lip 22, 2013 8:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś lud był prosty, niewykształcony, bardziej skłonny, by iść za głosem autorytetów. Dzisiejsza różnorodność, owszem , daje wybór, ale... "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść".

Jeśli globalna polityka zmierza w jakimś określonym kierunku to czy nie zaprzęgnie mediów do pomocy?

Za konkretnymi działaniami stoją konkretne idee. Faszyzm, komunizm, to też były idee, które udało się wcielić w życie.
Unia Europejska, USA, Australia, a więc kraje rozwinięte idą ramię w ramię w pewnym określonym kierunku. Dziwna ta jednomyślność, skoro niby panuje taka różnorodność w poglądach.

Nie sądzę, by dało się odkręcić współczesne trendy.

Może warto byłoby założyć odrębny temat o znakach końca czasów, bo ten temat jest traktowany po macoszemu, a szkoda. Niestety i w tym temacie panuje w sieci pomieszanie z poplątaniem.
Jednym z takich znaków jest powrót Izraela z rozproszenia na swoje ziemie, kolejnym to, że Ewangelia jest głoszona w każdym kraju, kolejnym odstępstwo od wiary, że nie wspomnę o innych.
Nie ma nikogo, kto mógłby zrobić ogólny zarys? Nie chodzi tu o żadne interpretacje, ale o wersety biblijne plus to co wiemy w danym temacie, np. to, że w dzisiejszych czasach jak w żadnych innych (jeśli chodzi o liczby, statystyki) giną za wiarę chrześcijanie.
Odstępstwem od wiary ( zwiastunem?) może być wybór czynnej lesbijki na biskupa kościoła protestanckiego.
Może warto tak na chłodno, bez niepotrzebnych emocji (które niestety ten temat budzić może), przyjrzeć się tym naszym ciekawym czasom?

a słowa moje odrzuciłeś

Pn lip 22, 2013 10:18 am
Odpowiedz z cytatem
Obydwie strony konfliktu nie postępują tak jak powinny.

"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść". tak to dotyczy wszystkich i biskupa i księdza i mnie zielonego katolika.

Możliwe, że przeżycia, które ostatnio miałem nie pozwalają mi na chłodną ocenę sprawy.

Będę się jednak upierał, że klasę pokazał ks. Wojciech (mimo, że nie popieram w całości jego zachowania).

Pozdrawiam.

PS.
Moderacja ma ciężką rękę, nie wyżalałem się opisałem tylko zdarzenie będące komentarzem sprawy , której dotyczy watek - ale cóż każdy może mieć swój osąd.

Pn lip 22, 2013 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swego czasu klasę też pokazał Luter, przynajmniej w gorliwości, złamał jednak zasadę posłuszeństwa. Jakie były skutki, każdy wie.
Jezus Faustynie Kowalskiej mówił o tym tak : "Rozdzierali ciało Moje".

a słowa moje odrzuciłeś

Pn lip 22, 2013 12:40 pm
Odpowiedz z cytatem
Oczywiście można wszystko do wszystkiego porównywać i składać to w jakąś całość, ale to chyba droga donikąd nie będę się silił na inne porównania.
Jeśli ksiądz może być słaby to czy i biskup tez nie?
Nagonka podobno w media na biskupa i Kościół to może warto odwiedzić stronę diecezji warszawsko-praskiej.

Pozdrawiam

Pn lip 22, 2013 12:54 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 44  Następna strona