Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 7:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 440 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Następna strona
 Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
koteczek napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie wnikam co Ty rozumiesz koteczku, a czego nie...odpowiedziałem na pytanie Boro...

To poproszę o informację jakie zwierzęta sprawiają sobie przyjemność współżyjąc?
A co, chciałabyś się zaliczyć w poczet zwierząt, czy zaliczyć zwierzęta do ludzi...?
Cytuj:
Dla mnie to niepojęte porównywać współżycie dwóch kochających się osób do zwierząt i na tej podstawie określać co jest naturalne i moralne czyt. dozwolone.
A kto tutaj porównuje...?

Wt sty 13, 2015 10:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
koteczek napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie wnikam co Ty rozumiesz koteczku, a czego nie...odpowiedziałem na pytanie Boro...

To poproszę o informację jakie zwierzęta sprawiają sobie przyjemność współżyjąc?
A co, chciałabyś się zaliczyć w poczet zwierząt, czy zaliczyć zwierzęta do ludzi...?
Cytuj:
Dla mnie to niepojęte porównywać współżycie dwóch kochających się osób do zwierząt i na tej podstawie określać co jest naturalne i moralne czyt. dozwolone.
A kto tutaj porównuje...?

Ty porownales piszac ze nie znasz zwierzat kopuluacych oralnie, wiec nie obracaj kota ogonem. Mam zacytowac czy potrafisz sam przeczytac wlasny post z poprzedniej strony?

Wt sty 13, 2015 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Że niemoralne, z nauczania Kościoła

Jakiego Kościoła? Katolickiego? Od kiedy wierzysz w Jego nieomylność?

Poza tym gdzie Kościół naucza, że nienaturalne => niemoralne ?
Cytuj:
nie znam takiego rodzaju zwierząt, których samce w trakcie kopulacji wkładają swój narząd do pyska samicy aby tam złożyć nasienie...jak Ty znasz, to dawaj ??

To bez znaczenia w temacie, ala na marginesie powiem, że zdziwiłbyś się do jakich perwersji dochodzi niekiedy w świecie zwierząt :wink:

Wt sty 13, 2015 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koteczek napisał(a):
Ty porownales piszac ze nie znasz zwierzat kopuluacych oralnie, wiec nie obracaj kota ogonem.
Niczego nie porównywałem tylko podałem Boro fakt, który świadczy za moją tezą, a że wykorzystałaś ów fakt po swojemu rozumując, to już nie mój problem...

Wt sty 13, 2015 11:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Dyskusja jest idiotyczna. Pan Bóg stworzył buzię do jedzenia i picia a nie do współżycia. To chyba oczywiste?

Wt sty 13, 2015 11:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Jakiego Kościoła? Katolickiego? Od kiedy wierzysz w Jego nieomylność?
A co Ciebie to obchodzi od kiedy wierzę w to, w co Ty nie wierzysz..?
Cytuj:
Poza tym gdzie Kościół naucza, że nienaturalne => niemoralne ?
Jak to gdzie...w kościele...
Cytuj:
To bez znaczenia w temacie
No oczywiście...jak Boro odpowiedź nie pasuje do jego tez, to jest ona bez znaczenia w temacie... :D

Wt sty 13, 2015 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
A co Ciebie to obchodzi od kiedy wierzę w to, w co Ty nie wierzysz..?

Albo zmieniłeś opis, albo pomyliłem Cię z innym użytkownikiem.
Tak czy inaczej pytanie pozostaje aktualne: gdzie Kościół naucza, że nienaturalne => niemoralne ?
sahcim napisał(a):
Jak to gdzie...w kościele...

Wiem, że nie jesteś na tyle głupi aby sądzić, że pytam o lokację. Jesli nie chcesz odpowiadać, to napisz, że nie chcesz.
Nie jestem Katolikiem ale znam treść Katechizmu. Nie kojarzę w nim stwierdzenia, że wszystko co nienaturalne jest niemoralne.
sahcim napisał(a):
No oczywiście...jak Boro odpowiedź nie pasuje do jego tez, to jest ona bez znaczenia w temacie...

1) dopóki nie wykażesz, że każde nienaturalne zachowanie jest niemoralne, to jakie zachowania są naturalne nie ma w dyskusji większego znaczenie.
2) podałem odpowiedź, która pasuje do tezy. Przemilczałeś ją.
Tak więc popełniłeś dwa dialektyczne błędy w jednym zdaniu :wink:

Śr sty 14, 2015 12:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Tak czy inaczej pytanie pozostaje aktualne: gdzie Kościół naucza, że nienaturalne => niemoralne ?
Cytuj:
Nie jestem Katolikiem ale znam treść Katechizmu. Nie kojarzę w nim stwierdzenia, że wszystko co nienaturalne jest niemoralne.
Nie romawiamy w tym temacie o wszystkim co nienaturalne tylko o współżyciu małżonków i nauce Kościoła w tej kwestii...

Śr sty 14, 2015 12:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Nie romawiamy w tym temacie o wszystkim co nienaturalne tylko o współżyciu małżonków i nauce Kościoła w tej kwestii...

Tak, ale Twoim głównym argumentem za niemoralnością seksu oralnego jest jego nienaturalność.
Ten argument ma rację bytu tylko wtedy, jeśli najpierw wykażesz, że nienaturalne => niemoralne.

Założenie to można z łatwością obalić podając jeden przykład nienaturalnego zachowania, które nie jest uznawane za niemoralne. Np. zabiegi chirurgiczne.

Wniosek: Twój argument opiera się na fałszywym założeniu.

Śr sty 14, 2015 12:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):

Tak, ale Twoim głównym argumentem za niemoralnością seksu oralnego jest jego nienaturalność.
Chwileczkę...głównym argumentem za niemoralnością używania ust współmałżonki jako miejsca do złożenia nasienia było od początku(i jest) nauczanie Kościoła. Natomiast za nienaturalnością takowych praktyk świadczy to, osoby uważające coś takiego jako coś naturalnego, nie potrafią wskazać w otaczającej ich naturze czegoś takiego, co zakładają jako naturalne.

Śr sty 14, 2015 1:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Chwileczkę...głównym argumentem za niemoralnością używania ust współmałżonki jako miejsca do złożenia nasienia było od początku(i jest) nauczanie Kościoła.

A jakie jest uzasadnienie takiego nauczania? Rozumiem, że może to być wystarczający powód dla Ciebie, ale w dyskusji nie możesz powoływać sie na autorytet, który uznaje tylko jedna strona.
sahcim napisał(a):
Natomiast za nienaturalnością takowych praktyk świadczy to, osoby uważające coś takiego jako coś naturalnego, nie potrafią wskazać w otaczającej ich naturze czegoś takiego, co zakładają jako naturalne.

Powoli, powoli... Nie chodzi o to czy "złożenie nasienia" (piękne określenie :-D ) jest naturalne czy nie, lecz o to czy nienaturalność zawsze implikuje niemoralność. Dopóki tego nie wykażesz, nienaturalność nie jest żadnym argumentem.

Śr sty 14, 2015 1:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
A jakie jest uzasadnienie takiego nauczania?
Biblia...w której człowiek wierzący znajdzie: po pierwsze, potępienie wobec postępowania człowieka, który swoje nasienie nie składa w narządach rodnych kobiety, tylko poza nimi, a po drugie, słowa zachęty dla małżonków, iż poprzez współżycie małżonkowie wzajemnie się uświęcają, o ile nie odrzucają Boga. "Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie od rozpusty, aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie." (1 Tes. 4, 3-5)
Cytuj:
Powoli, powoli... Nie chodzi o to czy "złożenie nasienia" (piękne określenie :-D ) jest naturalne czy nie, lecz o to czy nienaturalność zawsze implikuje niemoralność.
Już Ci powiedziałem, że to jest temat gdzie właśnie rozmawiamy o tym jakie miejsce(wg Bożego prawa wobec ludzkiej natury) jest właściwym na złożenie nasienia(wytrysk). To, że Ty chcesz uciekać w pobocznego tematy mnie nie interesuje...

Śr sty 14, 2015 1:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Biblia...w której człowiek wierzący znajdzie: po pierwsze, potępienie wobec postępowania człowieka, który swoje nasienie nie składa w narządach rodnych kobiety, tylko poza nimi

Masz na myśli historię Onana?
sahcim napisał(a):
po drugie, słowa zachęty dla małżonków, iż poprzez współżycie małżonkowie wzajemnie się uświęcają, o ile nie odrzucają Boga. "Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie od rozpusty, aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie." (1 Tes. 4, 3-5)

Z tego fragmentu nie wynika żadna z Twoich tez.
sahcim napisał(a):
Już Ci powiedziałem, że to jest temat gdzie właśnie rozmawiamy o tym jakie miejsce(wg Bożego prawa wobec ludzkiej natury) jest właściwym na złożenie nasienia(wytrysk). To, że Ty chcesz uciekać w pobocznego tematy mnie nie interesuje...

Skąd ten wrogi ton? Argumentujesz pisząc, że wytrysk w ustach jest nienaturalny, więc obalam ten konkretny argument. Nie wiem gdzie widzisz ten poboczny temat.

Śr sty 14, 2015 1:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Argumentujesz pisząc, że wytrysk w ustach jest nienaturalny, więc obalam ten konkretny argument.
To obalaj tzn wskazuj w naturze istoty stworzone, których samce składają nasienie w otworze gębowym, a nie w narządach rodnych samic...

Śr sty 14, 2015 1:53 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
To obalaj tzn wskazuj w naturze istoty stworzone, których samce składają nasienie w otworze gębowym, a nie w narządach rodnych samic...

Skończmy już z tą naturą, doprawdy, bo to żadne kryterium moralności. Większość zwierząt ma wielu partnerów w trakcie życia, to znaczy że powinniśmy być poligamistami?

rol23mak napisał(a):
Dyskusja jest idiotyczna. Pan Bóg stworzył buzię do jedzenia i picia a nie do współżycia.

A co z graniem na trąbce? Moralne/niemoralne, naturalne/nienaturalne?

Śr sty 14, 2015 12:26 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 440 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Następna strona