Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn mar 08, 2021 5:37 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 44  Następna strona
 Ks.Lemański na emeryturze 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Ewa Agnieszka napisał(a):
...

Takich przekupniów to Jezus ze świątyni batem pogonił.

Nie będę uczył moderatora jak postępować z użytkownikami forum - to Jego sprawa. Mogę jednak wyrazić opinię co do formy. I wszystko jedno czy to chodzi o przodków „rodzonych" czy „duchowych".

Cytuj:
Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!» Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?» Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo». Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

BT J 2, 13-22

Cytuj:
A Jezus wszedł do świątyni i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie. I rzekł do nich: «Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców».

BT Mt 21, 12-13

Cytuj:
I przyszedł do Jerozolimy. Wszedłszy do świątyni, zaczął wyrzucać tych, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni powywracał stoły zmieniających pieniądze i ławki tych, którzy sprzedawali gołębie, i nie pozwolił, żeby kto przeniósł sprzęt jaki przez świątynię. Potem uczył ich mówiąc: «Czyż nie jest napisane: Mój dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów, lecz wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców».

BT Mk 11, 15-17

Cytuj:
Potem wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: «Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców».

BT Łk 19, 45-46

Nie wiem może używasz inne Biblii w mojej jest tak napisane o przekupniach. Nic mnie już nie zdziwi, zresztą na tym forum odnośnie tych fragmentów dowiedziałem się tyle rzeczy o Jezusie, że jakbym go nie znał to po tych interpretacjach nie wiem czy chciałbym go poznać.

Jockey najprościej jest powiedzieć, że się manipuluje i się źle czyta.
Zastanów się może to Ty nie zrozumiałeś tego co ja napisałem, a nie manipulowałem.
Nigdzie nie napisałem, że zgadzam się z tym jak postępuje ks. Lemański do końca i w całej rozciągłości.
A gdzie jest napisane, że biskup ma zawsze rację i słusznie postępuje. W mojej ocenie w tej konkretnej sprawie, nie podołał.

Pozdrawiam

Pt lip 26, 2013 11:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bene napisał(a):
A tak swoją drogą,kogóż stać na taką emeryturkę?Mieszkanko za friko,jedzonko też.Opieka zdrowotna klasy "WIP",zasłużył biedak sobie.Do tego wielu mu współczuje.Cieszy się sympatią znacznej części wiernych i niewiernych.
Też bym tak chciał......Na wczesną w sile wieku....
Istny Książę Pan.Reszta niech zasuwa do 67.

Usłyszysz coś w telewizorze , albo przeczytasz w internecie i powtarzasz dalej trzy po trzy.

Arcybiskup Hoser zaproponował księdzu Lemańskiemu mieszkanie w Domu Księży Emerytów i pieniądze z z Funduszu Kapłańskiego Wsparcia. Jeśli jednak ks. Lemański znajdzie parafię, w której proboszcz zgodzi się go przyjąć, może zostać rezydentem.
http://www.fronda.pl/a/ks-lemanski-zegn ... 29519.html

Na Fundusz Kapłańskiego Wsparcia składają się księża z diecezji. Kwota ta w zależności od diecezji waha sie między 100 -200 zł miesięcznie. Znaczy Bene, że na emeryturę ks Lemańskiego łożyć będę do 67 roku życia księża diecezji, a nie ZUS. Jest to pewnego rodzaju braterstwo, odpowiedzialność za człowieka, nawet wówczas kiedy nie wie co czyni, bo na to wygląda.

Pt lip 26, 2013 1:37 pm
Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
... Jest to pewnego rodzaju braterstwo, odpowiedzialność za człowieka, nawet wówczas kiedy nie wie co czyni, bo na to wygląda.

A skąd wiadomo, że nie wie co czyni?

Pozdrawiam

Pt lip 26, 2013 1:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
JarStary napisał(a):
Robur napisał(a):
... Jest to pewnego rodzaju braterstwo, odpowiedzialność za człowieka, nawet wówczas kiedy nie wie co czyni, bo na to wygląda.

Bowiem gdyby wiedział, to na przykład nigdy nie buntowałby się przeciwko decyzjom biskupa, ani postępował w sposób niezgodny z zasadami ustanowionymi w diecezji.

Pt lip 26, 2013 1:54 pm
Odpowiedz z cytatem
Mógł też coś, źle interpretować i postępować zgodnie ze swoją interpretacją - więc wiedząc co czyni (choć to było sprzeczne z tym jak powinien postępować).
Jak widać się opamiętał - mam nadzieję.

Pozdrawiam

Pt lip 26, 2013 2:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
JarStary, przekupnie w świątyni mogą być też ideologiczni, siejąc zamęt i tym samym zmieniając, starając się zmienić dom Boży w jaskinię zbójców.
Thoward z tego tytułu, że tak bardzo zagląda w sprawy Kościoła, wypowiada się w tych sprawach w sposób, który nie ukazuje prawdy, lecz ją zafałszowuje, jest właśnie takim przekupniem.

a słowa moje odrzuciłeś

Pt lip 26, 2013 3:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Thorwald czy ks. Lemański?
Temat jest o ks. Lemańskim, nie o thorwaldzie.

Ciekawe czy któryś z moderatorów wytnie Twoją wypowiedź jako ad personam i offtop.

Pt lip 26, 2013 3:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Za to thoward wypowiada się w sprawach ks. Lemańskiego w sposób, który wprowadza zamieszanie, bez ad personam nie da się tego wskazać.
Skoro demonstrujesz postawę takiego przekupnia, dlaczego się oburzasz. Optuję, by wydzielić odrębny wątek na temat postawy thowarda, w razie gdyby moderacja zdecydowała się offtop wyciąć, a jeśli moderacja zdecyduje się na wycięcie, też przeżyję, tylko szkoda, by user reprezentujący konkretną postawę buszował sobie na forum bezkarnie.

a słowa moje odrzuciłeś

Pt lip 26, 2013 4:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Faktycznie ciekawe. Moja uwaga nt dość dziwnego zachowania moderatora w dyskusji (preacher! Practise what you preach!) została natychmiast wycięta, ale już rozważania nt duchowych i biologicznych przodków Thorwalda kwitną bujnie! :no:

To może jeszcze wątek o Jockeyu wydzielić - pt. "Czy musimy brać modów z łapanki?"

Pt lip 26, 2013 4:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Acro, nie łam się, nawet jeśli moderacja wytnie ten offtop, thoward nadal będzie tu spełniał rolę pożytecznego nie powiem kogo, bowiem wszystkie jego manipulacje są raczej na bieżąco wyłapywane i prostowane. Tym sposobem inni czytający mogą się sporo nauczyć.
Ja tak się uczyłam w dziale ekumenizm, na rozmowach między katolikami a protestantami.

a słowa moje odrzuciłeś

Pt lip 26, 2013 5:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
JarStary napisał(a):
Robur napisał(a):

Pozdrawiam

Ponieważ zakładam jego dobra wolę. Postawił swoje racje ponad racjami wyższymi, czyli Kościoła i wiernych. Mówiąc wprost poprosił diabła o pomoc w postaci antyklerykalnych mediów. Na TOK FM będzie jeszcze wywiad z nim. Wyraźnie jest rozemocjonowany nie bardzo panuje nad sobą. Przeprasza biskupa za swoje niedomówienia wykorzystane do ataku na biskupa. Z czasem prawdopodobnie dotrze do niego co zrobił źle wyważając niewłaściwie racje.

Przy okazji, Kościół to nie tylko konflikty na linii biskup - proboszcz, tudzież ksiądz - wierni. To przede wszystkim wierni, tysiąclecia tradycji, tysiące świętych, nauka Kościoła. Natomiast jeśli chce się postrzegać Kościół przez pryzmat własnego interesu, choćby krzywdy, to zawęża się widzenie do spraw poprzez własne Ja, a to już nie ma wiele wspólnego z wiarą.

N lip 28, 2013 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arcybiskup Hoser jednak nie przebaczy - odrzuca odwołanie ks. Lemańskiego:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,1443 ... SlotII3img

Wt sie 13, 2013 2:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Arcybiskup Hoser jednak nie przebaczy - odrzuca odwołanie ks. Lemańskiego

Thorwaldzie, najpierw musi być żal za grzechy, chęć naprawienia błędów, a dopiero potem przebaczenie. Ks. Lemański, jak widać z tego co pisze, ciągle uważa się za pokrzywdzonego, a nie tego, który rozbija Kościół, więc nie może być innej decyzji, jak odrzucenie odwołania od dekretu o usunięciu z parafii.

Wt sie 13, 2013 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
najpierw musi być żal za grzechy

Za jakie grzechy?
Przecież to chyba abp. Hoser zadawał podwładnemu bardzo niestosowne pytania, a nie odwrotnie.

Cytuj:
Ks. Lemański, jak widać z tego co pisze, ciągle uważa się za pokrzywdzonego, a nie tego, który rozbija Kościół,

Czyli ocenia sytuację tak, jak ona wygląda w rzeczywistości.
Pokrzywdzonym jest przecież ks. Lemański, a Kościoła on przecież w żaden sposób nie rozbija. No, bo chyba nie powiesz, że prawda - jej mówienie - mogłoby rozbić Kościół.

Wt sie 13, 2013 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
najpierw musi być żal za grzechy

Za jakie grzechy?
Przecież to chyba abp. Hoser zadawał podwładnemu bardzo niestosowne pytania, a nie odwrotnie.

Cytuj:
Ks. Lemański, jak widać z tego co pisze, ciągle uważa się za pokrzywdzonego, a nie tego, który rozbija Kościół,

Czyli ocenia sytuację tak, jak ona wygląda w rzeczywistości.
Pokrzywdzonym jest przecież ks. Lemański, a Kościoła on przecież w żaden sposób nie rozbija. No, bo chyba nie powiesz, że prawda - jej mówienie - mogłoby rozbić Kościół.

Kolejny gnostyk wie najlepiej, kto jest pokrzywdzony w Kościele.
P.S. Dla dobra Kościoła, niech ks. Lemański nadal zostanie na emeryturze i nie robi fermentu w kościele.

Wt sie 13, 2013 3:54 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 44  Następna strona