Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 07, 2020 5:05 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Paradoks współistnienia Nieba i Piekła 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks współistnienia Nieba i Piekła
Nie ma czegos takiego, ze sie zrobi dużo zła na swiecie a w ostatniej chwili wyzna sie swoje grzechy przed Bogiem. To tak nie funkcjonuje, umierasz i nic Ci juz nie pomoze, nie cofniesz niczego. Dlatego Chrystus każe czuwać, bo nie znamy dnia ani godziny.

Wt gru 02, 2014 1:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ciach- o swoich myślach masz wątek psychologiczny (merss)

Wt gru 02, 2014 2:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ciach- offtop, zgodnie z wymaganiami działu (merss)

Wt gru 02, 2014 2:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Ależ właśnie o to chodzi. W chrześcijaństwie nie ma żadnych dogmatów, nakazów ani zakazów. Tylko miłość. Wiara jest oczywiście ważna. Trzeba wierzyć, że osoba z którą chcesz zawrzeć relacje jest tym za kogo się podaje.

Advaita napisał(a):

Boro podkreśla, że najważniejsza jest miłość. Advaicie się to podoba pod warunkiem, ze będzie to nieuwarunkowana miłość (tak by wynikało z kontekstu). Pytanie czy można kochać, być dobrym tak ogólnie, bez zasad, bez wartości, w oderwaniu od ludzi i Boga. Najważniejsza jest nie uwarunkowana miłość :roll:. Co to hasło hipisów? W każdym bądź razie Jezus - Bogu dzięki - nauczał, dawał świadectwo jak być dobrym, kochać konkretnie z wykorzystaniem ciała i umysłu i w relacji do innych osób.

Wt gru 02, 2014 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
szary napisał(a):
W każdym bądź razie Jezus - Bogu dzięki - nauczał, dawał świadectwo jak być dobrym, kochać konkretnie z wykorzystaniem ciała i umysłu i w relacji do innych osób.

Jezus jak najbardziej uczył doskonałej, nieuwarunkowanej miłości. Uczył miłować nawet swych wrogów i nie miał w tej kwestii względów nawet dla członków swojej rodziny.

Advaita napisał(a):

Zakładam, że było tu odniesienie do mojego postu. Niestety nie zdążyłem tego przeczytać, więc może spróbujesz nieco inaczej sformułować aby szanowni moderatorzy się nie czepiali?

Wt gru 02, 2014 5:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie ma czegos takiego, ze sie zrobi dużo zła na swiecie a w ostatniej chwili wyzna sie swoje grzechy przed Bogiem. To tak nie funkcjonuje, umierasz i nic Ci juz nie pomoze, nie cofniesz niczego. Dlatego Chrystus każe czuwać, bo nie znamy dnia ani godziny.

A co z generałem Jaruzelskim? W końcu nawrócił się na łożu śmierci. Mnie w szkole nauczali, że jeśli człowiek będzie szczerze żałował za swoje grzechy to wtedy pójdzie do Nieba - ale widzę, że ilu ludzi tyle interpretacji każdej świętej księgi. :)

Cytuj:
Jezus jak najbardziej uczył doskonałej, nieuwarunkowanej miłości. Uczył miłować nawet swych wrogów i nie miał w tej kwestii względów nawet dla członków swojej rodziny.

Z logiki i samej natury wynika, iż rodzina czy ktokolwiek nam bliski będzie zawsze bliższy niż dowolny "wróg" (w sumie to dość szerokie pojęcie), dlatego też to czego nauczał Jezus stanowi całkowite zaprzeczenie natury człowieka. To jasne, że żaden obcy człowiek nie będzie przeze mnie kochany tak samo lub bardziej jak ktoś mi bliski.

N gru 07, 2014 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath napisał(a):
A co z generałem Jaruzelskim? W końcu nawrócił się na łożu śmierci. Mnie w szkole nauczali, że jeśli człowiek będzie szczerze żałował za swoje grzechy to wtedy pójdzie do Nieba - ale widzę, że ilu ludzi tyle interpretacji każdej świętej księgi.

Nie zrozumiałeś tamtego posta. Chodzi o to, że możesz nie zdążyć się nawrócić przed śmiercią, dlatego należy czuwać.
A śp. gen. Jaruzelski? Nie nam osądzać, ale skoro się nawrócił ..., Bóg jest miłosierny (patrz łotr na krzyżu).

N gru 07, 2014 8:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
mysle ze w takich sytuacji decyduje ta(podobnie jak w polskim prawie karym) zasada subiektywizmu. To, ze sie nawroci mowiąc to publicznie i obiektywnie bedzie widac jak przyjmuje Ciało Chrystusa to nie znaczy ze sie naprawde nawrocil, gdyby tyle wystarczylo to kazdy czujac ze umiera by sie "obiektywnie" nawracał ;) to tak nie działa, Chrystus wie kto chce sie naprawde nawrocic. Nie bede ocenial Jaruzelskiemu, zostawiam tę ocenę Prawdziwemu, w którym jesteśmy na wieku wieków.

amen

N gru 07, 2014 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tiberius napisał(a):
Chrystus wie kto chce sie naprawde nawrocic.

Napisałam, że nie nam osądzać.

N gru 07, 2014 9:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
dokladnie ale tak trzeba tez wspomniec, bo rozne osoby czytają to forum, rowniez mlodsi i mozna nieswiadomie oczywiscie kogos wprowadzic w błąd i bedzie myslal, ze to kazdy tak o moze sie nawrocic, a przed nawroceniem sobie zyc jak sie chce, jednym slowem hulaj dusza czego zapragnie, a tak nie jest trzeba nawoływac do tego by ludzie od najmlodszych lat poznawali Boga i Go czcili - czcić - oznacza przestrzegac Jego przykazan a nie tylko pokazywac sie w kosciele i obchodzic swięta, które i tak de facto wiekszosc traktuje jako tradycje w ogole nie zwiazana z Bogiem, zalezy im na swoim ludzkim brzuchu by napełnić, a nie swojego ducha. Innymi słowy ludzie twierdzą, ze wierzą w Boga, ale to jest kłamstwo, bo wierzyć to nie jest element obieektywny ale przede wszystkim subiektywny, to co jest wewnątrz. Jesli ktos idzie do kosciola, klęka przed ołtarzem, a pozniej wychodzi i robi krzywde swiadomie drugiej osobie, albo narusza swoja godnosc dopuszczajac sie do zazywania narkotykow, to nie jest godny w ogole nazywac sie chrzescijaninem, a jesli to robi to jest kłamcą i zyje w ciemnosci, tak jak Chrystus powiedzial, az musze to przytocczyc:

1) Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. (2) Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. (3) Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. (4) Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej.

dokladnie chodzi o to, co zaznaczylem. To nie jest tekst do osób, ktore chodzą do kosciola, ale informacja dla osob ktore chodzą do kosciola i wyznają Boga - tj. czczą Jego i Jego prawo, jednoczesnie nie jesteśmy w ciemności, bo zyjemy w Prawdzie - prawda to jest Słowo, czyli sam Bóg, jeszcze inaczej Prawdą jest Jego Prawo, które jest w Jego Słowie. Jesli zyjemy tą prawdą to widzimy co się dzieje na świecie. Wysluchaj tego:
To tak jak osoba bogata nie zwraca uwagi na drugą bogatą, a zwroci uwagę na żebraka (bo się wyroznia). Jeszcze inaczej: Człowiek prędzej zwroci uwagę na jelenia na jezdni niż na psa. Psów jest bowiem pełno.
Tak samo jest z grzesznikami, Ci co znają Prawdę - widzą co się dzieje, Ci co tej Prawdy nie znają a grzeszą, W OGÓLE NIE WIDZĄ, ŻE COŚ JEST NIE TAK ZE ŚWIATEM, NIE WIDZĄ GRZECHU, A WRĘCZ TAK JAK W CYTACIE WYZEJ PODANE "KIEDY BOWIEM WSZYSCY BĘDĄ MOWIĆ: POKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO" my tego nie mówimy, bo widzimy, że tak nie jest, odróżniamy to od naszych czynów.

Bądźcie napełnieni Duchem Świętym i przetrwajcie te czasy, a przyjscie Syna Człowieczego jest bliskie.

amen

N gru 07, 2014 9:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Z logiki i samej natury wynika, iż rodzina czy ktokolwiek nam bliski będzie zawsze bliższy niż dowolny "wróg" (w sumie to dość szerokie pojęcie), dlatego też to czego nauczał Jezus stanowi całkowite zaprzeczenie natury człowieka. To jasne, że żaden obcy człowiek nie będzie przeze mnie kochany tak samo lub bardziej jak ktoś mi bliski.

Dokładnie tak. Jezus nauczał zaparcia się swojej natury. Odrzucenia ego. "Kto chce mnie naśladować musi się zaprzeć samego siebie".

Pn gru 08, 2014 8:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dokladnie tu tez chodzi o to by nie żyć ciałem ale duchem. Czyli ogólnie potraktowac wszelkie złe pożadania ciała za coś zbędnego, bo to duch rodzi dobro.

Pn gru 08, 2014 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tiberius napisał(a):
Dokladnie tu tez chodzi o to by nie żyć ciałem ale duchem. Czyli ogólnie potraktowac wszelkie złe pożadania ciała za coś zbędnego, bo to duch rodzi dobro.

Generalnie się zgodzę. Jednak trzeba uważać żeby się nie zapędzić i nie postrzegać przyjemności ciała jako czegoś ogólnie złego. Należy z nich korzystać, bo po to one są. Kluczowe jest jedynie to, aby się do nich nie przywiązywać. Jak do niczego zresztą :wink:

Pn gru 08, 2014 8:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jezus nauczał zaparcia się swojej natury. Odrzucenia ego.

Wyjaśnij mi dokładnie co miał na myśli Jezus.

Pn gru 08, 2014 9:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath napisał(a):
Cytuj:
Jezus nauczał zaparcia się swojej natury. Odrzucenia ego.

Wyjaśnij mi dokładnie co miał na myśli Jezus.

Mogę wyjaśnić co według mnie miał na myśli.

To dłuższy temat ale w skrócie chodzi o to, aby zerwać z wszelkim przywiązaniem a tym samym z pragnieniami.

Pn gru 08, 2014 9:44 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona