Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2019 9:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona
 Jahwe przegrywa ze statystyką. 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
Johnny99 napisał(a):
undo napisał(a):
Udowodnij to.

Zaznaczam, ze nie interesują mnie pseudo-dowody typu:

1. bo tak mówię,
2. bo papież tak mówi,
3. bo w Biblii tak jest napisane,
4. bo w katechizmie jest tak napisane,
5. bo nie może być inaczej.

A jakie cię wobec tego interesują?

Ja nie znam tych dowodów. Gdybym je znał, nie pytałbym Cie o nie.
Podałem co mnie nie interesuje (to jest bardzo pomocne, chcę uniknąć straty czasu).

Podałeś jakieś twierdzenie. Skoro jesteś przekonany o jego prawdziwości, to zakładam, że musisz posiadać dowody.

Śr wrz 24, 2014 1:38 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Johnny99 napisał(a):
undo napisał(a):
Udowodnij to.

Zaznaczam, ze nie interesują mnie pseudo-dowody typu:

1. bo tak mówię,
2. bo papież tak mówi,
3. bo w Biblii tak jest napisane,
4. bo w katechizmie jest tak napisane,
5. bo nie może być inaczej.

A jakie cię wobec tego interesują?

To wg Ciebie nie jest idiotyczne pytanie? Ja bym je zupełnie zignorował.

Śr wrz 24, 2014 1:39 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Przyznajesz, ze to sprzeczność, następnie przeczysz w/w faktom i twierdzisz, że trzeba je teraz zignorować, bo w innym przypadku bozia nie byłaby taka, jak wymyślił sobie KK.

1. na razie żadnym faktom nie zaprzeczyłem,
2. nie zignorować, tylko rozwikłać (o ile zachodzi),
3. ze sprzeczności logicznych nic nie wynika - tyczy się to także takiego czy innego pojmowania "bozi".

Śr wrz 24, 2014 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Wykaż błędy w przedstawionych przeze mnie faktach. Wtedy porozmawiamy.
Nie twierdzę, że w przedstawionych przez Ciebie faktach są błędy. Więc czemu mam je wykazywać.
Cytuj:
Zastanawia mnie jedno: skoro wątek wg Ciebie nie posiada żadnej treści, to co Ty tutaj robisz?
Staram się naprowadzić Cię, abyś albo sformułował coś konkretnego, albo przestał gadać od rzeczy.

Śr wrz 24, 2014 1:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
zefciu napisał(a):
undo napisał(a):
Tak. Przyznaję: nie jestem wszystkowiedzący :( buuuu
Ależ mnie rozszyfrowałeś! Geniusz! :)
Nie oczekuję wszechwiedzy, ale podstawowej wiedzy w temacie, który sam poruszasz.
Cytuj:
Ale rzeczowo porozmawiać i skupić się na treści wątku to już nie potrafisz, prawda?
Wątek nie posiada żadnej treści, bo żadnej mu nie nadałeś.

Zastanawia mnie jedno: skoro wątek wg Ciebie nie posiada żadnej treści, to co Ty tutaj robisz? Nie lepiej byloby zmówić parę zdrowasiek, zamiast tracić czas na wątek bez treści?

Ja tylko na chwilunię i już znikam z wątku.. Otóż jesteś mój drogi klinicznym przypadkiem do którego pasuje "rzucanie pereł przed wieprze".
(Cytat biblijny, więc się nie obrażaj za porównanie do tych w sumie sympatycznych zwierząt.)
Dlaczego? Bo Ty wiesz swoje. Jedyne co może zastanawiać, po co tu przyszedłeś? Bo nie po wiedzę, nie po poradę, nawet nie po to by poczytać opinie na tematy około chrześcijańskie.. Ty już wszystko wiesz i nic Cię nie zaskoczy.

Śr wrz 24, 2014 1:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Podałem co mnie nie interesuje (to jest bardzo pomocne, chcę uniknąć straty czasu).

Potrafisz wskazać, jakie cię nie interesują, więc powinieneś też potrafić wskazać, jakie cię interesują. To bardzo pomocne, chcąc uniknąć straty czasu, polegającej na tym, że ja przedstawiam kolejne dowody, a ty każdy jeden odrzucasz, podnosząc: "taki dowód też mnie nie interesuje, poproszę o kolejny" :wink: Jeżeli jednak, na przykład, wskażesz pewien określony typ dowodu i stwierdzisz, że tylko taki cię interesuje i zarazem okaże się, że dowód tego typu na moje stwierdzenie nie istnieje, problem rozwiąże się natychmiast ;)

Śr wrz 24, 2014 1:50 pm
Odpowiedz z cytatem
Johnny99 napisał(a):
undo napisał(a):

Potrafisz wskazać, jakie cię nie interesują, więc powinieneś też potrafić wskazać, jakie cię interesują. To bardzo pomocne, chcąc uniknąć straty czasu, polegającej na tym, że ja przedstawiam kolejne dowody, a ty każdy jeden odrzucasz, podnosząc: "taki dowód też mnie nie interesuje, poproszę o kolejny" :wink:

nieprawda, znowu probujesz doprowadzic dyskusje do absurdu, zeby na koniec obwiescic, ze unikam dyskusji - robisz to poraz kolejny na tym forum

nieładnie katoliku, zachowujesz sie nieładnie, Twoja bozia sie właśnie gniewa, Jezus placze, matka boska (razem z ciałem) załamuje ręce w niebie...

czego nie zrozumiales w moim pytaniu o dowody?

Śr wrz 24, 2014 1:54 pm
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Ja tylko na chwilunię i już znikam z wątku.. Otóż jesteś mój drogi klinicznym przypadkiem do którego pasuje "rzucanie pereł przed wieprze".
(Cytat biblijny, więc się nie obrażaj za porównanie do tych w sumie sympatycznych zwierząt.)
Dlaczego? Bo Ty wiesz swoje. Jedyne co może zastanawiać, po co tu przyszedłeś? Bo nie po wiedzę, nie po poradę, nawet nie po to by poczytać opinie na tematy około chrześcijańskie.. Ty już wszystko wiesz i nic Cię nie zaskoczy.

Kolejny katolik rozmilowany w obrażaniu :) Brawo dla religii milosci i pokoju!

Co do mojej obecności tutaj: lubię dyskutować. Bardzo mnie interesuje, dlaczego dorosli, zdrowi psychicznie ludzie wierzą w bajki sprzed tysięcy lat.

Spotykam się z chamstwem, probami obrażania mnie, a także z niewiedzą na temat swojej wlasnej wiary. To wiele tłumaczy.

Śr wrz 24, 2014 1:57 pm
Odpowiedz z cytatem
zefciu napisał(a):
undo napisał(a):
Nie twierdzę, że w przedstawionych przez Ciebie faktach są błędy. Więc czemu mam je wykazywać.
Cytuj:
Zastanawia mnie jedno: skoro wątek wg Ciebie nie posiada żadnej treści, to co Ty tutaj robisz?
Staram się naprowadzić Cię, abyś albo sformułował coś konkretnego, albo przestał gadać od rzeczy.

Skoro nie ma błędów, to czemu napisałeś:

"Nie oczekuję wszechwiedzy, ale podstawowej wiedzy w temacie, który sam poruszasz." ?

I czemu sie nie odniosłeś do tych faktów? To są konkrety.

Ty sie starasz mnie naprowadzić? Oj, strasznie Ci dziekuję mój Nauczycielu i Mistrzu!

Oj, a co sie stanie, jak nie Cie nie zadowolę? Rzucisz na mnie klątwę? Naskarżysz do proboszcza? Jeju! Nie rób tego!

Śr wrz 24, 2014 2:02 pm
Odpowiedz z cytatem
Johnny99 napisał(a):

Że jak? To undo unika rozmowy ze mną, zresztą kolejny już raz..

Swiadomie probujesz doprowadzic dyskusję do absurdu. Zazwyczaj Twoj rozmowca zaczyna Cie ignorowac, po czym Ty oznajmiasz triumfalnie, ze mialeś ostatnie słowo a rozmówca 'uciekł'.

Chamskie.

Śr wrz 24, 2014 2:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
"Nie oczekuję wszechwiedzy, ale podstawowej wiedzy w temacie, który sam poruszasz." ?
Bo napisałeś, że nie wiesz, co to KKK.
Cytuj:
Oj, a co sie stanie, jak nie Cie nie zadowolę? Rzucisz na mnie klątwę? Naskarżysz do proboszcza? Jeju! Nie rób tego!
Masz zamiar dyskutować, czy zachowywać się w ten sposób?

Śr wrz 24, 2014 2:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):

Nie spotkałam jeszcze ateisty, który rozumie ten prosty cytat biblijny. Nie rozumie go też wielu wierzących.

Nie dawajcie psom na pożarcie tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.(Mt7,6)
To niedowartościowanie tajemnicy. Nie wolno tego przekazywać niewtajemniczonym.
Prawdy wiary, zasady moralności chrześcijańskiej, czy bogactwo Ewangelii, mogą być przekazywane wyłącznie ludziom dobrej woli, ludziom otwartym na wtajemniczenie.

Jezus przypomina tu o podziale ludzi na wtajemniczonych i takich, których zachowanie przypomina reakcje psów i świń. Uczeń Chrystusa powinien znać się na ludziach do tego stopnia, by mógł rozpoznać w nich psa lub świnię.
Kto nie umie rozpoznać się na takich ludziach i wejdzie w bliski kontakt z nimi, sam poniesie wielką szkodę i narazi na zniszczenie ewangeliczne skarby. Jezus mówi o podeptaniu przez świnie ewangelicznej perły i o poranieniu tych, którzy nieopatrznie podrzucili je świniom. Świni należy podać żołędzie, a nie perły. Winę za zniszczenie pereł ponosi ten kto je świniom podał.

Śr wrz 24, 2014 2:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
nieprawda, znowu probujesz doprowadzic dyskusje do absurdu, zeby na koniec obwiescic, ze unikam dyskusji - robisz to poraz kolejny na tym forum

Ech.. no dobrze, proszę bardzo, oto dowód:

Twierdzenie:

A: osiągający zbawienie niechrześcijanie zawsze dostępują go – choć o tym nie wiedzą – dzięki Chrystusowi, Duchowi Świętemu i Kościołowi.

Udowodnimy je przez wykazanie błędności twierdzenia przeciwnego, to jest:

B: osiągający zbawienie niechrześcijanie nie zawsze dostępują go dzięki 1) Chrystusowi, 2) Duchowi Świętemu i 3) Kościołowi.

Jest to nieprawda, skoro zgodnie z Deklaracją DOMINUS IESUS:

Chrystus: Należy (…) uznać za przeciwne wierze chrześcijańskiej i katolickiej te propozycje rozwiązań, które przyjmują możliwość zbawczego działania Boga poza obrębem jedynego pośrednictwa Chrystusa.

Duch Święty: działanie Ducha Świętego nie dokonuje się poza działaniem Chrystusa ani obok Niego. Jest to jedna i ta sama ekonomia zbawcza Boga Trójjedynego, urzeczywistniona w tajemnicy wcielenia, śmierci i zmartwychwstania Syna Bożego, spełniona przy współdziałaniu Ducha Świętego i ogarniająca swym zbawczym zasięgiem całą ludzkość i cały świat: «Ludzie zatem mogą wejść w komunię z Bogiem wyłącznie za pośrednictwem Chrystusa, pod działaniem Ducha>>

Kościół: Kościół jest «powszechnym sakramentem zbawienia», ponieważ będąc zawsze w tajemniczy sposób złączony z Jezusem Chrystusem Zbawicielem i podporządkowany Mu jako Głowie, w planie Bożym [i]ma nieodzowny związek ze zbawieniem każdego człowieka.[/i]

Skoro zatem błędne jest twierdzenie B, to a contrario prawdziwe jest twierdzenie A.

QED.

Ostatnio edytowano Śr wrz 24, 2014 2:36 pm przez Johnny99, łącznie edytowano 1 raz

Śr wrz 24, 2014 2:35 pm
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
undo napisał(a):

Nie spotkałam jeszcze ateisty, który rozumie ten prosty cytat biblijny. Nie rozumie go też wielu wierzących.

Nie dawajcie psom na pożarcie tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.(Mt7,6)
To niedowartościowanie tajemnicy. Nie wolno tego przekazywać niewtajemniczonym.
Prawdy wiary, zasady moralności chrześcijańskiej, czy bogactwo Ewangelii, mogą być przekazywane wyłącznie ludziom dobrej woli, ludziom otwartym na wtajemniczenie.

Jezus przypomina tu o podziale ludzi na wtajemniczonych i takich, których zachowanie przypomina reakcje psów i świń. Uczeń Chrystusa powinien znać się na ludziach do tego stopnia, by mógł rozpoznać w nich psa lub świnię.
Kto nie umie rozpoznać się na takich ludziach i wejdzie w bliski kontakt z nimi, sam poniesie wielką szkodę i narazi na zniszczenie ewangeliczne skarby. Jezus mówi o podeptaniu przez świnie ewangelicznej perły i o poranieniu tych, którzy nieopatrznie podrzucili je świniom. Świni należy podać żołędzie, a nie perły. Winę za zniszczenie pereł ponosi ten kto je świniom podał.

Haha. Gratuluję. Ewangeliczne skarby :)

Znam też jeden taki 'skarb' - bardzo podobny do tego, ktory przytoczyłeś: Jezus miłosierny rzekł (podobno): "Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza."

Wiele w Was systemowej nienawiści to wszystkiego co odmienne, katolicy.

A czy mozemy powrócić do głównego wątku?

Śr wrz 24, 2014 2:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
A czy mozemy powrócić do głównego wątku?
Głównym wątkiem jest to, że Ty twierdzisz, ale nie potrafisz uzasadnić w żaden logiczny sposób, iż z faktu rozkładu geograficznego religii wynika, że Bóg nie jest miłosierny.

O czym tu dyskutować - roj sobie, co chcesz.

Śr wrz 24, 2014 2:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona