Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 09, 2019 8:10 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Czy Jezus wstąpił do piekieł po swojej śmierci? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Jezus wstąpił do piekieł po swojej śmierci?
Pit CK napisał(a):
Ależ Wy jesteście zniewoleni w tej organizacji...
I to pisze osoba, której wiedza(poznawanie) poddawane było(i dalej jest) ocenie przełożonych(czy jest zgodne z tym, co zostało uznane za obiektywną prawdę) od przedszkola... :P

Wt gru 30, 2014 5:35 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Pit CK napisał(a):
Ależ Wy jesteście zniewoleni w tej organizacji...
I to pisze osoba, której wiedza(poznanie) poddawane było(i dalej jest) ocenie przełożonych, czy jest zgodne z tym, co zostało uznane za prawdę, od przedszkola... :P

O co konkretnie Ci chodzi? Każdy chodził do szkoły i był oceniany przez nauczycieli. A teraz jak niby mój przełożony mnie ocenia? Oceniana jest tylko praca jaką wykonałem. Jak to się ma do oceny moich wizji? :)

Wt gru 30, 2014 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Każdy chodził do szkoły i był oceniany przez nauczycieli.
Czyli wg Twojej oceny każdy co chodzi do szkoły jest zniewolony...
Cytuj:
A teraz jak niby mój przełożony mnie ocenia? Oceniana jest tylko praca jaką wykonałem.
Skoro oceniana jest praca, którą wykonujesz, a uważasz, że przez to nie jesteś zniewolony, to dlaczego ocena działań przez przełożonych w Kościele już jest znieweniem...?? Stosujesz podwójne standardy...
Cytuj:
Jak to się ma do oceny moich wizji? :)
Jakich wizji...?

Wt gru 30, 2014 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Poza tym jeśli piszesz, że Tobie pozwolono poznać, że Piekło jest we wnetrzu nowej Ziemi, czyli, że we wnętrzu ziemi będzie źródło śmierci, żałoby, krzyku, trudu, a z Apokalipsy św Jana wynika, że nowa Ziemia będzie wolna od śmierci i cierpienia, to któryś z Was otrzymał błędne poznanie...Jak Ci się wydaje MJ'ocie który...?

Nie tylko, ze wydaje mi sie, ale mam pewnosc, ze Ty zle rozumiesz.
Z powodu zlej woli tak Ci sie dzieje.

Wt gru 30, 2014 7:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
MJ napisał(a):
Nie wiem, czy "centrum, jadrem".
Nie wiem bowiem jak jest zbudowana ziemia.

A nie chciałbyś się dowiedzieć?

Chcialbym.

Cytuj:
Nie ciekawi Cię, jak to wszystko działa?

Ciekawi.

Cytuj:
Przecież dzięki tej wiedzy nie staniesz się przeklęty.

Wrecz przeciwnie.
Dzieki takiej "wiedzy", ktora zaprzecza Slowu Bozemu moge zostac przeklety.

Cytuj:
A to jest bardzo interesujące.

Owszem.
Ale od kogo sie dowiedziec?
Od pyszalkow nadetych pycha "wiedzy", ktorzy zapragneli "tak wszystko wyjasniac, jakby Boga nie bylo i niczego w Swym Slowie nie objawil"?
Otoz tacy niczego nie wyjasniaja, ale zaciemniaja.
A nauki ich musza byc falszywe, bo odlaczyli sie od Prawdy.
Bog bowiem JEST Prawda.
Kto chce "wyjasniac koniecznie bez Boga", ten "wyjasnia" bez Prawdy.
Zatem zaciemnia.
To proste.

Cytuj:
Inaczej wszystkie dzieci chodzące do szkoły nie miałyby szansy na zbawienie.

Wszystkie dzieci, ktore polykaja brednie tego czasu zaprzeczajace Slowu Bozemu narazaja sie na potepienie.
Na pewno zas oslabiaja swoja Wiare.

[Temu zreszta sluzy tzw. "przymusowa, powszechna edukacja" bedaca w rekach wrogow Boga, we wladzy sekty mrocznej, to jest masonerii. To jej wymysl.]

Cytuj:
MJ napisał(a):
Lecz Pan Bog zwyciezy na Koncu.

Dużo jest sprzeczności w Twoich wypowiedziach MJ.
MJ napisał(a):
On juz zwyciezyl swiat.

To zwyciężył, czy dopiero zwycięży?

I zwyciezyl.
I znow zwyciezy.
Nowym Zwyciestwem.
A na Koncu- ostatecznym Zwyciestwem.

Na wojnie zazwyczaj jest wiele bitew.
Az sie nie skonczy.
Nie wiedziales tego?

Cytuj:
Kolejny przykład:
MJ napisał(a):
Lek zas oslabia ich wole, czyli "chce".
I wybieraja zlo.

Teraz wg Ciebie, śmierć Jezusa zamiast pomóc - zaszkodziła.

Nie.
Nie wedlug mnie.
Tylko wedlug Ciebie.

Bys bowiem mogl powiedziec "nie pomogla", to musialbys miec porownanie z tym jak byloby, gdyby nie bylo Jego Zwyciestwa na Krzyzu.
Tego tez nie rozumiesz?

Cytuj:
Czasem tak nielogicznie piszesz, że nie wiadomo jak się to ma do tego, co napisałeś wcześniej.

Nie.
Lecz Ty takze masz zla wole.
Usilujesz bowiem za wszelka cene przyczepiac sie do tego, co przeczytales.
Chcesz przylapac na bledzie.

Ale czynisz to nierozumnie.

Zreszta i tak nie zlapiesz.
Bo Prawde pisze.

A w Prawdzie nie mozna znalezc bledu.

Lecz bij dalej glowa, skoro tego pragniesz!

Wt gru 30, 2014 7:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Źle rozumiem kogo...Ciebie, czy św Jana ?
Przecież to Ty napisałeś, że na nowej Ziemi piekło będzie w jej wnętrzu, a w słowach św Jana czegoś takiego nie ma, co więcej z Apokalipsy św Jana wynika, że nowa Ziemia będzie wolna od śmierci i cierpienia...a zatem ??
A druga sprawa, skoro nie znasz budowy planety Ziemi i nie wiesz iż znajduje się ono w centrum(jądrze), to dlaczego pisząc, że Piekło znajdując się we wnętrzu planety Ziemia i powołując się na naukę(cyt) przeciez nawet i bozek naucza, ze zaglebiajac sie w ziemie dojdziesz do "czegos bardzo goracego" (mowiac ogolnie). zaprzeczasz temu, że znajduje się ono własnie w centrum(jądrze) planety Ziemia skoro źródło tego "czegos bardzo goracego" wg nauki znajduje się własnie w centrum(jądrze) Ziemi...?

Wt gru 30, 2014 7:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Pit CK napisał(a):

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie to napisałem, co sobie wymyśliłeś.
Pozostałe cytaty do których się odniosłeś zinterpretowałeś "po chińsku"; nie będę tego komentował.
MJ napisał(a):
Kto chce "wyjasniac koniecznie bez Boga", ten "wyjasnia" bez Prawdy.
Zatem zaciemnia.
A kto "wyjaśnia bez Boga"? Czy jak na matematyce uczyli Cię 2+2=4 to przy tym mówili, "tylko pamiętaj, Boga nie ma"? Czy Ty masz jakąś manię prześladowczą?
MJ napisał(a):
Na wojnie zazwyczaj jest wiele bitew.
Az sie nie skonczy.
Nie wiedziales tego?

Tak opisałeś tamto zwycięstwo, łącznie z zejściem do piekła i pokazanie najgorszym zakałom tego świata, kto tak naprawdę wygrał, że podejrzewam, że nie tylko ja odebrałem to jako dowód ostatecznego zwycięstwa.
MJ napisał(a):
Nie.
Nie wedlug mnie.
Tylko wedlug Ciebie.

Nie wmawiaj mi tego co sam powiedziałeś, a powiedziałeś, że lek zamiast ich uleczyć osłabił ich. To jak mam to zrozumieć? Że jednak pomógł? Trochę samokrytycyzmu by Ci się przydało i nie piszę tego złośliwie, bo to Ty piszesz niby tylko prawdę, a reszta kłamie. Tylko, że tu mamy akurat odwrotność Twojej tezy.
MJ napisał(a):
Bys bowiem mogl powiedziec "nie pomogla", to musialbys miec porownanie z tym jak byloby, gdyby nie bylo Jego Zwyciestwa na Krzyzu.
Tego tez nie rozumiesz?

A Ty nie rozumiesz, że nawet tylko odnosząc się do Biblii widać, że nic się nie zmieniło od tamtego czasu. To samo postępowanie, te same grzechy, tylko inna technologia. Nie rozumiesz, nie widzisz tego?

MJ napisał(a):
Nie.
Lecz Ty takze masz zla wole.
Usilujesz bowiem za wszelka cene przyczepiac sie do tego, co przeczytales.
A w Prawdzie nie mozna znalezc bledu.
Lecz bij dalej glowa, skoro tego pragniesz!

Jeden błąd już znalazłem, masz wyżej. A nie robię tego ze złej woli, tylko dlatego, że to widzę. Jeśli zobaczę białego psa, to nie nazwę go czarnym kotem, żebyś nadal mógł twierdzić, że jesteś nieomylny. Każdy się czasem myli, ale Tobie najwidoczniej od tego korona spada z głowy - mnie nie.

Wt gru 30, 2014 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
sahcim napisał(a):
Pit CK napisał(a):

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie to napisałem, co sobie wymyśliłeś.
Zatem co miałeś na myśli pisząc Ależ Wy jesteście zniewoleni w tej organizacji po tym, jak napisałem, że każde prywatne objawienie w Kościele podlega ocenie tegoż, tzn osoba twierdząca iż otrzymała objawienie wyznaje to swojemu spowiednikowi, a spowiednik po rozeznaniu przekazuje "sprawę" biskupowi miejsca(diecezji do której przypisany jest otrzymujący objawienie), który powołuje komisję do badania pochodzenia objawienia...?

Wt gru 30, 2014 8:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
MJ napisał(a):
Źle rozumiem kogo...Ciebie, czy św Jana ?

Obu.

Cytuj:
Przecież to Ty napisałeś, że na nowej Ziemi piekło będzie w jej wnętrzu, a w słowach św Jana czegoś takiego nie ma,

A gdzie na przyklad jest w jego slowach, ze "tak nie bedzie"?

Cytuj:
co więcej z Apokalipsy św Jana wynika, że nowa Ziemia będzie wolna od śmierci i cierpienia...a zatem ??

Zatem niewiele rozumiesz.

Nowe niebo i ziemia nowa wolne beda od wplywu diabelskiego.
Lecz podziemie bedzie stare.
Nieodnowione.

Odnowienie jest bowiem przez Zmartwychwstanie Zycia.
W tym nie maja udzialu ani potepieni, ani diably.
Diably wrzucone beda do piekla.
Tam skad wyszly.
Wraz z nimi potepiency.

Cytuj:
A druga sprawa, skoro nie znasz budowy planety Ziemi i nie wiesz iż znajduje się ono w centrum(jądrze), to dlaczego pisząc, że Piekło znajdując się we wnętrzu planety Ziemia i powołując się na naukę(cyt) przeciez nawet i bozek naucza, ze zaglebiajac sie w ziemie dojdziesz do "czegos bardzo goracego" (mowiac ogolnie). zaprzeczasz temu, że znajduje się ono własnie w centrum(jądrze) planety Ziemia skoro źródło tego "czegos bardzo goracego" wg nauki znajduje się własnie w centrum(jądrze) Ziemi...?

Po pierwsze: kiedy i gdzie "zaprzeczylem"?
Czy slowa "nie wiem" znacza "zaprzeczam"?
Po drugie: wierzyc bezkrytycznie bozkowi wiedzy bezboznej (tej ktora "koniecznie chce wyjasniac bez Boga i Jego Slowa") jest glupota wieksza, niz najwieksza tzw. "ciemnota sredniowieczna".
Po trzecie: wspolczesna kosmologia jest z gruntu falszywa. A oblakani ("wyjasniacze" bezbozni) przekonaja sie o tym, gdy wypelni sie Boze Slowo i gwiazdy spadna na ich glowy. Te, o ktorych mowia, ze "sa wielkie, sa sloncami i sa bardzo daleko". Gdy trzecia czesc gwiazd nieba rzucona bedzie na ziemie.

Wt gru 30, 2014 8:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Zatem co miałeś na myśli pisząc Ależ Wy jesteście zniewoleni w tej organizacji po tym, jak napisałem, że każde prywatne objawienie w Kościele podlega ocenie[...]?

Miałem na myśli całokształt funkcjonowania tej organizacji. Nie możesz sam interpretować Pisma, nie możesz sam spowiadać się przed Bogiem, mimo, że on zna każdy Twój ruch - musisz powiedzieć księdzu, a on występując w roli Boga, rozgrzeszy Cię, albo nie. Nawet kiedy masz objawienie musisz z tym iść do księdza, bo sam jesteś "za głupi" (nie chcę teraz obrazić). Wtedy Ty idziesz, opisujesz bardzo osobistą rzecz, którą innym trudno sobie wyobrazić, ale to im ufasz bardziej niż sobie. Dla mnie to szaleństwo. Zrobili z Was niewolników, a mieli nam pomagać.

Wt gru 30, 2014 8:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
A kto "wyjaśnia bez Boga"?

Ten, ktory nie liczy sie z Jego Slowem, z tym co On objawil.
Lecz ludzi sie, "ze moze byc Prawda to, co Bogu zaprzecza".

Cytuj:
MJ napisał(a):
Tego tez nie rozumiesz?

A Ty nie rozumiesz, że nawet tylko odnosząc się do Biblii widać, że nic się nie zmieniło od tamtego czasu. To samo postępowanie, te same grzechy, tylko inna technologia. Nie rozumiesz, nie widzisz tego?

Jednak nie rozumiesz tego co Ci napisalem.
Musialbys porownac nie z tym co "dawniej bylo", ale z tym jak byloby gdyby nie zwyciezyl na Krzyzu.
To proste.

Pewnemu czlowiekowi podano lekarstwo.
Czlowiek ten umarl po kilku miesiacach.
Glupiec mowi zatem szyderczo "lekarstwo nic nie pomoglo".
Ale glupiec nie rozumie, za by moc stanowczo powiedziec "w ogole nic nie pomoglo", to musialby miec porownanie z tym jak byloby gdyby lekarstwa w ogole nie podano.

Bo moze jakby w ogole nie podano, to smierc przyszlaby po kilku godzinach?

Czy wiec wiesz jak byloby, gdyby nie Jego Zwyciestwo na Krzyzu?

Swiat zas wspolczesny stacza sie, bo Wiare stracili i nie chca korzystac z Jego Zwyciestwa.
Jak pacjent, ktory ma lekarstwo skuteczne, ale nie chce zazywac.

Cytuj:
Jeden błąd już znalazłem, masz wyżej. A nie robię tego ze złej woli, tylko dlatego, że to widzę.

Jesli pokazesz mi prawdziwy moj blad, to sie przyznam do bledu.
Na razie pokazujesz swoje niezrozumienie i przekrecenie moich slow.

Wt gru 30, 2014 8:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Obu.
To prywatna opinia MJ'ota, a nie słowo Prawdy ale oczywiście MJ'otowie wolno mieć swoje zdanie...
Cytuj:
A gdzie na przyklad jest w jego slowach, ze "tak nie bedzie"?
Najpierw niech MJ'ot wskaże nauczanie apostolskie albo świętych Ojców gdzie jest napisane, że na nowej Ziemi piekło będzie w jej wnętrzu, bo jeśli nie wskaże, tzn iż to jest wymysł MJ'ota, a nie nauczanie objawione Kościołowi przez Boga...
Cytuj:
Zatem niewiele rozumiesz.

Nowe niebo i ziemia nowa wolne beda od wplywu diabelskiego.
Lecz podziemie bedzie stare.
Nieodnowione.
Jeśli podziemie planety Ziema będzie niednowione, tzn że nowa Ziemia nie będzie nowa w całości ale tylko powierzchownie...poza tym abym mógł uznać, że słowa MJ'ota iż podziemie nowej Ziemi będzie stare, nieodnowione, jako słowa Prawdy, to MJ'ot musi wykazać takie nauczanie Kościoła albo to prywatne zdanie MJ'ota, który nie jest nieomylny...
Cytuj:
Po pierwsze: kiedy i gdzie "zaprzeczylem"?
Czy slowa "nie wiem" znacza "zaprzeczam"?
Brak wiedzy o budowie Ziemi oznacza, że nie znasz prawdy o Ziemi czyli że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia...
Cytuj:
Po drugie: wierzyc bezkrytycznie bozkowi wiedzy bezboznej (tej ktora "koniecznie chce wyjasniac bez Boga i Jego Slowa") jest glupota wieksza, niz najwieksza tzw. "ciemnota sredniowieczna".
A kto i gdzie napisał, że wierzy bezkrytycznie "bezbożnej wiedzy"(czymkolwiek ona by nie była)...?
Cytuj:
Po trzecie: wspolczesna kosmologia jest z gruntu falszywa. A oblakani ("wyjasniacze" bezbozni)
I po tym widać, że nie znasz Prawdy, bo nazywasz tych, którzy wyjaśniają poznawaną wiedzę z dziedziny kosmologii bezbożnymi, chociaż nie znasz stanu ich duszy czyli nie wiedząc którzy z nich mają Boga w sercu, a którzy nie, wszystkich oceniasz swoją omylną miarą...

Wt gru 30, 2014 8:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Jesli pokazesz mi prawdziwy moj blad, to sie przyznam do bledu.

Tego poniżej celowo nie zauważyłeś?
Pit CK napisał(a):
MJ napisał(a):
MJ napisał(a):
Nie.
Nie wedlug mnie.
Tylko wedlug Ciebie.

Nie wmawiaj mi tego co sam powiedziałeś, a powiedziałeś, że lek zamiast ich uleczyć osłabił ich. To jak mam to zrozumieć? Że jednak pomógł? Trochę samokrytycyzmu by Ci się przydało i nie piszę tego złośliwie, bo to Ty piszesz niby tylko prawdę, a reszta kłamie. Tylko, że tu mamy akurat odwrotność Twojej tezy.

Wt gru 30, 2014 9:02 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Swiat zas wspolczesny stacza sie, bo Wiare stracili i nie chca korzystac z Jego Zwyciestwa.
Jak pacjent, ktory ma lekarstwo skuteczne, ale nie chce zazywac.

Najpierw było, że lek ich osłabił, teraz, że sami nie chcą go zażywać, a teraz pewnie będzie, że ktoś im nie chce go dać i pewnie to ja ciągle będę tym, który oszukuje i nie rozumie...

Wt gru 30, 2014 9:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Miałem na myśli całokształt funkcjonowania tej organizacji.
Po pierwsze Kościół nie jest organizacją w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc jeśli chcesz uchodzić za znawcę Kościoła, to przyjmij to do wiadomości. Po drugie nie znasz w ogóle Kościoła, zatem nie sil sie na ocene całokształtu, bo to śmieszne jest...
Cytuj: