Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 04, 2020 11:11 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Każda religia prowadzi do tego samego Boga 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Każda religia prowadzi do tego samego Boga
janikt napisał(a):
Napisałem ten absurd po to aby pokazać Soni700, że w Piśmie Św
też można znaleźć teksty, które przez głupią interpretacje
będą nawoływać do zbrodni religijnej.

Czy takie odczytywanie tych słów nie przeczyłoby reszcie nauk Jezusa?

Pt paź 03, 2014 12:40 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW, nie kłuć się z tym, że tak nie można tego zinterpretować, bo sam odczytałeś jeszcze absurdalniej słowa kolegi janikt. A przykładów z historii masz mnóstwo, żeby przyjąć, że absurdalne interpretacje nie są taką znowu rzadkością.

So paź 04, 2014 12:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Przysiadłem i przeczytałem ten wątek od dechy do dechy. I cuż jestem porażony, bacząc że tak wielu wierzących ludzi się wypowiedziało.

Dopiero na trzeciej stronie użytkownik wujo44 napisał coś z sensem.

Cytuj:
Religie mogą prowadzić co najwyżej do bogów.
Zbawienie mamy w osobie, i tą osobą jest JEZUS. Trzeba sobie to uświadomić, że Ewangelia to dobra nowina o Bożym ratunku do nas, który to ratunek jest w OSOBIE, a nie jakiejkolwiek religii.
PS.
Nawróć się, czyli zmień swoje myślenie, na jakie myślenie, a na to, które wynika z Pisma.

Napisała też dobrze Sonia700 .

Cytuj:
Nieprawda. nie każda religia prowadzi do prawdziwego Boga. Islam prowadzi do szatana. Prosto do piekła. Tak jak powiedział arcybiskup Mosulu. a ten człowiek wie, co mówi.I nie tylko mówi , ale widzi czyny muzułmanów. Zna islam i jego wyznawców. Jezus Chrystus powiedział wyraźnie, że tylko przez Niego dojdziemy do Ojca. I tego sie trzymajmy. A nie prowadźmy dysputy.

Oraz użytkownik  Pit CK napisał słusznie.

Cytuj:
Ja bym to ujął trochę inaczej, żeby więcej ludzi się z tym zgodziło - po śmierci każdy staje przed tym samym Bogiem.

Czyżby niktnie znał tego zapisu ?
"Wtedy Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział do nich: Przełożeni ludu i starsi! Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek uzyskał zdrowie, to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni"
[Dz 4;8-12]

Ratunek jest tylko w OSOBIE Syna Bożego - Syna Człowieczego. Religia może, lecz nie musi prowadzić do Zbawiciela "A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego."
[J 3;14-18]
Co jeszcze można dodać do tego...

N lis 23, 2014 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Co jeszcze można dodać do tego...
Ano to, że trzeba czytać ze zrozumieniem.
Co rusz słyszę pomstowanie na "religię" - tymczasem religia to nic innego, jak sposób praktykowania wiary.
Pismo Święte nie mówi słowa przeciw religii - wręcz przeciwnie, wyraża się o niej bardzo korzystnie.
CHCIAŁBYM BYĆ CZŁOWIEKIEM RELIGIJNYM, wbrew lansowanej w środowiskach tzw. wolnokościelnych redefinicji tego pojęcia.

Ja tam wolę Pismo Święte od nauk ludzi .
A Pismo mówi jednoznacznie:
"Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo
Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.

Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata.
/List św. Jakuba 1,25-27/

No, ale nie-katolicy mogli nie czytać, bo już Luter nazywał list św.Jakuba pogardliwie "listem papistów" :wink:

N lis 23, 2014 8:04 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Ano to, że trzeba czytać ze zrozumieniem.

Ja tam wolę Pismo Święte od nauk ludzi .
A Pismo mówi jednoznacznie:
"Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo
Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.

Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata.
/List św. Jakuba 1,25-27/

No, ale nie-katolicy mogli nie czytać, bo już Luter nazywał list św.Jakuba pogardliwie "listem papistów" :wink:

Chwała Bogu ! tylko że to zrozumienie nie daje szkoła, lecz Duch Święty !

Oczywiście że tylko Pismo, wiara i Łaska, tylko Chrystus...

Faktycznie Luter mógł mieszać współczesnym mu. Poza stosunkiem do listu Jakuba jak napisałeś. Podobnie negatywny stosunek miał do Apokalipsy Jana. Podczas gdy księga Genesis i Apokalipsa (pierwsza i ostatnia), są księgami najbardziej podważanymi...

" To prawda, że pobożność jest rzeczywiście wielkim bogactwem, ale tylko dla ludzi, którzy potrafią poprzestać na tym, co konieczne do życia."
[1 Tym 6;6 BWP]

Pn lis 24, 2014 9:52 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Co do tezy,zawartej w temacie muszę się nie zgodzić.
Pogląd że wszystkie religie prowadzą do tego samego Boga jest błędny,gdyż wg tej tezy przyjście Jezusa nie byłoby potrzebne,gdyż każdy by sobie wierzył w bliżej nieokreśloną siłę wyższą i osiągnął zbawienie przez uczynki.

Kościół katolicki,założony przez Jezusa Chrystusa ma za zadanie głosić światu ewangelie o Chrystusie,gdyby każda religia prowadziła do tego samego to cała działalność misjonarska okazałaby się daremna.

Pismo mówi że Jezus jest Drogą Prawdą i Życiem i nikt nie przychodzi do
ojca jak tylko przez Niego.

Oraz że każdy kto nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego już został osądzony.

Dlatego potępiam wszelki dialog międzyreligijny,gdyż on poniekąd utwierdza innowierców że ich wiara też ma wartość,podczas gdy taka religia jak Islam to niewiele ma wspólnego z
Bogiem jakiego znamy u chrześcijan.....

Inna sytuacja gdy ktoś mieszka w buszu i wgl nie zna religii,ale wg nauczania KK mogą się zbawić Ci co nie słyszeli o Chrystusie lub kościele,jednak czy współcześni muzułmanie w dobie środków masowego przekazu nie wiedzą czym jest kościół katolicki i Jezus?

A może świadomie odrzucają? Sami sobie odpowiedzcie...

Wt gru 02, 2014 8:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tradycjonalistaxx napisał(a):
Co do tezy,zawartej w temacie muszę się nie zgodzić.
Pogląd że wszystkie religie prowadzą do tego samego Boga jest błędny,gdyż wg tej tezy przyjście Jezusa nie byłoby potrzebne,gdyż każdy by sobie wierzył w bliżej nieokreśloną siłę wyższą i osiągnął zbawienie przez uczynki.

Kościół katolicki,założony przez Jezusa Chrystusa ma za zadanie głosić światu ewangelie o Chrystusie,gdyby każda religia prowadziła do tego samego to cała działalność misjonarska okazałaby się daremna.

Pismo mówi że Jezus jest Drogą Prawdą i Życiem i nikt nie przychodzi do
ojca jak tylko przez Niego.

Oraz że każdy kto nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego już został osądzony.

Dlatego potępiam wszelki dialog międzyreligijny,gdyż on poniekąd utwierdza innowierców że ich wiara też ma wartość,podczas gdy taka religia jak Islam to niewiele ma wspólnego z
Bogiem jakiego znamy u chrześcijan.....

Inna sytuacja gdy ktoś mieszka w buszu i wgl nie zna religii,ale wg nauczania KK mogą się zbawić Ci co nie słyszeli o Chrystusie lub kościele,jednak czy współcześni muzułmanie w dobie środków masowego przekazu nie wiedzą czym jest kościół katolicki i Jezus?

A może świadomie odrzucają? Sami sobie odpowiedzcie...

Wszystko się zgadza, ale sam Jezus powiedział
"Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela."

Wt gru 02, 2014 10:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tradycjonalistaxx napisał(a):

Jak sądzisz, czy gdybyś się urodził w rodzinie protestanckiej to byś przeszedł na katolicyzm? A gdybyś się urodził z ojca i matki chasydów? Też byś przeszedł na katolicyzm?
Jakoś trudno mi w to uwierzyć.
Ja myślę, że w zdecydowanej większości przypadków człowiek umiera w takiej religii w jakiej się urodził. Ewentualnie traci wiarę w trakcie życia. Oczywiście są wyjątki, ale właśnie statystycznie są to wyjątki nie reguła.
Czyli co - zbawienie zależy od tego w jakiej rodzinie się urodziłeś? No chyba tak!

Wt gru 02, 2014 10:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Temat protestantów to inna bajka,wierzą w Chrystusa,lecz sieją rozłam,ale ich drogą jest Jezus dalej a nie jakiś tam allah czy inny twór baśniowy.....

Okej,przytoczyłeś sytuację.
Zauważ że gdyby spotkała taka osoba misjonarza katolickiego to ten misjonarz będzie mówił o Jezusie i zbawieniu.

Potencjalny muzułmanin będzie mógł albo odrzucić naukę albo przyjąć!

Bóg daje wybór,tyczy się też zbawienia.

Jesli odrzuca naukę chrześcijańską to automatycznie skazuje się na piekło,gdyż chce wieczności bez Boga!
To jego wybór,chce zostać przy zabobonach muzułmańskich,jego sprawa :-(

Wt gru 02, 2014 10:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
janikt napisał(a):

A mnie nie pasuje ta podkreślona teza. Kościół to tak. Z tym że Kościół Jezusa Chrystusa to wszystkie dzieci Boże. Kościół to Organizm\Ciało, ludzie są członkami, a Chrystus Głową.

Wt gru 02, 2014 10:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jesli odrzuca naukę chrześcijańską to automatycznie skazuje się na piekło,gdyż chce wieczności bez Boga!

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale muzułmanie mówią dokładnie to samo: masz możliwość poznania Allaha, przyjęcia tej wiary... jeśli więc nie zrobisz tego za życia to czeka Cię wieczne potępienie.

;)

Śr gru 03, 2014 12:05 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath napisał(a):
Cytuj:

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale muzułmanie mówią dokładnie to samo: masz możliwość poznania Allaha, przyjęcia tej wiary... jeśli więc nie zrobisz tego za życia to czeka Cię wieczne potępienie.

;)

Dlaczego w Biblii widnieją takie słowa - już nie pamiętam gdzie dokładnie ale Bóg lub Duch Święty mowi chyba do Apostołów że do Azji mają się nie wybierać a tym samym nauczać tam o Bogu. Dlaczego nie do Azji?

Śr gru 03, 2014 12:21 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Dlaczego w Biblii widnieją takie słowa - już nie pamiętam gdzie dokładnie ale Bóg lub Duch Święty mowi chyba do Apostołów że do Azji mają się nie wybierać a tym samym nauczać tam o Bogu. Dlaczego nie do Azji?

Co to ma do rzeczy?

Śr gru 03, 2014 7:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem,ja bym musiał w kontekście dostać cytat,dawno nie czytałem dziejów apostolskich i słabo pamiętam wyrwane z kontekstu frazy.
W każdym razie daruj sobie tezę że Bóg nakazał nie iść do Azji dlatego że wyznawana tam religia jest prawdziwa.

Pismo uczy że ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemii i wtedy nadejdzie koniec-ew Mateusza

Zapewne po to by każdy miał możliwość opowiedzenia się po której stronie jest.

Śr gru 03, 2014 7:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath napisał(a):
Cytuj:

Co to ma do rzeczy?

No chyba dużo. Dlaczego ci co wierzą w Budde, Schiwe, Allaha mieliby nie poznać Boga w którego wierzymy my?
Czy to znaczy że Azja jest skazana na wymarcie kompletne z paroma wyjątkami?
A któż z nich uratuje się przy końcu dni ostatnich gdy jednak w Boga nie uwierzą? Bo z pokolenia na pokolenie wmawiano im wiarę w inne bóstwa.
Kilka miliardów ludzi - i ty pytasz co to ma do rzeczy?

Cz gru 04, 2014 1:07 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona