Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 27, 2020 7:32 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 jak sensownie odpowiedzeić na następujący zarzut? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post jak sensownie odpowiedzeić na następujący zarzut?
Jak sensownie odpowiedzieć K. Wojewódzkiemu na te jego słowa:

(...) Uczestniczyłem ostatnio w pogrzebie Ani Przybylskiej. Padały slogany o tym, że „Bóg jest łaskawy i sprawiedliwy”. To największe kłamstwo, jakie czytałem, od dwóch tysięcy lat. Tylko bezlitosny egoista potrafi zabrać młodą matkę trójce dzieciaków - opowiada Wojewódzki (...)

Z góry dzięki za pomoc.
D

So paź 25, 2014 9:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: jak sensownie odpowiedzeić na następujący zarzut?
Można przeczytać 3 rozdział Księgi Rodzaju - jest tam opisane z jakiego powodu śmierć i choroby znalazły się na świecie i czy to Bóg o tym zadecydował...

N paź 26, 2014 12:21 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nie da się pogodzić dwóch postaw- ateisty który nie wierzy w życie wieczne, i chrześcijanina który wierzy.
Poprostu się nie da, to inne planety.
Przeczytałam kiedyś zdanie- "młody człowiek zachorował na raka, bardzo cierpiał. Oczywiście było to straszne. Ale podczas choroby się nawrócił, przyjął Sakramenty, ofiarował swoje cierpienie w różnych intencjach, zmarł w łasce uświęcającej. Ta choroba być może była najlepszym, co spotkało go w życiu".
Jeśli nasze życie istnieje tylko na ziemi, to tak, śmierć młodej osoby jest straszna, nie da się z tym pogodzić itd.
Ale jeśli nasze kilkadziesiąt lat tu to tylko maleńki przedsionek wieczności, jeśli Pan Bóg dla każdego z nas ma swój pełen miłości plan patrzymy całkiem inaczej.
Kiedyś usłyszałam na kazaniu- czytacie wizje o katastrofach, kataklizmach. Boicie się? Dlaczego? Idziemy do Nieba, hip hip hurra! :wink: Ja wiem że to takie żartobliwe ujęcie sprawy, ale coś w tym jest.
Boimy się cierpienia fizycznego , boimy się straty bliskiej osoby, żałoby, to normalne, ludzkie. Cierpienie fizyczne i psychiczne jest wpisane w nasze ziemskie życie. Cierpimy przeżywając żałobę i to jest oczywiste. Ale nasze życie nie konczy się wtedy, a ze zmarłą osobą mamy spotkać się w Niebie i już nigdy się nie rozstać.
Tylko...................... powiedz to ateiście, i tak nic nie zrozumie.....

Pn paź 27, 2014 2:35 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Dla nas śmierc jest dramatem, dla Pana Wojewódzkiego ateisty szczególnym, gdyż kończy wszystko. Śmierć dla Boga jest jedynie etapem życia człowieka, potem może być dużo lepsze ale i tragiczniejsze w zależności od jakości życia tu i teraz.
dlaczego Bóg zabiera ludzi w młodości? tego nigdy się nie dowiemy, ale dobrym przykładem jest Hiskiasz, Bóg zapowiedział że umrze w młodości on w modlitwie prosił o wydłużenie zycia, wszystkie swoje błędy zyciowe popełnił w tym wydłużonym czasie życia. czy warto było?

Pn paź 27, 2014 2:56 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
dominik14102 napisał(a):

(...) Uczestniczyłem ostatnio w pogrzebie Ani Przybylskiej. Padały slogany o tym, że „Bóg jest łaskawy i sprawiedliwy”. To największe kłamstwo, jakie czytałem, od dwóch tysięcy lat. Tylko bezlitosny egoista potrafi zabrać młodą matkę trójce dzieciaków - opowiada Wojewódzki (...)

A tylko tępak nie potrafi się odnieść do całego kontekstu - pogrzebu chrześcijańskiego i związanej z tym zdarzeniem wiary, zakładającej dalsze życie.. Nie musi w to wierzyć, jak nie wierzy, ale powinien jako rzekomo inteligentny człowiek przyjąć takie założenia tej wypowiedzi do wiadomości.
Zwłaszcza że z tego co mi się kojarzy A. Przybylska (gdzieś czytałem fragment w którym to mówiła) że na nowo się zaprzyjaźniła z Bogiem.

Pn paź 27, 2014 3:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Widzę, że macie problemy z czytaniem. Jaki by Pan Wojewódzki nie był to on porusza tutaj temat dzieci, a nie tego, że zabrano życie i możliwości młodej osobie. Zabrano Matkę dzieciom. A Wy jak jeden mąż z perspektywy osoby, która umiera.

Pn paź 27, 2014 7:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tyle, że jak już zauważono w pierwszej odpowiedzi w tym temacie, Wojewódzki kieruje pretensje pod złym adresem.

Pn paź 27, 2014 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To jest pytanie o zło - dlaczego jest na świecie. A czy pytamy o p.Przybylską, o jej dzieci kogokolwiek innego - to już tylko odmiany tego samego pytania.

Pn paź 27, 2014 8:16 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
dominik14102 napisał(a):

...

Myślę, że nie koniecznie trzeba Panu Wojewódzkiemu odpowiadać, nie czas, nie miejsce i nie zawsze trzeba zajmować stanowisko.
Przede wszystkim nie można oceniać nikogo, pana Kuby też nie.
Współczesny człowiek ucieka od śmierci (to jest tabu), więc pewnie się gubi w jej pojmowaniu, może złe słowo w jej przyjęciu. Ludzie umierają najczęściej sami w cywilizowanym wydawałoby się świecie, a z drugie strony film, gry redukują pojmowanie śmierci - więc dziwić się nie trzeba utyskiwaniu.

Pozdrawiam

Pn paź 27, 2014 8:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kto wie jakie są plany Pana Boga?

Kim stałby się Karol Wojtyła, gdyby nie stracił w dzieciństwie mamy?
Czy Jego szczególna cześć Dla Maryi byłaby taka sama? Czy zostałby papieżem i Takim Papieżem?

Nawet dla wierzącego krzyż jest zagadką. A cóż dopiero dla ateisty?
I wierzącemu trudno zrozumieć sens cierpienia.

Szkoda tylko, że ateiści przypominają sobie o Bogu tylko wtedy, kiedy chcą Mu coś "wygarnąć".

Śr paź 29, 2014 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dominik14102 napisał(a):

Z góry dzięki za pomoc.
D

Kuba W. zawsze cos musi 'posunąć' -najczęsciej jak chory w kubeł- aby potem o tym mówiono (jakby zresztą było o czym mówić). W takim samym tonie mówia często co bardziej zapiekli ateisci. Nie ma sensu odpowiadać.

Śr paź 29, 2014 11:34 pm
Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):

Kuba W. zawsze cos musi 'posunąć' -najczęsciej jak chory w kubeł- aby potem o tym mówiono (jakby zresztą było o czym mówić). W takim samym tonie mówia często co bardziej zapiekli ateisci. Nie ma sensu odpowiadać.

No to tak po chrześcijańsku i katolicku, obrazić, dokopać i spuentować i wszystko super, co? A wystarczyło ostanie zdanie.
Warto tłumaczyć ateistom i tym co mają problem z wiarą, ale nie zawsze jest czas i miejsce, więc często trzeba się powstrzymać i już. Pan Kuba, może lepiej Kuba nie przyjmuje widać pojmowania świata przez pryzmat wiary - może wart jeszcze poczekać, a może nie ma szans na zmianę - ja tego nie wiem, ale to nie powód by mu kubły i pomyje serwować.

Pozdrawiam

Cz paź 30, 2014 9:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zawsze jednak najistotniejszy jest motyw dla którego cokolwiek się mówi. Śledzi się nie co, ale dlaczego...Najpiękniejsze słowa mogą wypływać z niecnych intencji (świadomych lub nie) a nieudolność w wypowiadaniu się może kryć dobroć.
Jest więc słuszne powiedzenie, że worek soli trzeba zjeść, by poznać drugiego człowieka. Odkrywa się w sytuacjach trudnych.

Odpowiedziałabym mu osobiście, że widzimy inaczej świat. On zupełnie by tego nie zrozumiał. I na tym etapie należy to pozostawić. A dlaczego? Mamy odpowiedź w NT. Musi sam zacząć kołatać i dopytywać a wierzący powinien mieć przekonanie, że to pytanie wynika ze szczerości serca a nie z tego, by perły podeptać. Taka jest kolejność nawracania wskazana na przykładzie Pawła. Najpierw relacja grzesznik- Bóg a potem Bóg odsyła do Kościoła. I należy się liczyć z tym, że Kościół wcale chętnie nie przyjmie, u Pawła tak było, więc mamy odniesienie. I co było dalej? Nie było dla Niego roboty w tym Kościele, szył namioty. Nadal mu nie ufano.

Cz paź 30, 2014 9:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
JarStary napisał(a):

No to tak po chrześcijańsku i katolicku, obrazić, dokopać i spuentować i wszystko super, co? A wystarczyło ostanie zdanie.

Akurat Kubuś wielokrotnie 'zabłysnął' chamskimi wypowiedziami, jak chcesz to poszukam i zapoznam Cię z nimi. Jako osobę publiczną obowiązuje go chyba jakaś podstawowa przyzwoitość?

Obrońco uciśnionych, poszukaj ich tam gdzie naprawdę są.

Cz paź 30, 2014 10:13 am
Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):
Akurat Kubuś wielokrotnie 'zabłysnął' chamskimi wypowiedziami, jak chcesz to poszukam i zapoznam Cię z nimi. Jako osobę publiczną obowiązuje go chyba jakaś podstawowa przyzwoitość?

Obrońco uciśnionych, poszukaj ich tam gdzie naprawdę są.

To jest off i mam tego świadomość.

Proszę więc nie krępuj się i poszukaj z chęcią się zapoznam z tym chamstwem w moim wykonaniu.
Co masz na myśli osoba publiczna? Mam wrażenie, że nie rozumiesz tego określenia.
Jakbyś nie cisnął Pana Kuby - t bym nie znalazł - ja w odróżnieniu od Ciebie nie szukam, nie drążę - jak widzę to reaguję.

Wracając do tematu ja n ie znam intencji Kuby (lub pana Wojewódzkiego) akurat w tym konkretnym przypadku, ale przy takich emocjach jest naturalnym nie poruszanie danej sprawy - tak mi się wydaje.

Pozdrawiam

Cz paź 30, 2014 11:09 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona