Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 14, 2020 10:14 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona
 Demokracja ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Demokracja ?
Każdy będzie mieszkać gdzie chce, płacić tyle ile chce podatku, nikt nikogo o zgodę nie będzie pytać- to nie jest żadna pokora tylko brak posłuszeñstwa i pycha z tym związana.

So lis 22, 2014 10:32 am
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
amanda_m napisał(a):
To co do czego mam jeszcze wątpliwości to które grzechy należy tolerować, a za które karać.

Za maly jestem i za glupi ,by Ci na to odpowiedziec.

Pozwól że w takim razie dopytam o jeszcze inną rzecz, odnośnie karania: czy potrafiłbyś wskazać grzechy, za które należy się kara śmierci?

Proszę trzymać się tematu dotyczącego demokracji. Zapytania o grzech wybiegają poza tę tematykę. Możecie porozmawiać o nim w innym wątku (merss)

So lis 22, 2014 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Każdy będzie mieszkać gdzie chce, płacić tyle ile chce podatku, nikt nikogo o zgodę nie będzie pytać- to nie jest żadna pokora tylko brak posłuszeñstwa i pycha z tym związana.

Czy wiec ci, ktorzy ida do kosciola, jezeli zechca i nikt ich nie sprawdza czy poszli, a gdy przyjda, to wrzucaja na tace tyle ile sami zapragna, a jezeli nie zechca to nie wrzucaja- czy oni takze sa pyszalkami i czy sa nieposluszni ?

A ja Ci powiadam:

Gdy Wladza ulozona bedzie wedlug Jego Woli- to JEST MADRZE- wtedy ludzie poznaja Swietosc Wladcow.
Wtedy bedzie podobnie, jak jest teraz z Kosciolem.
Bo jak teraz tyle wrzucaja na tace ile sami zapragna, a nikt ich nie sprawdza, tak podobnie w Tysiacletnim Krolestwie dawac beda podatki.

Z dobrej woli, wedlug uznania.
I wtedy kiedy zapragna.

Wtedy Krolowie nadmiar miec beda.

Tu bowiem JEST Prawda:

Chciwosc biede urodzi i kleske.
A z powsciagliwosci, poprzestawania na malym- nadmiar sie rodzi, bogactwo.

Takze z chciwosci upadna wiec wladcy obrzydliwosci (demokratycznej).

Bo chciwosc matka jest kleski.

To JEST Prawda.

N lis 23, 2014 4:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To prawda, że gdyby ci/ten co rządzą/rządzi sprawowali rządy dobre, to by nie musiało być żadnych przymusowych danin. Bo ludzie sami by dawali widząc, że dobrze się dzieje dookoła nich i w kraju. To jest dawaliby, gdyby widzieli, że pieniądze, które dają czemuś służą.

Tymczasem zabieranie pod przymusem pieniędzy, metodą za morde i do pługa jest konieczne, ponieważ ludzie dobrowolnie by nie dali widząc jak jest.

Pn lis 24, 2014 12:19 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
KarzełReakcji napisał(a):
To prawda, że gdyby ci/ten co rządzą/rządzi sprawowali rządy dobre, to by nie musiało być żadnych przymusowych danin. Bo ludzie sami by dawali widząc, że dobrze się dzieje dookoła nich i w kraju. To jest dawaliby, gdyby widzieli, że pieniądze, które dają czemuś służą.

Szczerze w to wątpię. Ludzie różni są. Dla niektórych nigdy nie będzie "dobrze". Niektórzy nawet, jeśli uznaliby, że jest dobrze, to i tak nie byliby skłonni do dobrowolnego oddawania pieniędzy na wspólny cel, bo przecież mogą przeznaczyć je dla siebie tylko, z ich punktu widzenia przyniesie im to nieporównywalnie większe korzyści.

Pn lis 24, 2014 12:33 am
Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
undo napisał(a):

Kłamiesz. Nie masz na to żadnych dowodów. Nieładnie, kłamczuszku.

Napisalem Prawde.
Tak jak JEST.

Wybrancy ludowi sa zbrodniarzami.

Myśle, że lekarz źle Ci dobiera leki...

Sądzisz, ze mozesz ot tak sobie bezkarnie oskarżać ludzi o zbrodnie nie posiadając żadnych dowodów na to?

Pn lis 24, 2014 9:26 am
Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):

Cytuj:
Ojej. A Watykan Ci sie nie podoba?

Kuria Rzymska jest w mocy Lucyferian.
Prawdziwy Papiez jest wiezniem Watykanu.

Jezusie nazareński ileż Ty jadu wylewasz frustracie mój miły :D

A kimże wg Twojego umysłu (który wie wszystko! :D ) jest ten 'Prawdziwy Papież', który jest więziony przez Watykan? :)))

Pn lis 24, 2014 9:34 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I Never Said... napisał(a):
Szczerze w to wątpię. Ludzie różni są. Dla niektórych nigdy nie będzie "dobrze". Niektórzy nawet, jeśli uznaliby, że jest dobrze, to i tak nie byliby skłonni do dobrowolnego oddawania pieniędzy na wspólny cel, bo przecież mogą przeznaczyć je dla siebie tylko, z ich punktu widzenia przyniesie im to nieporównywalnie większe korzyści.

Jednak przymus nie jest rozwiązaniem. Czym różnimy się od innych agresorów postępując pod egidą przymusu? Tylko skalą. Tak jak mówi MJ w Kościele mamy dobrowolność, kto chcę na tace daje, kto nie chce nie daje - to jest wzór. Ja wierze w to, że ludzie widząc, że ich pieniądze przynoszą dobro im samym i innym decydowaliby się na dobrowolne wpłaty. Wyjątkami byliby psychopaci i socjopaci.

Pn lis 24, 2014 11:29 am
Odpowiedz z cytatem

Jednak przymus nie jest rozwiązaniem. Czym różnimy się od innych agresorów postępując pod egidą przymusu? Tylko skalą. Tak jak mówi MJ w Kościele mamy dobrowolność, kto chcę na tace daje, kto nie chce nie daje - to jest wzór. Ja wierze w to, że ludzie widząc, że ich pieniądze przynoszą dobro im samym i innym decydowaliby się na dobrowolne wpłaty. Wyjątkami byliby psychopaci i socjopaci.

Po pierwsze: Kosciol Katolicki dzialal w historii odwrotnie, niz mowisz. Obowiązkowe haracze, dziesieciny, podatki koscielne sprawily, ze jest jedną z najbogatszych organizacji na swiecie. Nie bylo tam dowolności/dobrowolności. Mijasz się z prawdą.

To, ze teraz KK nie dziala w ten sposob nie znaczy, ze jest taki dobroduszny i wspanialomyslny, tylko znaczy, ze zostal do tego zmuszony: nowoczesne spoleczenstwa w koncu uzyskaly swiadomosc i odcięły sie od tego typu dzialan noszących znamiona działalności pasożyta.

Co nie oznacza, ze takich wysiłków KK nie czyni, polecam lekturę:

http://www.sfora.biz/gospodarka/Kazdy-P ... iol-a39772

Więc proszę Cię, miejże trochę uczciwości. Kościół Katolicki i umiłowanie dobrowolności? Really?

Pn lis 24, 2014 12:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
MJ napisał(a):
undo napisał(a):

Kłamiesz. Nie masz na to żadnych dowodów. Nieładnie, kłamczuszku.

Napisalem Prawde.
Tak jak JEST.

Myśle, że lekarz źle Ci dobiera leki...

Sądzisz, ze mozesz ot tak sobie bezkarnie oskarżać ludzi o zbrodnie nie posiadając żadnych dowodów na to?

Wybrancy ludu sa zbrodniarzami.
Lecz lud jeszcze nie widzi.

Ostatecznie zobacza dopiero po wyborze "Najlepszego".
Gdy "najlepszy na swiecie" da sie im poznac.
Po owocach.
Ten, ktorego sami pragneli.

Niestety to JEST Prawda.

JFK senior zabity byl przy udziale Georga Busha seniora.
JFK junior przy udziale Georga Busha juniora.

Dwa razy George przykladal reke do morderstwa Johna.
Jerzy dwa razy uczestniczyl w zabojstwie Jana.

Ojciec zabijal ojca.
A syn syna.

To znaczy: mieli w tym udzial.

To JEST Prawda.

Nie ma przypadkow, sa tylko Znaki.

Cytuj:
bezkarnie oskarżać ludzi o zbrodnie nie posiadając żadnych dowodów na to

Przeciez wystarczy tylko patrzec chocby na to, co sami pokazali o WTC 911. I wystarczy tylko myslec.
To sa wystarczajace dowody na zbrodnie, ktorej dokonali trzymajacy wladze: to co sami pokazali i co sami mowili.

Czy wiec ten, ktory zdolny jest zamordowac kilka tysiecy mieszkancow wlasnego kraju, by miec pretekst do wojny nie jest zdolny uciec sie do usuniecia tego, ktory mu przeszkadza?

Lecz to nie moja wina, ze slepy jestes i ze nie uzywasz rozumu.

Przyjacielu, ja Ci rozumem dowodze, ze "najlepszy z ustrojow" opiera sie na najglupszych zasadach.
Ty jednak sie ludzisz ,iz glupie zasady zrodza dobre owoce.

Madrzejsi ode mnie juz dawno temu glosili, iz w "najlepszym ustroju" wladze zawsze sprawuje ukryta hierarchia, mamiaca ludzi z ukrycia.
O tym zaswiadcza takze historia.

Ty jednak sie ludzisz, ze rzeczywistosc jest taka jak glosi kapliczka (medialna).

Czy to wiec moja jest wina, ze nie uzywasz rozumu, lecz wolisz zludzenia?

Pn lis 24, 2014 12:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo

Jak społeczeństwo może uzyskać świadomość? Czy to jakaś nowa wiara, o której nie wiem?

Cieszmy się, że to Kościół, jako instytucja jest bogaty i dzięki temu może pomagać innym, udzielać tego bogactwa poprzez misje charytatywne i dobroczynne inicjatywy.

Są bowiem na tym świecie bogate korporacje, których właściciele nie myślą o nikim i niczym poza własnym zyskiem. To właśnie ludzie, którzy pociągają za sznurki, siedzą za tronem króla i mają mnóstwo pieniędzy, dużo więcej niż Kościół. Budują oni, ale tylko i wyłącznie piramidę ze swojej własnej pychy. Chcą wykorzystywać nowoczesne technologie (transhumanizm), aby przedłużać swe własne życie, dokonać depopulacji, a z reszty zrobić niewolników.

Świat wygląda bowiem inaczej niż wmawia nam hipnotyzujący ekran. To co jest oczywiste staje się zaciemnione, kiedy powtórzy się to w określony sposób w zniekształconej wersji na ekranie.

Wszędzie szukasz okazji by wytknąć coś Kościołowi, lecz ja Ci powiem prawdę o Tobie, która brzmi tak, że z jakiegoś powodu Kościół Ci nie pasuje. Nie wiem z jakiego powodu, natomiast wiem, że gdzieś tam się czai zły duch, który podsuwa określone myśli.

Pn lis 24, 2014 12:52 pm
Odpowiedz z cytatem
undo

Jak społeczeństwo może uzyskać świadomość? Czy to jakaś nowa wiara, o której nie wiem?

Cieszmy się, że to Kościół, jako instytucja jest bogaty i dzięki temu może pomagać innym, udzielać tego bogactwa poprzez misje charytatywne i dobroczynne inicjatywy.

Są bowiem na tym świecie bogate korporacje, których właściciele nie myślą o nikim i niczym poza własnym zyskiem. To właśnie ludzie, którzy pociągają za sznurki, siedzą za tronem króla i mają mnóstwo pieniędzy, dużo więcej niż Kościół. Budują oni, ale tylko i wyłącznie piramidę ze swojej własnej pychy. Chcą wykorzystywać nowoczesne technologie (transhumanizm), aby przedłużać swe własne życie, dokonać depopulacji, a z reszty zrobić niewolników.

Świat wygląda bowiem inaczej niż wmawia nam hipnotyzujący ekran. To co jest oczywiste staje się zaciemnione, kiedy powtórzy się to w określony sposób w zniekształconej wersji na ekranie.

Wszędzie szukasz okazji by wytknąć coś Kościołowi, lecz ja Ci powiem prawdę o Tobie, która brzmi tak, że z jakiegoś powodu Kościół Ci nie pasuje. Nie wiem z jakiego powodu, natomiast wiem, że gdzieś tam się czai zły duch, który podsuwa określone myśli.

Zmieniasz temat. Mowiles, ze KK uwielbia, kocha wręcz i wspiera dowolność i dobrowolność. To kłamstwo. KK nie wspiera dobrowolności. Gdyby dobrowolne było łożenie na KK, to nie rozwinąłby sie do rozmiarów królestwa a księża nie byliby myleni z książętami.

Jak pokazuje historia, KK korzystając z potęgi (rownież militarnej) nakładał na obywateli obowiązki płacenia danin i podatków kościelnych. Dzisiaj też to czyni. Na szczęście z mniejszym skutkiem.

Nie ma mowy o uwielbieniu dobrowolności w KK.

Pn lis 24, 2014 2:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jednak przymus nie jest rozwiązaniem. Czym różnimy się od innych agresorów postępując pod egidą przymusu? Tylko skalą.

Ale z płacenia podatków czerpiesz jakieś korzyści. Uważasz, że za każda usługę powinna obowiązywać zasada "co łaska"? Fryzjer powinien strzyc za darmo i liczyć na to, że ludzie zapłacą mu odpowiednią kwotę jeśli im się spodoba?
Z tego co wiem obywatelstwa polskiego można się zrzec choć nie wiem dokładnie jak to wygląda w praktyce.

Cytuj:
Tak jak mówi MJ w Kościele mamy dobrowolność, kto chcę na tace daje, kto nie chce nie daje - to jest wzór.

Kościół jest finansowany tylko i wyłącznie z dobrowolnych datków wiernych?

Cytuj:
Ja wierze w to, że ludzie widząc, że ich pieniądze przynoszą dobro im samym i innym decydowaliby się na dobrowolne wpłaty

Z punktu widzenia danej osoby, wpłacenie danej kwoty praktycznie nic by dla niego nie zmieniło, więc mógłby woleć przeznaczyć je tylko dla siebie.

Cytuj:
Wyjątkami byliby psychopaci i socjopaci.

Myślę, że takich wyjątków mogłoby być bardzo wiele. Gdyby było inaczej, to właśnie taki system jaki proponujesz zostałby wprowadzony.

Pn lis 24, 2014 2:47 pm
Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Napisalem Prawde.
Tak jak JEST.

Wybrancy ludu sa zbrodniarzami.
Lecz lud jeszcze nie widzi.

Jesteś oszczercą i kłamcą. To grzech.

MJ napisał(a):
JFK senior zabity byl przy udziale Georga Busha seniora.
JFK junior przy udziale Georga Busha juniora.

Dwa razy George przykladal reke do morderstwa Johna.
Jerzy dwa razy uczestniczyl w zabojstwie Jana.

Napisałeś, że Bush senior jest odpowiedzialny za morderstwo JFK-a nie posiadając na to żadnych dowodów.

Rzucasz oszczerstwami i kłamliwymi oskarżeniami.

Albo jesteś po prostu szalony.

Pn lis 24, 2014 2:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Zmieniasz temat. Mowiles, ze KK uwielbia, kocha wręcz i wspiera dowolność i dobrowolność. To kłamstwo. KK nie wspiera dobrowolności. Gdyby dobrowolne było łożenie na KK, to nie rozwinąłby sie do rozmiarów królestwa a księża nie byliby myleni z książętami.

Jak pokazuje historia, KK korzystając z potęgi (rownież militarnej) nakładał na obywateli obowiązki płacenia danin i podatków kościelnych. Dzisiaj też to czyni. Na szczęście z mniejszym skutkiem.

Nie ma mowy o uwielbieniu dobrowolności w KK.

Masz poplątane w rozumie.

Piszesz, że ja napisałem coś czego nie napisałem, mylisz Kościół z władzami świeckimi, a przede wszystkim plujesz jadem.

Czy ja pisałem o rzeczach, które tutaj artykułujesz? Pisałem o dawaniu na tacę i o tym jak tu działa zasada dobrowolności.

Twoja nienawisć do Kościoła już Ci rozum przyćmiewa.
Nie ma u Ciebie nawet chęci zrozumienia.

Ale z płacenia podatków czerpiesz jakieś korzyści

Cóż z tego, że czerpie korzyści? Wszak jeśli hipotetycznie jakiś gość zagrozi innemu bronią, a następnie zabierze mu 100 zł i odda 30 zł mi, to też mam z tego korzyści. Lecz to nie zmienia charakteru czynu.

Uważasz, że za każda usługę powinna obowiązywać zasada "co łaska"? Fryzjer powinien strzyc za darmo i liczyć na to, że ludzie zapłacą mu odpowiednią kwotę jeśli im się spodoba?
Z tego co wiem obywatelstwa polskiego można się zrzec choć nie wiem dokładnie jak to wygląda w praktyce.

A ten wniosek skąd się wziął?
Czy jest różnica między podatkiem, a zapłatą za usługę? Owszem jest i to znaczna. Zapłata za usługę jest bowiem dobrowolna, a podatek jest wymuszony siłą.

Kościół jest finansowany tylko i wyłącznie z dobrowolnych datków wiernych?

Pewnie nie, bo również Kościół jako instytucja jest uwikłany w uwarunkowania tego systemu. Nie zmienia to jednak faktu, że podatek to przemoc.

Z punktu widzenia danej osoby, wpłacenie danej kwoty praktycznie nic by dla niego nie zmieniło, więc mógłby woleć przeznaczyć je tylko dla siebie.

Dlatego trzeba im zabierać pieniądze pod przymusem?
Cel uświęca środki, tak?
A jednak ludzie okazują wdzięczność osobom, od których doświadczają dobra.

Myślę, że takich wyjątków mogłoby być bardzo wiele. Gdyby było inaczej, to właśnie taki system jaki proponujesz zostałby wprowadzony.

Tak samo można by argumentować w III Rzeszy. Gdyby inny system był lepszy to mógłby zostać wprowadzony. Lecz tak, kiedyś będzie wprowadzony, nie będzie żadnych podatków, gdy Król Jezus Chrystus zatriumfuje.

Pn lis 24, 2014 4:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona