Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 14, 2019 2:53 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Człowiek - nie zakazana psychologia (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Człowiek - nie zakazana psychologia (wydzielony)
pewnie :) zabawa musi być ! a nie jakieś religijne smuty

Pn gru 01, 2014 12:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inkwizycja działa.. dla mnie jest to tylko kolejny dowód jak krucha struktura jest tej religii - skoro tylko myśli wzmacniające ten zamek z piasku są akceptowane ( mimo, ze też nie na temat)

wklejam wypowiedź- Szarego;

"Boro podkreśla, że najważniejsza jest miłość. Advaicie się to podoba pod warunkiem, ze będzie to nieuwarunkowana miłość (tak by wynikało z kontekstu). Pytanie czy można kochać, być dobrym tak ogólnie, bez zasad, bez wartości, w oderwaniu od ludzi i Boga. Najważniejsza jest nie uwarunkowana miłość :roll:. Co to hasło hipisów? W każdym bądź razie Jezus - Bogu dzięki - nauczał, dawał świadectwo jak być dobrym, kochać konkretnie z wykorzystaniem ciała i umysłu i w relacji do innych osób."

Miłość nieuwarunkowana= miłość poza ego. Inny rodzaj miłości to zaborczość, interesowność, uzależnienie, żebracze lgnięcie..

Piszesz o zasadach, wartościach, oki. ale mam pytanie. Czy te wartości /zasady maja na celu wzmocnić iluzoryczność tożsamość ( ego) czy też służyć nam w praktycznym wymiarze życia.
Innymi słowami- mamy sie z nimi identyfikować? czy tylko korzystać bez identyfikacji

w pierwszym przypadku rozbudowujesz tylko mentalny fantom, który sukcesywnie pozera naszą świadomość i lokuje w śnie myśli

w drugim przypadku- jasne, po to żyjemy w społeczeństwie.

oderwanie od Boga i ludzi to EGO. Kiedy jesteś pogrążony w egotycznym snie, to nawiązujesz tylko i wyłącznie do własnych myślach o ludziach o Bogu.. Bedąc poza tym snem rozpoczynasz prawdziwą relację.. ponieważ nie tniesz juz rzeczywistości na kawałki..

Jezus kochał konkretnie z wykorzystaniem ciała ? ten fragment przegapiłem haha. niech zgadnę - Maria Magdalena ? :) i słusznie- każdy facet ma swoje potrzeby ! to Jezusowi trzeba zapisać na plus.

Jezus kochał konkretnie za pomocą umysłu ? czyli zredukował miłość do myśli i była ona tylko teoretyczna ?
zauważ, że kiedy kogoś naprawdę kochasz, to umysł znika, jest spokój, szczęście, poczucie błogości- ale nie ma umysłu.
Kiedy natomiast wkroczy umysł ze swoja grą, to juz nie ma miłości, tylko rozpoczyna się egotyczna rozgrywka polegająca na złapaniu danej osoby w sidła.

Wt gru 02, 2014 1:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Inkwizycja działa.. dla mnie jest to tylko kolejny dowód jak krucha struktura jest tej religii

W dziale Monoteizm piszemy o religiach a nie swoich impresjach na ich temat i podawaniem, że som gupie, bo prawdziwe są jedynie wizje i łapanie lub pozwalanie na przelatywanie swoim myślom. Potrafisz rozwikłać rożnicę? Tam nie kwestionuje się osobowego Boga, ale można pisać o różnym widzeniu Boga, bo sporo jest religii/wyznań monoteistycznych.
Nie pofatygowałeś się, by przeczytać regulamin działu lub go nie rozumiesz, więc tym razem zadziała inkwizycja i zabrania wypowiadania się w tym dziale. Tam bowiem trzeba dodatkowo posiąść umiejętność wchodzenia w widzenie wyznawców monoteizmu. Tego przeskoczyć nie potrafiłeś, zrozumialerś, ze krzywda siię dzieje, bo coś Ci skasowano.

Podstawa decyzji moderatora- Reg. I/3

Wt gru 02, 2014 2:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
W dziale Monoteizm piszemy o religiach a nie swoich impresjach na ich temat i podawaniem, że som gupie, bo prawdziwe są jedynie wizje i łapanie lub pozwalanie na przelatywanie swoim myślom. Potrafisz rozwikłać rożnicę? Tam nie kwestionuje się osobowego Boga, ale można pisać o różnym widzeniu Boga, bo sporo jest religii/wyznań monoteistycznych.
Nie pofatygowałeś się, by przeczytać regulamin działu lub go nie rozumiesz, więc tym razem zadziała inkwizycja i zabrania wypowiadania się w tym dziale. Tam bowiem trzeba dodatkowo posiąść umiejętność wchodzenia w widzenie wyznawców monoteizmu. Tego przeskoczyć nie potrafiłeś, zrozumialerś, ze krzywda siię dzieje, bo coś Ci skasowano.

Podstawa decyzji moderatora- Reg. I/3

" Tutaj dyskutujemy o wierze w jednego Boga. Dział przede wszystkim dla wyznawców religii abrahamistycznych, ale nie wyłącznie."

skoro wiec ten dział polega tylko na wzajemnym hipnotyzowaniu się jedyną słuszna prawdą o osobowym Bogu bez podawania kontrargumentów ( co czyni każdą dyskusje ciekawszą) to jest to zagranie typowo sekciarskie.

ale trudno, nie mam zamiaru płakać z tego powodu ;)

Wt gru 02, 2014 4:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Monoteizm to nie dział o świeckim humaniźmie. Religie monoteistyczne szanują człowieczeństwo i każdego człowieka jako obraz Boga, lecz kłaniaja się jedynie oryginałowi, samemu Bogu. Wierzącemu wielkość człowieka wskazuje na Boga. Jeśli jednak człowiek chce wskazywać jedynie na samego siebie, być centrum i oststecznym sensem wszystkiego, jeśli chce bawić się w Boga, wówczas niejako na odwrót, wskazuje swą nagość, jak Adam w raju.
Nazwa działu brzmi Monoteizm a nie jakiś wariant gnostyckiego kultu 'bostwa Człowiek'. Mogą w nim pisać wszyscy, ale o Bogu, nie zauroczeniu sobą.
W tym wątku możesz dowoli fantazjować o sobie. Dlatego jest to nie zakazana psychologia, dość w niej miejsca na największe udziwnienia.

Wt gru 02, 2014 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss,

dzięki za cenny wykład hehe, ale po pierwsze ja nie mam nic wspólnego z zauroczeniem się sobą, czy wskazywaniem na siebie- bo to tylko iluzoryczna gra ego, co niejednokrotność podkreślałem, po drugie jak najbardziej pisałem o Bogu- jako esencji wszelakiego życia.

Fantazją jest określanie Boga jako osoby i identyfikacja z pewnym silnie uwarunkowanym obrazem Boga.
Moje słowa jak - esencja, życie, ocean, to tylko wskazówki.. rodzaj metafor- wiec mam nadzieję, że umiesz rozróżnić między fantazjowaniem i wiara w te fantazje od tego co ja robię- używaniem fantazji jako narzędzia wskazania na to co jest poza fantazją.

Wt gru 02, 2014 4:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Chyba mi nieświadomie coś podpowiedzialeś w sprawie działu, którego nie znoszę moderować, bo jest dla mnie zbyt mało przejrzysty. Ot, krążenie myśli, nie zawsze wskazują to co zamierzaliśmy.

Wt gru 02, 2014 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita,

W rozmowach z Tobą istnieje - moim zdaniem - pewien kłopot. Raz traktujesz słowa jako luźne koncepty, założenia ulegające autodestrukcji, itp, innym razem nie tyle dosłownie, co ultra dosłownie w sensie, że biorąc pod uwagę kontekst, zawężasz znaczenie słów do poziomu absurdu. Trudno znaleźć wspólną płaszczyznę dyskusji ponieważ to Ty decydujesz kiedy słowo jest "fantazją" a kiedy "argumentem", kryterium jest co akurat jest dla Ciebie wygodniejsze. Chociaż... nie ważne, może w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Mi też coś "nieświadomie podpowiedziałeś". Mam, mamy za co dziękować Panu Bogu więc dziękuję! No i niech Cię Pan Bóg błogosławi!

Wt gru 02, 2014 5:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szary,

Wszystkie nasze wyobrażenia o Bogu i życiu są rodzajem fantazji, uwarunkowanej narracji. Jednak wewnątrz tej fantazji znajdują się wskazówki, które :

a) fabrykują jeszcze więcej fantazji, dogmatów, ideologii

albo

b) wskazują na to co jest poza fantazją, dogmatami czy uwarunkowaniem

ja sam operuje na dwóch płaszczyznach. Wskazuje na umowność słów czy też naszych definicji Boga.ale również wewnątrz tej umowności i fikcji prowadzę argumentację za i przeciw ( np. kwestia czy Jahwe jest dobry i zdrowy na umyśle)

Ciesze się, że na coś wam się przydałem, mam tylko nadzieję, ze w obrębie punktu "b" a nie "a" haha :)

ten, który dziękuje i ten który miałby zostać błogosławiony tak naprawdę nie istnieją. Jest tylko Bóg. Wiec nie ma komu dziękować i kogo błogosławić- chyba, że w umownej konwencji fikcyjnego dualizmu ;)

Wt gru 02, 2014 5:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie bardzo interesuje mechanizm wyparcia, kiedy nie pamietamy roznych zdarzen z przeszlosci.Osobiscie podczas terapi behawioralnej po prostu przypominaja mi sie rozne zdarzenia.Dzis pytalam czy tak maja tylko schizofrenicy i podobno nie chociaz wydaje mi sie to nie do konca prawda.Takze mozna o sobie myslec jako o porzadnym czlowieku a odkryc cos zupelnie przeciwnego.

Śr gru 03, 2014 12:28 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13