Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 26, 2020 2:49 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Przepych w KK - Boży nakaz, czy wypaczenie? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przepych w KK - Boży nakaz, czy wypaczenie?
ks_Pawel napisał(a):
undo napisał(a):
Nie, nie ja uznaję za luksus, ale nawet Wasz papież. I zdaje się, że nawet on brzydzi się takim wystawnym zyciem, które wg Ciebie jest całkiem normalne i zgodne z doktryną KK. Czy się mylę?
Zaczynam się o ciebie niepokoić, jeszcze trochę, a zostaniesz papistą. :mrgreen:

To brzydko, że się niepokoisz. To niezgodne z Twoją wiarą. Bozia się gniewa teraz...

Bardzo proszę o odpowiedzi na temat.

Śr gru 10, 2014 10:19 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
jedwab napisał(a):

Oj cóż za ostre słówka wobec NIEOMYLNEGO w kwestiach wiary i OBYCZAJÓW papieża.

To Franciszek jest nieomylny, czy nie jest?

Zdecydujcie się w końcu.

Franciszek jest nieomylny bo jest przedstawicielem Boga tu ziemi i jest głową Koscioła. Został zesłany na niego Duch Święty. Tylko że on celowo nie robi tak jak Duch nakazuje tylko słucha jakiegos innego ducha. Robi rzeczy odwrotne do tego co robili poprzedni papieże. Idzie z duchem czasu i cywilizacji. Franciszek jako supermen :o gdy tak został przedstawiony - niepotepił tego, raczej był zadowolony :D i tym podobnych rzeczy jest znacznie wiecej.
To jest moje zdanie i kilku osób z tego forum - reszta katolików ze mną się nie zgadza.

Śr gru 10, 2014 5:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ks_Pawel napisał(a):
jedwab napisał(a):
To że papiez Franciszek ...
Kto atakuje swój dom (Kościół) przyczynia się do jego upadku. Sprawa znana jak świat długi i szeroki.
Więc nie atakuj. :dokitu:

Sorry ks_Pawle ale to nie ja atakuję Kościół tylko Franciszek.
Mnie nie podoba się sposób w jaki to robi - bo to nie ja podważam zaufanie do kleru a tym samym do ciebie, tylko twój zwierzchnik.
Ja mogę jako zwykły człowiek to skomentować a jak to wpływa na ateistów to już sam widzisz po postach powyżej - że mają powód do zadowolenia z takiej postawu papieża.

Śr gru 10, 2014 5:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab
Mysle, ze sie mylisz. Chodzi mi o to, ze to co widzisz, to o czym mowisz wzgledem papieza to nie jest produkt umyslu Franciszka tylko Grega. Ten papiez rozni sie od reszty tym, ze lepiej wykorzystuje doradztwo zatrudnionych specjalistow.
Moge sie mylic, jesli nie to to wszystko tylko pozor. Franciszek wyjdzie i powie cos pod publike, 2 dni pozniej rzecznik odkreci i wszystko pozostaje tak jak bylo. Za kadencji Franciszka kosciol nie ulegl zadnej zmianie. Tylko puste slowa nie poparte czynami.

Śr gru 10, 2014 5:42 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ok. zaużmy ze się mylę bo co tam moze mi sie coś ubzdurało.
Ale jak twierdzisz, papież coś mówi pod publikę - to dlaczego to robi, dlaczego woli słuchać doradcę ludzkiego zamiast Ducha Świetego.
Franciszek nic pod publikę mówić nie musi - to nie jest jakieś TV Show ze musi się przypodobać bezmózgiemu stadu.
Papiez to nie jest ktoś taki który ma sie podlizywać ateistom, islamowi, judaizmowi i zakładać jarmułkę - Szkotom i zakładać spódnicę w krate 8O (czego na szczeście nie robi). Homoseksualistom też nie musi się podlizywać.
Oni go nie powinni obchodzić, obchodzić go powinni ci co wierzą w Boga. Na katolikach powinien się skupić a nie na Dalajlamie i jego zdaniu na jakiś temat.

Śr gru 10, 2014 6:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mi bardzo daleko od specjalisty w analizie przywodcow przestepczych organizacji. Nie wiem. Joshua Dziabiak nie musi isc jutro do pracy, ani kiedy indziej a pojdzie i tez nie wiem czemu.
Zakladajac, ze papiez nie musi/nie potrzebuje jak wytlumaczysz Greg Burke w Watykanie?

Śr gru 10, 2014 7:01 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
... jak wytlumaczysz Greg Burke w Watykanie?

To jest proste jak drut. Wystarczy jak zainteresujesz się co robił jako Jezuita w latach 1979 i 1986. I jakie powiązania miał w tym czasie ze stanami zjednoczonymi ameryki. Stara miłość nie rdzewieje. :cmok1: Ale dość o tym.

Śr gru 10, 2014 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):

Zdecydujcie się w końcu.
Wiesz co?
Umówmy się tak.
NAJPIERW zapoznasz się z jakimś tematem czy nauką, a dopiero
POTEM zaczniesz ją krytykować na publicznym forum.

Tym samym my nie będziemy się irytować, a Ty nie będziesz oszczercą.
Wszyscy będą zadowoleni.

Na przykład:
NAJPIERW dowiedz się w jakich okolicznościach papież jest nieomylny, jak często to się dzieje (np. w XX wieku byłoby jedynie jedno takie orzeczenie, w XIX –dwa, w XVIII i XVII nie było żadnego) itd
a POTEM dopiero wyciągaj wnioski n/t papieża Franciszka.

Śr gru 10, 2014 11:34 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):
undo napisał(a):
jedwab napisał(a):

Zdecydujcie się w końcu.

Franciszek jest nieomylny bo jest przedstawicielem Boga tu ziemi i jest głową Koscioła. Został zesłany na niego Duch Święty. Tylko że on celowo nie robi tak jak Duch nakazuje tylko słucha jakiegos innego ducha. Robi rzeczy odwrotne do tego co robili poprzedni papieże. Idzie z duchem czasu i cywilizacji. Franciszek jako supermen :o gdy tak został przedstawiony - niepotepił tego, raczej był zadowolony :D i tym podobnych rzeczy jest znacznie wiecej.
To jest moje zdanie i kilku osób z tego forum - reszta katolików ze mną się nie zgadza.

Och, a Ty zapewne wiesz, jakiego to ducha słucha Franciszek papież?

Ciekawe skąd Ty to wiesz... Też sluchasz ducha? Jakiego?

I czemuż to Jahwe pozwolił, żeby na tronie Piotrowym zasiadła osoba, która 'nie słucha Ducha Świętego'?

Cz gru 11, 2014 10:30 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
http://superauto24.se.pl/auta-gwiazd/tw ... 45777.html

"Limuzyny Audi, Volkswagena, Volvo, terenowe lexusy czy chevrolety. Między innymi takimi samochodami hierarchowie polskiego Kościoła zajechali na zjazd Episkopatu Polski, poświęcony wyzwaniom nowej ewangelizacji i walce z pedofilią.

Ceny nowych modeli niektórych z tych cacuszek na czterech kołach dochodzą nawet do około 400 tys. zł. Natomiast najtańsze kosztują nie mniej niż 100 tys. zł. "

Kod:
16 Wtedy ktoś, podszedłszy do Niego, zapytał: "Nauczycielu, co dobrego mam zrobić, aby osiągnąć życie wieczne?" 17 On mu odpowiedział: "Dlaczego pytasz mnie o dobro? Jeden jest dobry! Jeśli chcesz wejść do życia, zachowaj przykazania". 18 Zapytał Go: "Które?" Jezus odpowiedział: "Nie będziesz zabijał, nie będziesz cudzołożył, nie będziesz kradł, nie będziesz składał fałszywego zeznania, 19 czcij ojca i matkę; oraz: Będziesz miłował swojego bliźniego jak siebie samego". 20 Na to młodzieniec oświadczył Mu: "To wszystko zachowałem. Czego jeszcze mi brak?" 21 Jezus mu odpowiedział: "Jeżeli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swoje dobra i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za mną". 22 Gdy młodzieniec usłyszał tę odpowiedź, odszedł zasmucony. Miał bowiem wiele posiadłości.

Widac czasy zmieniają się. Lepiej jednak nie sprzedawac i podążać za Chrystusem w bezpiecznej limuzynie, bo moze sie zdarzyć, ze On nie uchroni i trzeba bedzie liczyc na siebie.

Kod:
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?
Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi.
Nie możecie służyć Bogu i mamonie”».

Kto sfinansowal te samochody ? Skąd biskupi mają mamonę, ktorą zarządzają i z której finansują miedzy innymi samochody. Czy to jest ich dobro czy cudze ?

I jeszcze jedno, najwazniejsze przykazanie - miłości. Jak to jest, jeżeli głoszący go wozi sie autem za setki tysiecy, a obok są ludzi ktorzy ledwo (albo nawet juz nie) wiążą koniec z koncem. Gdzie tu widać wypełnianie przykazania miłości przez powolanych do jego gloszenia ?

W powyższej kwestii (luksusowych samochodów używanych przez duchownych) trzymam stronę Papieża Franciszka. :-D

So sty 03, 2015 12:06 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Czemu Kościół ma majątek? Aby czcić Boga. Poprzez misje, poprzez działalność duszpasterską i poprzez piękne świątynie.

Cytuj:
6 Gdy Jezus przebywał w Betanii, w domu Szymona Trędowatego, 7 podeszła do Niego kobieta3 z alabastrowym flakonikiem drogiego olejku i wylała Mu olejek na głowę, gdy spoczywał przy stole. 8 Widząc to, uczniowie oburzali się, mówiąc: «Na co takie marnotrawstwo? 9 Przecież można było drogo to sprzedać i rozdać ubogim». 10 Lecz Jezus zauważył to i rzekł do nich: «Czemu sprawiacie przykrość tej kobiecie? Dobry uczynek spełniła względem Mnie. 11 Albowiem zawsze ubogich macie u siebie, lecz Mnie nie zawsze macie. 12 Wylewając ten olejek na moje ciało, na mój pogrzeb to uczyniła4. 13 Zaprawdę, powiadam wam: Gdziekolwiek po całym świecie głosić będą tę Ewangelię, będą również opowiadać na jej pamiątkę to, co uczyniła».

Duża część tego majątku i bogactwa" jest przeznaczana na okazanie czci Jezusowi.

Śr sty 07, 2015 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem tego samego zdania kolega chyba przepychu nie widzial.

Śr sty 07, 2015 10:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Judasz w Ewangelii też miał pretensje że Magdalena zmarnowała drogocenny olejek dla Jezusa, a który to jego zdaniem mógł zostać sprzedany żeby pieniądze przekazać biednym. Niektórzy odkryli że tak naprawdę nie chodziło o litość dla biednych tylko o chciwość Judasza. Poza tym gdzieś czytałam że Pan Jezus wcale nie był biedny ale może nawet bogaty. Świadczy o tym, że miał szatę tkaną bez szwów na którą w tamtych czasach nie każdy mógł sobie pozwolić. Żołnierze rzucali później losy o Jego szatę.

Śr sty 07, 2015 11:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Amandir napisał(a):
Duża część tego majątku i bogactwa" jest przeznaczana na okazanie czci Jezusowi.

O, to dobre jest :mrgreen: Rydzyk kupił maybacha żeby okazać cześć Jezusowi. Ależ czci dostąpił Jezus, łooo... Pewnie od razu mu się na sercu cieplej zrobiło :D

Śr sty 07, 2015 11:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dość typowe - Rydzyk NIE kupił Maybacha, wielokrotnie to kłamstwo było dementowane - ale to nie przeszkadza jak widać by posługiwać się tym "faktem prasowym" jako argumentem.

Śr sty 07, 2015 11:20 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona