Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 11:20 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Kościół, a popęd seksualny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół, a popęd seksualny
A co jeśli żona przestaje podniecać i mąż "cierpi upalenie" ?

N lut 15, 2015 10:37 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Uważam, że najlepiej jest się nie żenić. 2 Ale ze względu na niebezpieczeństwo rozwiązłości seksualnej niech każdy mężczyzna ma żonę, a kobieta – męża.

Lekka sprzeczność: A - lepiej się nie żenić, B - niech każdy ma żonę/męża
Wynika z tego, że w domyśle każdy, kto miałby grzeszyć rozwiązłością. Dlatego ja podaję, że każdy kto miałby grzeszyć rozwiązłością/zdradzać niech się na własną rękę zadowoli.
Cytuj:
Mąż ma dbać o seksualną stronę życia żony, a żona – męża. 4 Żona przekazuje władzę nad swoim ciałem mężowi, a mąż – żonie. 5 Nie zaprzestawajcie współżycia ze sobą, chyba że za wspólną zgodą na krótki czas, aby skupić się na modlitwie.

Nie wiedziałem, że z Świętego Pawła taki orędownik seksu. Modlitwa tylko na krótki czas, a potem sio do łóżka. Nieźle. Idealne, żeby zamknąć usta dewotom i tym, co to pochopnie posądzają wiarę chrześcijańską, że współżycia wzbrania.
Cytuj:
Potem jednak powróćcie do siebie, aby szatan nie kusił was, wykorzystując to, że nie potraficie zapanować nad waszymi pragnieniami.

Dokładnie. A gdy kto nie ma żony/męża, niechaj się w samotności zadowoli od czasu do czasu, żeby szatan nie wykorzystał rosnących pragnień do gorszych rzeczy, jakimi niewątpliwie są nierząd, rozpusta i gwałt.
Cytuj:
Jest to tylko moje zalecenie, nie absolutny nakaz.

Tym samym nie można na tych słowach budować prawa i wyznaczać co jest grzechem.
Cytuj:
Chciałbym bowiem, żeby wszyscy, tak jak ja, mogli obejść się bez małżeństwa.

Groziłoby to wyginięciem gatunku, chociaż od "móc" do "chcieć" jest kawałek. A może chciał przekazać, żeby wszyscy mogli zadowolić się masturbacją, tak jak on? Zaznaczam, że nie zamierzałem tu nikogo urazić. Ale dopóki nikt mi nie udowodni, że Św Paweł, Jezus i Św Karol Wojtyła się nie onanizowali, słów swoich wycofywać nie muszę. Dowodem byłby odpowiedni ustęp biblijny, który w sposób klarowny tyczyłby się zagadnienia.
Cytuj:
Z tego jasno wynika, że jak ktoś nie ma problemów na tle seksualnym może sobie żyć sam.

Ale o samogwałcie nie ma wzmianki...
Cytuj:
Jeżeli nie radzi sobie z tym, cierpi upalenie, to szuka sobie żony, która zaspakaja jego popęd.

Na czym z lekka cierpi pojęcie małżeństwa sprowadzone do zaspokojania chcicy. W takim razie dodam, że jeżeli ktoś do małżeństwa z powodów różnarokich niezdolny jest, szczęścia i dóbr materialnych współmałżonkowi i dzieciom dostarczyć nie zdoła, onanizm uchroniłby go od gorszych bezeceństw.
Andy72 napisał(a):

Dobre pytanie. W pewnym wieku problem spotyka sporo par. Najgorzej kiedy mąż jeszcze chce i może, ale żona już bardziej babcię niż kochankę przypomina. Nie odtrąci wszak żony, do kochanki nie pójdzie. Dorzucam przeto do rozporządzenia swego kolejną dyspensę, obok tej "od zimnych żon", będzie jeszcze "od żon zużytych, starych, chorych i szkaradnych".
Wszystkie wszystkich ideały grały, a teatr życiem płacony

N lut 15, 2015 2:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astaroth napisał(a):
Dlatego ja podaję, że każdy kto miałby grzeszyć rozwiązłością/zdradzać niech się na własną rękę zadowoli.
Dokładnie. A gdy kto nie ma żony/męża, niechaj się w samotności zadowoli od czasu do czasu, żeby szatan nie wykorzystał rosnących pragnień do gorszych rzeczy, jakimi niewątpliwie są nierząd, rozpusta i gwałt.
A może chciał przekazać, żeby wszyscy mogli zadowolić się masturbacją, tak jak on? Zaznaczam, że nie zamierzałem tu nikogo urazić. Ale dopóki nikt mi nie udowodni, że Św Paweł, Jezus i Św Karol Wojtyła się nie onanizowali, słów swoich wycofywać nie muszę. Dowodem byłby odpowiedni ustęp biblijny, który w sposób klarowny tyczyłby się zagadnienia.
współmałżonkowi i dzieciom dostarczyć nie zdoła, onanizm uchroniłby go od gorszych bezeceństw.

Jakaś obsesja na punkcie masturbacji?, obawiam się że weszło już w to stadium, gdzie przydało by się leczenie.

N lut 15, 2015 2:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Astaroth napisał(a):
Cytuj:
Uważam, że najlepiej jest się nie żenić. 2 Ale ze względu na niebezpieczeństwo rozwiązłości seksualnej niech każdy mężczyzna ma żonę, a kobieta – męża.

Lekka sprzeczność: A - lepiej się nie żenić, B - niech każdy ma żonę/męża
Wynika z tego, że w domyśle każdy, kto miałby grzeszyć rozwiązłością. Dlatego ja podaję, że każdy kto miałby grzeszyć rozwiązłością/zdradzać niech się na własną rękę zadowoli.

Sprzeczności nie ma, Ty widzisz sprzeczność, bo chcesz coś tu dodać, czego tam nie ma.

Astaroth napisał(a):

Znowu dodajesz coś czego tam niema. Masz mieć żonę do zaspokojenia Twoich pragnień cielesnych.

Astaroth napisał(a):
Cytuj:
Jest to tylko moje zalecenie, nie absolutny nakaz.

Tym samym nie można na tych słowach budować prawa i wyznaczać co jest grzechem.

Nakazu nie ma, bo nikt nie może nikomu narzucić małżeństwa. Człowiek ma wolną wolę, ale z tego zalecenia wynika jasno co robić.

Astaroth napisał(a):
Cytuj:
Z tego jasno wynika, że jak ktoś nie ma problemów na tle seksualnym może sobie żyć sam.

Bo jest zalecenie, zeby mieć od tego żonę.

Astaroth napisał(a):
W takim razie dodam, że jeżeli ktoś do małżeństwa z powodów różnarokich niezdolny jest, szczęścia i dóbr materialnych współmałżonkowi i dzieciom dostarczyć nie zdoła, onanizm uchroniłby go od gorszych bezeceństw.

Dobra materialne nie są potrzebne do tego żeby dać innym szczęście.

Astaroth napisał(a):
Andy72 napisał(a):

Dobre pytanie. W pewnym wieku problem spotyka sporo par. Najgorzej kiedy mąż jeszcze chce i może, ale żona już bardziej babcię niż kochankę przypomina.

Żonę i męża wybiera się na całe życie a nie na kilka lat, gdy ładnie i poniecająco wygląda.

N lut 15, 2015 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
Żonę i męża wybiera się na całe życie a nie na kilka lat, gdy ładnie i poniecająco wygląda.

Wynika z tego że małżeństwo z wiekiem staje się coraz cięższe do wypełnienia. Za to celibat jest coraz lżejszy - o wiele trudniej zachować go 20 letniemu chłopakowi, i wtedy gdy go ślubuje niż 30 letniemu mężczyźnie, nie mówiąc już o 40, 50 letnim.

N lut 15, 2015 3:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
rol23mak napisał(a):

Wynika z tego że małżeństwo z wiekiem staje się coraz cięższe do wypełnienia.

No nie wiem. Z innej wypowiedzi rol23maka wynika, że w momencie, kiedy małżonkowie przestają ze sobą współżyć, to przestaje być jednym ciałem i małżeństwem.

N lut 15, 2015 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
rol23mak napisał(a):

Wynika z tego że małżeństwo z wiekiem staje się coraz cięższe do wypełnienia. Za to celibat jest coraz lżejszy - o wiele trudniej zachować go 20 letniemu chłopakowi, i wtedy gdy go ślubuje niż 30 letniemu mężczyźnie, nie mówiąc już o 40, 50 letnim.

40 letni facet może przecież zakochać się w 20 letniej panience. :D

N lut 15, 2015 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I to niezależnie czy żonaty czy ksiądz

N lut 15, 2015 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Andy72 napisał(a):
rol23mak napisał(a):

Wynika z tego że małżeństwo z wiekiem staje się coraz cięższe do wypełnienia.

No nie wiem. Z innej wypowiedzi rol23maka wynika, że w momencie, kiedy małżonkowie przestają ze sobą współżyć, to przestaje być jednym ciałem i małżeństwem.

Coś chyba źle zrozumiałeś, albo ja się źle wysłowiłem. Nic takiego nie ma miejsca.

N lut 15, 2015 4:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masturbacja szczęścia nie daje - może tylko na chwilę przyjemność ale de facto w dłuższej perspektywie człowiek odczuwa znużenie i apatie. Jest szkodliwa, a popęd seksualny można ukierunkować na coś pożytecznego. Tak to jest, jak się jest leniuchem, to ma się z tym problem. Co więcej można się od niej uzależnić i to stosunkowo szybko, co rodzi problemy.
Kościół dbając o czystość i widząc te konsekwencje przestrzega.

Pn lut 16, 2015 11:30 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26