Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 12:13 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Aż 36% Polaków nadal wierzy w katolicką naukę... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Aż 36% Polaków nadal wierzy w katolicką naukę...
Nie byłoby.

I nie odpowiedziałeś na pytanie.

Brak odwagi się przyznać?

Czy nie podobają Ci się opcje?

Wt mar 17, 2015 6:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pies
Cytuj:
Teraz: jeśli Twoja matka poprosiłaby Cię abyś wykonał jakaś czynność, całkowicie pozbawioną znaczenia, ale pracochłonną, na kórej by jej bardzo zależało... i jeśli byś tego nie zrobił to wiesz że sprawiłbyś jej ogromną przykrość...

To bym nie zgodzil sie na to

Wt mar 17, 2015 6:13 pm
Gaduła
Gaduła

Zdarza sie ze dziecko chrzcza dziadkowie - tak jak moja siostrzenice. Nawet mam gdzies wypowiedz ksiedza, ktory twierdzi ze nalezy ochrzcic dziecko bez zgody rodzicow, jezeli dziadkowie tego chca.

Wt mar 17, 2015 6:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pies
Cytuj:
Oportunizm czy wyrządzenie ogromnej przykrości własnej matce?

Dlaczego ? Przykrosc bym zrobil matce gdybym ja pozostawil bez opieki w takim stanie psychicznym .Poszukalbym dobrego psychologa ktory by jej wytlumaczyc ze to czego odemnie zada nie ma sensu

Np gdyby ona przeszla na wiare SJ i kazala mi takze zmienic wiare bo innaczej bym jej przykrosc sprawil...no i co ?
Ano bym tego nie zrobil

Wt mar 17, 2015 6:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Jesli to pusty i obrzedowy to dlaczeo mam wierzyc ze ich ateizm tez nie jest pusty ?

Ateizm jest pusty. Ateizm jest nieistotnym ułamkiem poglądów ateisty. To Ty sobie ubzdurałeś, że ateiści na braku Boga budują sens swojego życia. To są Twoje rojenia, że ateiści przez sam fakt nie wierzenia w Boga stanowią jakiś wpsólny blok ideowy połączony gorączkową wiarą w nieistnienie Boga.

Ale tłumaczyłem Ci to już wielokrtonie, a Ty nadal nie pojmujesz.

Cytuj:
A dla ateistow byloby to zlamanie ich pogladow a wlasciwie zdrada

Khem? Polanie dziecka wodą jest złamaniem poglądu na to że Bóg nie istnieje? Od kiedy to? Zdradą byłoby np. modlenie się z faktyczną nadzieją że Bóg jest i tej modlitwy wysłucha. Ktoś taki faktycznie porzuca ateizm.

I nadal powiedziałbym "porzuca" bo słowo "zdrada" jest cokolwiek dziwaczne w tym kontekście. Ateista ma prawo podążać własną ścieżką -- jesli ta ścieżka wyprowadzi go poza ateizm to nie jest problem. Ateiści nie mają doktryny karania śmiercią za apostazję. Mylisz ateizm z religią.

Nie mają takiej doktryny bo nie mają żadnych doktryn. Oprócz tej jednej: Boga nie ma.

gabriel napisał(a):
Pies
Cytuj:
Teraz: jeśli Twoja matka poprosiłaby Cię abyś wykonał jakaś czynność, całkowicie pozbawioną znaczenia, ale pracochłonną, na kórej by jej bardzo zależało... i jeśli byś tego nie zrobił to wiesz że sprawiłbyś jej ogromną przykrość...

To bym nie zgodzil sie na to

Uważam Twoją postawę za złą. W sensie etycznym i moralnym za złą. Po prostu, najzwyczajniej w świecie jesteś złym człowiekiem.

gabriel napisał(a):
pies
Cytuj:
Oportunizm czy wyrządzenie ogromnej przykrości własnej matce?

Dlaczego ? Przykrosc bym zrobil matce gdybym ja pozostawil bez opieki w takim stanie psychicznym .Poszukalbym dobrego psychologa ktory by jej wytlumaczyc ze to czego odemnie zada nie ma sensu

To że uważasz że nie uczyniłeś jej krzywdy jest zupełnie nieistotne -- ONA czuje że wyrządziłeś jej ogromną przykrość. Kto wie... może przestanie się odzywać do Ciebie. Może zerwie kontakty z Tobą... może po tym zerwaniu dostanie zawału i umrze.

Gratulacje -- właśnie zabiłeś własną matkę bo się uparłeś.

gabriel napisał(a):
Np gdyby ona przeszla na wiare SJ i kazala mi takze zmienic wiare bo innaczej bym jej przykrosc sprawil...no i co ?
Ano bym tego nie zrobil

ZMIENIASZ sytuację. W tej sytuacji matka żąda od Ciebie zmiany przekonań. Ateista NIE JEST PROSZONY O ZMIANĘ PRZEKONAŃ. Tylko o odbebnienie pustego rytuału.

Ale Ty wolałbyś potencjalnie zabić własną matkę.

GRATULACJE!

Swiftlark napisał(a):
Zdarza sie ze dziecko chrzcza dziadkowie - tak jak moja siostrzenice. Nawet mam gdzies wypowiedz ksiedza, ktory twierdzi ze nalezy ochrzcic dziecko bez zgody rodzicow, jezeli dziadkowie tego chca.
[/quote]

No bo tak jest. Jak dogmat religijny będzie niezgodny z etyką to etyka musi dogmatowi ustąpić.

Wt mar 17, 2015 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pies
Cytuj:
Ateizm jest pusty. Ateizm jest nieistotnym ułamkiem poglądów ateisty

No faktycznie , widac to nawet po tych rozpalonych dyskusjach na tym forum a takze w mediach :D
Cytuj:
Khem? Polanie dziecka wodą jest złamaniem poglądu na to że Bóg nie istnieje? Od kiedy to? Zdradą byłoby np. modlenie się z faktyczną nadzieją że Bóg jest i tej modlitwy wysłucha. Ktoś taki faktycznie porzuca ateizm.

To idac ta logika co Ci szkodzi przyznac ze Bog istnieje ,chodzic takze do kosciola aby ludzie widzieli ?
Cytuj:
Uważam Twoją postawę za złą. W sensie etycznym i moralnym za złą. Po prostu, najzwyczajniej w świecie jesteś złym człowiekiem.

To Ty tak uwazasz
Cytuj:
ONA czuje że wyrządziłeś jej ogromną przykrość. Kto wie... może przestanie się odzywać do Ciebie

To trzeba wszystko zrobic aby wyprowadzic ja z bledu
Cytuj:
ZMIENIASZ sytuację. W tej sytuacji matka żąda od Ciebie zmiany przekonań. Ateista NIE JEST PROSZONY O ZMIANĘ PRZEKONAŃ. Tylko o odbebnienie pustego rytuału.

A gdyby Twoja matka poprosila aby s zaczal wierzyc w Boga to poslugujac sie Twoja logika musialbys to zrobic innaczej bys jej wyrzadzil przykrosc
A to znaczy ze wiekszosc ateistow w Polsce wywadzacych sie z rodzin katolickich to bez serca kanalie ( poslugujac sie Twoja logika ) bo maja w nosie o co prosza ich rodzice

Wt mar 17, 2015 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

gabriel napisał(a):
Pies
Cytuj:
Ateizm jest pusty. Ateizm jest nieistotnym ułamkiem poglądów ateisty

No faktycznie , widac to nawet po tych rozpalonych dyskusjach na tym forum a takze w mediach :D

Gdzieś widziałeś w mediach rozpaloną dyskusję o tym czy Bóg istnieje? Ja też nie jestem rozpalony duskusją o tym czy Bóg istnieje -- co najwyżej wkurzają mnie ludzi kórzy przekłamują naukę i mataczą aby udowodnić swoje zabobony. Jakby nie ruszali nauki i przyznali że wszystko to opiera się na ich wyobraźni to nie miałbym z tym porblemu.

gabriel napisał(a):
To idac ta logika co Ci szkodzi przyznac ze Bog istnieje ,chodzic takze do kosciola aby ludzie widzieli ?

Bo nic mi to nie daje. nie mam żadnego powodu tego robić. Mam powody aby tego nie robić -- lepsze rzeczy do zrobienia w tym czasie.

Ale wiesz -- bywam w kościołach... np podczas zwiedzania. Podoba mi isę ilość złota jaką tam słudzy boży przechowują :)

gabriel napisał(a):
Cytuj:
ONA czuje że wyrządziłeś jej ogromną przykrość. Kto wie... może przestanie się odzywać do Ciebie

To trzeba wszystko zrobic aby wyprowadzic ja z bledu

Ale nie możesz jej przekonać. Co wtedy? Obstajesz przy swoim? Wyrodny syn z Ciebie.

gabriel napisał(a):
Cytuj:

A gdyby Twoja matka poprosila aby s zaczal wierzyc w Boga to poslugujac sie Twoja logika musialbys to zrobic innaczej bys jej wyrzadzil przykrosc
A to znaczy ze wiekszosc ateistow w Polsce wywadzacych sie z rodzin katolickich to bez serca kanalie ( poslugujac sie Twoja logika ) bo maja w nosie o co prosza ich rodzice

Moja matka nigdy nie prosiła mnie abym wierzył w Boga. Uważa tak samo jak ja, że rodzinne uczucie i bliskość jest ważniejsze niż religia.

GDYBY moja matka koniecznie chciała abym wierzył to byłbym w innej sytuacji. Oczywiście problemem jest to że nie POTRAFIĘ uwierzyć. Ale mógłbym udawać ewentualnie. W końcu udawanie katolika w tym kraju jest banalne... wystarczy robić... emmm... w zasadzie to nic nie trzeba robić.

Warto pisanki poświęcić.

Wt mar 17, 2015 6:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pies
Cytuj:
Gdzieś widziałeś w mediach rozpaloną dyskusję o tym czy Bóg istnieje? Ja też nie jestem rozpalony duskusją o tym czy Bóg istnieje -- co najwyżej wkurzają mnie ludzi kórzy przekłamują naukę i mataczą aby udowodnić swoje zabobony. Jakby nie ruszali nauki i przyznali że wszystko to opiera się na ich wyobraźni to nie miałbym z tym porblemu.

W kazdym temacie w dyskusji swiatopogladowej miedzy poslami temat istnienia Boga sie przewija w dyskusji
Polecam program Polsat Tak czy Nie, Kropka nad i TVN24 czy minela 20 sta w TVP Info
Cytuj:
Bo nic mi to nie daje. nie mam żadnego powodu tego robić. Mam powody aby tego nie robić -- lepsze rzeczy do zrobienia w tym czasie.

Tak samo mozesz miec cos lepszego do roboty aby nie chrzcic dziecka , obchodzic dzien Sw Mkolaja czy Wielkanocy
Cytuj:
GDYBY moja matka koniecznie chciała abym wierzył to byłbym w innej sytuacji. Oczywiście problemem jest to że nie POTRAFIĘ uwierzyć. Ale mógłbym udawać ewentualnie

Aaa...to opieramy swoje zycie na klamstwie ( cale zycie ) ...czyli np ja tez moglbym udawac SJ ...co mi szkodzi ..ale ja swoje zycie nie opieram na klamstwie

Wt mar 17, 2015 6:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Staram się nie oglądać dyskusji między posłami :D

Cytuj:
Tak samo mozesz miec cos lepszego do roboty aby nie chrzcic dziecka , obchodzic dzien Sw Mkolaja czy Wielkanocy

No i jeśli mam powody czegoś nie robić to tego nie robię. Jeśli mam powody aby coś czynic -- bo np. jest to wazne dla rodziny -- to to robię. To naprawdę nie jest trudne do ogarnięcia.

Ja nie mam powodu udawać teraz oosby religijnej.

Cytuj:
Aaa...to opieramy swoje zycie na klamstwie ( cale zycie ) ...czyli np ja tez moglbym udawac SJ ...co mi szkodzi ..ale ja swoje zycie nie opieram na klamstwie

Hi, hi... w przeciwieństwie do Ciebie nie zyję z mamusią i nie musiałbym cały czas udawać osoby wierzącej :D

Zresztą -- przed rodzicami często ukrywasz jakieś aspekty swojego życia. Bo po prostu to jest Twoja prywatna sprawa i ich nie dotyczy. Czyli... tak -- zgodnie z Twoją poronioną logiką opieram całe swoje życie na kłamstwie. Bo nie spowiadam się mamusi z wszystkiego co robię :)

Wt mar 17, 2015 6:56 pm
Gaduła
Gaduła

Pies:
to ja jestem zdecydowanie złym człowiekiem jednak - dziękuję za uświadomienie ;)
Bo wbrew usilnym (i niestety muszę dodać, że również głupim pod względem argumentacji) namowom rodziny mojej i męża, oboje zdecydowaliśmy się dzieci nie chrzcić. Mimo szantażu emocjonalnego, mimo prób przekupstwa, mimo w zasadzie gróźb.

Swiftlark
Ksiądz nie może ochrzcić dziecka wbrew woli jego rodziców. Dziadkowie mojego męża pytali o to zaprzyjaźnionego księdza. Wyszło przypadkiem całkiem, bo rozgoryczona babcia się wygadała.
Na ich szczęście ksiądz wybił im to z głowy, bo nigdy w życiu żadnego prawnuka by już na oczy nie zobaczyli.

Wt mar 17, 2015 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Torri -- Ty paskudo! ;)

Mimo wszystko wiele szczęścia życzę i aby rodzina się jednak pogodziła.

Ale nic na siłę.

Co do chrzczenia po kryjomu... cóż -- pewnie każdy ksiądz ma własną wersję. A zgaduję, że jednoznacznej wykładni w Biblii nie będzie :P... Zresztą -- nawet jeśli Biblia coś jednoznacznie stwierdza to nie jest to jeszce powód aby się nią przejmować. Zawsze można to "zinterpretować" :P

Wt mar 17, 2015 7:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pies
Cytuj:
No i jeśli mam powody czegoś nie robić to tego nie robię. Jeśli mam powody aby coś czynic -- bo np. jest to wazne dla rodziny -- to to robię. To naprawdę nie jest trudne do ogarnięcia.

Ja nie mam powodu udawać teraz oosby religijnej.

No moze poza tymi wyjatkami kiedy jest Ci to wygodne czyli kunktatorstwo i oportunizm
Cytuj:
Hi, hi... w przeciwieństwie do Ciebie nie zyję z mamusią i nie musiałbym cały czas udawać osoby wierzące

Tylko ciezko klamac tak non stop kiedy sie rozmawia z rodzicami bo a noz mozna sie zapomniec
Ja te z rodzicami nie mieszkam ale pamietac caly czas co sie sklamalo 10 lat temu i caly czas uwazac zaby nie wpasc na klamstwie to musi byc chyba ciezko
Cytuj:
Zresztą -- przed rodzicami często ukrywasz jakieś aspekty swojego życia

Tak al sa to odosobnione epizody w zyciu a sprawa wiay to temat caly czas aktualny przy kazdym swiecie koscielnym czy dyskusji swiatopogladowej

Wt mar 17, 2015 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Emm... przez ostatnie parę lat przypominam sobie może z dwa, trzy przypadki kiedy kwestia Boga pojawiła się w rozmowach rodzinnych. Usmiechnałem się, nic nie powiedziałem.

Jakbym udawał katolika to bym pewnie przytaknął "no pewnie!". :D

I tym by się to różniło.

Pamiętaj -- katolik nie chodzacy do kościoła to nadal katolik :D

Minimalne wymagania względem katolika to takie że jesteś gatunku ludzkiego.

Wt mar 17, 2015 7:15 pm
Gaduła
Gaduła

Pies:
Nie, nie, żadnego stanu wojennego nie ma, ale dziękuję za życzenia ;) Rozmowy były ciężkie, ale ja wbrew pozorom rozumiem, że te wszystkie bardzo nietrafione argumenty i mało etyczne próby przekonania nas wynikały z pewnej desperacji. Nasz pierworodny był pierwszym wnukiem zarówno moich rodziców jak i rodziców mojego męża, obie rodziny są dość mocno wierzące, udzielające się i w ogóle.
Uświadomiliśmy rodzinie co myślimy na ten temat, postawiliśmy sprawę jasno, że w tej kwestii zdania nie zmienimy i zapowiedzieliśmy, że nie chcemy więcej wracać do tematu (to akurat się nie udało, bo temat powraca z każdym chrztem w dalszej lub bliższej rodzinie, aczkolwiek ostatni przypadek ograniczył się tylko do pojedynczego zapytania, czy aby na pewno nie zmieniliśmy zdania i nie chcielibyśmy ochrzcić "przy okazji").

Co do chrztu - to raczej jest kwestia prawna - to rodzice są prawnymi opiekunami dziecka i nikt nie ma prawa zdecydować wbrew nim o takiej sprawie. Obawiam się, że parafia, która zdecydowałaby się na taki krok mogłaby mieć problemy - i słusznie.

Wt mar 17, 2015 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pies napisał(a):
Emm... przez ostatnie parę lat przypominam sobie może z dwa, trzy przypadki kiedy kwestia Boga pojawiła się w rozmowach rodzinnych. Usmiechnałem się, nic nie powiedziałem.

Jakbym udawał katolika to bym pewnie przytaknął "no pewnie!". :D

I tym by się to różniło.

Pamiętaj -- katolik nie chodzacy do kościoła to nadal katolik :D

Minimalne wymagania względem katolika to takie że jesteś gatunku ludzkiego.

Nie rozmawiacie o aborcji kiedy np w mediach o tym bebnia ?
Nie rozmawiacie o malzenstwach homo kiedy chca zmienic prawo ?

To wszystko posrednio zahacza o nauke KK i Biblii a wiec wychodzi to w praniu :)

Wt mar 17, 2015 7:22 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona