Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 08, 2019 1:50 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Paradoks współistnienia Nieba i Piekła 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks współistnienia Nieba i Piekła
Tiberius napisał(a):
creepingdeath napisał(a):
Tiberius napisał(a):
Twoja suwerenna decyzja, tylko uwazaj. Przez złość na Boga można naprawde w niezłe konflikty wpaść i oddać się naukom szatanskim.

Ale ja nie złoszczę się na Boga. Bardziej na ludzi, którzy go kiedyś wymyślili. W szatana i inne diabły przeznaczone jedynie do siania trwogi wśród wierzących także nie wierzę, a co za tym idzie nie istnieją dla mnie "szatańskie nauki" mające jakikolwiek sens i naukowe potwierdzenie.

Mam dla ciebie bardzo przykrą informacje, ponieważ szatanskie nauki zawsze beda istniec dla ciebie nawet jesli w nie nie wierzysz. Oddanie pokłonu innym bożkom zawsze bedzie de facto czczeniem szatana. Przykład: wymyslony bożek, "potwór spagetti" - oddawanie czci bezposrednio szatanowi.

W ogóle nie rozumiesz. Nie zamierzam oddawać czci jakimkolwiek bogom albo szatanowi, ponieważ w nich nie wierzę. Katolickie nauki oraz zastraszanie mnie za młodu szatanem skutecznie zniechęciły mnie do jakiejkolwiek formy religii.

Śr gru 10, 2014 10:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
To ja podziękuję za takiego "Boga" pragnącego całkowitego wypaczenia natury człowieka, chcącego zrobić z niego pusty, zimny kamień.

1) w Boga można wierzyć lub nie. Ale to, że jego cechy Ci się nie podobają niestety (albo stety) nie zmieni faktu Jego istnienie lub nieistnienia.
2) Jeśli uważasz, że człowiek stanie się przez to pusty jak kamień, to źle mnie zrozumiałeś. Stanie się dokładnie odwrotnie. Człowiek będzie wtedy pełen miłości.

Śr gru 10, 2014 10:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wszyscy dyskutujecie z creepingdeath, więc ja się z Nim zgodzę :wink:
A co z generałem Jaruzelskim? W końcu nawrócił się na łożu śmierci. Mnie w szkole nauczali, że jeśli człowiek będzie szczerze żałował za swoje grzechy to wtedy pójdzie do Nieba
I masz rację - myślę że nasi współrozmówcy raczej wątpią w sam fakt nawrócenia. Ale w końcu co można wiedzieć?

Cytuj:
Cytuj:
Jezus jak najbardziej uczył doskonałej, nieuwarunkowanej miłości. Uczył miłować nawet swych wrogów i nie miał w tej kwestii względów nawet dla członków swojej rodziny.

Z logiki i samej natury wynika, iż rodzina czy ktokolwiek nam bliski będzie zawsze bliższy niż dowolny "wróg" (w sumie to dość szerokie pojęcie), dlatego też to czego nauczał Jezus stanowi całkowite zaprzeczenie natury człowieka. To jasne, że żaden obcy człowiek nie będzie przeze mnie kochany tak samo lub bardziej jak ktoś mi bliski.
I znów masz rację!
"Jeśli zaś ktoś nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, ten wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego."/1 Tm 5,8/

Boro napisał(a):
Czyli Jezus pragnie, abym był całkowicie świadomą istotą bez pragnień i przywiązań?
Myślę, że tak.

To ja podziękuję za takiego "Boga" pragnącego całkowitego wypaczenia natury człowieka, chcącego zrobić z niego pusty, zimny kamień. Wierzę w Miłość, nie w kogoś bądź coś co sprawi, że to co jest tutaj na Ziemi przestanie mieć sens. To my i ludzie obok coś znaczą, znaczą bardzo wiele.
Kolejny raz masz rację.
"Bycie bez pragnień i przywiązań" to ideał hinduistyczny (w tej wersji hinduizmu, w której brak osobowego Boga) a nie chrześcijański.
Myślę że nasi rozmówcy mieli na myśli brak złych pragnień i niewolących nas przywiązań - a to zupełnie co innego.

Cytuj:
Dajcie mi człowieka, który jest obok, nie Boga czy bogów, których nigdy w życiu nie widziałem. Jeśli są tacy jak ich opisy w świętych księgach to nawet wolałbym, aby nie istnieli...
Nie gniewaj się, ale tu muszę się odrobinę nie zgodzić. Święte Księgi - jak każdą literaturę fachową - trzeba umieć czytać.
Ja osobiście jestem specjalistą od procesów biznesowych. Opisuję je za pomocą swoistych notacji (np. BPMN, czy diagramów UML), niekoniecznie jasnych dla człowieka ich nie znającego.
Teologia (wiedza o Bogu) ma swoją notację , bez której trudno jest wyciągać wnioski.
W ogóle nie rozumiesz. Nie zamierzam oddawać czci jakimkolwiek bogom albo szatanowi, ponieważ w nich nie wierzę.
Tu jest pewien problem - otóż to czy wierzymy w jakiś fragment Rzeczywistości niestety nie powstrzymuje tego fragmentu przed oddziaływaniem na nas.
Mało tego! Nie tylko "nieudowodnienie" istnienia tego fragmentu Rzeczywistości (albo brak wiary w jego dowody), ale nawet gdybyśmy o nim nie wiedzieli - to też niczego nie zmienia.
Nie trzeba wiedzieć o istnieniu promieniowania ultrafioletowego, by się pięknie opalić :wink:
Cytuj:
Katolickie nauki oraz zastraszanie mnie za młodu szatanem skutecznie zniechęciły mnie do jakiejkolwiek formy religii.
Przykro mi. Miałem to samo z historią - tak mi ją wykładano, że przez ponad 30 lat po szkole nie mogłem na nią patrzeć. Dopiero od kilku lat poznałem jej piękno i wprost się w niej rozmiłowałem.

Cz gru 11, 2014 12:34 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
"Bycie bez pragnień i przywiązań" to ideał hinduistyczny (w tej wersji hinduizmu, w której brak osobowego Boga) a nie chrześcijański.
Myślę że nasi rozmówcy mieli na myśli brak złych pragnień i niewolących nas przywiązań - a to zupełnie co innego.

Są dwie kwestie. To kim był Jezus i co dla nas zrobił i to, czego nas uczył. Chrześcijanie wierzą, że był synem Boga, umarł na krzyżu i zmartwychwstał dla naszego odkupienia. Jednak nawet niewierzący mogą wiele skorzystać z Jego nauki. Chociaż nie skupiał się na tym, to w Jego nauce i owej wersji hinduizmu jest wiele wspólnego. Jak zresztą w wielu dużych religiach.

Pozbycie się przywiązania (jakiegokolwiek) prowadzi do czystej miłości i szczęścia. Uczył o tym zarówno Budda jak i Jezus.

Cz gru 11, 2014 4:26 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):

Pozbycie się przywiązania (jakiegokolwiek) prowadzi do czystej miłości i szczęścia. Uczył o tym zarówno Budda jak i Jezus.

Cóż Boro, trochę się zagalopowałeś.
Czy Jezus uczył by pozbyć się przywiązania do Boga Ojca?
Chyba że jest tak jak twierdzisz, to chetnie poczytam w podanych przez ciebie wersetach z ewangelii :|

So gru 13, 2014 10:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chyba spieracie się o słowa (pojęcie "przywiązanie" ma różne odcienie znaczeniowe).

So gru 13, 2014 11:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):

Nie wiem. Nie rozumiem Jego nauki jeszcze do końca. Natomiast na pewno nie uczył takiego przywiązania.

N gru 14, 2014 3:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
jedwab napisał(a):

Nie wiem. Nie rozumiem Jego nauki jeszcze do końca. Natomiast na pewno nie uczył takiego przywiązania.
:?: :?: :?:

N gru 14, 2014 12:10 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jak nie, przecież są Jednością. Oddając cześć Synowi oddajemy również i Ojcu.

„Aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał”.

N gru 14, 2014 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1Krl 8:61 br "Całym waszym sercem przylgnijcie do Jahwe, Boga naszego, by postępować według Jego praw i zachowywać Jego nakazy, tak jak to dziś wszyscy czynimy."

N gru 14, 2014 1:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widzę, że nie rozumiemy się przez różne definicje słowa "przywiązanie". W tym kontekście przywiązanie = uzależnienie swojego szczęścia od...
Miłość, cześć, szacunek - jak najbardziej.

N gru 14, 2014 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli uzależnienie swojego szczęścia od Boga... nie jest OK?

N gru 14, 2014 3:51 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Kocham Boga i to sie liczy. Ale samo mowienie "wargami czczenie" Boga nie jest jednoznaczne z wiarą w Niego. Trzeba do tego jednak coś wiecej i prosze Was byście o tym zapamiętali i życze Wam tego jak i również sobie.

Dodatkowo chcialbym sie odnieść do kosciolów. Kosciol utworzył Jezus Chrystus, a wiec ktos kto tworzy kosciol w XVI wieku jak moze twierdzic ze to Chrystus go utworzył, po tylu wiekach?

N gru 14, 2014 4:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem jak to ująć aby zostać dobrze zrozumianym. Od Boga zależy wszystko, więc także nasze szczęście. Ale tu chodzi o podejście. Nie identyfikować się z niczym z czego korzystamy (ani ludźmi z którymi mamy relację). Nie uważać tego wszystkiego za swoją własność. Widzieć rzeczy takimi jakie są i zachowywać się w stosunku do nich tak, jak na to zasługują. Bez strachu o ich stratę lecz kierując się miłością. To dotyczy także relacji z Bogiem.

Nie planowałem schodzić na takie tematy, więc nie przemyślałem sprawy pod kątem sprawnego ubrania jej w słowa. Proponuję więc na razie zostawić temat Boga i rozmawiać o bardziej przyziemnych przywiązaniach. Później jak dojdziemy do jakichś wniosków, będzie można je rozszerzyć.

N gru 14, 2014 4:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Biorąc pod uwagę Wasze wypowiedzi wnioskuję, iż każdy wierzący = inna interpretacja Boga, świętych ksiąg, itd... Która więc wypowiedź dotycząca postu nr 1 jest najprawdziwsza, najbardziej powiązana z tym, co naucza KK? I skoro już odnajdziemy taką wypowiedź, to czy inne nie staną się herezjami?

Śr gru 17, 2014 12:08 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona