Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 22, 2019 6:06 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 128  Następna strona
 Czy Jezus Chrystus jest Bogiem. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Czy Jezus Chrystus jest Bogiem.
Cytuj:
Cytat z "Rany"

"Rana..." skompromitowała się jako źródło.

N sie 25, 2013 8:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
odnośnie kim jest Słowo też już było(patrz pierwsze strony) ale do nestowej logiki to nie pasuje...

Nie do "nestowej"ale do "Janowej"- Jan, monoteistyczny Żyd napisał kim jest Jedyny Prawdziwy Bóg - jest to Bóg Ojciec
(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
ależ drogi nesto...nikt z nas tutaj na tym forum nie zaprzecza Janowemu świadectwu słów Pana Jezusa, którego tenże Jan ukazuje jako jednorodzonego Syna Bożego i Człowieczego w jednej Osobie, a w których to słowach Osoba ta(Jezus) nazywa swojego Ojca JEDYNYM prawdziwym Bogiem...ale także nikt tutaj z nas nie zaprzecza świadectwu Jana, w którym wyznaje on iż ta sama Osoba, którą wcześniej nazywa Słowo, jest Bogiem (w swojej naturze Bóg jest duchem J.4:24), i że to Słowo(Bóg-duch) stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. poprzez Wcielenie i tenże Jan dalej wyznaje swoje świadectwo
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
zatem chociaż Jan mówi iż Boga(w swojej całej/pełnej naturze) nikt nigdy nie widział, to jednak Ten Jednorodzony Bóg(Syn) , który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył....potwierdzenie Boskości natury Osoby Wcielonego Słowa odnajdujemy już dużo wcześniej u innych monoteistycznych Żydów...np. taki prorok Dawid otrzymawszy poznanie Słowa "widzi" w Nim Osobę JEDYNEGO Boga, gdyż nazywa Go swoim Panem(Ps.110), także prorok Izajasz wyznaje w narodzonym z Niewiasty Dziecięciu Wcielonego Boga Mocnego,
Odwiecznego Ojca(Stwórcę), Księcia Pokoju(Iz.9:5)...także i ten monoteistyczny Żyd(Paweł) Świadek Chrystusa, wyznaje nam o Nim(Wcielonym Słowie) iż W Nim bowiem mieszka cała [color=#0000FF]Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała (Kol 2:9) zatem my także (zgodnie z logiką) Jana i innych monoteistycznych Świadków Słowa Bożego, wyznajemy w Osobie Jednorodzonego, Boską naturę JEDYNEGO BOGA...

N sie 25, 2013 8:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

zresztą te słowa zdają się być bardzo wymowne a zwłaszcza reakcja:
J 18,6 "kiedy rzekł do nich Ja jestem- ego eimi- cofneli się i upadli na ziemię"
a "ugnie się przede mną wszelkie kolano mówi Jahwe" Rz14,11.

N sie 25, 2013 9:28 pm
Bardzo ciekawe zjawisko..
Człowiek [Jezus] wskazuje na kogoś innego, twierdząc, że tamten jest JEDYNYM Prawdziwym Bogiem, a spore grono traktuje go jak kłamcę, twierdząc, że to on sam jest tym Jedynym Prawdziwym Bogiem..

Dziwaczne :lol:

ps.
KTO jest Ojcem Jezusa Chrystusa?
Bóg Ojciec, czy Duch Święty - wg Was, to różne Osoby Boskie, więc?

Pn sie 26, 2013 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
Bardzo ciekawe zjawisko..
Człowiek [Jezus] wskazuje na kogoś innego, twierdząc, że tamten jest JEDYNYM Prawdziwym Bogiem, a spore grono traktuje go jak kłamcę, twierdząc, że to on sam jest tym Jedynym Prawdziwym Bogiem..
wskaż kto zaprzecza, że Ojciec Jezusa jest Bogiem JEDYNYM...?
Cytuj:
ps.
Ten, do którego Jezus zwraca się Ojcze...

Pn sie 26, 2013 6:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

@sachcim
To wszystko woda na młyn. Po co? Nesto nie przyszedł tu dyskutować, ale nawracać, jak słusznie gdzieś zauważył Tartaglia. Nie ma sensu bić piany, ani piec pieczeni, bo piec jest zimny. Po co dolewasz mu oliwy?

Pn sie 26, 2013 7:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Małgosia napisał(a):
@sachcim
To wszystko woda na młyn. Po co? Nesto nie przyszedł tu dyskutować, ale nawracać, jak słusznie gdzieś zauważył Tartaglia.
nawrócenie to proces który trwa całe życie więc Bogu dzięki za wszystkie "narzędzia" dzięki którym zwracamy się ku naszemu Ojcu... :)
Cytuj:
Nie ma sensu bić piany, ani piec pieczeni, bo piec jest zimny. Po co dolewasz mu oliwy?
nigdy nie patrzyłem na swój udział w tutaj w taki sposób...ot każdy z nas wyraża swoją wiarę tak jak to "czuje"... :)

Pn sie 26, 2013 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sahcim napisał(a):
nawrócenie to proces który trwa całe życie więc Bogu dzięki za wszystkie "narzędzia" dzięki którym zwracamy się ku naszemu Ojcu... :)

jeśli chcesz się nawrócić na drogę, którą proponuje nesto, to.... :wink:
sahcim napisał(a):
nigdy nie patrzyłem na swój udział w tutaj w taki sposób...ot każdy z nas wyraża swoją wiarę tak jak to "czuje"... :)

ale wyrażając swoją wiarę nie rzuca się jak wesz na kożuchu, jak robi to nesto.

Pn sie 26, 2013 8:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Małgosia napisał(a):
sahcim napisał(a):

jeśli chcesz się nawrócić na drogę, którą proponuje nesto, to.... :wink:
po mojemu, to nesto tutaj żadnej drogi nie proponuje...a tylko prowokuje takich jak ja do zagłębienia się w to, co nazywamy depozytem wiary... :)
sahcim napisał(a):
sahcim napisał(a):

ale wyrażając swoją wiarę nie rzuca się jak wesz na kożuchu, jak robi to nesto.
ot cóż poradzić...jak już to ktoś powiedział: Niespokojne jest serce człowieka dopóki nie spocznie w Bogu...

Pn sie 26, 2013 9:11 pm
sahcim napisał(a):

Cóż to za pytanie? Skąd je wytrzasnąłeś?
Ja napisałem, że Jezus uważa kogoś innego niż on sam za Jedynego Prawdziwego Boga, a ty traktujesz Jezusa jak kłamcę lub szaleńca.
Uważasz mianowicie, że to właśnie Jezus jest tym Jedynym Prawdziwym Bogiem.

sahcim napisał(a):
Cytuj:
ps.
Ten, do którego Jezus zwraca się Ojcze...

Dlaczego, skoro Duch Święty [Osoba] jest Ojcem Jezusa, Jezus uważa za swojego Ojca - Boga Ojca [inną Osobę]?

Wt sie 27, 2013 8:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):

Cóż to za pytanie? Skąd je wytrzasnąłeś?
moje pytanie wynika z odczytania Twojego oskarżenia pod moim adresem jakobym to ja traktował Jezusa jak kłamce i szaleńca...zatem albo wskażesz takie miejsce w którym ten którego oskarżasz zaprzecza, że Ojciec Jezusa jest Bogiem JEDYNYM albo odwołasz swoje oskarżenia... :-x
Cytuj:
Uważasz mianowicie, że to właśnie Jezus jest tym Jedynym Prawdziwym Bogiem.
a Ty uważasz Osobę swojego Pana(Jezusa) za Boga innego obok JEDYNEGO Boga...
Cytuj:
Dlaczego, skoro Duch Święty [Osoba] jest Ojcem Jezusa
a wskażesz takie miejsce w Piśmie w którym Ten, którego obrałeś za swojego Pana zwracał się >>Ojcze<< do kogoś innego niż JEDYNEGO Boga...?

Wt sie 27, 2013 11:51 am
sahcim napisał(a):
moje pytanie wynika z odczytania Twojego oskarżenia pod moim adresem jakobym to ja traktował Jezusa jak kłamce i szaleńca...zatem albo wskażesz takie miejsce w którym ten którego oskarżasz zaprzecza, że Ojciec Jezusa jest Bogiem JEDYNYM albo odwołasz swoje oskarżenia... :-x

A to już nie uważasz Jezusa Chrystusa - Syna Bożego, za owego Jedynego Prawdziwego Boga?

sahcim napisał(a):

Tak, bo Jezus nie jest tym Jedynym Prawdziwym Bogiem, do którego się modlił. Boskość Jezusa wypływa z Boskości Ojca, ale nie jest z nią tożsama, a całkowicie zależna.

sahcim napisał(a):
a wskażesz takie miejsce w Piśmie w którym Ten, którego obrałeś za swojego Pana zwracał się >>Ojcze<< do kogoś innego niż JEDYNEGO Boga...?

Nie ma takiego miejsca, dlatego dziwię się, że Ducha Bożego nazywacie "Osobą". Gdyby tak faktycznie było, to Jezus nazywałby Ducha Bożego swoim Ojcem, gdyż to za jego sprawą powstał w łonie Marii. To dowód na kłamstwo waszych teorii o "Bożych Osobach".

Wt sie 27, 2013 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):

A to już nie uważasz Jezusa Chrystusa - Syna Bożego, za owego Jedynego Prawdziwego Boga?
uważam, że Bóg JEDYNY jest Trojcą Osób Boskich...
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):

Tak, bo Jezus nie jest tym Jedynym Prawdziwym Bogiem
no to służysz dwóm Bogom/Panom... :x
Cytuj:
Boskość Jezusa wypływa z Boskości Ojca, ale nie jest z nią tożsama
chcesz powiedzieć, że z Boga JEDYNEGO "wypływa" coś co nie jest substancjonalnie JEDYNYM Bogiem...?
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie ma takiego miejsca, dlatego dziwię się, że Ducha Bożego nazywacie "Osobą".
no skoro Bóg JEDYNY jest Osobą i Ten który "wypływa" z JEDYNEGO >>Słowo<< jest także Osobą, to i Duch Święty jest Osobą...(czego dowody daje nam Słowo Boże)

Wt sie 27, 2013 12:27 pm
sahcim napisał(a):

To w takim razie uważasz, że Jezus kłamał nazywając TYLKO Ojca - Jedynym Prawdziwym Bogiem?

sahcim napisał(a):

Służę (staram się) tylko Jedynemu Prawdziwemu Bogu - Ojcu, poprzez służenie Jezusowi, którego tenże Bóg wyznaczył. Masz z tym jakieś kłopoty?

sahcim napisał(a):
chcesz powiedzieć, że z Boga JEDYNEGO "wypływa" coś co nie jest substancjonalnie JEDYNYM Bogiem...?

A czy szatan jest wg ciebie "substancjalnie" Jedynym Prawdziwym Bogiem?
Widzisz sam, że to co piszesz nie ma sensu. Bóg jest Jedyny, a to czemu daje początek nie jest tym Jedynym Bogiem, ale od tegoż pochodzi.

sahcim napisał(a):
no skoro Bóg JEDYNY jest Osobą i Ten który "wypływa" z JEDYNEGO >>Słowo<< jest także Osobą, to i Duch Święty jest Osobą...(czego dowody daje nam Słowo Boże)

Gdzie masz napisane, że "Bóg Jedyny jest Osobą"?
Osobą nazwali Go greccy filozofowie...

Wt sie 27, 2013 12:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):

To w takim razie uważasz, że Jezus kłamał nazywając TYLKO Ojca - Jedynym Prawdziwym Bogiem?
:o absolutnie...Słowo Boże, będąc z natury Bogiem JEDYNYM, poprzez Wcielenie przyjęło ludzką naturę za własną z miłości do ludzi i w zewnętrznym przejawie uznane za człowieka(Jezus) uczyło/wskazywało iż jest tylko JEDEN Bóg nazywając i ucząc tych, którzy uwierzyli Jego Słowu iż On jest Ojcem...
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):

Służę (staram się) tylko Jedynemu Prawdziwemu Bogu - Ojcu, poprzez służenie Jezusowi, którego tenże Bóg wyznaczył. Masz z tym jakieś kłopoty?
ja absolutnie nie mam kłopotów z uznaniem Tego, z którego ust wypływało Słowo JEDYNEGO Boga, za Boga istotowo tożsamego z Ojcem...Ty jednak napisałeś że ten Bóg(Słowo) nie jest tożsamy z JEDYNYM Bogiem zatem jesteś sługą jakiegoś Boga, który nie jest tożsamy z JEDYNYM Bogiem...Obrazek
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):
A czy szatan jest wg ciebie "substancjalnie" Jedynym Prawdziwym Bogiem?
:o a czy Bóg JEDYNY powiedział do któregoś ze stworzonych aniolow "Jam Cię dziś zrodził"...?
nesto napisał(a):
sahcim napisał(a):

Gdzie masz napisane, że "Bóg Jedyny jest Osobą"?
tam, gdzie jest nazwany >>Ojcem<<
Cytuj:
Osobą nazwali Go greccy filozofowie...
8O :o a Mojżesz rozmawiał z Osobą czy z czymś nieosobowym...?
greccy filozofowie nazwali osobą to, co osobą było zanim zostało tak nazwane przez człowieka czyli nie stworzyli niczego sami z siebie, a doszli rozumowo do tego co otrzymali Żydzi poprzez Słowo Boga, któremu uwierzyli... :D

Wt sie 27, 2013 1:17 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 128  Następna strona