Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 06, 2020 8:29 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Ateizm nie zabrania mordowac czy niewolnictwa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ateizm nie zabrania mordowac czy niewolnictwa
Cytuj:
witoldm -- obrażasz mnie tutaj:
Cytuj:
Dla samotników, ateistów, zadowolonych z tego co mają źle.
Bo muszą się dzielić tym co mają z innymi, więc muszą z siebie dawać więcej, aniżeli bez wiary Chrześcijańskiej.
Im ta wiara jest pogwałceniem ich wolności.

Rzucasz paskudne oskarżenie wobec ateistów. Że troska o drugiego człowieka jest dla nich czymś niemiłym.

Jeśli w to faktycznie wierzysz to jest to naprawdę paskudna postawa. I całkowicie nieuzasadniona. Słowem -- wpisuje się w to co często (subiektywna ocena) katolicy (w tym księża i hierarchowie) mówią o tych których nie lubią.

Katolicy lubią oskarżać innych o liczne paskudne czyny, intencje i pragnienia... a potem są wielce urażeni, że ktoś się na te słowa wkurza. Bo jak to -- że oni nie mogą nazwać homoseksualitę kimś kto nie wie co to miłość. Jak to, że ateista nie jest człowiekiem pozbawionym zasad, całkiem zezwierzęconym który bez kagańca prawa stanie się mordercą, złodziejem i gwałcicielem.

"Co powstrzymuje ateistę przed rozbiciem samolotu z pasażerami?"

"Ateista dba tylko o siebie."

Widzisz jak Twoje słowa się wpisują w ten motyw?

Obrażał bym cię jeśli bym ciebie atakował wprost personalnie.
Ja zawarłem w tych zdaniach głos polemiczny, o ewentualności takiego stanu, niczego nie rozstrzygając.
Pisząc ogólnie o ateistach, słowo jak każde, można się z nim nie zgadzać, bądź go uwielbiać. Jeśli szczególnie lubisz słowo ateista, a ja ci go umniejszyłem , poprzez poszukiwania słabych punktów ateizmu, no to wybacz że cię do tego sprowokowałem.
Jednak sam siebie przeanalizuj, bo sam tak samo robisz, dociekając spraw w mojej religii, w podobny sposób, zniesmaczasz mnie do mojej wiary.

Tu widzę że popełniłem błąd pisząc, (Im ta wiara jest pogwałceniem ich wolności).
Powinno być (Im ta wiara może być, pogwałceniem ich wolności).
Dla twojego temperamentu tak powinienem pisać.
Ja patrzę na ateizm jako ludzi wolnych od jarzma nakazów, zasad , czy wierzeń, mogę się mylić, to sprostuj. Stąd taka treść.

Tak- tu widzę też i to, że przebywanie w grupie o określonych poglądach, sprawia to, że nie dostrzegamy innej perspektywy.
To działa tak samo w każdym przypadku.
Lecz to nie powinno być powodem do wzajemnych obraz czy zaczepek.
Nie dlatego że to jest cacy, tylko dlatego że nie da się tego uniknąć, to się po prostu przydarza każdemu.
Mogę tylko zareklamować to, że w mojej wierze inni upominają mnie po prostu jak czegoś nie rozumiem, bez żadnego obrażania się na mnie, ani agresywnego słownictwa.
Widzisz już po tym co daje być wierzącym.

Jeśli uważasz, że sam bez przynależności do jakiejś grupy, będziesz umiał się godnie człowieka zachować, nie atakując bez powodu innych, no to wypadało by cię podziwiać.
Oczywiście jeśli byś miał rację.
Cytuj:
Rzucasz paskudne oskarżenie wobec ateistów. Że troska o drugiego człowieka jest dla nich czymś niemiłym.

Wyjaśniłem że może być niemiłym, sprostowałeś wcześniej, że u ciebie to jest inaczej, choć trochę w niezbyt sensownej wersji, bo ująłeś to jako jako wszystkich ateistów.
Bierzesz na siebie to co czynią inni ateiści?
Jeśli występujesz w imieniu wszystkich ateistów.

U nas u Katolików, odpowiedzialność za nasze przewinienia wziął Jezus Chrystus Bóg. Przypominam, bo wiesz.

Widzisz że każdy z nas, coś do końca nie określi, a wtedy to po co się wzajemnie oskarżać? Zamiast zapytać, poprosić o uściślenie.
By nie przenosić swego niedoinformowania na innych, a nikt wszystkiego nie wie.
Po to jest forum , do wymiany myśli, a nie do walki słowem, przeciwko słowu, w domyśle przeciwko innemu człowiekowi.
Cytuj:

Czy napisałem że ateistów o to oskarżam?
W innym, moim także przypadku, może być to tylko sugestia, jak każda inna.
A ty dodałeś na swoim przykładzie, że u ateistów jest też całkiem z tym inaczej, też są troskliwi o innych.
Właśnie tak powinna wyglądać pomiędzy nami dyskusja, by nie było nieporozumień i wzajemnych oskarżeń.
No ale nie mogę cię do tego zmusić, możesz nadal po swojemu, no bo tobie łatwiej ze sobą, inni się do ciebie maja dostosować.
Nie ma sprawy, ja się dostosowuję, choć mile takiej wymiany zdań nie wspominam. Jest mnóstwo ludzi do których nie trafiają słowa, z tobą tak źle nie jest.

Nie chcę nikogo nawracać na cokolwiek, lecz chcę by każdy wzajemnie się z sobą lepiej komunikował.
Bo po co tracić czas na przepychanki?
Zrozum to i nie przypisuj mi więcej, jakichkolwiek złych intencji, dla kogokolwiek.
A to że jestem wierzący, nie powinno tobie także przeszkadzać w tej wymianie poglądów.

Jeśli dojrzałeś do tego, by móc przyjąć punkt widzenia innej osoby, możesz treściwie z nią dyskutować.
Jeśli coś cię w niej uzależnia, to nie dyskutuj i nie oskarżaj ją o to, że ma na ciebie zły wpływ, czy że źle myśli.
Ten fragment dotyczy każdego uczestnika, dowolnej dyskusji.
Wymogiem dyskusji jest zrozumienie, a nie przyjęcie zdania wprost, do stosowania.
Przyjmuje się zdania do stosowania typu prawnego.
O innych się tylko dyskutuje, a w dyskusji są różnice zdań, to norma a nie odstępstwo. Wiem że o tym wiesz, wiec tylko bardziej uważaj jak piszesz.

Wiele nieporozumień bierze się z tego, że ktoś zakłada że to co inny powiedział oznacza rozkaz, bądź wprost że się tym zasugerują bezrefleksyjnie.
To im pozostanie, że oni to bezwiednie, możliwie że dla swej krzywdy przyjmą.
Tak nie musi być, ale przed tym się takla osoba broni, niepotrzebnie gmatwając treści wypowiedzi.
Apeluję o zrozumienie wzajemne, bez sugerowania że ktoś nie rozumie.
Pytajcie a nie osadzajcie, nie szukajcie w tych pytaniach sadów, których nie ma.
Bądźcie ludźmi dobrej woli. To ułatwi komunikację.
I bez takich nieprawidłowości, jest życie każdego z nas bardzo trudne.

Ja też postaram się bardziej uważać na to co piszę. Bo też się sugeruję Katolickim punktem widzenia, a to nie wszystko z czym styka się każdy z nas.
Było by tylko wtedy, jeśli wszyscy byli by Katolikami.

Wybacz że tak obszernie i sporo w tym jest po prostu, nie do ciebie ujęte, bądź nie tylko do ciebie, ale tak to widzę, że jest bardziej zrozumiałe jeśli jest wszystko razem ujęte. By łatwiej nam się wzajemnie komunikować.

Wt kwi 21, 2015 10:37 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Czy napisałem że ateistów o to oskarżam?

Według mnie tak, teraz jest jasne, że nie miałeś takiego zamiaru. Koniec tematu. Wycofuję swoje zarzuty.

Dodam tylko, że nie kupuję tej idei "mówię o X w ogólności, więc nie masz prawa się obrazić bo nie mówię personalnie o tobie". Jak dla mnie jeśli wydajesz sądy o grupie to wydajesz też sądy o jej członkach.

Co do samego ateizmu -- nie jest wcale dla mnie bardzo istotnym słowem. Wcześniej w rozmowach z innymi ludźmi o tym pisałem... ateizm to bardzo mała cząstka moich poglądów i niezbyt istotna. Nie identyfikuję się automatycznie też z innymi ateistami, bo uznaję że fakt bycia ateistą bardzo niewiele mówi o człowieku.

---

Natomaist nadal pozostaje to co pisałem na temat "wyjątkowości chrześcijaństwa". Nie dostrzegam niczego takiego.

Wszystko to co opisałeś jako odkrycie dokonane przez Waszą religię według mnie jest starsze niż ta czy jakakolwiek inna religia i nawet sama ludzkość.

Wt kwi 21, 2015 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Wszystko to co opisałeś jako odkrycie dokonane przez Waszą religię według mnie jest starsze niż ta czy jakakolwiek inna religia i nawet sama ludzkość.

Ja też się z tym zgadzam.
Religia po prostu na podstawie starszych kultur to wszystko o czym traktuje, rozwinęła, zarejestrowała i przekazuje.
Jeśli archeologia zbada lepiej to co w sobie kryje ziemia, to wiele wyjaśni, także z niedoskonałych na nasze czasy opisów z Biblii.
Przynajmniej te, które traktują ogólnie, sa kontrowersyjne przez to.

Wt kwi 21, 2015 11:15 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Natomaist nadal pozostaje to co pisałem na temat "wyjątkowości chrześcijaństwa". Nie dostrzegam niczego takiego.

No i w wierze nie chodzi o wyjątkowość.
Choć wielu w ten sposób ja nagłaśnia.
Chodzi o konieczność, wynikłą ze słabości ludzkiej, szeroko pojętej.
Dlatego trwa, a każdy z wierzących przynajmniej ten o silnej wierze, powinien wiedzieć, dlaczego chce za nią iść nią się kierować.
Po prostu ktoś powinien się zająć słabością człowieka, jest tym kimś Kościół.
Sam pewno domyślasz się, że to nie jest łatwe zadanie. Dlatego mówi się o powołaniu, talencie, uzdolnieniu.
Można nie zająć się innymi, lecz też trzeba liczyć się z tym, że i nami się nikt nie zajmie. Tu masz sedno tego do czego służy wiara.
No tak powiesz że lekarze się tym zajmują.
lecz nie do końca jeszcze teraz również, a często też w sposób lekceważący pacjenta.
To jeszcze musi i teraz być przez kogoś do tego powołanego, kontrolowane i pilnowane.
Ot nie fanaberia a samo życie.

Wt kwi 21, 2015 11:42 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O tak -- nie jest łatwe. Kiedy jesteś tym silnym opiekującym się słabszymi zawsze istnieje pokusa, że z obrońcy staniesz się tyranem który tych słabszych zwyczajnie wykorzystuje. Im dłużej sprawujesz funkcję i im bardziej jesteś poza kontrolą tym pokusa większa.

Prawie dwa tysiące lat to długo, prawda?

witoldm napisał(a):
Po prostu ktoś powinien się zająć słabością człowieka

Najpierw musimy zrozumieć z czego ta słabość wynika. Kościół oczywiście ma swoją teorię. Według mnie jest ona błędna.

Co za tym idzie metody KK zawsze będą obarczone błędem. Tak samo jak u lekarza który leczy nie tą chorobę co trzeba.

Wt kwi 21, 2015 11:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Prawie dwa tysiące lat to długo, prawda?

Mnie też to uwiera chciałbym być zdrowy silny, lecz co mogę począć.
Też chciałbym by nikt , a zwłaszcza w Kościele mnie nie wykorzystywał, bez dawania niczego w zamian. Nie nadużywał mojego zaufania.
Też nie podoba mi się to, że może wielu czynić sobie z Kościoła przystań do łatwiejszego życia. Póki co jest jak jest.
Trzeba być czujny i reagować na to co widzimy nieprawidłowego.

Wt kwi 21, 2015 12:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Najpierw musimy zrozumieć z czego ta słabość wynika. Kościół oczywiście ma swoją teorię. Według mnie jest ona błędna.

Co za tym idzie metody KK zawsze będą obarczone błędem. Tak samo jak u lekarza który leczy nie tą chorobę co trzeba.

Ja bym obstawiał że słabość, to błędy genetyczne, choć i metody wychowawcze dzieci, oraz własną nierozwagę.

Błędy są udziałem każdego człowieka, nie ma nikogo kto by się w ogóle nie pomylił.
Możliwe że Kapłan źle ocenił to co się z danym człowiekiem dzieje, tak samo jak lekarz, jest taka możliwość.
Myślę że tu będzie łatwiej, jak każdy kto bierze na siebie odpowiedzialność za drugiego człowieka, będzie rozliczany ze swych błędów, a nawet odsuwany od swych zadań.
Niech w takim temacie pomagają nam najlepsi.
Lecz to moje zdanie.

Wt kwi 21, 2015 12:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja uważam, że słabość nie jest błędem tylko wynika z konstrukcji świata. Jak dylemat więźnia -- zarówno zdrada jak i współpraca mają sens. Obie strategie mają swoje uzasadnienie.

Ale teraz kiedy już to wiemy, wiemy jak zmienić warunki aby zdrada przestała być sensowna.

Wt kwi 21, 2015 12:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie da się ukryć że jest wynikiem konstrukcji, tak po prostu jest.
Można tylko to naprawiać, przystosowywać, by było lepiej.
Bez względu co dokładnie to spowodowało.
To się już działo, teraz może być po prostu inaczej, czy to do końca nas zadowoli to już inny szczegół.
Tak zdrada nie ma sensu bo po prostu burzy, a nam by się raczej chciało by coś budować, to nas zadowala.

Zmienić warunki w tym świecie na takie, by zdrada nie miała sensu?
Ona nie ma sensu, a tylko nie każdy to spostrzega, idzie na skróty.
Warunkiem do tego, by nie dochodziło do zdrad jest po prostu, (znając kondycję obecną ludzi) danie im zajęcia tak by się nie mieli czasu w .... podrapać.
Bo z główkowania jak tu pójść na skróty, powstają zdrady.
Natomiast czy innym sposobem można to osiągnąć, tego na razie nie wiem.
Może by się dało zająć ludzi, odkryciami nowych rzeczy, to wciąga daje satysfakcję, że się coś unikalnego uczyniło.
No i później inni z tego korzystają.
Też nie ma okazji wtedy do zdrad.
Tak głośno myślę.
Jeśli każdy by miał udział w czymś nowym, to nikt nie był by pominięty, każdy byłby ważny w swoim dziele.
Bardzo by to wiele usprawniło z nieporozumień i oszustw.
No bo po co by mieli to robić, jak już mają swoje zwycięstwo, oraz pożytek.
No ale to teoria.

Wt kwi 21, 2015 1:09 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies
Cytuj:
Co do samego ateizmu -- nie jest wcale dla mnie bardzo istotnym słowem. Wcześniej w rozmowach z innymi ludźmi o tym pisałem... ateizm to bardzo mała cząstka moich poglądów i niezbyt istotna. Nie identyfikuję się automatycznie też z innymi ateistami, bo uznaję że fakt bycia ateistą bardzo niewiele mówi o człowieku.

Tylko jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci ateisci maja podobne zdanie co do aborcji , zwiazkow homo ,nauki spolecznej KK czy wyolbrzymiania problem pedofilii u ksiezy
Przypadek ?Nie sadze

Wt kwi 21, 2015 2:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Tylko jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci ateisci maja podobne zdanie co do aborcji , zwiazkow homo ,nauki spolecznej KK czy wyolbrzymiania problem pedofilii u ksiezy
Przypadek ?Nie sadze

http://www.rp.pl/artykul/1161509.html

To pewnie też są ateiści.

Wt kwi 21, 2015 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
gabriel napisał(a):
Przypadek ?Nie sadze

http://www.rp.pl/artykul/1161509.html

To pewnie też są ateiści.

No coz , wyjatki wszedzie sie zdarzaja a ja pisze o regule

Wt kwi 21, 2015 7:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jako chrześcijanin popierający stosowanie tortur niewątpliwie wiesz wiele o wyjątkach.

Śr kwi 22, 2015 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Jako chrześcijanin popierający stosowanie tortur niewątpliwie wiesz wiele o wyjątkach.

Jasne , lepiej wyrzucac w bloto pieniadze utrzymjac kompletnie nieskuteczny system penitencjarny
A dlaczego utrzmywac , bo tak

Śr kwi 22, 2015 2:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5