Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 10:52 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 47  Następna strona
 Apostazja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Apostazja
Małgosia napisał(a):
dienicy napisał(a):
Małgosia napisał(a):
Drwinę to ja widzę od dłuższego czasu po Twojej stronie, a mimo to staram się być cierpliwa.

Moze dlatego, ze klamiesz :P

Udowodnij ten zarzut.

Przewin pare stron wstecz, zeby daleko nie szukac ;)
Agnostyk6 chce podpisac apostazje bo nic go z KK nie laczy i nie chce z ta instytucja miec nic wspolnego.
Analogia jest kiepska bo odmrozenie uszu to realna szkoda, czego o apostazji powiedziec nie mozna.
Katolicy wystepuja w jednym smaku.
KK traktuje ochrzczonych jako katolikow.
Wszystkiego nie czytalem, wiec moze jest wiecej takich :P

Jeśli jeszcze raz przeczytam, że zarzucasz komuś kłamstwo (nawet warunkowo z 'może') i nie udowodnisz go, poleci ostrzeżenie. (merss)

Pt sie 16, 2013 9:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
dienicy napisał(a):
Przewin pare stron wstecz, zeby daleko nie szukac ;)
Agnostyk6 chce podpisac apostazje bo nic go z KK nie laczy i nie chce z ta instytucja miec nic wspolnego.
Analogia jest kiepska bo odmrozenie uszu to realna szkoda, czego o apostazji powiedziec nie mozna.
Katolicy wystepuja w jednym smaku.
KK traktuje ochrzczonych jako katolikow.
Wszystkiego nie czytalem, wiec moze jest wiecej takich :P

Na czym polega moje kłamstwo? Agnosty6 sam napisał, że chce dokonać apostazji na złość Kościołowi, na złość katolikom, bo czymże jest stwierdzenie: "aby było -1 katolików"? A analogia do odmrożonych uszów jest jak najbardziej trafna, gdyż takim "na złość" zamyka przed sobą bramę do zbawienia, z czego oczywiście jako już niewierzący nie zdaje sobie sprawy. Odmrożenie uszu na złość mamie tez jest efektem braku wyobraźni.
Po co ja Ci to tłumaczę? Przecież wiem, że słowo pisane jest dla Ciebie za trudne. Nawet nie rozumiesz na czym polega kłamstwo, skoro to mi zarzucasz. :?

Pt sie 16, 2013 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Małgosia napisał(a):
Agnosty6 sam napisał, że chce dokonać apostazji na złość Kościołowi, na złość katolikom
Agnostyk6 napisał(a):
Mam zamiar podpisać apostazję. Z kościołem katolickim od dawna nic mnie nie łączy, nie mam, i nie chcę mieć z tą instytucją nic wspólnego.

Małgosia napisał(a):
zamyka przed sobą bramę do zbawienia
Udowodnij ten zarzut.

Moze rzeczywiscie wierzysz w to co piszesz i technicznie rzecz biorac nie klamiesz... W takim razie co? Madrzysz sie?

Pt sie 16, 2013 9:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

dienicy napisał(a):
Udowodnij ten zarzut.

Po pierwsze, to co zacytowałes nie jest zarzutem.
zarzut: oskarżenie, wskazanie nagannego czynu lub wady
http://sjp.pl/zarzut
Po drugie: nie odniosłam się do tego, że nic go nie łączy z KK, ale do tego:
Cytuj:
więc podpiszę apostazję, żeby w statystykach było "-1" dla katolików.

viewtopic.php?f=12&t=22446&start=405
Zacznij czytaj moje wypowiedzi ze zrozumieniem.
dienicy napisał(a):
Moze rzeczywiscie wierzysz w to co piszesz i technicznie rzecz biorac nie klamiesz... W takim razie co? Madrzysz sie?

Ani nie kłamię, ani nie mądrzę się, a stwierdzam fakt. (już nie zarzucasz mi kłamstwa? Strach przed ostrzeżeniem?)

Pt sie 16, 2013 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ciach- offtop (merss)

Pt sie 16, 2013 10:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

dienicy napisał(a):
Dalem ci szanse udowodnic, ze zbawienie to prawda, ale nie skorzystalas...

Jesli stwierdzasz fakt, to podaj zrodlo.

Obrazek

Pt sie 16, 2013 10:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Obrazek
Wedlug tego zrodla piszesz nieprawde.
Ksiazka, ktora podalas zdaje sie niewiarygodna. Prawdopodobnie korzystasz z mylnego zrodla.
Udowodnij, ze Pismo Swiete to prawda. Bedzie wiadomo, ze stwierdzasz fakt a nie faworyzujesz jedna ksiazke nad druga.

Zapominasz na jakim jesteś forum. OSTRZEŻENIE
Jako motyw do zastanowienia się nad regulaminem, szczególnie pkt. II/7.1

Pt sie 16, 2013 11:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ciach- offtop (merss)

Pt sie 16, 2013 11:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ciach- offop (merss)

Pt sie 16, 2013 11:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ciach- offtop

Pt sie 16, 2013 11:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

ciach- offtop

So sie 17, 2013 12:00 am
Zobacz profil WWW
ciach- offtop

So sie 17, 2013 12:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

impiety napisał(a):
A czemu wy tak chcecie z tego kościoła występować? Zamiast cieszyć się ze jesteście jego członkami :) Toż to prawie jak paszport Polsatu, nie wiadomo kiedy się przyda.
impiety ma racje. Gdy 'szariat' mi pod drzwiami stanie i kolbami w drzwi zalomocze, to przynaleznosc do KK moze okazac sie bardzo pomocna. Wtedy bedzie idealny czas by rozstac sie z tym kosciolem i przejsc do tego 'lepszego'. :)

N sie 18, 2013 5:30 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

dienicy napisał(a):
Gdy 'szariat' mi pod drzwiami stanie i kolbami w drzwi zalomocze, to przynaleznosc do KK moze okazac sie bardzo pomocna. Wtedy bedzie idealny czas by rozstac sie z tym kosciolem i przejsc do tego 'lepszego'. :)

No i wszystko jasne. ;)

N sie 18, 2013 9:09 am
Milczek
Milczek

Widzę, że rozpętała się dyskusja. ;) Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że mój post zostanie zaakceptowany przez administracje/moderacje więc już tu nie wchodziłem. Swoją drogą sprytne rozwiązanie - jeśli ktoś pisze prawdę na temat KK czy wiary religijnej, nie wyświetlacie jego postu. ;)

Małgosia napisał(a):
Agnostyk6 napisał(a):
podpiszę apostazję, żeby w statystykach było "-1" dla katolików.

Fajna motywacja :D :D :D na złość mamie odmrożę sobie uszy :D :D :D

Widzę, że masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem. Wyjaśniłem dlaczego oficjalnie odejdę od KK, ty wyrwałaś jedno zdanie z kontekstu i próbujesz mnie ośmieszyć. Typowe zachowanie dla katolików. ;)
Odmrożenie uszu to celowe zrobienie sobie krzywdy. Dokonanie apostazji to wyświadczenie sobie przysługi. ;)

zaintrygowaniec napisał(a):
Nie "podpisuj" żadnej "apostazji", tylko wyślij im po prostu pocztą poleconą oświadczenie, że nie jesteś członkiem Kościoła Katolickiego.

Chyba, że uważasz, że faktycznie byłeś członkiem tej wspólnoty, a teraz już nie jesteś - wtedy faktycznie musisz uczciwie oświadczyć, zgodnie z (twoją własną) prawdą, że WYSTĘPUJESZ z Kościoła Katolickiego. W formie dowolnej - np. listem poleconym do parafii miejsca zamieszkania.

Żadnych "apostazji" - miej odrobinę godności. Nie ma czegoś takiego jak "apostazja". Chyba, że uznajesz ważność i niezmywalność chrztu, i że na chwilę obecną masz kaprys, żeby Kościół wyłączył cię ze swojej wspólnoty - do której zresztą możesz w każdej chwili powrócić. Wtedy faktycznie musisz przyjść do proboszcza z dwoma świadkami, proboszcz może ci przepisowo (prawo kanoniczne) odmówić i przepisowo (prawo kanoniczne) dać czas do namysłu, np. rok, jeśli uzna to za stosowne itp... Twoja sprawa.

Ale ponieważ nikt cię nie pytał o zdanie, czy chcesz być ochrzczony, więc nikt ci nie może narzucić formy oświadczenia, że nie jesteś (lub: że już nie jesteś) członkiem Kościoła. Mam nadzieję, że to jest jasne? :)

Najgłupsze, co można zrobić, to uznać, że Kościół ma prawo stawiać ci warunki, na jakich możesz przestać być członkiem Kościoła lub poinformować ich, że nigdy tym członkiem nie byłeś.

Nie wiedziałem, że jest taka opcja. Myślałem, że trzeba się nachodzić, żeby oficjalnie się stamtąd wypisać. Dzięki za informacje.

Właśnie problem w tym, że do 16 roku życia byłem członkiem kościoła katolickiego. Część czasu z przymusu, część z własnej woli. Odkąd zacząłem myśleć racjonalnie, nic nie łączy mnie z tą instytucją.

I wydaje mi się jednak, że ksiądz nie ma prawa odmówić apostazji, ani tym bardziej dawać "rok do namysłu"... Czytałem wiele na temat apostazji, nigdzie nie było o tym wspomniane. Ja bym nie pozwolił na to, żeby klecha decydował o tym kiedy i czy mogę odejść z kościoła.

Małgosia napisał(a):
dienicy napisał(a):
Kiepska analogia. Juz bardziej trafna bylaby jednorazowa koloryzacja wlosow...
Pudło. Jednorazowo kolorowane włosy odrastają w naturalnym kolorze. Odmrożone uszy odpadają lub w najlepszym wypadku trwale zmieniają wygląd.

Jesteście tacy zabawni, że gdybym miał 6 lat pewnie bym się z tego zaśmiał. Teraz wydaje się to żałosne.

sahcim napisał(a):
a do kogo te pretensje...toż to nie ksiądz prosił twoich rodziców żeby cie ochrzcili ale to oni prosili księdza o chrzest dla ciebie i przyrzekali wychować cie w wierze katolickiej...

Owszem, to wina rodziców. W Polsce panuje głupia tradycja jak już wcześniej wspominałem. Niektórzy chrzczą dzieci tylko dlatego, bo "co ludzie pomyślą jak nie ochrzcimy" albo "bo tak wypada". Ja niestety pochodzę z katolickiej rodziny, od dziecka zmuszano mnie do chodzenia do kościoła. A potem tego typu rodzice dziwią się jak dziecko w wieku 15 lat mówi im, że jest ateistą. ;)

sahcim napisał(a):
] a ile masz teraz latek...?

18. A co to ma do rzeczy? Sądząc po poziomie niektórych wypowiedzi na tym forum, można stwierdzić, że udzielają się tu w większości dzieci lub osoby wyjątkowo niedojrzałe.

Małgosia napisał(a):
Nie zrozumiałeś. Agnosty6 chce dokonać apostazji na złość Kościołowi Katolickiemu, bo będzie -1 katolików :D.

Po raz kolejny zdanie wyrwane z kontekstu. Pewnie dziewczyna jeszcze 100 razy o tym napisze. ;) Polecam przeczytać CAŁY mój post, zamiast kierować się jednym zdaniem.
Małgosia zrobiła z siebie niezłe pośmiewisko. Jak widać brak zdolności czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia to cecha typowa dla katolików.

N sie 18, 2013 12:02 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 47  Następna strona