Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lut 23, 2020 4:56 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Moje postrzeganie wiary 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje postrzeganie wiary
Ja poznasz, że to drogowskaz do Boga a nie choroba psychiczna?
Czemu różne rzekome drogowskazy do Boga wskazują dokładnie przeciwne kierunki?

Pn lis 10, 2014 11:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Są indywidualne dostosowane do tego kogo dotyczą.
Ja też od razu o tym pomyślałem ze mi odbiło. Pomimo mojego wielkiego doznanego wrażenia.
Bym jednak nie zwodził sam siebie, powtórzyło się dokładnie to samo, choć jeszcze o poszerzonym znaczeniu. Złudzenia jakie towarzyszą nam, mnie także, pozostają martwe, identyczne.
Ja natomiast poznałem to samo, jednak rozwijające się z upływem czasu, samo nic się nie rozwija, tak jak złudzenie się nie rozwija.

Pn lis 10, 2014 11:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Och, są choroby, które pięknie się rozwijają, i są psychotropy, które dają o wiele wspanialsze doznania, przeróżne, głebokie, prawdziwe.

I co z tym?: Czemu różne rzekome drogowskazy do Boga wskazują dokładnie przeciwne kierunki?

Pn lis 10, 2014 12:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Doznałem piorunującego wrażenia.
Długo trwało zanim, umiałem pojąć co to było i do czego zmierzało.
Mówię ci że łatwiej jest przyjąć, to co od Boga pochodzi na wiarę, aniżeli poznać to wprost na sobie.
Tak jest też z Bogiem, jeśli ktoś informuje nas o Nim, to łatwiej jest, uwierzyć, trudniej przyjąć, jednak jedno i drugie wiedzie nas do tej samej prawdy. Tu się okazuje nasza wolna wola wyboru.

Trafne spostrzeżenie. Powinno pobudzić niewierzących.

Doznałem i wciąż doznaję Jego piorunojącego działania. Tego życzę więc każdemu niedowiarkowi. Doświadczenia Jego realności. Jak już ktoś zakosztował Jego wspaniałości, to nikt i nic nie jest w stanie odwieść go od Boga.
Rozsądniej jest przyjąć teraz na wiarę, Jego istnienie i zainteresowanie śmiertelnikiem. Bo na Sądzie z pewnością będzie za późno. A przed tym NIKT się nie wywinie. Każdy dokonuje wyboru TERAZ. Przyjdzie chwila kiedy już będzie to niemożliwe...

Pn lis 10, 2014 1:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Silne doznanie, doświadczenie realności, wspaniałość...
Może powinieneś o tym pogadać ze specjalistą?...

Pn lis 10, 2014 1:26 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Acro napisał(a):
Ludzie też wierzą, że ich śledzi ufo i czyta ich myśli - też przecież nie dzięki argumentom.

to co innego, temat rzeka....
Acro napisał(a):
To tłumaczy też dziwny teryrorializm Bogów - w Polsce działa niemal tylko Bóg katolicki, w USA protestancki, na Bliskim Wchodzi - muzułmański etc.

tak więc nie o takim Bogu pisałam, to ludzkie wymysły właśnie. Bóg nie jest ani katolicki, ani protestancki, ani nawet żydowski :) Masz typowe, stereotypowe, nawet dość polsko-katolickie postrzeganie w tym zakresie.
Acro napisał(a):
I mnie (i wszystkich znanym mi osobiście ateistów) to dotyczy - byliśmy wierzący, porzuciliśmy mitologie.

zonk :lol: ci, których znam nie porzucili wiary, bo nigdy wcześniej nie wierzyli w Boga :D Znowu twój SCHEMAT.

Pn lis 10, 2014 1:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Acro napisał(a):
i są psychotropy, które dają o wiele wspanialsze doznania, przeróżne, głebokie, prawdziwe.

i co się z czasem, po latach, dzieje z takimi ludźmi? Dałbyś już spokój z dziecinnymi "argumentami", bądźmy poważni. Chcesz to łykaj, ciesz się chwilowym uniesieniem, dobrym nastrojem, wizjami, które zamiast pomagać, z czasem niszczą człowieka.itd.

Pn lis 10, 2014 1:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mamali napisał(a):
Acro napisał(a):
i są psychotropy, które dają o wiele wspanialsze doznania, przeróżne, głebokie, prawdziwe.

i co się z czasem, po latach, dzieje z takimi ludźmi? Dałbyś już spokój z dziecinnymi "argumentami", bądźmy poważni. Chcesz to łykaj, ciesz się chwilowym uniesieniem, dobrym nastrojem, wizjami, które zamiast pomagać, z czasem niszczą człowieka.itd.

A co się ma dziać.Faktycznie, biskupami nie zostali, ale ty chyba tez nie.

Pokazuję ci tylko, ze argument z wewnętrzego przekonania i dobrego samopoczucia jest tak samo dobry w przypadku wierzeń religijnych, jak narkotyków, choroby psychicznej czy patologii w rodzaju sadyzmu. Nie jest? To wykaż różnicę.

Pn lis 10, 2014 3:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
to co innego, temat rzeka....

Na czym polega ta różnica?

Cytuj:
tak więc nie o takim Bogu pisałam, to ludzkie wymysły właśnie. Bóg nie jest ani katolicki, ani protestancki, ani nawet żydowski :) Masz typowe, stereotypowe, nawet dość polsko-katolickie postrzeganie w tym zakresie.
Czyli ten sam Bóg jednocześnie domaga się, aby wroga zjeść, zamęczyć torturami przy palu męczarni, nadstawić mu drugi policzek i nakarmić makaronem? No tak, seems legit! :D

Cytuj:
Cytuj:
Acro napisał(a):
I mnie (i wszystkich znanym mi osobiście ateistów) to dotyczy - byliśmy wierzący, porzuciliśmy mitologie.
:lol: ci, których znam nie porzucili wiary, bo nigdy wcześniej nie wierzyli w Boga :D Znowu twój SCHEMAT.

Czyli wiesz lepiej ode mnie i moich znajomych, czy byliśmy czy też nie byliśmy wierzący? Hmmm, jak by to powiedzieć... Może lepiej nie będę komentował... Czytasz w myślach, masz widzenia, silne i realne doznania, to jednak nie moja branża...

Pn lis 10, 2014 3:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Acro
Specjalistą od doznań od Boga, jest Kościół.
Już dawno to zgłosiłem.
Spóźniłeś się z radą.
I nie o radość tu chodzi, choć ona też towarzyszy tym doznaniom.
Co możesz na ten temat mówić, jeśli tego nie przeżyłeś?
Choroba psychiczna jeśli się pojawia, to i znika i ma powód który każdy zainteresowany zna.
Prawda raz się pojawiająca nigdy nie znika.
Lecz co tobie tłumaczyć, jak dla ciebie radość dowolnego rodzaju, to to samo.
Poza tym używasz przeciwnych i nie trafionych argumentów, zwłaszcza że nie uznajesz Boga.
Jeśli się czegoś nie uznaje, nie ma się żadnych argumentów, w tej kwestii.
Prowadzisz więc jałową dyskusję, pewno też grę, z wiadomych sobie powodów.
Jeśli coś cię bulwersuje, nie mówisz tego wprost, a skupiasz się z tym na Bogu, ze On tego winien, to po prostu ujadasz na wiwat.
Ja też nie wszystko znoszę co spostrzegam, lecz jak mam możliwość, to kieruję to tam, gdzie to ma z tym związek.
O tym za co odpowiada Bóg, trzeba rozmawiać z nim samym, a nie obciążać innych ludzi, którzy mogą tylko za siebie odpowiadać.
Możesz nie wierzyć temu o czym piszę.
Napisz więc ze nie wierzysz, ty natomiast, wyrokujesz o chorobie na odległość. Przytaczasz swoje ku temu powody, mniemanie, ja natomiast nie spotkałem dotąd w swym życiu, by jakikolwiek specjalista, wypowiadał się w jakiejś kwestii, nawet jemu znanej, nie mając danych o tym.

Pn lis 10, 2014 6:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A specjalistami od strzyg i utopców są wiedźmini, więc nie można twierdzić że ktoś, kto utrzymuje, że takowe regularnie spotyka, ma nierówno pod sufitem?

Poza bogami nie uznaję też istnienia smoków i wampirów, więc nie mam prawa czepiać się tych, którzy upierają się, że takowe byty istnieją?

Nie wyrokuję o Twojej chorobie - wielokrotnie powtarzałem, że się na psychiatrii nie znam. Pokazuję ci tylko, ze argument z wewnętrznego przekonania i dobrego samopoczucia jest tak samo dobry w przypadku wierzeń religijnych, jak narkotyków, choroby psychicznej czy patologii w rodzaju sadyzmu. Nie jest? To wykaż różnicę.

Pn lis 10, 2014 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Poza bogami nie uznaję też istnienia smoków i wampirów, więc nie mam prawa czepiać się tych, którzy upierają się, że takowe byty istnieją?

Tak nie masz prawa, bo nie wiesz o czym mówią.
Nie ma takowych nauk, na temat wiary w Boga istnieją nauki.
Co do radości zgoda, złodziej jak ukradł i uszło mu to na sucho, też ma poczucie radości, mało tego jest miły, dla tego kogo wcześniej okradł, jak wierny piesek.

Pn lis 10, 2014 7:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sugerujesz, że dopóki nie pojawili się pierwsi teologowie, to wiara religijna była jednak chorobą psychiczną?

Rozumiem, że jak bank Ci powie, że Twoje pieniądze przepadły, bo UFO je okradło, to pokiwasz ze zrozumieniem głową, bo wszak nie ma prac badających interakcje bankowości z ufoludkami?

Mnie się wydaje, że psychiatrzy jednak dobrze wiedzą, a czym tacy ludzie mówią.

Pn lis 10, 2014 7:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zasięgnij opinii u psychiatrów, sam powiedziałeś że się na tym nie znasz.
Potem nam ją przedstaw, wtedy postąpisz uczciwie.

Pn lis 10, 2014 7:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że roboczo możemy uznać, że zasięgnąłem. Ze znajomą psychiatrą nie raz i nie dwa gadaliśmy o jej pracy i generalnie tego typu urojenia, manie, natręctwa się leczy. Choć, naturalnie, jest malusia szansa, że strzygi i południce istnieją i się wygłupiamy. Np. Ty na pewno bierzesz taką możliwość bardzo poważnie pod uwagę, prawda?

Pn lis 10, 2014 7:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona